Контраст
Шрифт

Семінари, навчання, зустрічі

На Прикарпатті відбувся семінар «Міжнародне співробітництво підрозділів ДСНС в умовах воєнного стану»

14-15 грудня днів відповідальні за міжнародне співробітництво в Головних управліннях ДСНС України ділилися досвідом роботи в умовах війни та обговорювали нові проєкти та програми. 

Серед актуальних питань для обговорення були також перспективи впровадження Механізму цивільного захисту ЄС та впровадження проєктів Міжнародної технічної допомоги. 

До заходу в онлайн режимі долучився заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш. 

Досвідом міжнародної співпраці поділилися представники Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області, а також всі присутні мали змогу взяти участь у конференції-презентації результатів наймасштабнішого інфраструктурного проєкту у сфері безпеки «BRIDGE»в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020, яка фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, що беруть участь у Програмі. 

Також учасники відвідали Клас безпеки, що функціонує на базі ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, який став спільним проєктом Головного управління ДСНС в області та польських партнерів. 

Роботу відповідальних за міжнародне співробітництво підрозділів ДСНС сьогодні складно переоцінити, адже саме вони є «містком через який ефективно та професійно залучається міжнародна допомога».

0bed4760-01f1-45f1-8a04-5cc6deeee84d.jpg

dsc04997.JPG

 

 

 

На Прикарпатті відбулася конференція-презентація результатів наймасштабнішого інфраструктурного проєкту у сфері безпеки

14 грудня Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області провело презентацію результатів великого інфраструктурного проєкту «Підвищення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями - BRIDGE» в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020, яка фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, що беруть участь у Програмі.

Бенефіціарами цього проєкт є: Генеральний Інспекторат з надзвичайних ситуацій, а також Інспекторати авіації та жандармерії МВС Румунії, та Інспекторат з надзвичайних ситуацій “Буковина” Сучавського повіту Румунії та Головні управління ДСНС України в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. 

Участь у заході взяла начальниця Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва ДСНС України Мар’яна Мурашкіна, начальник ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, представники департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської ОДА, а також керівники у напрямку міжнародного співробітництва Головних управлінь ДСНС України. В онлайн режимі до заходу долучився заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш та представники з румунської сторони, що брали участь в реалізації проєкту “BRIDGE”.

Це наймасштабніший в Україні інфраструктурний Проєкт в сфері безпеки в рамках програм транскордонного співробітництва, за результатами впровадження якого для Головного управління ДСНС України придбано : тренувальний комплекс (контейнери),
систему моніторингу та навігації руху туристів, спеціалізований оперативний автомобіль на базі легкового автомобіля, автомобіль для мобільно-оперативної групи  та пересувний пункт управління.

Також, в ході реалізації проєкту, працівники ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області взяли участь у 10 навчаннях в місті Сірет Румунія, на базі новоствореного навчального центру.

dsc04658.JPGdsc04471.JPG
 
 

 

 

Прикарпатські рятувальники з робочим візитом відвідали Румунське місто Сучаву.

У період з 20 по 22 листопада  відбувся візит делегації ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області до міста  Сучава, Румунія в рамках проєкту: «Підвищення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями – BRIDGE».

В ході   візиту делегація з Прикарпаття взяла участь у засіданні Наглядової ради та підсумковій конференції в рамках проєкту. Також, спільно з партнерами, підбили підсумки реалізації проєкту та обговорили подальшу його реалізацію та можливості розширення співпраці.

0f2a068b-00e8-424d-b933-e7e65b019e33.jpgfc6c8a5a-648c-4a76-9ac5-89b98c938fa6.jpg

 

 

 

карпаття з робочим візитом відвідав президент Альбертсько-Української комерційної палати

Рятувальників Прикарпаття з робочим візитом відвідав президент Альбертсько-Української комерційної палати Віталій Мелентьев.
В ході зустрічі відбулося ознайомлення з планами щодо створення центру протимінного захисту ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області, а також обговорено можливость подальшої співпраці та фінансової підтримки проєкту.

Як підсумок, було підписано Меморандум про партнерство та взаємодію між ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області та ГО «Альбертсько-Українська комерційна палата».

c1d63880-0537-4a09-8f62-efdd238a1931.jpgb18f2662-d2c8-47e8-a778-9789ad078d2c.jpge2e20f48-0366-42e8-942f-63e1a91b29d0.jpg

 

 

 

На Прикарпатті відбулися міжнародні навчання щодо пошуку заблукалих у прикордонній зоні

19 жовтня на території Верховинського району Івано-Франківської області відбулися спільні румунсько-українські транскордонні навчання щодо пошуку заблукалих у прикордонній зоні.

Навчання проводилися спільно з колегами з Румунії у рамках реалізації проєкту “Підвищення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями — “BRIDGE”.

Практичні відпрацювання відбувалися одночасно по обидві сторони українсько-румунського кордону. За задумом, до рятувальників надійшло повідомлення про двох осіб, що заблукали поблизу кордону. До зони пошуку було направлено рятувальників гірських пошуково-рятувальних відділень м. Івано-Франківськ, смт. Верховина та м. Косів, 2 кінологічних розрахунки та ГО "Гірський рятувальний центр".
Протягом декількох годин рятувальники, відпрацьовуючи різні методики пошуку, знайшли заблукалих та транспортували до безпечного місця.

На місці проведення пошуково-рятувальних робіт було розгорнуто штаб, що в режимі відеозв’язку координував дії рятувальників по обидві сторони кордону та здійснював моніторинг проведення операції.

whatsapp-image-2023-10-20-at-110755-2.jpgwhatsapp-image-2023-10-20-at-110524-4.jpg

 

 

Делегація рятувальників Прикарпаття з колегами з інших областей з робочим візитом відвідала місто Валбжих Республіки Польщі.

У період з 1 по 4 жовтня Прикарпатські рятувальники спільно з колегами з Вінницької, Львівської та Тернопільської областей з робочою поїздкою відвідали місто Валбжих Нижньосілезького воєводства Республіки Польща

 

386166470-633070112315689-6431240493946562588-n.jpg

Безпечна громада-безпечна країна.

Начальник Головного управління ДСНС в області Володимир Чернецький взяв участь в установчих зборах засновників громадської організації "Асоціації добровільних пожежних команд Івано-Франківської області". Даний захід відбувся 23 вересня у селі Лани Дубовецької ТГ Івано-Франківського району.
 До участі у зборах долучились польські учасники Асоціації добровільних пожежних та найбільш активні голови територіальних громад Івано-Франківської області при підтримці Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України. Крім того, учасники зборів обговорили ряд важливих питань: створення добровільних пожежних команд в межах кожної територіальної громади Івано-Франківської області; підвищення рівня здійснення освітньої діяльності серед дітей та молоді у сфері цивільного захисту; забезпечення пожежної безпеки в територіальних громадах, профілактики виникнення пожеж та нещасних випадків, надання допомоги у ліквідації їх наслідків.

 

Рятувальники з України беруть участь у спільних навчаннях у Польщі з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій пов’язаних з викидом радіаці́йних, хімі́чних та біологічних речовин

18 вересня 2023 року розпочалися спільні навчання з Воєводською комендатурою Державної пожежної служби в м. Краків Республіка Польща в рамках проєкту «Підвищення ефективності реагування українських рятувальних служб на кризові ситуації – етап V», що фінансуються Програмою Польська допомога розвитку.

В навчаннях беруть участь 44 рятувальники з Головних управлінь ДСНС України в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Одеській областях, ГУ ДСНС України в м. Києві та 3 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України.

 

Рятувальники з Івано-Франківської та Чернівецької областей взяли участь завершальній сесії спільних навчань

В період із 12 по 20 вересня у місті Коломия для медичних працівників системи ДСНС проводились навчання з надання тактичної медичної допомоги пораненим в бойових умовах та при мінно-вибухових травмах ("Tactical Combat Casualty Care"). Завдяки міжрегіональним партнерським відносинам та меморандуму, укладеному між Івано-Франківською областю та урядом Канади, Івано-Франківська область була обрана платформою для проведення спеціальних навчань з медичної підготовки. 

 

Завершення спільних навчань українських рятувальників у Румунії.

Рятувальники з Івано-Франківської та Чернівецької областей взяли участь завершальній сесії спільних навчань

Рятувальники підписали меморандум про співпрацю з Воєвудською комендатурою Державної пожежної служби в Кракові.

У період з 24 по 25 травня відбувся візит делегацій Головних управлінь ДСНС України в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Одеській, Херсонській областях та Головного управління ДСНС України у місті Києві до м. Краків, Республіка Польща.

Рятувальники Прикарпаття та Буковини проходять спеціальні навчання з гасіння лісових пожеж спільно з румунськими колегами у місті Сірет

8 травня 10 українських рятувальників з Івано-Франківської та Чернівецької областей спільно з румунськими колегами, розпочали навчання з гасіння лісових пожеж на спеціальному полігоні в м. Сірет, Румунія.

Працівники ГУ ДСНС в Івано-Франківській області взяли участь в онлайн-обговоренні бенефіціарів міжнародного проєкту

2-3 травня відбулися спільні онлайн-обговорення усіх бенефіціарів міжнародного проєкту «Підвищення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління.

 

Працівники ДСНС зможуть проходити реабілітацію у сучасній клініці.

3 травня начальник ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький та директор Першого добровольчого хірургічного шпиталю ”БРАСС” Станіслав Онищук підписали договір про співпрацю та координацію.

В Головному управлінні ДСНС України в області відбулася онлайн-конференція з Канадійськими партнерами.

27 листопада представники ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області, за посередництва директора департаменту міжнародного співробітництва Івано-Франківської ОВА, провели онлайн-конференцію з представниками Агентства з управління надзвичайними ситуаціями Альберти (Канада) Під час зустрічі було обговорено можливості започаткування співпраці, пріоритетні напрямки співробітництва та обміну досвідом, а також можливості щодо спільної реалізації проектів.

 

В рамках проекту транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру»

з 27 лютого по 1 березня в Івано-Франківську відбувся спільний українсько-польський тренінг гірських рятувальників. З української сторони в тренінгу брали участь працівники Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в Івано-Франківській області, з польської – працівники Бещадської гірської добровільної оперативно-рятувальної групи Республіки Польща. Тематика даного заходу – надання першої домедичної допомоги потерпілим.

Під час проведення тренінгу було відпрацьовано проведення серцево-легеневої реанімації, порядок надання допомоги при шокових та невідкладних станах, кровотечах, травмах. Також, зважаючи на специфіку роботи гірських пошуково-рятувальних підрозділів, особлива увага зверталася наданню першої допомоги при обмороженнях та невідкладних станах, викликаних гіпотермією.

За результатами пройденої тренінгової програми були проведені підсумкові навчання з моделюванням різноманітних надзвичайних ситуацій, на яких було практично та комплексно відпрацьовано всі набуті в процесі треннінгу вміння та навички.

12.jpg 35.jpg

Навчання гірських рятувальників на Прикарпатті

28 лютого в рамках проекту PLBU.03.02.00-UA-0754/17-00 «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру - PIMReC» в м. Івано-Франківськ гірські рятувальники СПРЧ АРЗ СП У ДСНС України в Івано-Франківській області та GOPR Bieszczady під час спільних навчань з надання першої домедичної кваліфікованої допомоги постраждалим удосконалювали навики з проведення реанімації.

56.jpg

Стартували спільні навчання польських та прикарпатських рятувальників

З 27 лютого в рамках проєкту PLBU.03.02.00-UA-0754/17-00 «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру - PIMReC» в місті Івано-Франківськ розпочалися спільні навчання гірських рятувальників СПРЧ АРЗ СП У ДСНС України в Івано-Франківській області та GOPR Bieszczady. Впродовж 4 днів 10 українських та 10 польських гірських рятувальників будуть проходити підготовку за напрямком: "Надання першої домедичної кваліфікованої допомоги постраждалим."

11.jpg

Відбулася зустріч з представниками Міністерства внутрішніх справ Румунії

Сьогодні начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький взяв участь у зустрічі з представниками Міністерства внутрішніх справ Румунії, під час якої відбулось обговорення співпраці в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
На заході були присутні і представники Управлінь ДСНС у Закарпатській та Чернівецькій областях.
Керівник Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства внутрішніх справ Румунії Даніель Бойку ознайомив присутніх з вимогами до розробки спільних проєктів в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
У свою чергу, експерт Івано-Франківського представницького офісу ППС ЄІС Оксана Шийчук наголосила присутнім, що одним з пріоритетів є підтримка спільних заходів для попередження природних та штучних катастроф, а також спільних заходів у надзвичайних ситуаціях.

DSC_2008.JPG DSC_2017.JPG

Координаційний комітет у Варшаві

17 грудня у Варшаві відбулося засідання координаційного комітету партнерів проєкту PIMReC "Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру", який реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020. У зустрічі взяли участь грантхолдери - представники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на чолі з координатором проєкту, ректором Ігорем Цепендою та головою інфраструктурної групи PIMReC, проректором Прикарпатського університету Ярославом Шинкаруком, партнери проєкту з Управління ДСНС України в Івано-Франківській області на чолі з начальником Володимиром Чернецьким, партнери з Бещадської добровільної групи гірського порятунку (GOPR) та партнери з Варшавського університету на чолі з директором Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яном Маліцьким. До участі у заході було запрошено представників спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» та підрядників, які виконуватимуть будівельні та інші роботи в Обсерваторії.

Після вітальних слів, з якими виступили директор Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький та координатор проєкту PIMReС, ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, зі звітами про хід робіт та баченням виконання запланованого виступили експерт від Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету Марек Голковський та голова інфраструктурної групи, керівник будівельних робіт, проректор Ярослав Шинкарук.

Звітувалися про хід виконання проєкту й партнери з рятувальних служб України та Польші.

На порядок денний координаційного комітету було винесено наступні питання:

Адаптація проекту PIMReC до майбутньої діяльності Обсерваторії:

- електропостачання

- водопостачання та каналізація

- система опалення

Програма зберігаючих (консерваційних) та захисних робіт на горі Піп-Іван:

- ремонт висотної споруди;

- внутрішній ремонт.

Створення "будівельної групи"

Майбутні аспекти проекту PIMReC:

- система лісової пожежної безпеки у Східних Карпатах

- критична інфраструктура гірських районів;

- підвищення туристичної привабливості Івано-Франківської області шляхом реалізації пілотного проекту навколо обсерваторії на горі Піп Іван

Прогрес у реалізації проекту PIMReC (виконані заходи, перешкоди, затримки та шляхи вирішення)

Фінансові питання проекту PIMReC (підготовка річного звіту, тендерів, аудит)

Звіт-презентація про механізми руху проекту

Визначення ToDo-списку (плану робіт) та обговорення подальшої проектної діяльності.

Після вітальних слів, з якими виступили директор Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький та координатор проєкту PIMReС, ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, зі звітами про хід робіт та баченням виконання запланованого виступили експерт від Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету Марек Голковський та голова інфраструктурної групи, керівник будівельних робіт, проректор Ярослав Шинкарук.

Звітувалися про хід виконання проєкту й партнери з рятувальних служб України та Польші.

На даний момент з боку УДСНС України в Івано-Франківській області виконано такі заходи:

розроблено детальні навчальні програми для двох запланованих цього року тренінгів;

розроблено технічні вимоги до спеціального спорядження та обладнання яке необхідно закупити для проведення тренінгів;

проведено відбір інструкторів для проведення тренінгів;

оголошено та проведено тендери для закупівлі необхідного для проведення тренінгів спеціального спорядження та обладнання.

Основною перешкодою для втілення низки заходів в рамках проєкту для У ДСНС України в Івано-Франківській області стала затримка отримання коштів.

Свій звіт надала партнерам й менеджер проєкту PIMReC від Бещадської добровільної групи гірського порятунку (GOPR) Кароліна Ківьор.

Вона детально розказала про проведені ними тендери із закупівлі обладнання, а також про навчання польських та українських рятувальників.

Тож 12-14 грудня 2019 року у польському Ветліні 10 українських рятувальників та 10 їх колег із GOPR взяли участь у навчаннях з надання долікарської першої допомоги, включаючи догляд за ранами, допомогу при переломах та надання першої допомоги при зупинці серця з використанням спеціального обладнання для перевезення потерпілих за допомогою різних транспортних засобів.

На координаційному комітеті PIMReC партнери багато часу присвятили обговоренню шляхів подальшої реалізації проекту.

Зокрема, говорили про те, що на сьогодні єдиним варіантом забезпечення енергоживлення обсерваторії залишається використання альтернативних джерел енергії (ротори, сонячні панелі, дизельні генератори). При цьому, начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький у своєму виступі підкреслив, що враховуючи складність умов очевидно, що для забезпечення енергоживлення об’єкту потрібне комплексне рішення.

Після презентації партнери розглянули та обговорили можливість використання не тільки вітрогенераторів (роторного типу), а й контролера заряду, інвертора (пристрій перетворення енергії з меншої напруги в більшу), джерел безперебійного живлення (систему акумуляторних батарей), дизельних генераторів, автоматичні системи керування електропостачанням.

Щодо водопостачання та каналізації, то станом на даний час на горі Піп Іван встановлена автономна система очистки стоків розрахована на продуктивність до 2200 л /добу та 700 л залпового скиду. Також українськими рятувальниками обстежено та здійснено прочистку головного каналізаційного колектора будівлі обсерваторії. На даний момент він перебуває в доброму стані і може й надалі експлуатуватися при функціонуванні будівлі, адже автономна система очистки стоків вже під`єднана до нього.

Водночас, як наголошують українські рятувальники, які з 2017 року постійно чергують у стінах обсерваторії, потребує детальнішого обстеження система внутрішніх каналізаційних комунікацій. На основі раніше проведених обстежень Володимир Чернецький запевнив партнерів, що ця система знаходиться в доброму стані і її можна й надалі використовувати.

Система водопостачання будівлі, на думку партнерів, повинна спиратися на використання для технічних цілей дощової води. Трубопроводи по яких раніше наповнювався внутрішній резервуар збереглися в доброму стані, в тій чи іншій мірі їх й надалі можливо використовувати. Але потрібно заново монтувати ємності для накопичення води, напірні насоси та трубопроводи для подачі води.

Щодо системи опалення, то її планують зробити такою, щоб вона функціонувала з мінімальним втручанням людини. Оптимальними для цього, на думку рятувальників, є котли на рідкому паливі (дизпаливо, мазут), однак за такого варіанту постає питання економічної доцільності, оскільки ці види палива є доволі дорогими. Альтернативою постають пелетні котли. Вони можуть забезпечити автоматичну подачу палива в котел (за допомогою бункера). Також пелети порівняно з рідким паливом (дизпаливо, мазут) є значно дешевшими. Також, можна розглядати варіант опалення приміщень на електриці, але цей варіант можливий тільки в разі достатньої потужності генеруючи пристроїв (вітряного ротора).

Партнери домовилися детально повернутися до цього питання після пропозицій, які проект отримає від підрядників-будівельників. Адже основними принципами при розробці системи опалення має бути використання існуючої інфраструктури: димоходів, димовідводів, конструктивних особливостей будівлі, використання двох котлів (для надійного функціонування) та можливості роботи системи в режимах «великого» та «малого» кіл».

Партнери також обговорили алгоритм та першочерговість ремонтних та будівельних робіт. Йшлося про потребу реконструкції даху будівлі, відновлення швів між кам’яною кладкою. Детально було обговорено і внутрішні роботи.

Окремим блоком стала дискусія партнерів щодо питань інфраструктури та транспорту.

Ключовими елементами такої інфраструктури перш за все є дороги місцевого значення. В розрізі проєкту відновлення роботи обсерваторії цей елемент інфраструктури має визначальне значення. Крім того, координатор проєкту, ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда детально розповів про можливості, які відкриваються із застосуванням малої авіації. Тож було розглянуто, як цілком можливий, варіант використання гелікоптерів для транспортування на вершину гори необхідних будівельних матеріалів.

Окрему увагу партнери звернули на питання підвищення туристичної привабливості Івано-Франківської області шляхом реалізації проєкту. Адже він, на думку зібрання, стане каталізатором для втілення інших проєктів пов’язаних з розвитком туристичної інфраструктури. Зокрема, вже зараз значно зріс інтерес туристів до обсерваторії, як до об’єкта туристичних відвідувань. Це формує значний туристичний потік в південній частині Чорногірського хребта Українських Карпат. Відповідно, з відновленням об’єкту потік туристів ще більше зросте.

Тому, на думку українських рятувальників, наступним кроком партнерів, має стати впровадження інфраструктурного проєкту з відновлення старих і створення нових туристичних прихистків на Чорногірському хребті.

Для реалізації цього паралельного проєкту пропонується відновити:

притулок в ур. Погорілець (у районі сідловини між г. Смотрич та основним хребтом), (збудований у 1934 р., знищений під час Другої Світової Війни);

притулок на полонині Гаджина (за с. Бистрець), на даний момент знищений;

притулок під полониною Маришевська (збудований у 1935 р., знищений під час Другої Світової Війни).

Нові притулки, які пропонується побудувати:

притулок на полонині Веснарка (на маршруті з с. Шибене на г. Піп Іван Чорногірський);

притулок поблизу обсерваторії (на місці старих фундаментів гуртожитків робітників, 160 м від будівлі);

притулок нижче озера Несамовите (на місці великої туристичної стоянки).

Після завершення роботи координаційного комітету директор Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький зробив її підсумок і вручив учасникам зібрання сертифікати.

5dfb7bdd53033.jpeg  5dfb798abd7f4.jpeg

Прикарпатські рятувальники беруть участь в навчаннях в рамках проєкту "Підвищення ефективності реагування українських рятувальних служб на кризові ситуації - ІІІ етап"

В місті Краків Малопольського воєводства Республіки Польща розпочалися навчання за тематикою хімічно-екологічного порятунку з елементами CBRN (хімічні, біологічні, радіоактивні, ядерні та вибухонебезпечні матеріали) в рамках проєкту "Підвищення ефективності реагування українських рятувальних служб на кризові ситуації - ІІІ етап".

Проєкт реалізовується в рамках програми Польська допомога, що фінансуються Міністерством закордонних справ Республіки Польща.
В навчаннях беруть участь рятувальники з Івано-Франківської, Херсонської, Одеської, Тернопільської областей та рятувальники м. Києва.

На Прикарпатті перебуває делегація з Республіки Польща

На Прикарпаття завітала делегація з Кракова Малопольського воєводства Республіки Польща. Метою візиту є реалізація спільного проекту в рамках програми "Польська допомога". Сьогодні начальник Управління ДСНС в області зустрівся з представниками польської делегації. Під час зустрічі було обговорено етапи реалізації спільних проектів. Польські колеги також ознайомилися з діяльністю Управління ДСНС в області. Цього ж дня було здійснено візит до Чорного лісу.

                                                                   70449779_2416860348433786_4128774756251992064_o.jpg

Працівники оперативно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС України в Івано-Франківській області беруть участь у навчально - тренінгових зборах

Працівники оперативно - рятувальних підрозділів Управління ДСНС України в Івано-Франківській області беруть участь у навчально - тренінгових зборах  
з порятунку людей на водних об’єктах в м. Жешув Республіка Польща.
Зазначений захід відбувається в рамках спільного проекту «Підвищуємо безпеку в прикордонних регіонах - четверте видання проекту», проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща за рахунок коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2019».

                                                                         WhatsApp Image 2019-09-11 at 14.14.56.jpeg

Начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький провів засідання Робочої групи з реалізації проекту

9 вересня 2019 року начальник Управління Державної служби України в Івано-Франківській області, Координатор великого інфраструктурного проекту «Покращення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями (BRIDGE) Володимир Чернецький провів засідання Робочої групи з реалізації проекту.

Під час якого Володимир Чернецький заслухав відповідальних виконавців щодо поточного стану процесу реалізації проекту та окреслив перелік завдань згідно графіку виконання проекту.

Довідково. Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

                                                                           DSC_3697.JPG

Представники Управління ДСНС області беруть участь в робочій зустрічі у м. Сучава, Румунія

Представники Управління ДСНС України в Івано-Франківській області беруть участь в робочій зустрічі з оцінки нормативно-правової бази проекту «Підвищення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями BRIDGE» що реалізується в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020. Захід проходить в м. Сучава, Румунія.

69273759_718891465240642_3727745825804124160_n.jpg  69465388_2358870071002536_34408473361907712_n.jpg

Відбулася нарада робочої групи з реалізації великого інфраструктурного проекту

19 серпня 2019 року перший заступник начальника Управління Державної служби України в Івано-Франківській області Ігор Оксентюк провів чергову нараду Робочої групи з реалізації великого інфраструктурного проекту «Покращення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями (BRIDGE)». Усім відповідальним виконавцям було доведено завдання на поточний період щодо реалізації зазначеного проекту. Довідково. Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

68804309_410952726292908_538674476141772800_n.jpg 69222477_2486167074938140_8111868104474099712_n.jpg

Відбулася чергова нарада робочої групи з реалізації великого інфраструктурного проекту

12 серпня 2019 року начальник Управління Державної служби України в Івано-Франківській області, Координатор великого інфраструктурного проекту «Покращення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями (BRIDGE) Володимир Чернецький провів чергову нараду Робочої групи з реалізації проекту.

Під час наради Володимир Чернецький заслухав відповідальних виконавців щодо поточного стану процесу реалізації проекту та окреслив перелік завдань згідно графіку виконання проекту.

Довідково. Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

 67810937_450131075834464_8553238253984022528_n.jpg 67953531_2425923060818636_6092680326516047872_n.jpg

 

 

Відбулася нарада робочої групи щодо реалізації великого інфраструктурного проекту

6 серпня, в Управлінні ДСНС України в Івано-Франківській області відбулася нарада робочої групи щодо реалізації великого інфраструктурного проекту «Підвищення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями – BRIDGE», що здійснюватиметься за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

                                                                                 67580037_577863426076447_5966281324485410816_n.jpg

В Управлінні ДСНС в області побувала делегація з Республіки Польща

До Управління ДСНС України в Івано-Франківській області з офіційним візитом завітала делегація з Республіки Польща у складі заступника Міністра закордонних справ Республіки Польща Марціна Пшидача та в.о Генерального консула Республіки Польща у Львові Катержини Солек.
Члени делегації ознайомилася із станом техніки та обладнання, яке є на озброєнні у рятувальників Прикарпаття.
В ході зустрічі з керівництвом Управління ДСНС в області було обговорено проекти, які реалізовувалися в рамках програми Польська допомога, що фінансувалася Міністерством закордонних справ Республіки Польща.
67348092_2324137347706087_4914919857805328384_o.jpg 67589074_2324137334372755_7945765875003424768_o.jpg

 

Прикарпатські рятувальники на навчаннях в Польщі

В місті Кракові Республіки Польща розпочато навчально-трейнінгові збори в ході реалізації проекту "Підвищення ефективності реагування українських аварійно-рятувальних служб на надзвичайні ситуації - етап 2".
Навчання відбудуться в період з 27 травня по 2 червня за тематичним напрямком - організація роботи штабу під час виникнення великих аварій, порядок управління та передачі інформації, взаємодії з іншими службами, що залучаються, особливості матеріально-технічного забезпечення у зоні ліквідації масштабних надзвичайних ситуацій.
В навчаннях беруть участь по 8 рятувальників з Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, ГУ ДСНС Херсонської та Одеської областей і ГУ ДСНС м.Києва.

WhatsApp Image 2019-05-28 at 15.28.08.jpeg  WhatsApp Image 2019-05-28 at 15.28.07(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-05-28 at 15.28.07.jpeg  WhatsApp Image 2019-05-28 at 15.29.16(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-05-28 at 15.29.16.jpeg  WhatsApp Image 2019-05-28 at 15.29.16(2).jpeg

Прикарпатські рятувальники побували в Польщі

В період з 10 по 12 травня делегація Управління ДСНС в області на чолі з начальником Управління Володимиром Чернецьким перебувала з робочим візитом у місті Ополе Республіки Польща. В рамках співпраці,прикарпатські рятувальники отримали від своїх колег гуманітарну допомогу:пожежно-рятувальне обладнання. Також відбулося обговорення перспективи подальшої співпраці в рамках реалізації плану спільних заходів ДСНС України та Державної пожежної служби Республіки Польща.

60359075_2194101957376294_8413311367691370496_n.jpg

“U-LEAD з Європою” виїзд в Республіку Польща

         З метою ефективної реалізації ініціативи “Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах”, за підтримки програми “U-LEAD з Європою”, з 17 по 23 березня працівниками Управління ДСНС в області було здійснено навчальний візит в Республіку Польща щодо перейняття досвіду функціонування підрозділів добровільної пожежної охорони.

        Під час візиту було проведено навчальні семінари, на яких ознайомлено з досвідом створення підрозділів ДПК в Республіці Польща та надано короткий аналіз щодо необхідності внесення змін в законодавство України. Також в рамках виїзного семінару було здійснено візити в ДПК с. Фалента, с. Скули, м. Зельонка, Служба екстрених викликів 112, Державну пожежно-рятувальну частину в м. Варшава та Головне управління Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща.

10.jpg 12.jpg

13.jpg

На Прикарпатті побувала делегація з Румунії

25 березня в У ДСНС в області побувала делегація румунських колег-рятувальників з повіту Марамуреш, Румунія, яку очолює начальник Інспектаріату з надзвичайних ситуацій повіту Марамуреш полковник Балтару Павел разом з лейтенантом Молдованом Панфіл Аліном – начальником національного пункту підготовки рятувальників, Никула Владом Раду – лікарем з екстреної медичної допомоги з міста Тарго-Муреш та професором Месарош Миколою – представником повітової ради Марамуреш в Україні.
Візит відбувся у рамках налагодження партнерських відносин для розвитку двохсторонньої співпраці в галузі рятувальної справи.
Румунські колеги обговорили з начальником У ДСНС в області Володимиром Чернецьким етапи подальшої співпраці, побували на виставці пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, оглянули її багату експозицію та ознайомилися з історією встановлення пожежної справи на Прикарпатті. Також румунські колеги ознайомилися з технікою та спорядженням, які є на озброєнні у ДПРЧ-1 міста Івано-Франківськ
.

DSC_6338.JPG  DSC_6348.JPG

DSC_6357.JPG  DSC_6365.JPG

 

Делегація Управління ДСНС в області взяла участь в навчаннях «Підкарпаття 2019» в Польщі

В період з 20 по 21 березня в місті Нова Сажина Республіки Польща проводились навчання «Підкарпаття 2019». Дані навчання проводились в рамках реалізації плану спільних заходів ДСНС України та Державної пожежної служби Республіки Польща з реалізації міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу в галузі попередження катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на 2019-2020 роки. До навчань залучено представників У ДСНС України в  Івано-Франківській та Закарпатській областях, а також  ГУ ДСНС України в Львівській області.

2.jpg 4.jpg

 

Делегація офіцерів Управління ДСНС України в Івано-Франківської області в період з 18 по 23 березня перебуває з робочим візитом у Мазовецькому воєводстві Республіки Польща

Візит відбувається в рамках 6-денної навчальної програми U – L E A D з Європою «ВДОСКОНАЛЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ УКРАЇНИ». Спільно з прикарпатськими рятувальниками участь також приймають представники Держслужби з надзвичайних ситуацій з Дніпропетровської, Запорізької, Хмельницької, Рівненської та Чернігівської областей, а також міста Києва.

Основна мета візиту - це вивчення передового європейського досвіду управління кризовими ситуаціями на місцевому рівні та створенні планів заходів у сфері цивільного захисту з особливим акцентом на створення добровільних пожежних команд в Україні.

                                                           54192519_2109370202516137_6249482173674422272_o.jpg

 

Відбулися спільні навчання в рамках проекту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні»

555.jpg

5 березня в місті Яремче відбулися спільні навчання в рамках проекту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні», що реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві з Головним управлінням ДСНС України у Львівській області, Управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області, Управлінням ДСНС України у Закарпатській області і Воєводською комендатурою Державної пожежної служби в Ряшеві за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь - Україна 2014-2020. Бюджет проекту складає 1 842 438,00 євро (у тому числі грант ЄС – 1 658 174,20 євро). Метою проекту є підвищення рівня безпеки в карпатському регіоні шляхом зміцнення спроможності регіональних служб пожежної охорони та надзвичайних ситуацій, скорочення часу реагування на катастрофи в гірській місцевості.

Заходи розпочалися з урочистого відкриття конференції. Начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький привітав гостей на мальовничій Прикарпатській землі та оголосив мету даних навчань. У заходах брали участь виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин, начальник Головного управління ДСНС у Львівській області Юрій Кагітін,  заступник начальника Управління ДСНС у Закарпатській області Ярослав Бабяк, представники воєводської комендатури Державної пожежної служби в Ряшеві на чолі з Воєвудським Комендантом Анджеєм Бабєцем, міський голова м. Яремче Василь Онутчак.

Галина Литвин зазначила, що сьогоднішні навчання є одним з перших практичних заходів в рамках даного проекту, заплановано проведення ще 2 подібних навчань на території України та 4 в Польщі.

В ході конференції начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації Управління ДСНС в області  Тарас Кочкодан звернув увагу присутніх на вдосконаленні співпраці та взаємодії під час виконання завдань за призначенням в рамках даного проекту.  Івано-Франківщина у питанні потенційної можливості виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж відноситься до регіонів підвищеної небезпеки і передбачає високий рівень відповідальності рятувальників перед населенням щодо його безпечної життєдіяльності.

В рамках проекту присутні також взяли участь в спільному навчанні на тему «Гасіння пожеж на об’єктах туристичної інфраструктури».

За тактичним задумом навчань, внаслідок несправності котла на твердому паливі стався вибух піролізних газів, руйнування повністю приміщення котельні та горіння залишків конструкцій. Під завалами приміщення котельні травмовано оператора та ще двох працівників. Площа пожежі 60 метрів квадратних. Внаслідок вибуху вогонь розповсюдився по утеплювачу зовнішньої стіни будівлі «Реабілітаційного центру» в приміщення на третьому поверсі. Площа пожежі орієнтовно 65 метрів квадратних. На третьому поверсі 5 чоловік відрізані від основних шляхів евакуації та просять про допомогу. Внаслідок горіння утеплювача стін дим розповсюдився на верхні поверхи. Двоє відвідувачів центру на четвертому поверсі просять про допомогу. На першому та другому поверхах розташовані кабінети, в яких на момент виникнення пожежі знаходились люди. Загальна кількість людей в приміщенні невідома. Є загроза розповсюдження вогню на сусідні приміщення та верхні поверхи.

Внаслідок вибуху та руйнування приміщення котельні в приміщенні «Реабілітаційного центру» частково вибито вікна та двері на першому та другому поверхах. Охоронець повідомив про пожежу в Службу порятунку на номер «101», здійснив заходи щодо знеструмлення об’єкта та організував зустріч пожежно-рятувальних підрозділів.

Обслуговуючий персонал до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів вжив заходів щодо виведення людей на свіже повітря в безпечне місце.

До місця прибули вогнеборці Державної пожежно-рятувальної частини №9 м. Яремче. Керівник гасіння пожежі, оцінивши обстановку та визначивши вирішальний напрямок оперативних дій, підтвердив другий номер виклику, додатково викликав до місця події пошуково-рятувальне відділення 3-ї СПРГ та кінологічне відділення СПРЧ Аварійно-рятувального загону спеціального призначення, рятувальне відділення групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Налагоджено взаємодію з обслуговуючим персоналом об’єкту. До ліквідації наслідків події залучено служби взаємодії міста.

Рятувальники приступили до ліквідації пожежі та рятування людей. Під вікнами першого поверху встановлено «Куб життя», а також автодрабину для рятування людей з верхніх поверхів. Рятувальники в складі ланки газодимозахисної служби вивели людей на свіже повітря та передали медикам.

В свою чергу, працівники пошуково-рятувального відділення 
м. Яремче здійснили заходи щодо рятування двох людей з четвертого поверху за допомогою рятувального обладнання. Працівники рятувального відділення групи рятувальних робіт здійснили заходи щодо розбирання завалів зруйнованої котельні. Кінологічне відділення забезпечило пошук потерпілих та спільно з працівниками аварійно-рятувальної частини  вивільнили потерпілих з під завалів та передали медичним працівникам.

До місця прибули рятувальники Державного пожежно-рятувального поста смт. Ворохта та   Державної пожежно-рятувальної частини №11 
м. Надвірна, які забезпечили безперебійну подачу води та взяли участь в ліквідації пожежі.

 Умовну пожежу успішно ліквідовано. Всі служби спрацювали чітко та злагоджено.

Підбиваючи підсумки, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький зазначив, що такі навчання з залученням всіх служб взаємодії є надзвичайно потрібними. Саме під час таких тренувань відпрацьовуються спільні дії, що дасть змогу в майбутньому бути готовими до будь-яких надзвичайних ситуацій.

556.jpg

DSC_3991.JPG  DSC_4123.JPG

Між Прикарпаттям та Підкарпатським воєводством підписано меморандум про розвиток співпраці у сфері гірського рятівництва

20 лютого голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся із Маршалеком Підкарпатського воєводства Владиславом Ортилем.

Метою проведення заходу стало обговорення спільних програм та реалізація взаємовигідних проектів, що стосуються заходів із збереження унікальності культури Карпат, порятунку людей на воді і в горах, відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван та створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі.

У 2019 році в рамках зазначеної програми підготовлено спільний проект між Управліннями ДСНС в Івано-Франківській та Закарпатській областях, адміністрацією Маршалека Підкарпатського воєводства, Воєводською комендатурою  державної пожежної служби в Жешові та Бещадською групою гірських рятувальників. Метою проекту є спільні навчання щодо порятунку людей на воді і в горах, придбання українським рятувальникам необхідного майна та спорядження для цих робіт. На сьогоднішній день він знаходиться на розгляді конкурсної комісії МЗС Республіки Польща.

Олег Гончарук також відзначив важливість реалізації Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», одним із переможців конкурсу, якого за пріоритетом «Спадщина» став проект «Світ Карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат», який реалізовуватиметься  у 2018-2020 роках. Партнери проекту - Косівський район та Підкарпатське воєводство. Основною метою проекту є збереження автентичних гуцульських ремесел, використання наявної культурної спадщини як ресурсу сталого розвитку шляхом імплементації інноваційної європейської моделі управління.

Окрім того, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом продовжують реалізовувати українсько-польський науково-освітній проект, складовими частинами якого є відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван та створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі в с. Микуличин. Концепція створення Міжнародного центру ґрунтується на європейських принципах пізнання молоддю спільної історії та культури сусідніх народів.

Зі свого боку  Владислав Ортиль подякував очільнику Прикарпаття за гостинний прийом та зазначив, що польський народ і надалі підтримуватиме українців та сприятиме їх інтеграції у європейське співтовариство.

«Ми підтримуємо ваш європейський вибір та вектор розвитку на шляху до Європейського Союзу, - наголосив Владислав Ортиль. – Сподіваємося, що спільна співпраця з кожним роком лише розвиватиметься, а її успішним прикладом стануть разом реалізовані проекти».

Під час зустрічі відбулося підписання меморандуму про наміри співробітництва.

Того ж дня  в Управлінні ДСНС в області відбулася зустріч начальника У ДСНС в області Володимира Чернецького з делегацією з міста Жешова Підкарпатського воєводства Республіки Польща на чолі з Маршалеком Владиславом Ортилем. В ході зустрічі було обговорено етапи реалізації спільних проектів та ознайомлено з діяльністю Управління ДСНС в Івано-Франківській області.

20.jpg  22.jpg

Рятувальники побували з робочим візитом в Румунії

15 лютого делегація Управління ДСНС в області, яку очолює перший заступник начальника Управління Ігор Оксентюк, приймає участь у робочій зустрічі в місті Сірет, Румунія, в рамках реалізації проекту "Поліпшення безпеки населення та рівня безпеки в прикордонній зоні шляхом підвищення спільної підготовки та співробітництва у сфері ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій" Спільної Операційної програми Румунія-Україна 2014-2020. Даним проектом передбачається проведення комплексу заходів щодо реконструкції гаражів, господарської прибудови та двоповерхової будівлі одного зі структурних підрозділів Управління, а саме: Державної пожежно-рятувальної частини №1 міста Івано-Франківськ, під адміністративну будівлю оперативно-координаційного та тренувально-реабілітаційного центрів із придбанням необхідного обладнання та майна, створення системи моніторингу та навігації руху туристів, а також удосконалення тренувального комплексу для рятувальників з встановленням спеціальних контейнерів. Метою зустрічі є обговорення питання щодо прав власності на землю та будівлі на яких впроваджуватимуться інфраструктурні заходи передбачені проектом.

 

52354602_378366166229291_3064950857847013376_n.jpg 52051080_815778725424742_1682189465499467776_n.jpg

Делегація Управління ДСНС в області з офіційним візитом перебуває в Румунії

 

Делегація Управління ДСНС в області на чолі з начальником Управління Володимиром Чернецьким з офіційним візитом перебуває в м. Бая Маре, повіт Марамуреш, Румунія. Під час візиту Володимир Чернецький прийняв участь в показових навчаннях при ліквідації ДТП, де були залучені підрозділи пожежно- рятувальної служби та медицини катастроф, які функціонують при Службі з надзвичайних ситуацій Румунії.

Делегація Управління ДСНС в області взяла участь у конференції на тему: «Медицина екстреної допомоги сьогодні», яка відбулась під головуванням Міністра охорони здоров’я Румунії Пінтя Соріна та Державного секретаря МВС Румунії доктора Раєт Арафата. У заході прийняли участь Голова Служби з надзвичайних ситуацій Румунії Пауль Яманді, керівники служб з надзвичайних ситуацій та керівники ургентних лікарень Марамуреського повіту. В ході конференції обговорювалися перспективи розвитку екстреної медичної допомоги в структурі Служби з надзвичайних ситуацій, а також стан реалізації транскордонних проектів у сфері пожежної безпеки та цивільного захисту, в яких Управління ДСНС в області виступає партнером.

51295860_2040476379405520_1770048940004081664_n.jpg 51376306_2040476322738859_5966770194842910720_n.jpg

У Луцьку відбулося VI засідання українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій

14 листопада у Луцьку відбулося VI засідання українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.

У роботі Комісії взяли участь заступник Голови ДСНС України генерал-майор служби цивільного захисту Руслан Білошицький, заступник начальника Державної пожежної служби Республіки Польща полковник Тадеуш Йопєк, очільники Люблінського, Підкарпатського регіональних управлінь ДПС Польщі, начальники Управлінь ДСНС України у Волинській та Івано-Франківській областях та Державного підприємства «Мобільний рятувальний центр ДСНС України», представники Головних Управлінь ДСНС у Львівській та Рівненській областях.

Учасники засідання обговорили виконання Плану роботи Комісії у 2017 – 2018 роках, особливості організації реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані із вибухами на складах зберігання боєприпасів на прикладі ліквідації надзвичайної ситуації поблизу м. Ічня Чернігівської області.

Про результати реалізації проектів міжнародної співпраці з колегами прикордонних регіональних управлінь Державної пожежної служби Польщі доповіли керівники та представники управлінь ДСНС України у Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Рівненській областях. Зокрема йшлося про результати роботи у сфері залучення міжнародної технічної допомоги в рамках програм європейського інструменту сусідства та партнерства «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020» та «Польська допомога».

Учасники засідання обговорили також подальші перспективи підтримки заходів щодо функціонування добровільних пожежних формувань у сфері рятувальної справи, у тому числі спільної підготовки юних рятувальників.

З доповіддю про результати співпраці між українськими та польськими пожежно-рятувальними службами і вищими навчальними закладами виступив заступник директора Департаменту реагування ДСНС України полковник служби цивільного захисту Василь Сніцар.

Під час засідання керівники делегацій підписали План роботи Комісії на 2019-2020 роки та пропозиції до Протоколу XV засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

Керівники делегацій дійшли висновку, що Комісія працює ефективно, виконала всі заплановані завдання у 2017-2018 роках і продовжить свою діяльність у 2019-2020 роках. Наступне засідання Комісії відбудеться у м. Любліні (Польща).

8.JPG6.JPG

7.JPG

В місті Краків розпочато реалізацію проекту «Підвищення ефективності реагування українських аварійно - рятувальних служб на надзвичайні ситуації - етап ІІ»

В м.Кракові Республіки Польща розпочато реалізацію проекту «Підвищення ефективності реагування українських аварійно - рятувальних служб на надзвичайні ситуації - етап  ІІ», що фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща за рахунок коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2018». Тематикою цього модуля є гасіння внутрішніх пожеж. Для участі у навчаннях делеговано 9 рятувальників з Івано-Франківщини. В перший день візиту відбулося офіційне відкриття навчань за участю українських рятувальників та керівництва Воєводської комендатури Державної протипожежної служби міста Кракова. Навчання триватимуть з 22 по 29 жовтня 2018 року.

 44744855_277974229727192_3140101365208973312_n.jpg  44590318_2110757425854890_2994529088003112960_n.jpg

44583339_319121242208761_6795053929206906880_n.jpg

Рятувальники Польщі та України підписали партнерську угоду про співпрацю

 

4 жовтня відбулася міжнародна зустріч за участю керівників західних Управлінь ДСНС України та Державної протипожежної охорони Підкарпатського воєводства Республіки Польща.

Метою зустрічі було обговорення питань щодо реалізації спільного проекту під назвою “Спільний захист людей  та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження  та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні”. Головними партнерами даного проекту виступають: Асоціація органів місцевого самоврядування  «Єврорегіон Карпати – Україна», Управління ДСНС України у Закарпатській, Івано-Франківській та Львівській областях та Регіональне Управління пожежної служби у Ряшеві (Польща). Проект втілюється у життя завдяки Програмі транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Відповідно до міжнародної домовленості, передбачається закупівля для обласних Управлінь ДСНС західного регіону транспортних засобів  та бойового одягу, а для польської сторони  - будівництво та обладнання димокамери для проведення навчань у м. Перемишль. Зокрема, закарпатські рятувальники отримають 350 тисяч євро для закупівлі двох пожежно-рятувальних автомобілів та костюмів пожежного.

У рамках цієї угоди на території України та Польщі проводитимуться спільні навчання у сфері захисту населення, рятування людей та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та інше.

DSC_0043 копия.jpgDSC_0108 копия.jpg

 

111.jpg  112.jpg

В Управлінні ДСНС в області відбувся семінар на тему «Розвиток мережі підрозділів добровільних пожежних формувань»

На території області в рамках програми «Польська допомога задля розвитку 2018» реалізується ІІ етап проекту «Підвищення ефективності реагування українських аварійно-рятувальних служб  на надзвичайні ситуації».

В рамках даного проекту, сьогодні в Управлінні ДСНС в області відбувся семінар на тему «Розвиток мережі підрозділів добровільних пожежних формувань» за участі представників Воєвудської комендатури Державної пожежної служби в м. Краків. В семінарі взяли участь головні інспектори районних відділів Управління ДСНС в області, голови сільських рад та об’єднаних територіальних громад.

Метою даного заходу є обмін досвідом у галузі створення добровільних пожежних формувань.

Польські колеги представили свою модель системи функціонування підрозділів добровільної пожежної охорони в Польщі, способи фінансування, плани залучення підрозділів до гасіння пожеж, рівень забезпечення обладнанням типового пожежного підрозділу, що є в Республіці Польща. Також представили програму навчань за якою здійснюється підготовка добровольців у Польщі.

Відповідно до програми перебування, польські колеги  ознайомилися з діяльністю Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області, зокрема з аварійно-рятувальною частиною, частиною спеціальної пожежної техніки та навчальним пунктом.

Олег Гончарук зустрівся з делегацією рятувальників Малопольського воєводства

17 вересня, у день відзначення професійного свята працівників цивільного захисту України, відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука з делегацією рятувальників Малопольського воєводства Республіки Польща.

Участь у заході взяли заступник голови ОДА Ярослав Паранюк, начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький, начальник управління ДСНС в області Володимир Чернецький та начальник управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА Олександр Зрайко.

Під час вітального слова Олег Гончарук висловив слова вдячності представникам країни-сусіда за багатогранну підтримку, яку отримує Прикарпаття впродовж останніх років.

«Щиро вдячний вам за те, що надаєте допомогу нашому краю не тільки в матеріальному аспекті, а й допомагаєте нашим працівникам цивільного захисту опановувати нові стандарти європейського зразка під час виконання службових обов’язків. Ті професійні навички, з якими ви щиро ділитеся, несуть вагомий вклад у якість та результативність цивільного захисту населення області. Не можу не згадати той факт, що Івано-Франківщина входить у п’ятірку областей України щодо високопрофесійного виконання своїх обов’язків у випадку надзвичайних ситуацій», - зазначив під час виступу очільник області.

Своєю чергою делегація на чолі з Малопольським комендантом воєвудським Державної пожежної охорони в Кракові надбригадиром Станіславом Новаком подякувала голові облдержадміністрації за теплий прийом та відзначили приємні моменти співпраці з нашим краєм.

Опісля учасники зустрічі взяли участь у поминальних заходах та панахиді за загиблими пожежниками біля каплички на вулиці Івана Франка.

IMG_8508.JPG IMG_8436.JPG

Прикарпатські рятувальники побували в Жешові

     Відбулися офіційні заходи із закриття спільного проекту в рамках програми «Польська допомога» під назвою «Від партнерських відносин до співпраці в ділянці порятунку – третє видання проекту за участю служб з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області». Заходи відбулися за участю начальника Управління ДСНС в області Володимира Чернецького, Маршалека Підкарпатського воєводства, Воєвудського Коменданта пожежної охорони в Жешові. В ході візиту делегація Управління ДСНС в області прийняла участь в «Карпатських днях добросусідства – зустріч на кордоні», під час яких відбулися показові навчання рятувальників Управління ДСНС в області та Бещадської групи добровільних гірських рятувальників.
   По завершенню навчань офіційно було передано для потреб Управління майно, яке придбане в рамках проекту.

           55.jpg

Рятувальники Прикарпаття побували в Жешові

Розпочато реалізацію ІІ етапу спільного проекту в рамках програми «Польська допомога» під назвою «Від партнерських відносин до співпраці в ділянці порятунку – третє видання проекту за участю служб з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області».
Партнерами проекту є Адміністрація Маршалека Підкарпатського воєводства Республіки Польща, Бещадська група добровільних гірських рятувальників, Воєвудська комендатура Державної пожежної охорони в Жешові.
З 7 по 14 вересня 2018 року триватимуть навчання рятувальників з надання медичної допомоги та транспортування потерпілих в гірській місцевості. Участь в навчаннях приймають 8 рятувальників Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області.

41534351_1923654154395466_6192083118334148608_n.jpg  41695104_1923654101062138_9194389451512479744_n.jpg

Рятувальники Прикарпаття побували в Польщі

Тижнева програма навчання складається з теоретичних та практичних навчань. В навчаннях приймають участь 18 рятувальників з Прикарпаття.
За участю начальника Управління ДСНС в області Володимира Чернецького, Маршалека Підкарпатського воєводства, Коменданта протипожежної служби в Жешові та представників влади Республіки Польща відбулося офіційне відкриття спільного проекту в рамках програми "Польська допомога" тематика якого полягає в реагуванні на надзвичайні ситуації пов'язані з ліквідацією наслідків дорожньо-транспортних пригод.
В ході навчань рятувальникам продемонстровано спрацювання подушки безпеки та дотримання міжнародних вимог безпеки праці при деблокуванні потерпілих з транспортних засобів при різних подіях, аваріях.
Поряд з тим, відбулося вивчення аварійних карт автомобілів різного типу.

36259248_1726404827479345_6334437726300930048_n.jpg   36259841_1726404927479335_1099284840617869312_n.jpg

36273291_1726404917479336_1536021386135339008_n.jpg   36289020_1726404824146012_1455810359326670848_n.jpg

Делегація Прикарпатських рятувальників у Республіці Польща

Відповідно до запрошення Голови Програмної Ради Економічного Форуму, делегація Управління ДСНС в області на чолі з начальником Управління Володимиром Чернецьким перебуває в місті Жешув Республіки Польща, де бере участь в ХІ Економічному Форумі. 
В рамках поїздки, відбулися зустрічі делегації з Прикарпаття з Маршалеком Підкарпатського воєводства Республіки Польща Владиславом Ортилем, Комендантом Державної протипожежної служби в Жешові Анджеєм Бабєцем та керівництвом Бещадської гірської пошуково-рятувальної групи. В ході зустрічей обговорювалися питання щодо реалізації спільних проектів в рамках програми "Польська допомога" та програми "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020". Також відбулася зустріч з Маршалеком Польського Сейму Мареком Кухцінським, під час якої обговорено перспективні плани розвитку рятувальної служби в гірській місцевості.

29136818_1613393362113826_6658425921394966528_n.jpg 29177806_1613393445447151_1396791293861953536_n.jpg

29186327_1613393562113806_3497310410783064064_n.jpg 29216782_1613393352113827_9206462643236241408_n.jpg

В м. Яремче проходить робоча зустріч експертів з відновлення астрономічної обсерваторії на г. Піп Іван

На заході присутні директор Східноєвропейської студії Варшавського університету Ян Маліцький, ректор Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Ігор Цепенда, начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, науковці, експерти. В ході зустрічі підбито підсумки роботи за минулий рік та визначено пріоритетні напрямки роботи у 2018 році.

У своєму виступі  Володимир Чернецький зазначив, що протягом минулого року вдалося реалізувати ряд міжнародних проектів, завдяки чому було відкрито рятувальне відділення з відповідними умовами несення служби. Також відбулися спільні українсько-польські навчання рятувальників з подальшим придбанням спеціального майна та спорядження, зокрема скутера снігохідного.  

Поряд з тим на 2018 рік заплановано ряд нових проектів, які підвищать рівень безпеки туристів у горах та нададуть можливість рятувальникам ще більш оперативніше реагувати у різних ситуаціях.     

 28381661_1664945043599713_564825892_n.jpg _Y4A5452.jpg

_Y4A5443.jpg _Y4A5576.jpg

14519694_899740656825701_2590529375931031621_n.jpg

У Івано-Франківську відбулася зустріч по транскордонній співпраці «Румунія-Україна 2014-2020»

Зустріч відбулася за участю представників місцевої влади, керівників правоохоронних відомств МВС України та ДСНС України, регіональних органів Івано-Франківської, Чернівецької та Одеської областей, які межують з Румунією. Делегацію сусідньої країни представили керівники правоохоронних органів на чолі із радником державного секретаря Міністерства внутрішніх справ Румунії – Паулем Зай.

Захід розпочав начальник прикарпатської поліції Віктор Шкутов, він зазначив, що робочі групи вказаних відомств обговорять шляхи напрацювання профілактики та боротьби з транскордонною злочинністю на східному кордоні Європейського Союзу та підвищення безпеки на ньому за рахунок покращення мобільності та адміністративного потенціалу підрозділів поліції, створення новітніх ІТ-систем, обмін досвідом між працівниками поліції обох країн тощо.

У свою чергу представники влади Івано-Франківщини в цілому підтримали проекти та запевнили, що сприятимуть зі свого боку їх реалізації.

За останніх два роки співпраці по лінії ДСНС також багато зроблено у покращенні роботи рятувальної служби. Начальник УДСНС в області Володимир Чернецький зазначив: «Надзвичайні ситуації вони не мають кордонів і однакові у обох країнах. Це і природні катаклізми і надзвичайні події, яким ми повинні вчасно та мобільно протидіяти. Тому наші проекти треба реалізувати і в цьому я хочу побажати нам успіхів і плідної співпраці».

Між робочими групами вказаних відомств з обох сторін – і України, і Румунії відбувся інвестиційний діалог, завдяки якому погодили варіанти співпраці та визначили проблемні питання, які необхідно вирішити, заручившись підтримкою Європейського Союзу.

Під час продуктивної роботи учасники зустрічі обговорили вигідні пропозиції та досягли партнерських домовленостей.  

28056185_1592601214193041_5221414020782842981_n.jpg 28167999_1592601207526375_1280812898311738613_n.jpg 

28059299_1592601360859693_7924039951554917607_n.jpg

До Управління ДСНС в області завітав Малколм Філіпс – з міста Арлінгтона

Сьогодні до Управління ДСНС в області завітав Малколм Філіпс – Міжнародний Пастир Пресвітеріанської церкви Мокян з міста Арлінгтона штат Вірджинія США. Він ознайомився із станом техніки та обладнання, яке є на озброєнні у рятувальників Державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Івано-Франківськ, а також побував на екскурсії на виставці пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Малколм Філіпс зустрівся з Ігорем Оксентюком – т.в.о начальника Управління ДСНС в області. В ході зустрічі було обговорено шляхи подальшої співпраці.

26230496_1553587941427702_2888244315669763351_n.jpg 26231055_1553587784761051_5304375057463634393_n.jpg

26231130_1553587948094368_7635591030746125086_n.jpg 26805099_1553588018094361_714196604406129703_n.jpg

Рятувальники з Прикарпаття побували у Польщі

В рамках спільного проекту між Воєводською комендатурою Державної пожежної служби міста Кракова Республіки Польща і Управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області «Підвищення ефективності реагування українських аварійно - рятувальних служб на надзвичайні ситуації», що фінансується польськими партнерами за рахунок коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2016» в період з 17 по 24 жовтня відбувся четвертий етап цього проекту під час якого рятувальники області у складі 10 осіб здобули новий досвід та вміння щодо ліквідації наслідків ДТП.
В рамках візиту відбулась урочиста зустріч української делегації з керівництвом Малопольської Комендандатури Державної пожежної служби в Кракові. 
Того ж дня відбулося перше заняття з організації рятувальних робіт при ДТП. Продемонстровано спеціальне обладнання та спорядження, яке є на озброєнні у польських рятувальників.
Рятувальники Прикарпаття мали змогу відвідати Повітову команду Державної пожежної служби в Освенцим. Комендант повітовий представив команду та пожежно-рятувальний підрозділ, який є при команді.
Також рятувальники взяли участь в практичних навчаннях, які відбулися на базі пожежно-рятувального підрозділу № 2 м.Кракова. Метою навчань було відпрацювання різних способів з деблокування пасажира із автомобіля, який потрапив у ДТП.
Поряд з тим, делегація рятувальників ознайомилася із діяльністю Команди міської м.Кракова та з діяльністю Повітової команди Державної пожежної служби в Закопаному, з специфікою гірської місцевості з точки зору ліквідації наслідків ДТП та гасіння пожеж.
На сьогоднішній день проводиться робота щодо написання нового проекту на 2018-2019 роки.

22730300_1481150462004784_6139316578058090890_n.jpg 22852982_1481150438671453_8645319417028460354_n.jpg

22852138_1481150345338129_6118515669208448098_n.jpg

Делегація на чолі з начальником Управління ДСНС в області Володимиром Чернецьким відвідала американських колег міста Арлінгтона, штат Вірджинія

В Управлінні ДСНС в  області відбулася прес-конференція  для представників  засобів масової інформації начальника Управління ДСНС в області Володимира Чернецького  за результатами  поїздки  працівників Управління до міста Арлінгтон, штат Вірджинія, США на стажування.

З  25 вересня по 6 жовтня делегація прикарпатських рятувальників   у складі Тараса Кочкодана та Миколи Бурлака  на чолі з начальником Управління ДСНС в області Володимиром Чернецьким  мала можливість  взяти участь в програмі обміну досвідом з управління надзвичайними ситуаціями в галузі пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. Члени делегації відвідали  американських колег  і здійснили  стажування на базі пожежної частини № 5 м. Арлінгтон. Поїздка відбулася в рамках проекту  Асоціації міст побратимів Івано-Франківська та  Арлінгтона.

Розпочинаючи зустріч, голова Асоціації Олександра Федорук ознайомила присутніх  з діяльністю Асоціації, яка була створена  2008 року. З того часу було організовано ряд освітніх та студентських проектів, напрацьовано відповідний досвід, який буде використано у майбутніх цікавих  ідеях.

Про стажування у американських колег журналістам розповів Володимир Чернецький. За словами очільника рятувального відомства області,  в ході візиту  відбулося ознайомлення з  рядом важливих питань організації та структури державної системи пожежно-рятувальної служби, оснащенням і принципами функціонування типового американського рятувального підрозділу.

Зокрема, по прибуттю в  пожежно-рятувальний підрозділ №5 м.Арлінгтон відбулася зустріч членів делегації з  начальником департаменту пожежної охорони Джеймсом  Бонжано та американськими рятувальниками. Спочатку прикарпатські рятувальники відвідали базу газодимозахисної служби, пройшли тест та отримали спеціальні маски для виконання спеціальних робіт в задимленому приміщенні. Також їх забезпечили спеціальним одягом та спорядженням, ознайомили з побутом та розпорядком дня, завданням за чергову добу, і вони заступили на чергування під керівництвом капітана II Тіфані Веслей. Впродовж чергування члени делегації  здійснили оперативні виїзди  на  надання медичної допомоги людині та на два  спрацювання пожежної сигналізації в багатоповерхівках. І мали можливість побачити роботу  американських рятувальників в реальних умовах,  ознайомитися  з добре налагодженою  системою  пожежної безпеки.

На чергуванні, відповідно  до традицій, відбулася перша спільна вечеря, яку  приготували українські рятувальники – борщ, картоплю пюре з м’ясом та салат з овочів.

У Арлінгтоні члени делегації у рамках візиту відвідали тренувальну академію, де ознайомилися з структурою, навчальними місцями та обладнанням і де мали  можливість  відпрацювати навички на практичному тренажері з відкривання залізних дверей за допомогою спеціального обладнання пожежних. А також взяли участь у інших практичних   вправах  – підйом  по сходовій клітці на 16 поверх будівлі.

Члени делегації  мали  зустріч з мером міста Арлінгтон та членами Асоціації міст побратимів в Арлінгтоні, і ознайомилися  з  роботою центру «911».

Також  відбулася поїздка  до  Вашингтона, де українські пожежники відвідали практичний семінар, а також у Нью-Йорку відвідали меморіал пам’яті жертв голодомору 32-33 років в Україні.

В ході прес-конференції всі присутні мали  можливість переглянути  фотоматеріали   про перебування  прикарпатських рятувальників в Сполучених Штатах Америки.

На закінчення прес-конференції, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький  подякував   засновникам  та голові Асоціації міст  побратимів Івано-Франківськ - Арлінгтон  за  надану можливість   відвідати американських колег,  ознайомитися з їхньою роботою  та обмінятися досвідом.

 За результатами стажування  буде підготовлений проект  з пропозиціями щодо впровадження позитивного досвіду американських колег в систему   Служби  порятунку  «101».

DSC_9634.jpg DSC_9637.jpg

DSC_9648.jpg DSC_9656.jpg

Рятувальники Прикарпаття побували з робочим візитом в Німеччині

В період з 25 по 30 липня делегація Управління ДСНС України в Івано-Франківській області побувала з робочим візитом в місті Ерланген в Німеччині. До складу делегації увійшли начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький та працівники Управління. Дану поїздку здійснили на запрошення Голови Баварського товариства робітників-самаритян п.Томаса Клюпфеля.

В ході візиту відбулися зустрічі з керівниками пожежних частин Баварії, обговорювалися питання подальшої співпраці.

Як результат поїздки, для Управління ДСНС України в області  в якості гуманітарної допомоги урочисто передано автомобіль швидкої медичної допомоги 2003 року випуску на базі «Мерседес Бенц».

44.jpg 

В Підкарпатському воєводстві Республіки Польща відбулося офіційне відкриття нового проекту

4 липня 2017 року в Підкарпатському воєводстві Республіки Польща відбулося офіційне відкриття проекту під назвою «Зміцнення системи кризового управління в Івано-Франківській області шляхом підвищення оперативних вмінь та компетентності рятувальних служб у сфері рятівництва при сходженні лавин та рятувальних заходів з використанням канатних технологій».

Проект реалізовується в рамках програми «Польська допомога для розвитку – 2017», за сприянням Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Адміністрації Маршалека Підкарпатського воєводства. Партнерами проекту витупають з польської сторони Бещадська група добровільних гірських рятувальників, а із української сторони – Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

На урочистих заходах з нагоди відкриття проекту від Івано-Франківської області були присутні начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, ректор Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Ігор Цепенда, головний фахівець відділу організації заходів цивільного захисту Микола Бурлак та вісім гірських рятувальників з Явірницького пошуково-рятувального відділення гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в області. Гірські рятувальники залишилися в Польщі на п’ятиденне навчання, передбачене проектом.

З польської сторони були присутні Маршалек Воєвудства Підкарпатського Владислав Ортиль, Консул Генеральний РП у Львові Рафал Вольські, Віцевоєвода Підкарпатський Пьотр Пілч, Директор студії європейських досліджень Ян Маліцькі, Директор регіональної дирекції лісів державних в Кроснє Грейзіна Загробелна, Підкарпатський комендант Державної пожежної служби в Жешові Анджей Бабєц, Мер Устрік Дольних Бартош Ромовіч, Комендант Бещадського відділу охорони кордону полковник Роберт Рогож, Президент управління Бещадської групи добровільних гірських рятувальників Вітольд Томака, Начальник Бещадської групи добровільних гірських рятувальників Кшиштоф Щурек, Директор канцелярії правління Маршалека Анетта Фліс, керівник Відділу співпраці міжнародної, координатор проекту Пьотр Квасняк.

В ході відкриття та представлення проекту, відбулося підбиття підсумків за результатами реалізованого в минулому році проекту під назвою «Підвищення кваліфікації та потенціалу діючих оперативних служб реагування на надзвичайні ситуації в Івано-Франківській області у запобіганні та ліквідації наслідків повеней і гірського порятунку», а також наголошено на важливості та ефективності проекту, який буде реалізований в 2017 році.

Проект планується реалізувати  в три етапи. Навчання буде організуватися спільно з національним партнером проекту, Бещадською групою добровільного гірського порятунку. Для всіх етапів будуть залучені по вісім гірських рятувальника з Івано-Франківщини.

1.jpg  IMG_0268.jpg

Рятувальники Прикарпаття побували в Польщі

В період з 3 по 11 червня рятувальники Прикарпаття взяли участь в навчально-тренінгових зборах в місті Краків Малопольського воєводства Республіки Польща. Саме в червні, рамках спільного проекту між Воєводською комендатурою Державної пожежної служби міста Кракова Республіки Польща і Управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області «Підвищення ефективності реагування українських аварійно - рятувальних служб на надзвичайні ситуації», що фінансується польськими партнерами за рахунок коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2016», відбувся третій етап цього проекту, де рятувальники здобули новий досвід та вміння щодо гасіння пожеж в приміщеннях.

В рамках візиту відбулась урочиста зустріч української делегації з керівництвом Малопольської Комендандатури Державної пожежної служби в Кракові.

Того ж дня, згідно програми перебування відбулося перше заняття з організації гасіння пожеж в приміщеннях з мінімальним використанням води. Учасники переглянули навчальні фільми. Також було продемонстровано мобільну (пересувну) теплодимокамеру.

Рятувальники з Прикарпаття мали можливість практично відпрацювати гасіння пожеж в спеціальному контейнері, який відігравав роль кімнати.       

Поряд з тим, делегація ознайомилась із діяльністю центру керування (прототип Оперативно-координаційного центру).

Рятувальники Прикарпаття побували в Німеччині

В період з 19 по 24 травня  делегація Управління ДСНС України в Івано-Франківській області на чолі із першим заступником начальника Управління полковником служби цивільного захисту Ігорем Оксентюком побувала в місті Вайсенбург в Німеччині. На запрошення пожежного інспектора міста Вайсенбург Клауса Кнауппа та екс-президента пожежників-добровольців пана Вальтера Шваба рятувальники Прикарпаття взяли участь в урочистих заходах з нагоди святкування 150 років добровільної пожежної команди м. Вайсенбург.

В рамках святкування Управлінню ДСНС в області передано гуманітарну допомогу - пожежний автомобіль «Мерседес Бенц TLF 16/25» з обладнанням.

В ході вищезазначених заходів відбулися зустрічі з керівниками пожежних частин Баварії. Було обговорено питання подальшої співпраці.

image1.JPG

Команда рятувальників з Прикарпаття взяла участь в міжнародних пожежних змаганнях «Firefighter Combat Challenge»

З 6 по 7 травня в місті Ополе Республіки Польща проходили міжнародні пожежні змагання «Firefighter Combat Challenge».

В рамках реалізації плану спільних заходів ДСНС України та Державної пожежної служби Республіки Польща з реалізації міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу в галузі попередження катастроф, стихійного лиха, інших НС та ліквідації їх наслідків на 2017 – 2019 роки до Управління ДСНС в Івано-Франківській області надійшло запрошення від Маршалека Воєводства Опольського про участь команди Управління ДСНС в області в міжнародних пожежних змаганнях «Firefighter Combat Challenge».

5 учасників збірної команди з Прикарпаття побували в Ополе для участі в змаганнях. «Firefighter Combat Challenge» - на теренах Республіки Польща розвивається протягом останніх 8 років, цьогоріч в Ополе змагання проводились вперше. В них брало участь всього 158 учасників з Польщі, Чехії, Німеччини та України. Змагання складалися з трьох видів: індивідуальні забіги, тандеми тобто парні забіги, які включають чоловічі пари, жіночі пари та пари мікси, а також естафета. Велика увага приділялася правильності проходження кожного етапу. При найдрібніших помилках до результату додавались додаткові секунди штрафу.

Саме 4 травня у Польщі, як і в світі, відзначають Міжнародний день пожежника. Тому протягом двох днів 6 та 7 травня на площі Ринок в м. Ополе проводились заходи з відзначення професійного свята. Особлива увага зверталася на добровольців, популяризації даної галузі серед місцевого населення. Одним із цікавих моментів святкування була робота із дітьми, котрі мали змогу відчути всі тонкощі професії – одягнути форму, ліквідувати загорання, пройти міні-етапи змагань.

IMG_20170506_194341.jpg  IMG_20170506_141337.jpg

Рятувальники Прикарпаття побували в Польщі

В період з 21 по 29 квітня 2017 року відбувся другий етап спільного проекту між Воєводською комендатурою Державної пожежної служби міста Кракова Республіки Польща і Управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області «Підвищення ефективності реагування українських аварійно - рятувальних служб на надзвичайні ситуації», що фінансується польськими партнерами за рахунок коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2016». Рятувальники Прикарпаття побували в Польщі, де здобули новий досвід з надання медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях.

В рамках візиту відбулась урочиста зустріч української делегації з керівництвом Малопольської Комендандатури Державної пожежної служби в Кракові. Під час урочистих заходів офіційно відкрито другий етап реалізації проекту.

Того ж дня, згідно програми перебування, відбулося перше заняття з організації медичного порятунку. Зокрема представлено медичну укладку, яка знаходиться на озброєнні рятувальників Республіки Польща.

В ході навчань члени делегації мали можливість детально вивчити етапи та методику оцінки стану потерпілого, надання медичної допомоги та евакуацію із зони надзвичайної ситуації до автомобіля швидкої медичної допомоги.

Один із основних етапів навчання - практичне відпрацювання на манекенах. Завдяки практичним вправам рятувальники мали змогу удосконалити свої вміння при проведенні серцево-легеневої реанімації.

Рятувальники ознайомилися з Повітовою комендатурою Державної пожежної служби в Освенцим, діяльністю повітової комендатури Державної пожежної служби в Закопаному, а також із Школою Аспірантів державної пожежної служби в Кракові.

DSC_1055.JPG  DSC_1017.JPG

В Івано-Франківській ОДА відбулася зустріч з представниками делегації Підкарпатського воєводства Республіки Польща

В приміщенні  Івано-Франківської ОДА відбулася зустріч керівництва  ОДА  з представниками  делегації Підкарпатського воєводства Республіки Польща на чолі з Маршалеком Владиславом Ортилем, на якій також були присутні начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький та  ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника  Ігор Цепенда.

Вітаючи гостей, Олег Гончарук подякував їм за тісну співпрацю, ініціативність та активну участь наших сусідів у реалізації спільних проектів.

Зокрема, очільник області акцентував на важливості кооперації у науковій, туристичній та господарській галузях, а також між працівниками служб з надзвичайних ситуацій. Також йшлося й про можливості співпраці між двома регіонами в рамках «Єврокарпатської ініціативи».

На зустрічі обговорили питання продовження співпраці між Підкарпатським воєводством та Івано-Франківською областю щодо відновлення  астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван, яка має стати  не тільки  визначним науковим а й культурологічним центром.

У свою чергу, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький зазначив, що прикарпатських і польських рятувальників єднає дружба, яка триває ще з 2008 року, коли польські колеги допомагали ліквідовувати на Прикарпатті наслідки масштабної повені. Ця співпраця продовжилася і в наступні роки у рамках  проекту «Польська допомога» у проведенні спільних навчань та тренувань.

Володимир Чернецький підкреслив, що на горі Піп Іван у приміщенні колишньої обсерваторії  з липня минулого року  функціонує Явірницький гірський пошуково-рятувальний пункт. І за статистикою, за цей період гору Піп Іван відвідало близько 500 польських туристів, а загальна кількість туристів за півроку складає більше 12 тисяч, і серед них, є  такі, яким знадобилася допомога рятувальників.

За словами маршалка Підкарпатського воєводства, польська сторона готова до подальшого співробітництва в соціально-економічній сфері. Також гість висловив сподівання, що їхній досвід у проведенні реформи децентралізації допоможе прикарпатським об’єднаним територіальним громадам стати економічно спроможними.

Працівники У ДСНС в області побували на Х Форумі Європа-Україна «Можливості, яких не можна втратити»

В період з 27 по 29 січня в місті Жешов Підкарпатського воєводства Республіки Польща відбувся  Х Форум Європа-Україна «Можливості, яких не можна втратити. На  запрошення Маршалика Підкарпатського воєводства Владислава Ортеля та Голови Програмної Ради Економічного Форуму Зигмунта Бердиховськи в Х Форумі Європа-Україна «Можливості, яких не можна втратити» взяв участь начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький.

Форум відбувся у Виставковому центрі м. Жешов.

В ході візиту, відбулась зустріч Володимира Чернецького з Маршалеком Підкарпатського воєводства паном Владиславом Ортелем щодо реалізації спільного проекту в рамках Програми «Польська допомога».

IMG_8839.jpg

Прикарпатські рятувальники побували з візитом у німецькому місті Дінкельсбюль

 

З 12 по 17 грудня 2016 року у рамках проекту «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» делегація з Прикарпаття побувала  з візитом  у місті Дінкельсбюль, ФРН, Баварія.

До складу делегації увійшли  перший заступник начальника Управління ДСНС в області  Ігор Оксентюк та працівники Управління,  сільські голови  та начальники МПК населених пунктів Прикарпаття, директор Івано-Франківського обласного центру  перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський,  секретар-референт Представництва  Фонду  Ганса Зайделя в Україні  Тетяна Золотар. У рамках візиту учасників делегації чекала насичена і різноманітна програма. Вони ознайомилися з найважливішими аспектами життя німецьких громад, зокрема зустрілися з обербургомістром  міста Дінкельсбюль  доктором Крістофом  Хаммером, начальником окружного управління  земельного округу Ансбах доктором Юргеном Людвігом та з першим бургомістром громади Дюррвенеген Францом Вінтером, ознайомилися з роботою  ряду міських підприємств.

Особливе зацікавлення у членів делегації викликало відвідання  добровільної пожежної команди міста Дінкельсбюль,  державної пожежної школи у місті Регенсбург, де навчають майбутніх пожежників, а також  ознайомлення з  роботою  місцевих пожежних команд.

 Представники Прикарпаття відвідали  пожежну команду в місті  Ансбах, добровільну пожежну команду районів Гляйнцендорф,   Гросгазлах  та  Вестенберг громади Петерзаурах округу  Ансбах.  Під час цього знайомства членам прикарпатської делегації було продемонстровано, як німецькими колегами  проводиться надання  технічної допомоги,   як відбувається робота районної пожежної команди з використанням вантажного причепу з пожежним  насосом і як відбувається гасіння пожежі – всі ці дії  стали предметом жвавої   дискусії.

Не менш цікавим і пізнавальним було ознайомлення і з роботою добровільної пожежної команди міста Ротенбург-на-Таубері та навколишніми пожежними командами. У ході візиту німецькі рятувальники передали своїм  прикарпатським колегам пожежний автомобіль марки "Daimler-Bennz LF 8". 

Члени прикарпатської  делегації мали і цікаву культурну програму – вони ознайомилися з визначними культурними та архітектурними  пам’ятками міста  Дінкельсбюль.

Даний візит відбувся у рамках проекту «Сприяння розвитку  добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних  громадах Івано-Франківської області, який здійснюється  за сприяння  Фонду Ганса Зайделя за підтримки Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської ОДА за участі Управління ДСНС в області на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних під­приємств, установ і організацій.  Незмінними референтами  даного Фонду  є  доктор Юрген Вальхсхьофер та Вальтер Шваб, чий внесок у створення  добровільних пожежних дружин на Прикарпатті є неоціненним.

 

Рятувальники побували в м. Бухарест

7 листопада 2016 року в м.Бухарест, у приміщенні Міністерства регіонального розвитку та державного управління Румунії відбулась нарада з партнерами проекту щодо вирішення проблемних питань та активації реалізаційного процесу.

Управління є IV партнером в проекті «Поліпшення безпеки населення та рівня безпеки в прикордонній зоні шляхом підвищення спільної підготовки та співпраці у сфері ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (ВІП ППС «Румунія-Україна»)», основною метою якого є захист населення на відповідній території, у навколишньому середовищі та захист інфраструктури від можливих наслідків надзвичайних ситуацій чи катастроф природного і техногенного характерів, за допомогою проведення спільних навчань та спільних дій у сфері надзвичайних ситуацій.

В зазначених заходах від Управління участь приймали:

Кочкодан Тарас Йосипович - начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації підполковник служби цивільного захисту;

Бурлак Микола Володимирович- головний фахівець відділу організації заходів цивільного захисту старший лейтенант служби цивільного захисту.

Під час наради вирішувалися проблемні питання, які виникали на шляху реалізації проекту. Також обговорювалися етапи та терміни реалізації, місця та умови проведення заходів визначених проектом.

Прикарпатські рятувальники взяли участь у навчально - тренінгових зборах у Малопольському воєводстві Республіки Польща

З 1 по 10 жовтня прикарпатські рятувальники взяли участь у  першому етапі проекту між Воєводською комендатурою Державної пожежної служби міста Кракова Республіки Польща і Управлінням ДСНС України в області «Підвищення ефективності реагування українських аварійно - рятувальних служб на надзвичайні ситуації». Даний проект фінансується польськими партнерами за рахунок коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2016» і має за мету підвищити рівень  професійної підготовки рятувальників при ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викидом хімічно-небезпечних речовин.

Під час урочистої зустрічі української делегації з Малопольським Комендантом Державної пожежної служби в Кракові бригадиром Станіславом Новаком  рятувальникам Прикарпаття передали десять комплектів спеціального захисного одягу,  чобіт, касок, підкасників та рукавиць.

Того ж дня, згідно програми перебування, відбулося заняття з ознайомлення із організацією хімічно-екологічного порятунку, зокрема йшла мова про кількісний склад підрозділів, які можуть залучатися до ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викидом хімічно-небезпечних речовин. А в ході навчань рятувальники з Прикарпаття мали можливість детально вивчити будову та оснащення спеціального автомобіля для хімічно-екологічного порятунку на базі «Jelcz R415», який в рамках проекту наступного місяця буде переданий до Управління  ДСНС в області в якості гуманітарної допомоги.

Оскільки, одним із основних факторів порятунку людей у ситуаціях, пов’язаних з викидом хімічно-небезпечних речовин   –  є захист самого рятувальника від дії різних небезпечних факторів, то польські колеги провели навчання  з тематики видів захисного одягу, характеристик їхньої захисної дії та безпосередньої правильності і послідовності одягання. Після чого відбулася практична частина - навчання з аварійного відкачування нафтопродуктів різних газів з цистерн, які потрапили в ДТП.

Також польські рятувальники продемонстрували спеціальні прилади хімічної розвідки, які є на озброєнні в підрозділах та навчили своїх колег з Прикарпаття ними користуватися.

Окрім навчально - тренінгових занять та навчань прикарпатські рятувальники мали можливість ознайомитися з роботою Повітової комендатури Державної пожежної служби в Освенцим, з діяльністю Повітової комендатури Державної пожежної служби в Закопаному та з тим, як працює  добровільна пожежна охорона в Буковині Татранській.

Відбулася зустріч Голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука з маршалеком Підкарпатського воєводства Республіки Польща Владиславом Ортельом

 22 вересня в Івано-Франківську  відбулася зустріч Голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука з маршалеком Підкарпатського воєводства Республіки Польща Владиславом Ортельом. На зустрічі також були присутні віце-воєвода Підкарпатського воєводства Вітольд Леховскі, комендант протипожежної служби Анджей Баб’єц, заступник Голови ОДА Ярослав Паранюк, т.в.о. начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк та інші високопосадовці.

 Обговорювалася співпраця Прикарпаття та Підкарпатського воєводства у різних сферах, зокрема, у рятувальній справі. Було згадано, наприклад, чітку та злагоджену роботу українських і польських рятувальників під час ліквідації масштабної повені 2008 року.

  Таку співпрацю слід обов’язково підтримувати та заохочувати на найвищому рівні, різнобічно розвивати, адже нам є чого повчитися одне в одного – із цим погодилися обидві сторони.

IMG_0026.jpg  IMG_0048.jpg

Відбулося спільне тренування між рятувальниками Підкарпатського воєводства Республіки Польща і Управління ДСНС України в Івано-Франківській області

22 вересня в селі Бовшів Галицького району відбулося спільне тренування між рятувальниками Підкарпатського воєводства Республіки Польща і Управління ДСНС України в Івано-Франківській області на тему “Організація управління пошуково-рятувальними роботами під час виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із паводком та повінню”.

  Навчання проводилося у рамках спільного українсько-польського проекту «Підвищення компетентності та оперативного потенціалу служб реагування на надзвичайні ситуації Івано-Франківської області в обсязі запобігання і ліквідації наслідків повеней і гірського порятунку» та мало за мету визначити  ступінь готовності підрозділів України та Польщі до проведення  оперативних  дій, удосконалити порядок та налагодити взаємодію під час залучення сил та засобів Івано-Франківського гарнізону та рятувальників Республіки Польща при ліквідації надзвичайних ситуацій, показати прийоми і способи організації управління підрозділами обох країн, відшліфувати тактичне мислення, практичні навички начальницького складу в керівництві оперативними діями підрозділів оперативно-рятувальних служб.

За роботою українських та польських рятувальників на тренуваннях у селі Бовшів Галицького району стежили маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортель, віце-воєвода Підкарпатського воєводства Вітольд Леховскі та інші польські високопосадовці, представники Івано-Франківської ОДА, обласної ради, керівництво Управління ДСНС в області. 

За тактичним задумом навчань, внаслідок інтенсивних опадів піднявся рівень води на Бурштинському водосховищі, в результаті чого відрізаними від берега опинились 27 людей, 7 з них важко травмовані.

Повідомлення про це надійшло до галицьких рятувальників. До місця події вирушили чергові караули ДПРЧ-18, ДПРЧ-3, чергове відділення ДПРП м. Бурштин та служби взаємодії, гірські рятувальники та водолази. 

     Для того, щоб надзвичайну ситуацію ліквідувати оперативно, до місця прибуває зведений аварійно-рятувальний загін Республіки Польща. Спільними зусиллями прикарпатських та польських рятувальників різними способами здійснюється евакуація потерпілих у безпечні місця. До місця події прибувають швидка медична допомога та автобус для надання медичної допомоги і перевезення людей в безпечне місце. Медики надають допомогу потерпілим, яких перевезено з небезпечної зони.

   За тактичним задумом другого етапу тренувань, через інтенсивні опади піднявся рівень води в скидальному каналі Бурштинського водосховища, внаслідок чого затопило 25 сільськогосподарських угідь, 14 житлових будинків та 6 осіб залишились відрізаними від берега. Також є загроза прориву дамби скидального каналу і  затоплення ще 7 будинків.

 На цьому етапі рятувальники не лише евакуйовують потерпілих, а й встановлюють мобільні дамби і дамби з мішків та відкачують воду з житлових будинків та сільськогосподарських угідь.

 Щоб робота з ліквідації надзвичайної ситуації тривала безперебійно та щоб забезпечити свою життєдіяльність, українські та польські рятувальники розгортають наметові містечка.

 Нарешті силами та засобами Івано-Франківського гарнізону та зведеного загону Республіки Польща успішно виконано заходи з рятування потерпілих, які потребували допомоги, проведено роботи із встановлення модульної дамби, а також відкачування води із житлових будинків, присадибних ділянок та сільськогосподарських угідь.

  Обидві сторони вважають, що навчання були проведені на найвищому рівні. Така співпраця є надзвичайно корисною, адже, як згадує маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортель, уже було чимало випадків, коли прикарпатські рятувальники допомагали своїм польським колегам. А такі навчання, вважає посадовець, дають змогу рятувальникам обох країн підвищувати свій професійний рівень.

  А т.в.о. начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк, зокрема, підкреслив: «У 2008 році уже на наступний день після того, як розпочалася масштабна повінь, на Прикарпаття прибув зведений загін із Підкарпатського воєводства Республіки Польща. Він дислокувався у Снятині, де ситуація була досить складною. Уже сама присутність рятувальників вселяла у людей впевненість та запобігала паніці, не кажучи про справді велику роботу, яку здійснили наші польські колеги для ліквідації цієї повені».

 За результатами проведеного навчання польські та українські рятувальники були заохочені правами голови обласної ради, обласної державної адміністрації та начальника Управління ДСНС в області.

 Изображение 250.jpg Изображение 319.jpg

Делегація польських рятувальників прибула з візитом на Прикарпаття у рамках спільного проекту

12 вересня в УДСНС в області побувала делегація  польських колег-рятувальників з Малопольського воєводства Республіки Польща, м.Краків, яку очолює заступник Малопольського коменданта вуєвудського державної протипожежної служби старший бригадир Пьотер Конар.
Візит відбувся у рамках реалізації спільного проекту «Підвищення ефективності реагування українських аварійно-рятувальних служб на  надзвичайні ситуації». Загалом проект складається з чотирьох етапів і реалізується  в рамках програми «Польська допомога». До складу польської делегації  також ввійшли заступник відділу закупівель молодший капітан Лукаш Бучек,  начальник оперативного  відділу старший бригадир Павел Кнапік, заступник начальника центру навчання Мирослав Мосож, інструктор-викладач молодший бригадир Ярослав Роспонд,  офіцер, відповідальний за проведення навчання, пов’язаного з викидом хімічно-небезпечних речовин капітан Марек Вітек, експерт з пожеж в приміщеннях капітан Богослав Жудло, рятівник медичний, відповідальний за навчання з надання медичної допомоги молодший аспірант Генрік Вертек.
Під час візиту 12 вересня членів делегації  на території ДПРЧ-1 м.Івано-Франківська привітав  тимчасово виконуючий обов’язки начальника У ДС НС в області полковник служби цивільного захисту Ігор Оксентюк.   Польські колеги обговорили з керівництвом У ДСНС в області  аспекти та   перспективи даного партнерського проекту, побували на виставці пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, оглянули її багату експозицію та ознайомилися з історією встановлення пожежної справи на Прикарпатті.  Польські колеги  з великим зацікавленням  переглянули фільм  про непрості будні прикарпатських рятувальників, ознайомилися з технікою та спорядженням, які є на озброєнні у ДПРЧ-1 міста Івано-Франківська.
Цього дня вони побували і в ДПРЧ-3 міста Галич, у підрозділі, який стоїть на сторожі здоров’я та життя людей населеного пункту, що є  колискою становлення Галицько-Волинського князівства,   ознайомилися з специфікою та умовами їхньої служби. У планах делегації, за попередніми даними  – насичена  програма, яка триватиме чотири дні -  завтра  - 13 вересня відбудеться відпрацювання елементів порятунку людей на водних об’єктах області  у річці Дністер на території Тлумацького району, у середу  -  14 вересня -  польські колеги візьмуть участь у святкових заходах, приурочених до професійного свята – Дня рятувальника, а в четвер ознайомляться з роботою та  обладнанням ДПРЧ-9 м. Яремче.

DSC_0113.JPG     DSC_0025.JPG

На Прикарпатті продовжує свою роботу навчально-практичний семінар «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах»

6 вересня – на другий день проведення на Івано-Франківщині навчально-практичного семінару «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах» - програма заходу теж видалася надзвичайно цікавою та насиченою. Німецькі гості та сільські і селищні голови Прикарпаття мали змогу на власні очі побачити і ознайомитися з досвідом створення та організації діяльності добровільної пожежної команди і підрозділу місцевої пожежної охорони у громаді села Вишків Долинського району.

   Це було напрочуд інформативно, адже учасники семінару могли оглянути техніку і спорядження, яке використовують для гасіння пожеж у навколишніх селах, особисто поспілкуватися із місцевими вогнеборцями та дізнатися про їх щоденну роботу, алгоритми дій у тій чи іншій ситуації, почути погляди та думки щодо вдосконалення функціонування цієї пожежної команди. Велику користь дало й безпосереднє невимушене спілкування із представниками органів місцевого самоврядування, які, власне, й сприяють успішній роботі рятувальників.

222.jpg   4441.jpg

Розпочав роботу навчально-практичний семінар «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах»

У рамках проекту «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» 5 вересня на Прикарпатті розпочав роботу триденний навчально-практичний семінар «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах».
Проект «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» розроблено за участю референтів Фонду Ганса Зайделя та реалізується на Прикарпатті протягом 2016 року за підтримки Фонду на базі Івано-Франківського обласного центру підготовки та підвищення кваліфікації органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, при підтримці Івано-Франківської обласної ради, ОДА та спільно з Управлінням ДСНС в Івано-Франківській області.
Метою проекту є надання консультаційної допомоги і сприяння посадовим особам місцевого самоврядування, керівникам місцевої пожежної охорони. Учасниками проекту є сільські та селищні голови, працівники місцевої пожежної охорони – організатори добровільних пожежних формувань, громадські активісти – члени добровільних пожежних формувань.
До викладання у семінарі, котрий розпочався 5 вересня, залучені викладачі із Німеччини – референти Фонду Ганса Зайделя доктор Юрген Вальхсхьофер та доктор Вальтер Шваб, фахівці Управління Державної служби України в Івано-Франківській області.
В урочистому відкритті семінару взяли участь перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій, заступник голови – керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Валерій Крецул, т.в.о. начальника Управління ДСНС в Івано-Франківській області Ігор Оксентюк та директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Богдан Волошинський.
Про стан та проблеми діяльності протипожежних формувань органів місцевого самоврядування на Прикарпатті присутнім доповів начальник відділу державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту У ДСНС в області Іван Склепович. Він, зокрема, зазначив, що впродовж останніх років на Прикарпатті спостерігається тенденція до зростання кількості пожеж. При цьому у сільській місцевості виникає щороку 900 пожеж – а це 30 % від загальної кількості. Третина цих пожеж виникає в помешканнях. Економічні втрати сягають сотні мільйонів гривень, без домівок залишаються від 200 до 300 сімей, у вогні щорічно гинуть близько 70 мешканців краю.
У населених пунктах, де розташовані пожежно-рятувальні підрозділи, такі пожежі трапляються втричі рідше. Головною причиною тяжких наслідків пожеж є віддаленість населених пунктів у сільській місцевості від пожежних підрозділів.
На сьогоднішній день на території області створено та функціонує 25 підрозділів місцевої пожежної охорони, на балансі яких знаходиться 34 одиниці пожежної техніки.
У цьому році планується створення ще двох підрозділи місцевої пожежної охорони.
5 вересня учасники навчально-практичного семінару заслуховували та аналізували презентації про напрямки удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин у сільських та селищних радах.
6 вересня програма заходу теж має бути насиченою та пізнавальною: планується виїзд до села Вишкова Долинського району, де учасники семінару матимуть можливість ознайомитися із досвідом створення та організації діяльності добровільної пожежної команди і підрозділу місцевої пожежної охорони у громаді цього населеного пункту.

Рятувальники Прикарпаття отримали нове гідравлічне спорядження

 

 Гідравлічний інструмент німецького виробництва, котрий може використовуватися при ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод та багатьох інших надзвичайних ситуацій, 30 серпня прикарпатським рятувальникам передали подружжя Зіммхенів, котрі уже не перший рік відомі своєю благодійною діяльністю не лише на Івано-Франківщині. Вони допомагають сиротам, хворим, інвалідам, українській армії - усім, хто дійсно потребує допомоги.
 Передане обладнання, переконані благодійники, допоможе зберегти не одне людське життя, адже аварій на дорогах області стається чимало.
Пані Мирослава та пан Курт побували на території державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Івано-Франківська, оглянули тутешній автомобільний парк, дізналися багато нового про щоденну нелегку роботу рятувальників. Крім того, побували благодійники на екскурсії і у залах виставки пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області.

 

 

 

На Прикарпатті триває спільне штабне тренування між підрозділами Управління ДСНС в області та рятувальниками Республіки Польща щодо організації управління при реагуванні на надзвичайні ситуації, пов’язані із виникненням паводків та повеней

 

18 серпня продовжилися штабні тренування між польськими та прикарпатськими рятувальниками.

Заступник начальника оперативного відділення міської частини протипожежного захисту міста Жешув Підкарпатського воєводства Республіки Польща пан Адам Вісьнівський розповів працівникам пожежно-рятувальної служби Івано-Франківщини про схеми та алгоритми дій аварійно-рятувальних служб у звичайних умовах і під час ліквідації надзвичайних ситуацій у Європейському Союзі загалом та у Польській Республіці зокрема. Він ознайомив присутніх із законодавчими та іншими нормативно-правовими актами Європейського Союзу у сфері цивільного захисту, особливостями ліквідації надзвичайних ситуацій різного ступеня складності у європейських державах.

Цього ж дня було також проведено умовне спільне штабне тренування між підрозділами Управління ДСНС в області та рятувальниками Республіки Польща щодо організації управління при реагуванні на надзвичайні ситуації, пов’язані із виникненням паводків та повеней. Керівником навчань є заступник начальника Управління ДСНС в області підполковник служби цивільного захисту Віталій Федунків.

 Згідно із ввідною, впродовж 16-17 серпня 2016 року з Південного Заходу на територію Прикарпаття переміщався сильний дощовий циклон. 17 серпня на території Снятинського та Коломийського районів випали сильні зливові дощі, внаслідок чого в ріках басейну Прута різко піднявся рівень води, відбулись сходи селевих потоків, пройшло початкове підтоплення населених пунктів Коломийського та Снятинського районів області, пошкодження та руйнування пішохідних та автомобільних мостів. На заплаву вийшли окремі ріки басейну  Прута. Працює мобільна оперативна група Управління ДСНС в області.

 Створюється штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, який поділяється на п’ять груп: безпосереднього реагування, організації зв’язку, аналізу ситуації і підготовки даних, взаємодії із ЗМІ та матеріально-технічного забезпечення.

 Члени кожної групи ефективно працювали за своїми напрямками, ділилися своїми напрацюваннями із польськими колегами, відповідали на їхні численні запитання. Тут повною мірою рятувальникам знадобився безцінний досвід, котрий вони здобули під час ліквідації реальних повеней на теренах нашої області у 2008-му та 2010-му роках. У такій напруженій роботі минуло кілька годин. За цей час умовну надзвичайну ситуацію ліквідовано.

 Підбиваючи підсумки таких своєрідних тренувань, польські рятувальники відмітили неабияку працездатність, обізнаність та професійність своїх прикарпатських колег, адже їм детально коментували увесь хід ліквідації умовної надзвичайної ситуації. Вони підкреслили, що між роботою штабів з ліквідації надзвичайних ситуацій обох країн є чимало спільного, однак у дечому вони різняться. Тому ці тренування розширили кругозір двох сторін, допомогли ознайомитися із досвідом сусідів, а у майбутньому, можливо, і ввести у свою практику щось нове.

 

 

 

 

Розпочалося спільне штабне тренування між підрозділами Управління ДСНС в області та рятувальниками Республіки Польща щодо організації управління при реагуванні на надзвичайні ситуації, пов’язані із виникненням паводків та повеней

 

  Із 17 по 19 серпня на Прикарпатті проводиться ІІІ етап спільного штабного тренування між підрозділами Управління ДСНС в області та рятувальниками Республіки Польща щодо організації управління при реагуванні на надзвичайні ситуації, пов’язані із виникненням паводків та повеней. Таке навчання стало можливим завдяки спільному українсько-польському проекту «Підвищення компетентності та оперативного потенціалу служб реагування на надзвичайні ситуації Івано-Франківської області в обсязі запобігання і ліквідації наслідків повеней і гірського порятунку».

  17 серпня було проведено робочу нараду, на якій узгоджувалися деталі проведення штабних тренувань. Відкриваючи нараду, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Ігор Оксентюк привітав членів польської делегації на прикарпатській землі. Він ознайомив їх із природними та техногенними особливостями Івано-Франківщини, окреслив найбільш вразливі у сенсі цивільного захисту сфери. Крім того, Ігор Володимирович подякував польській стороні за надану у 2008-му році допомогу при ліквідації жахливої повені, котра сталася на Прикарпатті.

 Заступник начальника оперативного відділення міської частини протипожежного захисту міста Жешув Підкарпатського воєводства Республіки Польща пан Адам Вісьнівський представив програму  тренувань на наступні два дні. Згідно із нею, 18 серпня польські рятувальники ділитимуться із прикарпатськими теоретичними знаннями, а 19-го буде проведено спільне штабне тренування між підрозділами   Управління ДСНС в області та рятувальниками Республіки Польща “Тактика спільних дій підрозділів Управління ДСНС в Івано-Франківській області та командою державної пожежної охорони Підкарпатського воєводства Республіки Польща у разі загрози та виникнення повені (паводку)”.

 

 

 

В Управлінні ДСНС в області побувала американська делегація

 

   31 липня в Управлінні ДСНС в області побувала  американська делегація «Асоціації міст-побратимів» (округ Арлінгтон, штат Вірджінія) з метою налагодження міжнародного співробітництва у сфері цивільного захисту.

   Представників американської делегації тепло привітали начальник Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький та перший заступник начальника УДСНС в області полковник служби цивільного захисту Ігор Оксентюк. Вони ознайомили заокеанських гостей із діяльністю  та структурою У ДСНС в області. Американці на власні побачили, як працює оперативно-координаційний  центр Управління, оглянули пожежно-рятувальну техніку ДПРЧ-1, спеціальну техніку групи піротехнічних робіт  і водолазно-рятувальне спорядження водолазів аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області, ознайомилися зі специфікою роботи пошуково-рятувального кінологічного відділення ВГРЗ.

 Також  гостям провели цікаву та пізнавальну екскурсію залами виставки пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області.  Потім відбулося обговорення співпраці між прикарпатськими і американськими рятувальниками щодо  вироблення майбутніх планів та перспектив.

 Члени американської делегації мали і цікаву культурну програму: вони ознайомилися з визначними культурними пам’ятками мальовничого гуцульського  краю.

  Загалом такі візити  сприяють  обмі­ну дос­ві­­­дом  у сфері проведення аварійно-рятува­ль­них робіт  та вдосконаленню професійних навичок. ВІДЕО

 

 

 

 

Гірські рятувальники з Прикарпаття побували в м. Жешув Республіки Польща

В період з 17 по 26 червня 2016 року в рамках спільного українсько-польського проекту між Підкарпатським воєводством Республіки Польща і Управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області «Підвищення компетентності та оперативного потенціалу служб реагування на надзвичайні ситуації Івано-Франківської області в обсязі запобігання і ліквідації наслідків повеней і гірського порятунку», відбувся навчальний візит до м. Жешув гірських рятувальників з Івано-Франківської області для десятиденного навчання.

В рамках проекту гірські рятувальники пройшли 10-тиденне навчання в ході якого проведено ряд теоретичних та практичних заходів. Зокрема лекції щодо роботи з навігаційними приладами та методи пошуку людей в гірській місцевості.

Також, здійснювалося відпрацювання за «секторами» та методом «вагонного колеса» з використанням GPS приладів. Поряд з тим відпрацьовано управління та координацію пошукових груп керівником пошуково-рятувальних робіт.

В рамках програми проводились практичні заняття з медичної підготовки. Зокрема здійснювалося відпрацювання алгоритму дій при первинному огляді потерпілого, діагностика наявних ушкоджень, надання першої долікарської допомоги та підготовка потерпілого до транспортування.

На завершення навчального візиту відбулося комплексне практичне навчання з пошуку та надання допомоги потерпілим в гірській місцевості, метою якого було оцінити рівень набутих знань та навичок і закріпити їх.

Добровільна пожежна команда – сучасний формат на вимогу сьогодення

8 червня у рамках проекту «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» в Брошнів-Осадській селищній раді проведено ознайомчий візит та консультаційний семінар експертів Представництва Фонду Ганса Зайделя (Федеративна Республіка Німеччина) в Україні – бургомістра міста Дінкельсбюль (Баварія) у відставці професора доктора Юргена Вальхсхьофера і Голови Пожежної служби округу у відставці Вальтера Шваба.

Метою семінару було надання знань і умінь співробітникам місцевого самоврядування для активізації роботи зі створення в місцевих громадах пожежних формувань з урахуванням баварського досвіду в організації пожежної справи, а також залучення громадськості до участі в добровільних пожежних командах. На сьогодні це є один з ефективних способів   запобігання пожежам в населених пунктах, а в різі їх виникнення - гасіння пожеж на початковій стадії.

Слухачі семінару ознайомилися з підходами до формування добровільних пожежних дружин (команд) відповідно до чинного українського законодавства, а також  їм розповіли про досвід організації пожежної справи у Федеративній Республіці Німеччині і, зокрема,  про діяльність добровольчих пожежних команд у громадах землі Баварія.  Німецькі експерти також наголосили, що успіх приходить  за умови врахування  особливостей і специфіки кожної громади.

 Загалом досвід організації та діяльності добровільних пожежних дружин за кордоном демонструє, що Україна потребує вдосконалення системи забезпечення пожежної безпеки. Втім, успішна діяльність добровільних пожежних формувань можлива лише за наявності належної правової бази діяльності ДПД(К), відповідних соціальних пільг і гарантій, що надаються добровільним пожежним.

На сьогодні, попри  всі труднощі  в області зростає зацікавлення  з боку керівників органів місцевого самоврядування до цієї  теми, і одним з чинників цього зацікавлення є  ефективність роботи створених на території Прикарпаття добровільних пожежних дружин.

На Прикарпатті побувала делегація з Німеччини

Прикарпатські рятувальники постійно співпрацюють та обмінюються досвідом зі своїми іноземними колегами з різних країн Європи. Зокрема, в рамках співпраці беруть участь у семінарах та навчаннях. Тільки впродовж цього тижня на Івано-Франківщині побували три іноземні делегації з Польщі, Канади та Німеччини.

Зазвичай іноземні колеги приїжджають не з порожніми руками. Так, 17 травня до рятувальників Державної пожежно-рятувальної частини №18 з охорони об’єктів ВП Бурштинської ТЕС прибула делегація з Німеччини на чолі з головою спілки «Україна-Європа» Куртом Зіммхеном. Члени делегації презентували вогнеборцям бойовий одяг: ремені, куртки, штани, комбінезони, чоботи, а також аптечки.

В ході зустрічі було обговорено напрямки подальшої співпраці між рятувальниками обох країн.

У гостях у прикарпатських рятувальників побували канадські колеги

В Управлінні ДСНС в області  побувала делегація канадських рятувальників з міста Едмонтон, провінція Альберта.  Вони відвідали  Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Управління ДСНС в області, оглянули техніку та спорядження, яке є на озброєнні у прикарпатських рятувальників,  ознайомилися з умовами служби та відпочинку, побували у приміщенні теплодимокамери, де рятувальники відпрацьовують свої вміння та навички  порятунку людей із задимлених приміщень та оглянули спортивно-оздоровчий комплекс імені Героїв-пожежних.

 У ході зустрічі були обговорені   аспекти майбутньої співпраці щодо покрашення матеріально-технічної бази прикарпатських рятувальників.

Канадськими колегами був переданий комплект бойового одягу для рятувальників Івано-Франківська.

Канадські рятувальники перебувають на Прикарпатті  за сприяння  «Ротарі клуб. Івано-Франківськ».

Зустріч польської делегації з працівниками Управління ДСНС в області

6 травня в ході візиту на Прикарпаття, польська делегація, яку очолює Маршалек Опольського воєводства Анджей Була, провела зустріч з начальником Управління ДСНС в області Володимиром Чернецьким та працівниками Управління.

Йшлося про реалізацію плану спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пожежної служби Республіки Польща з реалізації міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу в галузі попередження катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на 2014 – 2016 роки.

Під час зустрічі обговорювалися питання щодо продовження партнерськиї відносин між Управлінням і Опольським воєводством, зокрема з Командою пожежної служби Опольського воєводства. Акцентовано увагу на тому, що завдяки співробітництву досягнуто чималих результатів у сфері пожежної безпеки. Адже отриманий досвід під час спільних навчань активно застосовується на практиці.

Представників делегації ознайомлено з основними напрямками міжнародного співробітництва якими займається Управління ДСНС в області - реалізація проекту по відновленні астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван в Карпатах, спільний проект з Малопольським воєводством з навчання 40 рятувальників, спільний проект з Підкарпатським воєводством з навчання гірських рятувальників і т. д.

Представники Опольського воєводства зацікавлені у продовженні партнерських відносин для реалізації спільних проектів та обміну досвідом.

Рятувальники Івано-Франківська побували з робочим візитом в м. Жешув

У період з 25 по 27 квітня 2016 року начальник Івано-Франківського міського відділу У ДСНС України в Івано-Франківській області полковник служби цивільного захисту Мацалак Василь Васильович взяв участь в ознайомчому візиті щодо спільних дій міських служб цивільного захисту в надзвичайних ситуаціях, що відбувся в м. Жешув.

У ході візиту була зустріч з керівництвом міста та пожежної охорони Підкарпатського воєводства і м.Жешув. Ознайомлено з організацією роботи пожежної служби, матеріальною базою та специфікою роботи.

Також обговорювалась можливість започаткування спільних проетів задля розвитку пожежно-рятувальної справи.

Володимир Чернецький взяв участь в заходах з нагоди ювілею Варшавського Університету

22 квітня 2016 року начальник Управління  ДСНС в області Володимир Чернецький взяв участь в урочистих заходах з нагоди ювілею Варшавського Університету, що відбулися в м.Варшава Республіки Польща.

В ході вищезгаданих заходів начальник Управління виступив із доповіддю про організацію роботи Чорногірського гірського рятувального поста на горі Піп Іван в тестовому режимі.

На зустрічі обговорювалась низка  актуальних питань – від  реставраційних робіт та проектних пропозицій реставрації будівлі  до постановки завдань щодо відновлення обсерваторії на поточний рік.

Одним із актуальних питань є створення Чорногірського гірського рятувального поста в будівлі даної обсерваторії, адже це повністю виправдовує своє призначення, остільки йдеться про безпеку в горах туристів.

Щоб добровільних пожежних дружин на Прикарпатті ставало більше

 

6 квітня в Івано-Франківську  завершив свою роботу  навчально-практичний  семінар  «Створення добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних  громадах».

Даний проект здійснюється  за сприяння  Фонду Ганса Зайделя  за підтримки Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської ОДА за участі У ДСНС в області на базі  Івано-Франківського об­­ла­сного центру перепідготовки та пі­­д­ви­щення кваліфікації працівників ор­га­нів державної влади, органів місцево­го самоврядування, державних під­п­­ри­ємств, установ і організацій.

Рефере­нти Фо­н­ду Ганса За­йделя доктор Юрген Ва­льхсхьофер та Вальтер Шваб  впродовж трьох днів розповідали присутнім про   принципи місцевого самоврядування та організацію пожежної справи у Німеччині, знайомили з досвідом створення та роботи добровільних по­же­жних фо­р­­мувань. Велика увага була приділена  вирішенню питань пожежної безпеки у громадах області  та розробки стратегій створення добровільних пожежних дружин.

Т.в.о. начальника Управління ДСНС в області  Віктор Іваницький  у своєму заключному слові  підкреслив ріст зацікавлення з боку керівників органів місцевого самоврядування, а також  ефективність роботи вже створених на території Прикарпаття  добровільних пожежних дружин.

Всім учасникам семінару були вручені відповідні сертифікати, а також окреслені плани на майбутнє у рамках даного проекту.

 

 

Урочисте підписання протоколу намірів – важливий чинник українсько-німецької співпраці у сфері підвищення ролі місцевого самоврядування

 

4 квітня в приміщення Івано-Франківської ОДА відбулося підписання  протоколу намірів про співробітництво у рамках проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні «Сприяння  розвитку державного управління та місцевого самоврядування».

Значне місце у реалізації даного протоколу відведене  створенню і розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області.

У церемонії підписання взяли участь  члени німецької делегації - доктор Юрген Ва­льхсхьофер та Вальтер Шваб -  на чолі з  керівником проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні,  Республіці Молдова та Румунії Даніеля Зайберлінга, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови Івано-Франківської ОДА Ярослав Паранюк,  начальник Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький, директор обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників  органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський.

У своєму вступному слові голова обласної ради Олександр Сич, привітавши членів делегації на гостинній прикарпатській землі, підкреслив, що  допомога німецьких партнерів дуже важлива і потрібна у теперішніх умовах, коли країна взяла курс на децентралізацію, і  тому підвищення ролі органів місцевого самоврядування і громад є важливим чинником євроінтеграції.

У свою чергу, заступник голова ОДА Ярослав Паранюк зазначив, що реалізація даного протоколу сприятиме як сталому розвитку населених пунктів Прикарпаття, так і  підвищенню їх пожежної безпеки, адже і в рамках  існуючої обласної програми проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, проекти зі створення добровільних пожежних дружин мають пріоритетне значення.

З німецького боку керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні,  Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг наголосив, що  даний проект є пілотним для України і надзвичайно важливим у сфері самоврядування як чинник  формування громадянського суспільства.

В урочистій атмосфері за присутності представників регіональних і центральних засобів масової інформації  сторони підписали протокол  намірів про співробітництво.

 

 

 

Створення добровільних пожежних дружин на Прикарпатті – вимога сьогодення

 

З 4 по 6 квітня на Прикарпатті триває  навчально-практичний  семінар  «Створення добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних  громадах».

Проект здійснюється  за сприяння  Фонду Ганса Зайделя  за підтримки Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської ОДА за участі Управління ДСНС в області на базі  Івано-Франківського об­­ла­сного центру перепідготовки та пі­­д­ви­щення кваліфікації працівників ор­га­нів державної влади, органів місцево­го самоврядування, державних під­п­­ри­ємств, установ і організацій.

За словами першого заступника голови обласної ради  Василя Гладія, даний семінар  відкриває нову сторінку в українсько-німецькій співпраці і продовжує плідну і багаторічну роботу з Фондом Ганса Зайделя.

Керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні,  Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг підкреслив, що в Німеччині  вироблений багатий досвід  щодо співпраці між державними установами та громадою населених пунктів, і найважливіше його значення полягає в тому, що немає єдиного алгоритму,   успіх приходить за умови  врахування особливостей і специфіки кожної громади.

Керівник апарату  Івано-Франківської  ОДА Валерій Крецул  підкреслив, що даний захід відбувається на території колишньої німецької колонії, що є дуже символічним фактом.

Метою даного навчально-практичного семінару, на який запрошені посадові особи місцевого самоврядування і активісти  добровільних пожежних формувань – надання посадовцям місце­во­­го самоврядування та гро­ма­­дським ак­­тивістам знань та умінь для активіза­ції роботи зі створення у те­ри­торіа­ль­них громадах добровільної пожежної охорони  на виконання розпорядження Івано-Франківської ОДА від 15 липня 2014 року №430 « Про створення та сприяння функціонуванню добровільної пожежної охорони», а також використання у цій роботі німецького досвіду організації пожежної справи і залучення громадськості до участі в добровільних пожежних командах.

Відкриваючи його теоретичну частину, з доповіддю  щодо загальної характеристики стану пожежної та техногенної безпеки Івано-Франківської області виступив начальник Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту  Володимир Чернецький.

Володимир Володимирович окреслив географічні, рельєфні та метеорологічні особливості Прикарпаття,  зупинився на повенях 2008 та 2010 років, розповів про техногенну завантаженість області. Усі ці фактори свідчать про те, що Івано-Франківщина у питанні потенційної можливості виникнення надзвичайних ситуацій відноситься до регіонів підвищеної небезпеки і передбачає високий рівень відповідальності працівників ДСНС перед населенням щодо його безпечної життєдіяльності.

  Саме виходячи з безпеки людського життя, збереження природних ресурсів, мінімізації ризиків техногенних катастроф та аварій потрібно робити все, щоб на Прикарпатті збільшувалася кількість  добровільних пожежних дружин, адже на  Івано-Франківщині найбільшу кількість пожеж зареєстровано  саме у житловому секторі. Минулого року в помешканнях прикарпатців виникло 1413 пожеж, у вогні загинули 50 людей. Від початку 2016-го у житловому секторі на Івано-Франківщині зареєстровано 332 пожежі, вогонь забрав 14 життів. Найбільше пожеж виникало на території Івано-Франківської міської ради, Коломийського, Калуського та Надвірнянського районів.

 Збитків могло б  і не бути, якби ліквідація  пожеж розпочиналась  на початковій стадії їх виникнення. На превеликий жаль,  існуюча мережа державних, відомчих та місцевих пожежно-рятувальних підрозділів не дозволяє цього зробити. Підвищити рівень пожежної безпеки на селі можуть тільки самі територіальні громади шляхом створення добровільних протипожежних формувань,  як це робиться в розвинених європейських країнах, Канаді та Сполучених Штатах Америки.

В ході проведення семінару рефере­нти Фо­н­ду Ганса За­йделя доктор Юрген Ва­льхсхьофер та Вальтер Шваб ознайомлять присутніх з принципами місцевого самоврядування та організацією пожежної справи у Німеччині та Баварії, з досвідом створення та роботи добровільних по­же­жних фо­р­­мувань у Німеч­чи­ні. Також  будуть розглянуті питання територіальної реформи та вирішення питань пожежної безпеки у громадах та розробки стратегій створення добровільних пожежних дружин.

На семінарі також  будуть проведені дискусії з актуальних питань та  проблем адаптації в Україні німецького досвіду з залучення громадськості до вирішення питань пожежної безпеки у громадах.

 

 

Делегація Управління ДСНС України Івано-Франківській області взяла участь в ІІ Європейському конгресі місцевого самоврядування

У період з 5 по 6 квітня 2016 року делегація Управління ДСНС України Івано-Франківській області прийняла участь в ІІ Європейському конгресі місцевого самоврядування, що відбувся в м. Краків Малопольського воєводства.

В рамках заходу здійснювався обмін досвідом, ідеями налагодження тісної співпраці із партнерами з Польщі та інших європейських країн щодо розвитку з точки зору європейських та глобальних відносин. Обговорювалися проблеми децентралізації та передачі повноважень і відповідальності місцевим громадам. Йшлося і про надання можливості громадянам брати участь в прийнятті рішень на території, де вони проживають. Саме така перспектива розвитку територій, адже проблеми треба вирішувати на тому рівні, на якому вони виникають зокрема і вирішення питань щодо протипожежного захисту сіл, селищ та малих міст.

У ході візиту до м.Кракова відбулася зустріч начальника Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимира Чернецького з Комендантом Державної протипожежної служби Малопольського воєводства. Було обговорено ряд питань, зокрема йшлося про подальшу співпрацю.

Обговорено деталі реалізації проекту МЗС Польщі щодо спільних заходів рятувальників Польщі та України. Ознайомлено з організацією пожежного спостереження за об'єктами.

 

Відбулося українсько-польське робоче засідання експертів з реаліза­ції відновлення астро­но­мічно-метеорологічної обсервато­рії на г. Піп Іван

26 лютого  на Прикарпатті  відбулося українсько-польське  робоче засідання експертів з реаліза­ції відновлення астро­но­мічно-метеорологічної обсервато­рії на горі Піп Іван.

У зустрічі взяли участь представники польської делегації:  професор  Жрегош  Бєдронд та професор  Рафал  Коцот  – представники уряду Маршальського воєводства, Владзімєж Сульгостовскі – консул  Генерального Консульства РП у Львові,  Ян Маліцький – директор Центру східних досліджень,  польські науковці та архітектори. З української сторони – Володимир Чернецький – начальник Управління ДСНС 3України в Івано-Франківській області та працівники Управління, Ігор Цепенда – ректор Прикарпатського  національного університету ім. Василя Стефаника та науковці Університету, Михайло Се­ме­­­­­­рак – доктор технічних наук, професор Льві­в­ського державного уні­ве­рситету бе­зпеки життєдіяльності, Олександр Зрайко – заступник директора департаменту міжнародного співробітництва  ОДА, Ярослав Романюк – науковий співробітник Головної обсерваторії НАН України, представники наукових кіл та проектно-будівельних  організацій, органів виконавчої влади, архітектори та журналісти.

У порядок денний  засідання ввійшла низка  актуальних питань – від  підбиття 44підсумків  реставраційних робіт за минулий рік та проектних пропозиції реставрації будівлі  до постановки завдань щодо відновлення обсерваторії на поточний рік.

Відкриваючи  робоче засідання, Ігор Цепенда   у своєму вітальному слові з нагоди даної  робочої зустрічі експертів зазначив:

– Для реалізації цього одного з найамбітніших і найцікавіших проектів зроблено вже  чимало і ми вже бачимо конкретні результати,  він ввійшов  у дорожню карту українсько-польських стосунків, це буде найвищий науковий об’єкт Центральної Європи і в цьому році буде здійснено перехід від завершення реставраційних робіт до розбудови даної обсерваторії.

Ян  Маліцький  підкреслив важливе наукове значення даного проекту для європейської науки та ті сподівання, які покладаються на  його реалізацію.

Володимир Чернецький у своєму виступі  щиро привітав присутніх на Прикарпатті  і підкреслив:

-  Вперше за останні десятиліття  на горі Піп Іван  здійснювалося цілодобове перебування рятувальників у тестовому режимі, яке тривало від 3 до 6 діб, у ході цих чергувань набуто величезний досвід, який стане основою для планування робіт на22 2016 рік.

Також Володимир Володимирович  зазначив, що створення цього високогірного рятувального поста повністю виправдовує своє призначення, остільки йдеться про безпеку в горах туристів, особливо їх рятування, адже 30 січня на хребті вже було врятовано івано-франківського туриста. Начальник Управління ДСНС в області побажав присутнім цікавої і плідної роботи і насолодитися красою Карпат.

Олександр Зрайко привітав  експертів  зустрічі від імені голови ОДА Олега Гончарука, подякувавши партнерам за можливість  реалізовувати даний проект у такий непростий для країни час.

Володимир Ідак  розповів про підсумки реставраційних робіт  на горі Піп Іван  за минулий рік, особливо з облаштування огорожі, яка вимагає  великого об’єму робіт – від риття котловану до  кам’яної кладки, і зазначив, що великі корективи у хід виконання даного завдання внесла негода. Наразі облаштувальні роботи тривають і будуть продовжені  впродовж поточного року. Багато планується зробити зокрема утеплити стіни обсерваторії, здійснити енергетичне забезпечення об’єкту та водовідведення,  що буде обговорено робочими групами у рамках семінару.

44

Також особлива увага присутніх була звернена на доповідь начальника групи організації реагу­ва­ння на надзвичайні ситуації аварі­й­но-ряту­ва­льного загону спеціаль­но­го приз­начення Управління ДСНС в області Тараса Бринди щодо  результатів  зимового чергування в тестовому режимі Чорногірського пошуково-рятувального поста на г. Піп Іван.   Тарас Бринда розповів про особливості  проведення  чергувань на такій висоті, про специфіку рятувальних робіт за умов  несприятливих погодних умов, особливо в зимовий період.

Велике зацікавлення науковців  викликало обговорення питання  про можливі 4напрямки наукових досліджень обсерваторії на г. Піп Іван та необхідне  для цього обладнання. Зокрема  найбільш перспективними напрямками  на сьогодні  вважаються створення міжнародної метеорологічної станції із сучасним устаткуванням, а також центру з досліджень флори  і фауни Карпатського національного парку.

Загалом, на обидві сторони  ще че­кає велика робота, яка ро­з­­рахована на декілька років. І за попередніми планами, сама  обсерваторія  має розпочати науково-до­с­лі­д­ницьку діяльність у 2018 ро­ці.

 

 

 

«Стратегія реформ і модернізації – чи наступив перелом?»

У період з 24 по 26 січня 2016 року делегація Управління ДСНС України в Івано-Франківській області взяла участь в IX Форумі Європа-Україна під гаслом «Стратегія реформ і модернізації – чи наступив перелом?», що відбувся в м. Лодзь.

Даний захід відбувся в рамках реалізації плану спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пожежної служби Республіки Польща з реалізації міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу в галузі попередження катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на 2014 – 2016 роки.

У ході візиту до м. Лодзь відбулася зустріч начальника Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимира Чернецького з Комендантом Державної протипожежної служби в Лодзівському воєводстві. Було обговорено ряд питань, зокрема йшлося про подальшу співпрацю.

Результатом участі в Форумі делегації Управління є обмін досвідом та налагодження тісної співпраці із партнерами з Польщі та інших європейських країн щодо безпеки України з точки зору європейських та глобальних відносин.

Рятувальники Прикарпаття побували в місті Познань на курсах з надання невідкладної медичної допомоги

В період з 13 по 18 квітня 2015 року рятувальники Прикарпаття перебували в школі прапорщиків ДПС в м. Познань (Республіка Польща), де пройшла курси
з надання невідкладної медичної допомоги.

Під час курсів делегація мала змогу ознайомитись з класом хімічних випробувань, де були практично показані досліди щодо горіння різних небезпечних речовин та методи їх гасіння, продемонстровано властивості
та  поводження різних хімічних елементів і горючих матеріалів піл впливом високих температур.

17 квітня представники У ДСНС України в Івано-Франківській області відвідали полігон пожежної школи прапорщиків
в м. Познань, де були ознайомлені з навчальними зонами, аварійно-рятувальною технікою, новітнім оснащенням пожежних автомобілів, а також пройшли теплодимокамеру, яка розміщена на базі навчально-тренувального комплексу.

Рятувальники Прикарпаття побували в місті Познань на курсах з надання невідкладної медичної допомоги

Відповідно до домовленостей, досягнутих під час ІІ засідання українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій та на запрошення Заступника Голови Коменданта ДПС РП BWM I – 4616/8-1/14  від 23.01.2015 делегація У ДСНС України в Івано-Франківській області в кількості 15 чоловік в період з 16 по 21 лютого 2015 року перебувала в школі прапорщиків ДПС в м. Познань (Республіка Польща), де пройшла курси з надання невідкладної медичної допомоги.

Під час навчання проведено 34 години теоретичних та практичних занять.

Також делегація мала змогу ознайомитись з класом хімічних випробувань, де були практично показані досліди щодо горіння різних небезпечних речовин та порядок їх гасіння, продемонстровано властивості
та  поводження різних хімічних елементів і горючих матеріалів піл впливом високих температур.

20 лютого представники У ДСНС України в Івано-Франківській області відвідали полігон пожежної школи прапорщиків в м. Познань, де були ознайомлені з навчальними зонами, аварійно-рятувальною технікою, новітнім оснащенням пожежних автомобілів,а також пройшли випробування та успішно склали залік у теплодимокамері, яка розміщена на базі навчально-тренувального комплексу.

Після закінчення курсів кожному працівнику вручено сертифікат міжнародного зразка, який засвідчує проходження даного навчання.