ГоловнаДіяльністьГромадські заходи та акціїЗапобігти. Врятувати. Допомогти
 Версія для друку

Рожнятівські рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

 

16 лютого рожнятівські рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» у Верхньострутинській ЗОШ І-ІІ ст., під час якої  вони  розповіли дітям про специфіку та особливості професії рятувальника,  про випадки пожеж на території району та причини їх виникнення, також у цікавій ігровій формі  навчали  дітей основам пожежної безпеки, роз’яснювали на практичних прикладах питання безпеки життєдіяльності.

Дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців, розповіли про його застосування під час ліквідації пожеж та інших надзвичайних ситуацій  Також учні могли відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та каски пожежних. Ця частина акції викликала особливе зацікавлення і пожвавлення, адже такі хвилини інколи допомагають визначитися з вибором майбутньої професії, присвятити своє життя  такій потрібній людям професії рятувальника.

Працівники пожежно-рятувальної служби звернули особливу увагу дітей на дотримання правил безпечної поведінки вдома під час користування електричними та газовими приладами, під час відпочинку на природі  поблизу водойм, застерегли від телефонних звернень у пожежно-рятувальну службу без потреби.

Не секрет, що сотні юнаків мріють стати мужніми та сміливими чоловіками. Саме після проведення таких заходів, як акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти» молоде покоління по-новому осмислює роботу рятувальників. І можна сподіватися, що  після цієї пізнавальної і цікавої зустрічі, у когось із присутніх дітлахів з’явилася мрія – пов’язати своє життя з пожежно-рятувальною справою.

Изображение 087.jpg   Изображение 110.jpg

 

   

   DSC_7649.jpg

В центрі Івано-Франківська відбулись заходи в рамках громадської акції „Запобігти.Врятувати.Допомогти."

 

Івано-франківці відзначають небуденну подію: їхньому рідному місту – 355. З цієї чудової нагоди в місті проходять народні гуляння, концерти,  конкурси та інші розваги.

Звичайно, осторонь не могли залишатися і рятувальники. 5 травня на в центрі Івано-Франківська відбулись заходи в рамках громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.». Цей захід покликаний привернути увагу широких верств населення до діяльності пожежно-рятувальної служби, пропагувати нелегку, проте героїчну й таку потрібну сучасному суспільству професію рятувальника.

Рятувальники обласного центру продемонстрували всім присутнім аварійно-рятувальну техніку та спеціальне обладнання. А далі на всіх чекали цікаві конкурси та вікторини.

 У конкурсі на швидкість одягання одягу рятувальників неабияку спритність продемонстрували діти. Позмагатися в цьому конкурсі вирішили не тільки школярі і мешканці нашого краю, а й гості міста. А перемогла, як завжди, дружба.

Намалювали діти і малюнки на тему «Рятувальник – професія героїчна». Кращих юних художників було нагороджено грамотами та солодкими призами.

Дуже сподобалася містянам і зустріч із водолазами, піротехніками, гірськими рятувальниками.

 Свято безпеки пройшло весело та радісно. Дорослі і діти не лише детальніше ознайомилися із нелегкою роботою пожежно-рятувальних підрозділів, на власні очі побачили їхнє оснащення і обладнання, а й у невимушеній атмосфері пригадали собі нескладні, а проте життєво необхідні правила безпеки життєдіяльності та необхідність їх дотримання в усіх сферах життя.

DSC_7540.jpg   DSC_7649.jpg

 

Коломийські рятувальники провели акцію «Запобігти.Врятувати.Допомогти» для школярів

На Прикарпатті триває громадська акція „Запобігти. Врятувати. Допомогти.”, яка має на меті ознайомити мешканців краю із діяльністю пожежно-рятувальної служби та донести до їх свідомості основні правила безпеки життєдіяльності. Особливо важливу роль така інформаційна діяльність відіграє для підростаючого покоління, адже саме у дитинстві та в підлітковому віці у людини формується правильне ставлення до власної безпеки.

31 жовтня заходи у рамках акції відбулися на базі Спаського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» ім. І.Франка. Організували та провели їх коломийські рятувальники. Традиційно усе розпочалося із ознайомлення з діяльністю «Народної служби порятунку-101». Дітям розповіли, наскільки важливим для безпечного життя є дотримання відповідних правил поведінки та до яких жахливих наслідків призводить нехтування ними, навівши конкретні факти пожеж, які доводилося ліквідовувати рятувальникам. В наш час дуже важливо інформувати молоде покоління про те, як запобігти виникненню біди та як поводитись в екстремальних ситуаціях. З цією метою дітям було показано пожежно-рятувальну техніку, обладнання, продемонстровано готовність особового складу до виконання дій за призначенням, гасіння умовної пожежі, надання першої допомоги потерпілому.

 З тим, що такі акції необхідні і їх потрібно якнайчастіше проводити, погоджуються і працівники пожежно-рятувальної служби, і діти. Адже такі заходи є водночас і розважальними, і пізнавальними і, безумовно, надовго залишаються у дитячій пам’яті, що в подальшому стане гарантом їх безпечного життя.

Рятувальники проводять заходи у рамках акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

 Такі заходи є уже традиційними і мають неабиякий успіх у дорослих та дітей.

 20 вересня про безпеку життєдіяльності розповідали вихованцям НВК №2 м. Долина та школярам Рожнятова. Для дітей зустрічі із рятувальниками – справжнє свято. У Долині хлопчики й дівчатка дізналися про причини та наслідки пожеж, про небезпеку випадкових знахідок, все про гриби та як не заблукати у лісі. Крім того, вони відповідали на запитання тематичної вікторини та, щоб закріпити знання, одержали застережливі листівки

 У дещо іншому форматі відбулася акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» у Рожнятові. Діти завітали у гості до вогнеборців на територію державної пожежно-рятувальної частини №8.

  Рятувальники продемонстрували присутнім аварійно-рятувальну техніку та спеціальне обладнання. А далі на всіх присутніх чекали цікаві конкурси та вікторини.

   У конкурсі на швидкість одягання бойового одягу рятувальників неабияку спритність продемонстрували дівчата.

   Також діти активно відповідали на запитання вікторини із безпеки життєдіяльності. Деякі із учасників акції  в майбутньому вирішили пов’язати своє життя із професією рятувальника.

2.jpg  3.jpg 5.jpg 6.jpg

 

Долинські рятувальники провели заходи у рамках всеукраїнської громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

  20 липня працівники Долинського районного відділу Управління ДСНС України в Івано-Франківській області провели всеукраїнську громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» Головним завданням акції стало ознайомлення і навчання дітей та дорослих основних правил пожежної безпеки, роз’яснення питань безпечної життєдіяльності населення.

Свято рятувальники розпочали, ознайомивши дітей із діяльністю служби порятунку «101», розповіли їм також і про ті види небезпек природного та техногенного характеру, які є в сучасному світі. Фахівці  звернули особливу увагу дітей на дотримання правил безпечної поведінки всюди: у школі,  вдома чи  на  прогулянці. Також із захопленням спостерігали учасники заходу за тим, як рятувальники демонстрували засоби пожежогасіння та оснащення, за допомогою якого їм доводиться ліквідовувати різні надзвичайні ситуації.

Діти з задоволенням відповідали на усі запитання, що стосуються безпечної життєдіяльності людини, роботи рятувальників та пояснювали, як вони будуть діяти, коли все ж таки сталося лихо і у кого проситимуть допомоги.

 Не менш цікавим, на думку школярів, став конкурс на швидкість одягання бойового одягу рятувальника. Гучними оплесками дітвора вболівала за кожного учасника.  Рятувальники провели також тематичну вікторину. 

На жаль, усе хороше має здатність швидко закінчуватись. Добігло свого кінця і це свято.  Проте кожен із дітлахів пам’ятатиме про зустріч з рятувальниками ще  довго. Питанню навчання дітей безпечній поведінці приділяється велика увага, адже здоров’я та життя – це найцінніший скарб  кожної людини. 

Зустрічі з рятувальниками у літніх таборах – для безпечного життя дітей

Одним із найважливіших напрямків роботи пожежно-рятувальної служби є пропаганда безпеки життєдіяльності, адже простіше запо­бігти траге­ді­ям, аніж лі­к­відовувати сумні наслідки лиха. Найвразливішою категорією суспільства, зазвичай, є діти. Саме тому робота з ними  є пріоритетною для рятувальників,  тож у дитячих закладах літнього відпочинку та оздоровлення області  впродовж літа тривають зустрічі юних відпочивальників із працівниками Управління ДСНС в області, які відбуваються у рамках громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти».

У невимушеній атмосфері діти ознайомлюються із діяльністю рятувальників, причинами і наслідками різних нештатних ситуацій, пригадують правила безпечної поведінки, яких необхідно дотримуватися у побуті та під час відпочинку – в лісі чи біля водойм. Також діти мають нагоду дізнатися про будову і тех­ні­ч­ні мо­жливості пожежного ав­томобіля, побачити спеціальний одяг та споря­д­ження, яке викорис­то­­ву­ють пра­цівники «Народної слу­­жби порятунку 101». Найцікавішим зазвичай буває конкурс на швидкість одягання одягу пожежника-рятувальника, під час якого можна не тільки продемонструвати справність,  а й відчути себе  справжнім рятувальником. Відчуття причетності до цієї героїчної і такої  потрібної людям професії дає і участь у гасінні умовного загорання.

Загалом такі заходи в рамках проведення громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти» за участю працівників Управління днями відбулися у дитячих закладах літнього відпочинку та оздоровлення «Верховина», «Веселкова країна» та «Перлина Прикарпаття».

Важливість таких заходів у формі  безпосереднього спілкування  з дітьми під час літнього відпочинку добре усвідомлюють  і педагоги, адже вони –  ще один  аспект виховної роботи, спрямованої на  дотримання правил життєдіяльності, на розуміння дітьми спра­в­ж­ньої цінності людського життя та здоров’я. Також такі пізнавальні та цікаві зустрічі з рятувальниками – це ще один переконливий доказ того, що робиться все необхідне, щоб життя дітей дійсно було безпечним і цікавим, сповненим самореалізації і радості  гармонії зі світом.

Акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» проведено у закладах відпочинку та оздоровлення на Прикарпатті

1В час літніх канікул рятувальники проводять профілактичні заходи спрямовані на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та травмування дітей. 

Чи не щодня працівники Управління ДСНС в області навідуються до школярів, котрі відпочивають у закладах відпочинку та оздоровлення, де організовують для них різноманітні зустрічі, акції та вікторини.

Так, 15 та 16 червня працівники Служби порятунку «101» провели заходи в рамках акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» для дітей, котрі відпочивають в Обласному дитячому санаторії «Ясень», що на Рожнятівщині та санаторії «Перлина карпат» в селі Витвиця Долинського району.

Традиційно, зустрічі розпочалися із розповіді фахівців Управління ДСНС в області про те, як несуть службу в пожежно-рятувальних підрозділах. Дітям нагадали правила поводження з вогнем у побуті, під час відпочинку в лісі, при виявленні вибухонебезпечних предметів та наголосили на обов’язковості дотримання правил безпечної поведінки на берегах водойм, особливо під час літнього купального сезону.

Під час проведення акцій «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»  школярі також мали нагоду ознайомитися з  спеціальним   спорядженням, яке використовують рятувальники під час ліквідації різного роду надзвичайних ситуацій та наданні допомоги людям.

Наймолодші учасники спробували проявити свої знання з правил безпечної 22життєдіяльності, взявши участь у тематичній вікторині.

Відпочиваючі Обласного дитячого санаторію «Ясень» позмагалися у конкурсі малюнку про «Народну службу порятунку- 101».

А от старшокласники та навіть і дорослі позмагалися  на швидкість одягання бойового одягу пожежника-рятувальника. 

З великим захопле­нням спо­с­те­рі­­­гали діти за поданням ствола від пожежного автомобі­ля, як це ро­блять рятувальники в реальних умовах під час гасіння пожеж. Гасили  діти  й умо­вну пожежу, але для цього їм знадобилася допомога професійних рятувальників, бо втримати у дитячих руках пожежний ствол, коли з нього під величезним тиском виривається вода, практично неможливо...

Діти стверджують: ці заходи для них є незабутніми, веселими, повчальними та корисними.

Акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» в дитячому таборі «Едельвейс»

115 червня в дитячому таборі «Едельвейс», що в місті Яремче посеред мальовничих Карпат було проведено громадську акцію «Запобігти.Врятувати.Допомогти.».

Перш за все рятувальники ознайомили присутніх зі специфікою діяльності пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, розповіли про пожежі та надзвичайні ситуації, котрі найчастіше доводиться ліквідовувати рятувальникам.

Фахівці Служби порятунку наголосили присутнім і на дотриманні правил поведінки під час пожежі, виявленні підозрілих і вибухонебезпечних предметів, правил поведінки під час перебування у лісових масивах і на водоймах краю влітку.

Тут же перед здивованими та захопленими від неймовірного видовища глядачами вогнеборці провели оперативне розгортання від пожежного автомобіля з подачею води на гасіння умовної пожежі. Коли зі ствола полилася вода, у дітей з’явилося якесь невловиме відчуття особистої присутності при ліквідації пожежі; усі були просто вражені  швидкістю і майстерністю, з якою працюють рятувальники. Усі бажаючі могли не тільки побачити, а і спробувати самостійно гасити «умовне загорання».

Ну яке ж свято без конкурсів? Конкурс – «Спритний рятувальник» – був сприйнятий дітьми на «ура». Звичайно, жоден з учасників не вклався у 45 секунд – час, який дається професійному пожежнику на одягання. Проте було чимало бажаючих спробувати свої сили.

Загалом усе, що побачили та почули діти під час акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.», є дуже повчальним та неодмінно має виконати свою місію: акцентувати увагу на необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності, умінні правильно діяти при будь-яких надзвичайних ситуаціях, щоб зберегти своє життя та, за необхідності, надати допомогу тому, хто її потребує.

Долинські рятувальники провели для дітей заходи в рамках акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти."

   Вже традиційним стало проведення на теренах Прикарпаття всеукраїнської громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.», котру започаткували ще у 2004-му році. Найбільшої популярності набула вона серед школярів. 25 травня хорошу нагоду зустрітися із долинськими рятувальниками та продемонструвати свої знання із основ безпеки життєдіяльності мали учні загальноосвітніх шкіл на території державної пожежно-рятувальної частини № 10 м. Долини.

   Розпочався захід із показу техніки, що є на озброєнні в рятувальників. Діти мали змогу ознайомитись з пожежним автомобілем, який укомплектований відповідним пожежно-рятувальним спорядженням, що його використовують працівники пожежно-рятувальної служби під час гасіння пожеж, ліквідації різного роду надзвичайних ситуацій, надання допомоги потерпілій людині. В ході зустрічі рятувальники пригадали  дітям правила безпечної поведінки в побуті, під час відпочинку і звернули особливу увагу на обережність під час перебування на водних об’єктах.  

  Цікавості заходу додав конкурс на швидкість одягання бойового одягу пожежника-рятувальника. Серед школярів виявилося чимало бажаючих прийняти у ньому участь, як серед хлопців, так і  серед дівчат. Як зізналася одна із учасниць конкурсу, для неї це була чудова нагода на якусь мить відчути себе в ролі рятувальника.  

    Без сумніву, після проведення такої Акції кожен із присутніх переконався,  що пожежно-рятувальна служба готова вчасно - запобігти , швидко - врятувати та оперативно і професійно  -  допомогти.

 

Акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти.” на теренах Івано-Франківщини

На теренах Івано-Франківщини триває акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти.” Найбільшого розмаху набула вона в освітніх закладах області.     25 березня хорошу нагоду зустрітися із рятувальниками та продемонструвати свої знання із основ безпеки життєдіяльності в ігровій формі мали учні Задністрянської ЗОШ Галицького району.

  Співпраця галицьких рятувальників та місцевих педагогів завжди була тісною, адже збереження дитячого здоров’я та життя є найважливішим для кожного з нас. А найкраще розповісти школярам про види небезпек, вважають вчителі , можуть вогнеборці.

   Зустріч із рятувальниками дітям завжди цікава, тому на імпровізованому святі, котре того весняного дня відбулося на подвір’ї сільської школи, зібрався цілий натовп школярів. Велике зацікавлення у глядачів викликала розповідь  працівника Галицького райвідділу У ДСНС в області  про непрості бойові  будні рятувальників, про особливості боротьби зі стихіями та способи їх ліквідації. Та найцікавіше ще було попереду...

  Діти мали можливість відчути себе справжніми рятувальниками, адже їм

продемонстрували можливості пожежного автомобіля та дозволили погасити умовну пожежу сміття.

 

 

 

Рятувальники Городенківщини провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» для школярів

Городенківські рятувальники  на території ЗОШ І-ІІІ ст. села Стрільче провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!», яка стала для школярів цікавим наглядним уроком, на якому вони ознайомилися із діяльністю пожежно-рятувальної служби і  зрозуміли, якими важливим є правила безпеки життєдіяльності та заходи безпеки у повсякденному житті.

Під час цієї пізнавальної акції  дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців, розповіли про випадки пожеж на території району та про причини їх виникнення.

Також учні могли відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та каски пожежних,  для хлопців це  було  дуже цікаво, адже  саме в такі миті і зароджуються мрії про вибір майбутньої професії.

Працівники пожежно-рятувальної служби звернули  особливу увагу присутніх на  важливість дотримання основних правил безпечної поведінки у побуті  при користуванні електричними та газовими приладами, особливо за відсутності батьків, застерегли школярів від небезпечних забав із сірниками та запальничками, коли однієї маленької іскри може бути достатньо, щоб спричинити велику пожежу.

Також діти дізналися, як правильно діяти у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів, щоб не трапилося непоправне.

Ця зустріч справила велике враження на школярів та вчителів, адже заходи у рамках акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» – це дуже важлива та переконлива  форма  навчання,  коли на конкретних прикладах  не тільки пояснюються такі прості, але важливі правила безпечної поведінки, а й зав’язується цікаве спілкування і діти вчаться відповідально ставитися до свого життя і життя своїх рідних і близьких.

    Твіт