ГоловнаОстанні новини8 Жовтня, 2018р.
 Версія для друку

В Управлінні ДСНС в області відбулася прес-конференція на тему: «Проведення профілактичної та роз'яснювальної роботи із питань пожежної безпеки під час експлуатації газових приладів, електрообігрівальних приладів та пічного опалення в осінньо-зимовий період».

Опубліковано: 08.10.2018, 11:58

8 жовтня в Управлінні ДСНС в Івано-Франківській області відбулася  прес-конференція  для представників місцевих та регіональних засобів масової інформації  на тему «Проведення профілактичної та роз'яснювальної роботи із питань пожежної безпеки під час експлуатації газових приладів, електрообігрівальних приладів і пічного опалення в осінньо-зимовий період». У  її роботі взяли участь  начальник  Управління ДСНС в області Володимир Чернецький, технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський, начальник Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології  Володимир Фригович.

Начальник Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології  Володимир Фригович розповів про прогноз погоди на найближчий період. За його словами, жовтень буде відносним теплим. Середня температура складатиме 15-22 градуси тепла вдень. Уночі – 5-10 градусів тепла. У другій ж половині листопада синоптики очікують снігові опади.

Володимир Чернецький зазначив, що з року в рік з настанням осінньо-зимового періоду все більшої гостроти набуває проблема забезпечення безпеки життя людини. Саме в цей пе­ріод зростає кількість виникнення випадків пожеж в побуті, зокрема через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів, електрообігрівальних приладів та пічного опалення. Тож, рятуючись  від холоду, чимало мешканців обігрівають свої помешкання, і, на жаль, не звертають увагу на дотримання правил пожежної безпеки в побуті.

Загалом з початку року на території області виникло 1674 пожежі,  що на 29,5 % менше ніж за аналогічний період 2017 року (2017 рік – 2375 пожеж). Кількість осіб, які загинули внаслідок пожеж зменшилася на 2,8 % (35 осіб (з них 2 дитини) у 2018 році проти 36 у 2017 р.).

Останній трагічний випадок трапився минулої доби в селі Підлісся Тисменицького району, де під час пожежі в житловому будинку загинув  45-річний чоловік. Ймовірна причина виникнення пожежі -  необережність під час куріння зі сторони загиблого

На жаль, цього року  під час пожеж на території Прикарпаття загинуло дві дитини. 12 липня 2018 в смт. Войнилів Калуського району виникла пожежа в приміщені житлової кімнати одноповерхового приватного житлового будинку. На пожежі виявлено тіла двох дітей 2014 р.н. та 2017 р.н. Причина виникнення пожежі – дитячі пустощі з вогнем.

Загалом основні причини виникнення пожеж з року в рік залишаються незмінними: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей.

Володимир Володимирович  через засоби масової інформації звернувся до батьків, які зобов’язані дбати про безпеку своїх дітей,  вчити їх правил безпеки життєдіяльності, а також не  залишати дітей без нагляду, тримати запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях.  Володимир Чернецький звернув увагу і на те, що мешканці області мають відповідальніше ставитися до власної безпеки, дбати про належний протипожежний стан своїх помешкань, дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті, щоб уникнути біди.

У свою чергу, технічний директор ПАТ ”Івано-Франківськгаз”   Ігор  Височанський зазначив, що в опалювальний сезон зростає кількість нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, а левова  частка трагедій трапляється з вини споживачів, які  не дотримуючись елементарних правил безпечної експлуатації газових приладів, прирікають себе і своїх рідних на небезпеку. Таке нехтування стає особливо небезпечним, коли  їх наслідки призводять до утворення чадного газу, який є смертельним  і невидимим, адже його наявність  неможливо визначити через відсутність кольору та запаху. Саме тому використовувати газові прилади не за призначенням категорично заборонено.

Завершуючи прес-конференцію,  Володимир Чернецький побажав усім дотримуватись правил безпеки життєдіяльності, щоб уникнути трагедій у майбутньому.

DSC_1214.JPG   DSC_1223.JPG

DSC_1240.JPG    DSC_1220.JPG

 


   
Останні новини
18 Жовтня08:25 Не паліть суху траву!
18 Жовтня08:12 Турецька делегація оглянула можливості мобільного госпіталю ДСНС України та ознайомилась із роботою службових собак
18 Жовтня08:11 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
18 Жовтня08:08 На території Державного підприємства “Мобільно-рятувальний центр ДСНС України” відбулися спеціальні навчання аварійно-рятувальних підрозділів Служби
18 Жовтня08:05 Голова ДСНС Микола Чечоткін зустрівся із Головою Агенції з регулювання кризових явищ та стихійних лих Республіки Туреччини
17 Жовтня17:08 Рятувальники вдосконалювали свої вміння та навички на вогневій смузі психологічної підготовки
17 Жовтня15:25 На виставку пожежно-рятувальної служби завітали студенти Прикарпаття
16 Жовтня15:41 Психологи провели заняття зі слухачами Навчального пункту на тему: «Соціально-психологічні чинники емоційного вигорання працівників ДСНС»
15 Жовтня09:22 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 37 осіб та ліквідували 1 тис. 681 пожежу
15 Жовтня08:25 У період відзначення Дня захисника України близько 7 тисяч рятувальників та понад 2 тисячі одиниць техніки ДСНС перейшли на посилений режим несення служби
14 Жовтня13:04 В Івано-Франківську відбулися заходи з нагоди Дня захисника України
14 Жовтня08:04 Шановні колеги! Дорогі ветерани! Вітаю вас із Днем захисника України
14 Жовтня08:02 Привітання начальника У ДСНС в області з Днем захисника України!
13 Жовтня08:23 "Своєчасно вживати заходів, адекватних рівню загроз, які виникають в осінньо-зимовий період можливо лише за належної організації роботи системи управління", - Микола Чечоткін
13 Жовтня08:20 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
Останні новини