Прикарпатські рятувальники застосовують різноманітні форми масово-роз’яснювальної роботи серед населення

clock
10.11.2016 14:37

З настанням осінньо-зимового періоду, коли зростає кількість пожеж в оселях громадян, прикарпатські рятувальники  намагаються знайти нові шляхи для розширення масово - роз’яснювальної роботи серед населення  щодо дотримання  правил пожежної безпеки у побуті.  Адже  в  холодну пору року  люди починають більше користуватися  обігрівальними  електро- та газовими приладами, печами, що, в свою чергу, призводить до збільшення кількості пожеж.  Хтось користується несертифікованими електричними приладами, хтось нехтує елементарними правилами під час експлуатації пічним опаленням, і як наслідок,   стається біда.  Особливу небезпеку для здоров’я становить  отруєння чадним газом, яке є дуже підступним, бо побутує думка, що чадним газом можна отруїтися лише під час пожежі. Насправді ж достатньо забути про увімкнену конфорку або користуватися несправною плитою, чи у будинку із піччю закрити димо­хід, коли вугілля ще не згоріло, або тримати працюючим автомобіль у гаражі – і лиха не уникнути! Ситуація ускладнюється й тим, що окис вуглецю - безколірний газ без запаху і кольору. І найчастіше, як за­з­на­­чають фахівці, випадки отруєння лю­дей чадним газом трапляються при користуванні джерелами відк­ри­того вогню за недостатньої витяжної вентиляції в приміщенні, при її перек­ри­тті для збереження тепла, коли експлуатують печі.

 Тому чим більше людей будуть знати про ризики осінньо-зимового періоду, тим менше пожеж буде траплятися, і в цьому аспекті для розширення масово-роз’яснювальної роботи  особлива увага рятувальників звертається на установи та організації, які  обслуговують  велику кількість людей, і де є можливість донести  інформацію до широких верств населення.

Такий вид співпраці  прикарпатським рятувальником вдалося налагодити з відділеннями «Нової пошти» в обласному центрі, які розповсюджують серед  своїх клієнтів листівки застережуючого характеру на протипожежну тематику. При цьому, люди не тільки  залагоджують свої поточні справи, а й мають можливість  подумати  про важливість безпечного способу життя,  згадати про дотримання таких елементарних, але  вкрай необхідних правил безпечної поведінки у побуті,  і для наочності  – мати таку застережуючу листівку завжди під руками.

DSC_0684.JPG

 

Схожі матеріали