Виставку пожежно-рятувальної служби області відвідують прикарпатські школярі

clock
04.11.2016 08:20

Форм та методів навчання людей правил безпеки життєдіяльності є чимало. Один із дієвих - відвідування спеціалізованих виставок пожежно-рятувальної служби. Тільки відвідавши подібні заклади, кожен має змогу наочно переконатися, скільки лиха та біди можуть завдати людям надзвичайні ситуації і наскільки необхідними є знання правил безпеки. 

  Причини для відвідування Івано-Франківської виставки пожежно-рятувальної служби, у кожної людини свої: хтось хоче дізнатися більше про далеке минуле свого краю, когось цікавлять раритетна пожежна техніка та обладнання, інші хочуть познайомитися із представниками небезпечної, але потрібної людям професії рятувальника. Проте користь од відвідин пожежної виставки-музею не обмежується цими аспектами. Екскурсанти тут отримують також усвідомлення крихкості людського життя, важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності, щоб побачене та почуте у стінах виставки не трапилося в реальності з жодним із її відвідувачів.

 3 листопада виставку пожежно-рятувальної служби Прикарпаття відвідали одразу дві групи дітей – четвертокласники Черніївської загальноосвітньої школи та вихованці Івано-Франківського дитячого денного центру «Назарет».

 У залі історії діти пильно розглядали найпростіші або й навіть примітивні, з погляду сучасної людини, засоби гасіння пожежі та пожежно-технічне обладнання, яке існувало всередині 19-го століття. Тут можна було побачити також фотографії найвеличніших досягнень тодішньої інженерної думки – перші пожежні автомобілі, що прийшли на зміну кінно-бочковим ходам.  А найбільшою принадою історичного залу є унікальна картина народного художника Миколи Варенні, на якій зображена пожежа у Станіславові 1868-го року. Саме вона змусила нарешті місцевий магістрат створити у місті першу професійну пожежну охорону. Після вражаючої картини справжнього вогняного лиха цілком логічно наступним кроком для гостей музею стає знайомство із сучасними видами засобів пожежегасіння та принципом їх дії, а також зразками бойового одягу рятувальників. Крім цього, нікого з відвідувачів не залишила байдужою діорама „Квартира до і після пожежі”, що являє собою крихітний макет реального житла і дозволяє продемонструвати загалу результат безвідповідального ставлення людини до виконання найпростіших правил безпеки життєдіяльності. Такий принцип наочності, підкріплений влучними коментарями фахівця, має певний вплив на свідомість маленьких відвідувачів.

  До речі, з початку цього року зали виставки пожежно-рятувальної служби Прикарпаття відвідали  близько тисячі мешканців Івано-Франківщини. 

 DSC_0516.jpg DSC_0678.JPG

DSC_0531.jpg DSC_0672.JPG

Схожі матеріали