Контраст
Шрифт

Гуманітарна допомога

 

Польська допомога

У рамках проекту «Підвищення ефективності реагування українських аварійно - рятувальних служб на надзвичайні ситуації - етап ІІ», що фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща за рахунок коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2018» відбулися навчання на тему «Внутрішні пожежі», в яких взяли участь 8 рятувальників з підрозділів Управління ДСНС в області. Навчання проходили на базі Навчального пункту Воєвудської комендатури пожежної охорони в м. Кракові. По завершенню навчань прикарпатським рятувальникам передали майно у вигляді 8 комплектів спеціального захисного одягу (каски, підкасники, куртки, штани, рукавиці, чоботи).

44994500_288875938633958_5121891492826185728_n.jpg

УСПІШНА УКРАЇНО-ПОЛЬСЬКА СПІВПРАЦЯ ТРИВАЄ

Долинщина й надалі активно підтримує багаторічні дружні зв’язки з Опольським повітом Республіки Польщі. Цього разу їхнім продовженням стали відвідини представниками Долинщини польських колег, які працюють у системі пожежної охорони. Ця зустріч відбувалася у рамках угоди про співпрацю між Долинським районом та Опольським повітом.

Наша делегація повернулась із приємними враженнями, новими знаннями та цікавими спостереженнями. Як завжди, польська гостинність нікого не залишила байдужим. З 6 по 10 червня представники Долинщини обмінювались досвідом з польськими колегами щодо функціонування пожежних частин. Разом вони відвідали місцеву добровільну частину OSP Tarnów, державну пожежну частину в місті Ополе, навчальний пункт для підготовки пожежників.

Під час пізнавальних відвідин наші представники ознайомились з матеріально-технічною базою, а також мали можливість попрацювати з гідравлічним інструментом. Мабуть, недаремно їм випала така нагода, бо ж без подарунка вони не повернулись—начальник OSP Tarnów Mariusz Szeląg передав для потреб ДПРЧ-10 такий же гідравлічний інструмент.

Начальник Долинського районного відділу управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківської області Тарас Мельник подякував зарубіжним партерам за такий потрібний нашій пожежній подарунок, який допомагатиме рятувати життя людей. «Відрадно, що польські колеги добре розуміють наші потреби, які виникають у повсякденні. Їм у Польщі трохи легше працювати, ніж нам, бо мають систематичну допомогу від Європейського Союзу, втілену в конкретних проектах, інших напрацюваннях. І саме завдяки такій співпраці польської сторони з Євросоюзом ми маємо змогу отримувати від поляків таку потрібну нам технічну допомогу», – повідомив Тарас Зеновійович.

Подарунок долинським вогнеборцям – пожежний автомобіль

11 січня в рамках міжнародної співпраці громади міста Долина та Долинського району з Опольським Повітом Республіки Польща відбулася урочиста зустріч з польською делегацією на чолі з Генриком Лаква - Старостою Опольским та Кшиштофом Висдак - членом правління Опольського, а також з польськими пожежниками.
У рамках заходу польські гості вручили працівникам Державної пожежно-рятувальної частини №10 міста Долина пожежний автомобіль "Iveco Magirus". Колеги з ближнього зарубіжжя поділилися й досвідом роботи. 
Долинські рятувальники відзначили, що даний пожежний автомобіль дозволить підвищити рівень реагування підрозділу на різного роду події, пожежі, надзвичайні ситуації в місті Долина та районі. 

26230132_1552792084840621_1550575612759727634_n.jpg 26238856_1552792301507266_2419581823652102220_n.jpg

Подарунок долинським вогнеборцям – пожежний автомобіль

11 січня в рамках міжнародної співпраці громади міста Долина та Долинського району з Опольським Повітом Республіки Польща відбулася урочиста зустріч з польською делегацією на чолі з Генриком Лаква - Старостою Опольским та Кшиштофом Висдак - членом правління Опольського, а також з польськими пожежниками.
У рамках заходу польські гості вручили працівникам Державної пожежно-рятувальної частини №10 міста Долина пожежний автомобіль "Iveco Magirus". Колеги з ближнього зарубіжжя поділилися й досвідом роботи. 
Долинські рятувальники відзначили, що даний пожежний автомобіль дозволить підвищити рівень реагування підрозділу на різного роду події, пожежі, надзвичайні ситуації в місті Долина та районі. 

26230132_1552792084840621_1550575612759727634_n.jpg 26238856_1552792301507266_2419581823652102220_n.jpg

Рятувальники ПРВ Явірник в Польщі вчилися працювати з сучасним рятувальним обладнанням

З 12 по 18 грудня в Підкарпатському воєводстві Республіки Польща  на базі Бещадської групи  ГОПР  проведено навчання з рятувальниками  пошуково-рятувального відділення (с. Явірник) 4-ї спеціальної пошуково-рятувальної групи спеціальної пошуково-рятувальної частини АРЗ СП Управління ДСНС України в Івано-Франківській області  в рамках проекту «Зміцнення системи кризового управління Івано-Франківській області шляхом підвищення оперативних вмінь та компетентності рятувальних служб у сфері рятівництва при сходженні лавин та рятувальних заходів з використанням мотузок».

В процесі тренінгів польські рятувальники навчали своїх українських колег працювати з сучасним рятувальним обладнанням, а саме – лавинними біперами, зондами та керувати сніговими скутерами (снігоходами). Дані заходи фінансуються Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога задля розвитку – 2017». Також, в рамках проекту відбулися спільні показові навчання рятувальників України і Польщі та офіційна частина із закриття проекту із врученням майна, яке придбано для рятувальників Івано-Франківської області.

Зокрема  прикарпатським  гірським рятувальникам були передані:

     - сніговий скутер (снігохід);

     -  лавинне спорядження ABC – лавинний біпер, щуп та лопата - 10 комплектів;

     - спорядження для вивчення і прогнозування сходження снігових лавин - 2 комплекти;

     - спеціальний одяг для 10 рятувальників – 30 комплектів;

     - термобілизна – 10 комплектів;

  • гірські черевики – 10 пар;
  • рюкзаки з швидким доступом до лавинних комплектів ABC – 10 шт.

Все вручене майно, рятувальники будуть використовувати у своїй роботі для порятунку людей.

A88A2248.jpg  A88A2082.jpg

A88A2194.jpg  A88A1925.jpg

888888888888888888888888.png

Польські партнери подарували рогатинським рятувальникам пожежний автомобіль

Рогатин відвідала польська делегація з гміни Стрілецькі.  Польські партнери у рамках угоди про співпрацю між Рогатинською районною радою та гміною  передали  пожежно-рятувальному підрозділу міста Рогатина пожежний автомобіль «JELCZ». Автомобіль, який перевозить 6,5 тон води, 
найб­лижчим часом буде залучений до че­­­ргування у Рогатинському РВ Управління ДСНС в області  і буде перебувати на сторожі жи­т­тя і здоров’я ме­­шканців Рогатинщини.

Це вже другий  пожежний автомобіль протягом 2017 року, який  рогатинські рятувальники  отримали   завдяки налагодженому міжнародному співробітництву.

DSC_0164.JPG

Німецькі рятувальники передали своїм  прикарпатським колегам пожежний автомобіль марки "Daimler-Bennz LF 8".

 

З 12 по 17 грудня 2016 року у рамках проекту «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» делегація з Прикарпаття побувала  з візитом  у місті Дінкельсбюль, ФРН, Баварія.

До складу делегації увійшли  перший заступник начальника Управління ДСНС в області  Ігор Оксентюк та працівники Управління,  сільські голови  та начальники МПК населених пунктів Прикарпаття, директор Івано-Франківського обласного центру  перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський,  секретар-референт Представництва  Фонду  Ганса Зайделя в Україні  Тетяна Золотар. У рамках візиту учасників делегації чекала насичена і різноманітна програма.

Особливе зацікавлення у членів делегації викликало відвідання  добровільної пожежної команди міста Дінкельсбюль,  державної пожежної школи у місті Регенсбург, де навчають майбутніх пожежників, а також  ознайомлення з  роботою  місцевих пожежних команд.

Не менш цікавим і пізнавальним було ознайомлення і з роботою добровільної пожежної команди міста Ротенбург-на-Таубері та навколишніми пожежними командами. У ході візиту німецькі рятувальники передали своїм  прикарпатським колегам пожежний автомобіль марки "Daimler-Bennz LF 8".

Рятувальники Прикарпаття отримали нове гідравлічне спорядження

 Гідравлічний інструмент німецького виробництва, котрий може використовуватися при ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод та багатьох інших надзвичайних ситуацій, 30 серпня прикарпатським рятувальникам передали подружжя Зіммхенів, котрі уже не перший рік відомі своєю благодійною діяльністю не лише на Івано-Франківщині. Вони допомагають сиротам, хворим, інвалідам, українській армії - усім, хто дійсно потребує допомоги.
 Передане обладнання, переконані благодійники, допоможе зберегти не одне людське життя, адже аварій на дорогах області стається чимало.
Пані Мирослава та пан Курт побували на території державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Івано-Франківська, оглянули тутешній автомобільний парк, дізналися багато нового про щоденну нелегку роботу рятувальників. Крім того, побували благодійники на екскурсії і у залах виставки пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області.

 

 

 

 

В Рогатині у рамках гуманітарної допомоги відбулася урочиста передача пожежного автомобіля STAR 008 від міста Крапковіце Республіки Польща для потреб прикарпатських рятувальників

 

  27 липня автомобільний парк державної пожежно-рятувальної частини № 16 міста Рогатин поповнився пожежним автомобілем STAR 008. Цей транспортний засіб підвищеної прохідності надали рогатинцям представники їхнього міста-побратима у Польщі  Крапковіце.

  27 липня об 11:00 на території Рогатинського райвідділу Управління ДСНС в області відбулася урочиста передача пожежного автомобіля STAR 008. Передачу здійснили члени польської делегації на чолі з мером міста Крапковіце Анджеєм Касюрою. Передача цього надзвичайно цінного гуманітарного вантажу стала можлива завдяки масштабній роботі Державної служби України з надзвичайних ситуацій із забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів України сучасною потужною технікою з-за кордону.

  Наявність такого автомобіля у пожежно-рятувальному підрозділі годі переоцінити. «Це потужна техніка, готова виконувати усі дії за призначенням. Автомобіль підвищеної прохідності, ємкість для води – 2, 5 т.  Цей автомобіль дизельний, тому є велика економія у витраті паливно-мастильних матеріалів» - розповів присутнім на урочистому заході журналістам заступник начальника Управління ДСНС в області підполковник служби цивільного захисту Віталій Степанович Федунків.

   «Це тільки початок. Є дуже багато хороших речей, які можна робити у рамках угоди про співпрацю»

- поділився своїми планами і голова Рогатинської районної ради Володимир Штогрин.

    Про ці плани детальніше розповів бургомістр міста Крапковіце Анджей Касюра: «Це

перша наша гуманітарна допомога рогатинцям, мешканцям нашого міста-побратима. Надання гуманітарної допомоги буде продовжуватися. Плануємо ще допомогти рятувальникам Рогатина гідравлічними ножицями цьогоріч, а у майбутньому – надамо ще один потужний пожежний автомобіль».

  STAR 008 освятили, тож тепер і він стоятиме на сторожі життя мешканців Рогатинського району. 

                             Відео

Пожежники міста Івано-Франківська отримали сучасний багатофункціональний автомобіль

 

110 лютого  на  території  державної пожежної-рятувальної частини №1 міста Івано-Франківська відбулася  презентація та офіційна передача сучасного  пожежного  автомобіля, який обласному центру  подарувало німецьке місто  Штарнберг  через  посередництво  Товариства Червоного Хреста України.

На урочистому заході були присутні мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус,   керівник робочої групи  ДСНС України  Михайло  Бабенко, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький, начальник Івано-Франківського МРВ Василь Мацалак,  представники регіональних та місцевих засобів інформації.

Розпочинаючи урочисту подію, мер Івано-Франківська зазначив, що  цей автомобіль 2–  це результат міжнародного партнерства і заслуги багатьох людей на благо рідного міста. А начальник Івано-Франківського МРВ Василь Мацалак підкреслив, що такої потужної і багатофункціональної машини в обласному центрі ще не було, і хочеться сподіватися, що це перша ластівка  технічного оновлення, адже парк машин Управління ДСНС в області потребує модернізації.

В урочистій атмосфері  Віктор Анушкевичус передав Василю Мацалаку ключі від автомобіля, а настоятель храму Святого Духа митрофорний протоієрей Василь  Максимишин  відправив Божу службу та освятив автомобіль.

 
 
 
 
 
 
В найбільш постраждалі райони області передано гуманітарну допомогу з Італії
 
1 липня 2020 року в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення Управління ДСНС в області за участі голови Івано-Франківської ОДА Віталія Федоріва та начальника Управління ДСНС в області Володимира Чернецького відбулась передача гуманітарної допомоги, яку надала Італійська республіка прикарпатськам рятувальникам.
У своєму виступі Володимир Чернецький зазначив, що ця допомога є надзвичайно потрібною, особливо в теперішній час. За допомогою цього рятувального спорядження вдасться в найкоротші терміни ліквідувати наслідки негоди.
У свою чергу, Віталій Федорів подякував рятувальникам Івано-Франківщини, які одразу вступили на боротьбу з стихією і були першими для допомоги населення та врятували не одне людське життя.
Рятувальне майно та спорядження передано в найбільш постраждалі райони Івано-Франківської області.
106534202_3051407851645696_2626725501186993805_o.jpg 106816411_3051404968312651_7971301373712126419_o.jpg
 
 
Прикарпатські рятувальники отримали гуманітарну допомогу від Уряду Швеціі
 
У зв’язку із надзвичайною ситуацією, що сталася на території області, 2 липня 2020 року, прикарпатські рятувальники отримали від Уряду Швеціі гуманітарну допомогу, а саме - бар'єри від наводнення, мішки для піску, котушки для бар'єрів, кабельні стяжки та пожежні напірні рукави.
Дане обладнання буде передано для потреб постраждалих від паводків районів - Рогатинському, Тлумацькому, Надвірнянському та Галицькому.
 
106505688_3056058091180672_449156680678520417_o.jpg 106489656_3056057347847413_364570689039092408_o.jpg
 
 
Словацька республіка передала гуманітарну допомогу для постраждалих від паводку населених пунктів області
 
У зв’язку із надзвичайною ситуацією, що сталася на Прикарпатті, 6 липня 2020 року Словацька республіка передала для ліквідації наслідків стихійного лиха – паводку, який призвів до людських жертв і масштабних руйнувань, гуманітарну допомогу.
Намети, насоси, генератори та інше рятувальне спорядження - усе це передадуть в найбільш постраждалі райони Івано-Франківської області для надання допомоги населенню.
 
106604964_3064033983716416_4555517004810489359_o.jpg 107673660_3064033720383109_8963018743156565758_o.jpg
 
 
Прикарпаття відвідала Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч
 
6 липня 2020 року з робочим візитом на Прикарпатті побувала Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч. Після зустрічі з головою Івано-Франківської ОДА Віталієм Федоровим, в ході якої було обговорено ситуацію з повінню на Прикарпатті, та можливі шляхи якнайшвидшого усунення її наслідків, також пані Еліза завітала до Управління ДСНС в області. Вона ознайомилася з пожежно-рятувальною технікою та спорядженням, яке є на озброєнні у прикарпатських рятувальників, а також переглянула відеофільм про нищівну червневу повінь. В ході зустрічі також було обговорено подальшу плідну співпрацю.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій крокує до європейських стандартів безпеки, тому починаючи з 2016 року, Управлінням ДСНС в області та польськими партнерами вже реалізовано 6 проектів Польської допомоги, завдяки яким покращуються вміння та навички прикарпатських рятувальників, а також отримується пожежно-рятувальне спорядження, яке значно покращує оперативність дій пожежних підрозділів області. Також варто відмітити, що найперший такий проект стосувався дій рятувальних підрозділів під час повені, в ході реалізації якого польські та українські рятувальники відпрацьовували елементи з порятунку людей на воді та спорудження водозахисних бар’єрів, дані знання та навички були застосовані під час ліквідації повені цього року.
«Для нас дана співпраця є дуже важливою, адже надзвичайні ситуації не мають кордонів і ми повинні бути готові допомогти один одному в складні часи», зазначив начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький. Також Еліза Дзвонкєвіч відвідала Тлумацький та Галицький райвідділи Управління ДСНС в області та побувала в дитячому будинку сімейного типу в Галичі, який постраждав внаслідок негоди.
 
106423034_3064881863631628_4997719523015977016_o.jpg 83615715_3064882450298236_6642698901240194659_o.jpg
 
 
28 серпня 2020 року рятувальники Івано-Франківщини отримали гуманітарну допомогу від партнерів з Опольського Воєводства
 
Сьогодні рятувальники Івано-Франківщини отримали гуманітарну допомогу від партнерів з Опольського Воєводства, а саме від Маршалківської Управи
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
у вигляді 20-ти сучасних медичних укладок та 45-ти пар чоботів пожежного, за що щиро дякуємо безпосередньо Маршалеку Опольського Воєводства
Andrzej Buła
, та працівникам Управи, які долучилися до цієї благородної справи, також висловлюємо слова вдячності
Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі
за сприяння.
Ця допомога є надзвичайно потрібною для наших рятувальників.
 
118615184_3212762632176883_4707898860082089716_o.jpg 118443973_3212762275510252_8845683412305044007_o.jpg
 
Рятувальники Прикарпаття отримали автомобіль хімічно-екологічного порятунку в якості гуманітарної допомоги від Державної пожежної служби в Кракові
 
Делегація Управління ДСНС України в Івано-Франківській області на чолі з начальником Володимиром Чернецьким в рамках реалізації проєкту "Підвищення ефективності реагування українських аварійно-рятувальних служб на надзвичайні ситуації - етап 3" з офіційним візитом перебуває в місті Кракові Республіки Польща в ході якого Комендант воєвудський державної пожежної служби в Кракові передав Управлінню автомобіль хімічно-екологічного порятунку в якості гуманітарної допомоги.
Цей автомобіль дасть змогу поліпшити якість виконання завдань щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійного лиха, аварій, екологічних та техногенних катастроф, які створюють загрозу для життя та здоров'я населення.
Поряд з тим, начальник Управління підписав лист інтересів щодо написання нового спільного проєкту в рамках програми Польська допомога.
 
 120200682_3298908286895650_2684320604688476142_o.jpg 120141225_3298908636895615_5370235860211530689_o.jpg
120133085_3298908423562303_1303136744320876471_o.jpg
 
Рятувальники Прикарпаття отримали чергову гуманітарну допомогу від Опольського воєводства Республіки Польща
 
Завдяки підтримці Опольського воєводства - Marszalekа Andrzej Buła Województwo Opolskie рятувальникам Прикарпаття передано 2 пневматичні намети з обігрівом та 4 електрогенератори.
Дане обладнання буде використовуватися підрозділами Головного управління для виконання завдань за призначенням ,для надання допомоги всіх хто її потребує.
У зв’язку з ситуацією в Україні,а саме з масовими атаками на енергетичні об’єкти з боку росії та відсутністю електропостачання-ця допомога є дуже цінною.
Щиро дякуємо нашим міжнародним патнерам які, долучилися до цього важливого та необхідного процесу у такі складні часи для України!
 
/upload/1/5/4/6/2/4/5/a3613241-2c85-4045-b7a0-0adea0afea46.jpg
 
 
 
 
Прикарпатські рятувальники отримали потужний генератор
28 грудня UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні та їхніми партнерами, Благодійний фонд «Рокада» передано Івано-Франківській ОВА  3 потужні генератори, один з яких було передано для потреб Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області.
«Ми тут, щоб підтримати Вас найнеобхіднішим у даний момент, а саме потужними генераторами, які будуть передані для об’єктів соціальної сфери та рятувальників» - зазначив радник з операційних питань агентства ООН у справах біженців Йосеф Хасо.
В свою чергу начальник ГУ ДСНС в області Володимир Чернецький подякував за потрібну, актуальну та вчасну допомогу. 
“З допомогою наших благодійників та партнерів, ми пройдемо цю важку для нас зиму, а для наших людей це і суттєва моральна допомога,адже вони бачать,що з нами весь світ” - зазначив Володимир Володимирович.
Даний генератор потужністю 40 Квт. буде використовуватися для потреб пожежної частини, та стаціонарного Пункту незламності, що в ній розміщений.
/upload/1/5/5/3/6/1/6/320658874-868730841106512-2797753258297660490-n.jpg/upload/1/5/5/3/6/1/7/321207143-5780092182044578-7698489156405640067-n.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Волонтери передали прикарпатським рятувальникам пожежний захисний одяг.
 

Пожежно-рятувальний одяг, рятувальникам Прикарпаття передала  благодійна неприбуткова організація “United Help Ukraine” та St. Nicholas Ukrainian Orthodox Church, Troy, New York в особі настоятеля Василя Довгана, які долучилися до збору даної допомоги.

Наші закордонні благодійники добре розуміють з якими непростими викликами доводиться стикатися рятувальникам в теперішній час ,тому така допомога є дуже доречною.

 

/upload/1/6/1/0/4/7/9/dsc00428.JPG  /upload/1/6/1/0/4/8/0/dsc00478.JPG

 

Візит до ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області представників Генерального Консульства Республіки Польща у Львові 

16 січня 2024 року

В ході візиту АРЗ СП ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області було передано техніку та обладнання, придбаного в рамках проєкту «Підвищення ефективності роботи аварійно-рятувальної служби спеціального призначення Івано-Франківської області» Програми Польська допомога, а саме: квадроцикл, квадрокоптер, чотиримісний катамаран та професійний 3D-принтер на загальну суму 26,5 тисяч Євро.  

Також відбулася демонстрація Класу безпеки, який було створено завдяки допомозі донорів, в тому числі польських. Обговорено можливості щодо подальшої співпраці між Головним управлінням та Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові.

 

Технічне підсилення для рятувальників Прикарпаття

Днями, в якості гуманітарної допомоги, рятувальникам Прикарпаття було передано 2 автомобілі, а саме:
- тягач “JELCZ” з напівричепом-цистерною 18 т., який передала Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu (Воєводська комендатура Державної пожежної служби в Ополі), республіки Польща ,за всебічної підтримки та сприяння Добровільної пожежної служби в Кадлубі-Туравському OSP Kadłub Turawski;
- легковий спеціалізований автомобіль “Volkswagen LT” передано мерією міста Нортгайм, Німеччина, під посередництвом Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie (Воєводської комендатури Державної пожежної служби в Кракові)
Ми щиро дякуємо нашим партнерам та колегам, адже дані автомобілі є дуже потрібними для нашого регіону.

 

Гірські рятувальники Івано-Франківщини отримали снігохід в якості благодійної допомоги


27.02.2024  благодійною організації «Благодійний  фонд «ВІКТОРІЯ-ІФ» спільно з Конфедерацією Українців в Латвії «ВІЧЕ» було передано Аварійно-рятувальному загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області снігохід Bombardier Rotax 700 Grand Touring. Даний снігохід буде використовуватись гірськими рятувальниками області для надання допомоги туристам в гірській місцевості.