Контраст
Шрифт

Всеукраїнський фестиваль ДЮРП

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

 • навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, навичкам діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях
 • формування у дітей поваги до професії пожежного
 • залучення молоді до вивчення історії пожежно-рятувальної служби
 • розвиток та прояв особистих творчих здібностей дітей та підлітків
 • популяризація серед дітей і молоді здорового й активного способу життя
 • залучення широкого загалу школярів до вивчення правил безпеки життєдіяльності та їх пропаганди серед населення
 • формування у дітей та молоді навичок збереження  навколишнього середовища
 • розкриття творчих здібностей та  організація змістовного дозвілля школярів і молоді
 • виховання у підростаючого покоління громадянських та патріотичних почуттів, культурних і  естетичних смаків
 • залучення батьківської, педагогічної та творчої громадськості до навчання підростаючого покоління навичкам поводження в надзвичайних ситуаціях

ОРГАНІЗАТОРИ

Організаторами Фестивалю виступають Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Добровільне пожежне товариство України за підтримки Міністерства освіти і науки України, інші зацікавлені установи та організації.

УЧАСНИКИ

Учасниками Фестивалю можуть бути дружини юних пожежних загальноосвітніх навчальних закладів.

Склад команди – 6 підлітків віком не старше 17 років.

Керівниками команди можуть виступати: педагог, тренер призначений керівником навчального закладу або відповідальним органом управління освіти (керівником команди може бути і закріплений за командою працівник ГУ МНС, представник ДПТ України).

Учасники Фестивалю повинні мати при собі документ, що засвідчує особу (паспорт або  учнівський квиток з фотокарткою, яка перекривається на 1/3 печаткою навчального закладу).

Для реєстрації дружин - учасниць Фестивалю до оргкомітету надаються:

 • медичні довідки про стан здоров’я членів дружини встановленого зразка;
 • копії свідоцтв про народження або паспортів членів дружини, ідентифікаційних кодів членів дружини, ідентифікаційних кодів та паспортів одного з батьків кожного члена дружини;
 • список дружини, затверджений керівником навчального закладу або органом управління освітою;
 • копія наказу керівника навчального закладу або відповідального органу  управління освіти про відрядження дружини та педагога-керівника, на якого покладається відповідальність  за безпеку дітей;
 • копія протоколу та рішення суддівської колегії обласного етапу змагань.

 

У заявці вказується склад дружини-переможця, прізвище, ім'я та по батькові, вік усіх учасників, а також навчальний заклад, прізвище, ім'я та по батькові директора навчального закладу, керівника дружини (педагога або відповідального працівника управління (відділу) освіти) район, область.

УМОВИ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ

згідно діючого Положення про проведення Всеукраїнського Фестивалю Дружин юних пожежних.

 

 

2023 рік

 Рух ДЮРП виходить за межі кордонів…

Команда юних рятувальників з України повернулася зі змагань, що відбувалися у місті Волчин Województwo Opolskie Республіки Польща.
  Вперше, юні рятувальники з України взяли участь у змаганнях, що є традиційними у Польщі та на яких змагаються дружини юних рятувальників з кожної добровільної пожежної команди з різних повітів.
Перед початком змагань Маршалик Опольського воєводства Andrzej Buła тепло привітав команду з України та відмітив, що українці кожного дня показують неймовірну стійкість та силу духу і він щиро радий, що команда з України змогла взяти участь у даних змаганнях, а також наголосив на подальшій допомозі та співпраці з рятувальниками Прикарпаття.
● Пізніше відбулися самі змагання, що складалися з декількох етапів, а саме: пожежна естафета, бойове розгортання, в’язання туристичних вузлів. Всі учасники змагань, а це 46 команд та більше трьохсот учасників були розділені по вікових категоріях. У категорії де змагалися юні рятувальники з України було 11 команд, кожна з яких складалася з 9 учасників. Першим видом змагань була пожежна естафета, де юні рятувальники з України показали чудові результати, адже подолали дистанцію за 1 хв.13 сек. та стали третіми у цьому виді.
● Наступним видом змагань було бойове розгортання, яке потребувало неабиякої спритності та навичок. У цьому виді змагань юні рятувальники з України стали шостими з одинадцяти команд з часом 3 хв.20 сек.
Кращою, наша команда, показала себе підчас змагання на швидкість та правильність в’язання туристичних вузлів.
Журі змагань були вражені підготовкою команди з України так, як було заплановано ознайомчий візит, але команда виступила на рівні з польськими командами, що вже приймають участь у даних змаганнях декілька років поспіль.
  Крім нових навичок та досвіду, юні рятувальники з України отримали незабутні враження, цікаві знайомства та позитивні емоції ,які запам’ятають на все життя. Призом за участь у змаганнях став сплав на байдарках і ще багато цікавих екскурсій.
На згадку, командам з Польщі діти вручили тематичні сувеніри з України та значки ДЮРП, а також обмінялися контактами та враженнями.
Рух дружин юних рятувальників-пожежних у Республіці Польща вже дуже давно розвинений на високому рівні, тому перейняти їхній досвід у даному напрямку було дуже цікаво.
 По завершенню змагань відбувся візит до Адміністрації Маршалика Опольського воєводства яке постійно надає підтримку рятувальникам Прикарпаття та активно співпрацює з Івано-Франківською областю.
 В ході візиту було досягнуто домовленості про те, що юні рятувальники з України будуть брати участь у даних змаганнях на постійній основі. Маршалик Опольського воєводства Анджей Була вручив дітям подарунки та запевнив, що і надалі буде активно підтримувати такі ініціативи українських рятувальників. Наразі при при підтримці Маршалика в ГУ ДСНС в Івано-Франківській області реалізовується проект "Клас безпеки".
    Дякуємо нашим партнерам за постійну допомогу та підтримку, яка так важлива для України.

Команда «Спалах» - переможець обласного етапу Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних

В Івано-Франківську відбувся міський етап конкурсу Дружин юних рятувальників-пожежних
 Івано-Франківські рятувальники спільно з освітянами провели міський етап конкурсу #ДЮРП. Метою проведення такого конкурсу є навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів правил безпечної поведінки; формування в учнівської молоді поваги до професії рятувальника; залучення підростаючого покоління до вивчення історії пожежно-рятувальної справи; популяризація серед дітей і молоді здорового способу життя; поширення руху юних рятувальників-пожежних.
 Цьогоріч було дещо змінено формат заходу, зокрема, у конкурсі «Візитка» учасники представляли свою команду у відеоролику, де знайомили з членами усієї команди та розповідали про мету кожної із них.
 У конкурсі «Домашнє завдання» кожна із команд повинна була розкрити тематику безпеки життєдіяльності, надаючи рекомендації щодо дій у різних надзвичайних ситуаціях, при цьому, пропагуючи здоровий спосіб життя.
 Варто відзначити, що кожна із команд-учасниць старанно підійшла до створення плакату соціальної реклами, в якому намагались якомога цікавіше представити роботу рятувальників.
Вперше до конкурсів додали ще й такі, як навчання правил мінної безпеки та удосконалення навик надання першої домедичної допомоги в умовах воєнного стану.
 Не викликає ні у кого сумнівів, наскільки важливими та необхідними є проходження конкурсу «Безпечна прогулянка», під час яких учасники команд проявляли свої спортивні вміння та навички, а також застосовували й свої теоретичні знання.
   За підсумком міського етапу Конкурсу ДЮРП перемогу отримала команда «Варта» ліцею №20 Івано-Франківської міської ради, 2-ге місце посіли «Опришівські месники» ліцею №6 ім.І.Ревчука та «Вогнеборці» ліцею №25, а на 3-му - опинилися команди: «Ratownicy3» ліцею №3, «Микитинецькі сапери» Микитинецького ліцею та «Запальні серця» ліцею №7.

 

2019 рік

Команда «Спалах» - переможець обласного етапу Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних

14 травня найкращі команди Дружин юних пожежних Прикарпаття – переможці зональних етапів Фестивалю - з’їхалися до обласного центру, щоб позмагатися за право представляти Івано-Франківщину на всеукраїнському рівні. Розпочалося свято з урочистого відкриття, на якому з вітальним словом виступили керіник прес-служби Управління ДСНС в області Світлана Бабушкіна, начальник відділу позашкільної освіти Департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ірина Опалко, голова Івано-Франківської обласної організації Добровільного пожежного товариства України Михайло Андрійків та члени журі. Організатори Фестивалю підкреслили важливість проведення даного заходу, адже саме у такій пізнавальні ігровій формі найкраще засвоюються такі потрібні знання з безпеки життєдіяльності, а також побажав школярам спортивного азарту під час змагань і успіхів у нелегкій боротьбі за звання кращого. У залі панувала святкова атмосфера, підігріта духом азарту, адже учасники команд старанно готувалися до цього етапу впродовж всього року і мали бажання якнайкраще продемонструвати свої знання та вміння. Уже традиційні для заходу конкурси «Візитка» та «Домашнє завдання» цього разу були насичені цікавими номерами і несподіваними пісенними та танцювальними постановками. Тож у підсумку і глядачам, і журі було нелегко визначити переможців. В рамках фестивалю було проведено і конкурс на кращий тематичний соціальний плакат. Як відзначили члени журі, кожна команда творчо підійшла до вирішення завдання та оригіна¬льно розкрила тематику безпеки життєдіяльності. Справжнім випробуванням для юних рятувальників стали спортивні змагання, під час яких діти повинні були вміло користуватися рятувальним спорядженням, відрізняти отруйні гриби від їстівних, швидко відповідати на запитання з основ медицини, зав’язувати спеціальні вузли різними способами. Виконання даних вправ вимагало від юних рятувальників неабиякої згуртованості та хорошої фізичної підготовки. Загалом яскраве відчуття свята, бажання перемогти, високий рівень підготовки – все вражало і створювало особливу атмосферу, розкривало в учасників нові грані талантів та самореалізації, надихало на демонстрування всього найкращого, чого вони навчилися у процесі підготовки до змагань. За підсумками – переможцем обласного етапу Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних стала команда «Спалах» Івано-Франківського НВК "Школа-гімназія 3", Також призерами Фестивалю стали команди «Спалах» Чернелицької ЗОШ І-ІІІ ст. Городенківської районної ради, «Пожежний альянс 101» Болехівського ліцею №1 «Академічний», які посіли відповідно друге та третє місця. Переможці та призери обласного етапу Фестивалю отримали від організаторів грамоти та цінні подарунки.

DSC_0372.JPG  DSC_0380.JPG

DSC_0451.JPG  DSC_0473.JPG

DSC_0569.JPG  DSC_0579.JPG

На Прикарпатті тривають зональні етапи ХХІ Всеукраїнського фестивалю ДЮП

7 травня із нетерпінням очікували десятки юних рятувальників – членів Дружин юних пожежних на Прикарпатті. Саме цього дня в Коломиї відбувся перший зональний етап Всеукраїнського фестивалю ДЮП. 

У інтелектуальних, артистичних змаганнях – а саме так, без сумніву, можна охарактеризувати фестиваль юних рятувальників – взяли участь 6 команд.

Номери усіх старшокласників у конкурсах "Візитка", "Домашнє завдання", "Плакат соціальної реклами" були надзвичайно веселими, цікавими та артистичними. Дуже тонко обігрувалася тема безпеки життєдіяльності, адже без виконання та дотримання найпростіших правил щасливого та повноцінного життя годі й уявити. Водночас цьогоріч на фестивалі учасники журі мали змогу спостерігати й нові віяння, котрі відповідають реаліям сьогодення.

Хороші теоретичні знання та практичні навики продемонстрували команди Дружин юних пожежних і в медичному конкурсі та конкурсі грибів.

Позмагалися юні рятувальники і в конкурсі "Переправа".

Після довгої, напруженої та запеклої боротьби все-таки перемогли найкращі. Перше загальнокомандне місце посіла команда "Адреналін" Коломийського ліцею №1 ім. Василя Стефаника, друге - "Спалах" із Чернелицької ЗОШ Городенківського району, а третє - "Водограй" Великоключівської ЗОШ Нижньовербізької ОТГ. Коломийські та чернелицькі юні рятувальники будуть представляти свої райони на обласному етапі Всеукраїнського фестивалю ДЮП, котрий стартуватиме на Прикарпатті уже незабаром.

WhatsApp Image 2019-05-08 at 13.11.00.jpeg  WhatsApp Image 2019-05-08 at 13.11.01.jpeg

WhatsApp Image 2019-05-08 at 13.11.01(1).jpeg  WhatsApp Image 2019-05-08 at 13.11.01(2).jpeg

WhatsApp Image 2019-05-08 at 13.11.01(3).jpeg  WhatsApp Image 2019-05-08 at 13.11.01(4).jpeg

2018 рік

Відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних

18 травня найкращі команди Дружин юних пожежних Прикарпаття з’їхалися до обла­сного центру. Ро­з­почалося свято з урочистого ві­д­­­к­ри­ття, на якому з привітальним словом виступили заступник на­ча­льника Управлін­ня ДСНС в області Віталій Федунків,  заступник директора Департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ігор Гаврилюк та голова Івано-Франківської обласної організації Добровільного пожежного товариства України Михайло Андрійків.

Віталій Степанович підкреслив, що цей конкурс не тільки вчить свідомому і грамотному ставленню до власної безпеки, до збереження життя  та здоров’я в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, не тільки залучає молодь до масово-роз'яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності та привертає особливу увагу школярів до героїчної професії рятувальника, а й гуртує довкола себе ініціативних, активних і талановитих  юнаків та дівчат, які будуватимуть нашу державу, дбаючи про її процвітання та добробут. Він  також поба­жав школярам спортивного азарту під час змагань і успіхів у нелегкій бо­ро­­­тьбі за звання кращого.

У залі панувала святкова  атмосфера, піді­гріта духом азарту, адже учасники  команд  старанно готувалися до цього етапу впродовж всього року і мали бажа­ння якнайкраще продемонстру­ва­­ти свої знання та вміння. Уже традиційні для заходу конкурси «Ві­зи­тка» та «Домашнє завдання» цього разу були насичені цікавими номерами і несподіваними пісенними та танцювальними постановками. Тож у підсумку і глядачам, і журі було нелегко визначити переможців.

В рамках фестивалю було про­ве­дено і конкурс на кращий плакат соціальної реклами. Як відзначили члени журі, кожна команда творчо підійшла до вирішення завдання та оригіна­льно розкрила тема­тику безпеки життєдіяльності.

Справжнім випробуванням для юних рятувальників стали спор­тивні змагання, під час яких діти пови­нні бу­ли вміло користуватися ря­ту­ва­льним спо­рядженням, відрізняти отру­йні гри­би від їстівних, швидко відповідати на запи­тання з основ медицини, за­в’я­зувати спеціальні ву­зли різними способами. Виконання даних вправ вимагало від юних рятувальників неабиякої згуртованості та хорошої фі­зичної пі­дготовки. Загалом яскраве відчуття свята, бажання пе­ремогти, ви­сокий рі­вень підготовки – все вражало і створювало особливу атмос­фе­ру свята, розкривало в уча­сників нові грані тала­н­тів та само­реалізації, надихало на демонструва­ння всього найкращого, чого вони на­вчилися у процесі підготовки до  зма­гань.

На жаль, переможцями не могли бути всі, отож журі вибрало найкра­щих  –  перше місце на обласному етапі Фестива­лю Дружин юних пожежних здобула команда «Полум’яні соколи» Комарівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Галицького району. Також призерами Фестивалю стали команди «Вогнеборці школи І» Долинської спеціалізованої школи-інтернату та «Краплинка» Надвірнянської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 3, які посіли відповідно друге та третє місця.

Перемо­жців нагороджено  ці­н­ними подарунками, грамотами

.DSC_3639.jpg   DSC_3809.jpg

На Прикарпатті відбувся зональний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних

8 травня  в місті в Івано-Франківську в «Школі-гімназії №3» І-ІІІ ст. відбувся зональний етап Всеукраїнського фестиваплю дружин юних пожежних.  В зональному етапі  за звання кращих боролися  5 команд з різних куточків  Івано-Франківщини.

Проведення цього етапу – не тільки демонстрація знання правил безпечної поведінки, навичок діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях, формування у дітей поваги до професії рятувальника, а й – розвитку та прояву особистих творчих здібностей підлітків, популяризації серед молоді здорового й активного способу життя, формування навичок збереження  навколишнього середовища, розкриття творчих здібностей та  організації змістовного дозвілля школярів, культурних і  естетичних смаків, залучення батьківської, педагогічної та творчої громадськості до роботи із дітьми у цьому напрямі.

У кожному із традиційних конкурсів потрібно було перш за все творчо та неординарно підійти до важливої теми  висвітлення правил безпеки життєдіяльності, продемонструвати не тільки грунтовні знання, а й  вміння їх цікаво осмислювати, використовуючи артистичні здібності, фізичну підготовку та оригінальність мислення. Всі команди  проявили себе з найкращого, боку, їхні прагнення до перемоги були беззаперечними, тож компетентному журі  не легко було визначити найсильніших.

У підсумку, перше місце виборола команда  «Полум’яні соколи» Комарівської ЗОШ І-ІІІ cтупенів, другими стали юні дюпівці з міста Надвірна команда «Краплинка», третьою була команда  «Кадри» Тлумацької ЗОШ I-III cтупенів. Всі переможці отримали грамоти. Команди, які зайняли 1-е та 2-е місця в зональних турах будуть брати участь у Фіналі ІІ (обласного) етапу Феситивалю.

2017 рік

Відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних

16 травня 17 найкращих команд Дружин юних пожежних Прикарпаття з’їхалися до обла­сного центру, щоб позмагатися за пра­во представляти Івано-Франків­щину на Всеукраїнському фестивалі.

Ро­з­почалося свято з урочистого ві­д­­­к­ри­ття, на якому з привітальним словом виступили заступник на­ча­льника Управлін­ня ДСНС в області Віктор Іваницький,  заступник директора Департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Іван Будзак, голова Івано-Франківської обласної організації Добровільного пожежного товариства України Михайло Андрійків .

Віктор Ігорович підкреслив, що цей конкурс не тільки вчить свідомому і грамотному ставленню до власної безпеки, до збереження життя  та здоров’я в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, не тільки залучає молодь до масово-роз'яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності та привертає особливу увагу школярів до героїчної професії рятувальника, а й гуртує довкола себе ініціативних, активних і талановитих  юнаків та дівчат, які будуватимуть нашу державу, дбаючи про її процвітання та добробут. Віктор Ігорович також поба­жав школярам спортивного азарту під час змагань і успіхів у нелегкій бо­ро­­­тьбі за звання кращого.

У залі панувала святкова  атмосфера, піді­гріта духом азарту, адже учасники  команд  старанно готувалися до цього етапу впродовж всього року і мали ба­жа­ння якнайкраще продемонстру­ва­­ти свої знання та вміння. Уже тради­ційні для заходу конкурси «Ві­зи­тка» та «Домашнє завдання» цього разу були насичені цікавими номерами і несподіваними пісенними та танцювальними постановками. Тож у підсумку і глядачам, і журі було не­­легко визначити переможців.

В рамках фестивалю було про­ве­дено і конкурс на кращий тематичний соціальний плакат. Як відзначили члени журі, кожна команда творчо підійшла до вирішення завдання та оригіна­льно розкрила тема­тику безпеки життєдіяльності.

Справжнім випробуванням для юних рятувальників стали спор­тивні зма­гання, під час яких діти пови­нні бу­ли вміло користуватися ря­ту­ва­льним спо­рядженням, відрізняти отру­йні гри­би від їстівних, швидко відповідати на запи­тання з основ медицини, за­в’я­зувати спеціальні ву­зли різними спо­собами. Виконання даних вправ вимагало від юних рятувальників не­а­би­якої згуртованості та хорошої фі­зичної пі­дготовки. Загалом яскраве відчуття свята, бажання пе­ремогти, ви­сокий рі­вень підготовки – все вражало і створювало особливу атмос­фе­ру свята, розкривало в уча­сників нові грані тала­н­тів та само­реалізації, надихало на демонструва­ння всього найкращого, чого вони на­вчилися у процесі підготовки до  зма­гань.

На жаль, переможцями не могли бути всі, отож журі вибрало найкра­щих  –  перше місце на обласному етапі Фестива­лю Дружин юних пожежних здобула команда Городенківського району. Також призерами Фестивалю стали команди  з міста Болехова та Верховинського району, які посіли відповідно друге та третє місця. Перемо­жців нагороджено  ці­н­ними подарунками, грамотами.

2016 рік

На Прикарпатті відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних

3

25 травня радісну і таку бажану перемогу в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних здобула команда «Nota bene» Угринівського навчально-виробничого комбінату Тисменицького району.
Цьогорічний обл

асний етап Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних проходив на базі обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості Івано-Франківської обласної ради. Урочисто відкриваючи свято, начальник відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС в області майор служби цивільного захисту Христина Перцович сказала: «Метою проведення такого заходу є виховання у підростаючого покоління навичок свідомого ставлення до збереження здоров'я та життя дітей в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, залучення молоді до масово-роз'яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, привернення особливої уваги школярів до героїчної професії пожежника-рятувальника».
 1Міцного здоров’я, мирного неба, уміння не лише перемагати, а й достойно приймати поразку побажав юним дюпівцям голова Івано-Франківської обласної організації ДПТ України Михайло Андрійків.
В обласному етапі Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних за право називатися кращими боролися команди, які перемогли в зональних етапах.
Найяскравішими, найкреативнішими та найспортивнішими були юні рятувальники Угринівського навчально-виробничого комбінату Тисменицького району. Саме вони представлятимуть Прикарпаття на Всеукраїнському конкурсі Дружин юних пожежних.
Друге загальнокомандне місце посіли учасники команди «Спалах» Калуської ЗОШ І-ІІІ ст. №7, а третє – "Сигнал 101" Корницької загальноосвітньої школи Коломийського району. Усі отримали грамоти та подарунки.
Без призів не залишилися й діти, котрі не посіли жодного місця. За свою старанність, артистизм та бажання перемогти вони отримали солодкі подарунки від рятувальників.

На Прикарпатті відбувся зональний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних

18 травня  в селі Голинь Калуського району в зональному етапі  за звання кращих боролися  6 команд з різних куточків  Івано-Франківщини.

Проведення цього етапу – не тільки демонстрація знання правил безпечної поведінки, навичок діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях, формування у дітей поваги до професії рятувальника, а й – розвитку та прояву особистих творчих здібностей підлітків, популяризації серед молоді здорового й активного способу життя, формування навичок збереження  навколишнього середовища, розкриття творчих здібностей та  організації змістовного дозвілля школярів, культурних і  естетичних смаків, залучення батьківської, педагогічної та творчої громадськості до роботи із дітьми у цьому напрямі.

У кожному із традиційних конкурсів потрібно було перш за все творчо та неординарно підійти до важливої теми  висвітлення правил безпеки життєдіяльності, продемонструвати не тільки грунтовні знання, а й  вміння їх цікаво осмислювати, використовуючи артистичні здібності, фізичну підготовку та оригінальність мислення. Всі команди  проявили себе з найкращого, боку, їхні прагнення до перемоги були беззаперечними, тож компетентному журі  не легко було визначити найсильніших.

У підсумку, перше місце виборола команда  «Спалах»  Калуської ЗОШ  №7 I -III cтупенів, другими стали юні дюпівці з Долинського природничо- математичного ліцею «Пожежний квартал», третьою була команда  «Юні рятівники»  Васючинської ЗОШ I-III cтупенів. Всі переможці отримали грамоти.

В Івано-Франківську відбувся міський етап Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних

Ось уже більше двадцяти років поспіль в нашій країні проводиться Всеукраїнський фестиваль Дружин юних пожежних. Успіх цього заходу, котрий у 1995-тому планувався як одноразовий, за популярністю перевершив сподівання не лише освітян, а й професійних рятувальників. Тема безпеки життєдіяльності в умовах сучасного урбанізованого світу є настільки актуальною, що фестиваль Дружин юних пожежних вирішили проводити щорічно. За звання кращих юні рятувальники боряться на різних рівнях.

15 квітня міський фестиваль Дружин юних пожежних проходив і в актовій залі школи-гімназії №3 у Івано-Франківську.

 За звання кращої та право представляти Івано-Франківськ на обласному етапі Фестивалю боролися дванадцять команд.

Фестиваль юних пожежних – саме те дійство, на котрому діти можуть найрізнобічніше продемонструвати свої теоретичні знання правил безпеки життєдіяльності та практичні уміння застосовувати їх за умов реальної небезпеки. Завдання для усіх конкурсів та тестів підбираються доволі складні, але саме це додає учасникам завзяття долати все нові і нові рубежі.

… Жеребкування – і змагання розпочалися. У залі панувала радісна та піднесена атмосфера. Діти кожної команди протягом цілого року старанно готувалися до Фестивалю, тож зрозуміло, що пальму першості хотіли отримати усі. Деякі команди брали участь у подібних конкурсах уже неодноразово, інші ж пробували свої сили на великій сцені вперше. Проте усі прагнули своїм виступом донести до людей одну просту істину: життя – одне і, щоб його зберегти, потрібно всього-навсього виконувати зовсім нескладні правила безпеки.

У кожному із конкурсів – а це традиційні «Візитка», «Домашнє завдання», «Плакат соціальної реклами», «Рятувальна мотузка», «Медичний», «Гриби, ягоди», «Переправа» та «Влучний ствольщик» - відчувалося поєднання творчої роботи педагогів і дітей. Правила безпеки життєдіяльності тут для легкості сприйняття обігрувалися та показувалися у найнеочікуваніших ракурсах. У виступах дітям допомагали хороші артистичні здібності, фізична підготовка, а трішечки – й фортуна. Номери були надзвичайно веселі, незвичні і дотепні. Команди порадували глядачів та жюрі своїми різнобічними талантами: надзвичайним артистизмом, хорошою хореографічною підготовкою, чудовими голосами, мистецтвом перевтілення. І, найголовніше, усі показали високий рівень обізнаності щодо рятувальної справи.

Свято тим часом добігало кінця... Під час підбиття підсумків членам жюрі дуже важко було залишатися об’єктивними, адже багато команд показали хороші результати.

Переможцем міського етапу фестивалю Дружин юних пожежних в Івано-Франківську стала команда школи-гімназії №3 «Спалах». На другій сходинці почесного п’єдесталу опинилися юні пожежні із «Бистриці» Микитинецької загальноосвітньої школи, а на третій – учасники команди ЗОШ №5. Усі переможці отримали від організаторів фестивалю грамоти та солодкі подарунки.

2015 рік

На Прикарпатті пройшов обласний етап ХХІ Всеукраїнського конкурсу Дружин юних пожежних

13 травня несподівану, радісну і таку бажану перемогу в обласному етапі ХХІ Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних здобула команда "Спалах" Івано-Франківського навчально-виховного комплексу "Школа-гімназія №3". ЇЇ учасники до кінця повірили у неймовірну прихильність Фортуни лише після того, як їх привітав та вручив грамоту і цінні призи заступник начальника Управління ДСНС України в Івано-Франківській області підполковник служби цивільного захисту Володимир Пачків.

Слід зазначити1, що захід цей проходив на базі обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості Івано-Франківської обласної ради. Урочисто відкриваючи свято, начальник відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС в області майор служби цивільного захисту Христина Перцович сказала: «Метою проведення такого заходу є виховання у підростаючого покоління навичок свідомого ставлення до збереження здоров'я та життя дітей в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, залучення молоді до масово-роз'яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності, привернення особливої уваги школярів до героїчної професії пожежника-рятувальника. Нині у цій залі зібралися кращі команди Прикарпаття, котрі заслужили це право, демонструючи свої таланти на районних та зональних етапах фестивалю. Цього року наше свято має особливе, патріотичне забарвлення, адже ми усією душею вболіваємо за тих, хто захищає мирне небо, наш спокій та право мати власну державу.».

Ще перед початком змагань усіх його учасників привітав директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович. Він, зокрема, зазначив, що 2професія рятувальника – одна із найпрестижніших у багатьох країнах світу, а тому для перемоги у фіналі слід докласти максимум зусиль. «Мрійте, перемагайте і нехай все у вас буде добре» - побажав присутнім Віктор Євстахійович.

 Міцного здоров’я, мирного неба, уміння не лише перемагати, а й достойно приймати поразку побажав юним дюпівцям голова Івано-Франківської обласної організації ДПТ України Михайло Андрійків.                     

В обласному етапі ХХІ Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних за право називатися кращими боролися шість команд: "Сигнал 101" Корницької ЗОШ Коломийського району, "Спалах" Чернелицької ЗОШ Городенківського району, "Верхня крапка 101" Верхнянської ЗОШ Калуського району, "Багіра" Верхньолипецької ЗОШ Рогатинського району, "Прометей" Тлумацької ЗОШ та "Спалах" Івано-Франківського навчально-виховного комплексу "Школа-гімназія №3".

Найяскравіше "спалахнули" юні івано-франківці. Саме вони представлятимуть Прикарпаття на ХХІ Всеукраїнському конкурсі Дружин юних пожежних. Кожен учасник команди отримав цінний подарунок – спальний мішок. Ці юнаки та дівчата ведуть здоровий спосіб життя й частенько вирушають у походи. Тож спальні мішки стануть їм у пригоді для комфортного відпочинку. Крім того, дітям вручили солодощі. Друге загальнокомандне місце посіли учасники команди "Прометей" із Тлумача, а третє – "Сигнал 101" Корницької загальноосвітньої школи Коломийського району. Усі отримали грамоти та подарунки.

Без призів не залишилися й діти, котрі не посіли жодного місця. За свою старанність, артистизм та бажання перемогти вони отримали солодкі подарунки від рятувальників.

2014 рік

Команда «Рятувальний патруль» - переможець обласного етапу 20-го Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних

7 травня найкращі команди Дружин юних пожежних Прикарпаття – переможці зональних етапів Фестивалю - з’їхалися до обла­сного центру, щоб позмагатися за пра­во представляти Івано-Франків­щину на всеукраїнському рівні.

Ро­з­почалося свято з урочистого ві­д­­­к­ри­ття, на якому з вітальним словом виступили на­ча­льник Управлін­ня ДСНС в області  полковник служби цивільного захисту Володимир Чер­не­цький, голова Іва­но-Франківської обласної організа­ції Добровільного пожежного това­ри­ства України Ми­хайло Андрій­ків та члени журі.

Керівник обласного рятувального відомства Во­­лодимир Чернецький  підкреслив важливість даного заходу, адже саме у такій пізнавальні ігровій формі найкраще засвоюються такі потрібні знання з безпеки життєдіяльності, а також поба­жав школярам спортивного азарту під час змагань і успіхів у нелегкій бо­ро­­­тьбі за звання кращого. В свою чергу, зі словами найкращих побажань до юних рятувальників звер­ну­вся  Михайло Ан­д­рійків.

У залі панувала святкова  атмосфера, піді­гріта духом азарту, адже учасники  команд foto 2 старанно готувалися до цього етапу впродовж всього року і мали ба­жа­ння якнайкраще продемонстру­ва­­ти свої знання та вміння. Уже тради­ційні для заходу конкурси «Ві­зи­тка» та «Домашнє завдання» цього разу були насичені цікавими номерами і несподіваними пісенними та танцювальними постановками. Тож у підсумку і глядачам, і журі було не­­легко визначити переможців.

В рамках фестивалю було про­ве­дено і конкурс на кращий тематичний соціальний плакат. Як відзначили члени журі, кожна команда творчо підійшла до вирішення завдання та оригіна­льно розкрила тема­тику безпеки життєдіяльності.

foto3Справжнім випробуванням для юних рятувальників стали спор­тивні зма­гання, під час яких діти пови­нні бу­ли вміло користуватися ря­ту­ва­льним спо­рядженням, відрізняти отру­йні гри­би від їстівних, швидко відповідати на запи­тання з основ медицини, за­в’я­зувати спеціальні ву­зли різними спо­собами та умовно рятувати потерпілого на воді за допомогою кінця Олександрова. Виконання даних вправ вимагало від юних рятувальників не­а­би­якої згуртованості та хорошої фі­зичної пі­дготовки.

Загалом яскраве відчуття свята, бажання пе­ремогти, ви­сокий рі­вень підготовки – все вражало і створювало особливу атмос­фе­ру, розкривало в уча­сників нові грані тала­н­тів та само­реалізації, надихало на демонструва­ння всього найкращого, чого вони на­вчилися у процесі підготовки до  зма­гань.

За підсумками – переможцем обласного етапу 20-го Всеукраїнського фестива­лю Дружин юних пожежних стала команда «Рятувальний патруль» Рогатинської спеціалізованої загальноосвітньої школи. Також призерами Фестивалю стали команди «Імпульс» Тлумацької загальноосвітньої школи та «Оберіг» Гвіздецької загальноосвітньої школи Коломийського району, які посіли відповідно друге та третє місця.

Перемо­жці та призери обласного етапу Фестивалю отримали від організаторів грамоти та цінні подарунки.

foto555