Добровільна та місцева пожежна охорона Прикарпаття

Добровільна та місцева пожежна охорона понад двадцять років забезпечує безпеку населення в територіальних громадах області.

Добровольці віддано служать своїй громаді, перші прибувають до місця виникнення надзвичайної ситуації, де надають допомогу, рятують життя та майно громадян на рівні з професійними вогнеборцями ДСНС.

Так, на території області функціонує 41 підрозділ місцевої пожежної охорони, 16 добровільних пожежних команд та 292 добровільних пожежних дружини. В тому числі діють 4 центри безпеки, розташовані у селах Білоберізка і Яблуниця Білоберізької ТГ, у селі Зелене Зеленської ТГ Верховинського району та у селі Хриплин Івано-Франківської ТГ.

З початку року, на території області зареєстровано 391 виїзд добровольців на ліквідації пожеж та надання допомоги мешканцям Прикарпаття. 

Команди проходять навчання та тренування для ефективного реагування на будь-які небезпечні ситуації, постійно демонструють високий рівень готовності допомагати своїм співгромадянам у складних моментах. 

Минулого року На Прикарпатті відбулися обласні змагання серед підрозділів місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних формувань «Кубок Святого Флоріана». дані змагання проводились, щоб удосконалити їхні навички, а також підвищити рівень фізичної підготовки. Участь у змаганнях взяли 13 команд з цілої області. 

Створення добровільних пожежних команд має низку важливих переваг  для громади:

  • Добровольці-вогнеборці забезпечують швидку реакцію на пожежі та інші надзвичайні ситуації, допомагаючи у рятуванні життів та майна громадян.
  • Команди здійснюють важливу профілактичну роботу, навчаючи населення пожежної безпеки. 

 

  • Добровільні пожежні команди мають глибокі знання про місцеві умови, територію та потенційні ризики, що дозволяє їм ефективно діяти в надзвичайних ситуаціях.

Діяльність добровільних та місцевих пожежних команд є ключовою для забезпечення безпеки громади, що дозволяє швидко та ефективно реагувати на надзвичайні ситуації.