В Управлінні ДСНС в області відбулася прес-конференція на тему: «Як запобігти виникненню пожеж в осінньо-зимовий період, випадкам загибелі та травмування людей на них»

clock
16.11.2016 11:01

 16 листопада в Управлінні ДСНС в області відбулася  прес-конференція  для представників місцевих та регіональних засобів масової інформації  на тему «Як запобігти  виникненню пожеж в осінньо-зимовий період, випадкам загибелі та травмування людей на них». У  її роботі взяли участь  начальник  Управління ДСНС в області Володимир Чернецький, технічний директор ПАТ ”Івано-Франківськгаз” Ігор Височанський,  заступник начальника Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології  Юрій  Горбенко.

Розпочинаючи прес-конференцію Володимир Чернецький привітав представників ЗМІ зі  святом – Днем працівників,  радіо, телебачення та зв’язку, побажав їм нових професійних звершень та досягнень, щастя та здоров’я.

Володимир Володимирович  коротко зупинився на  перебігу  ліквідації наслідків погіршення погодних умов на Прикарпатті 13 листопада, зазначивши, що на сьогодні  відновлено електропостачання  у всіх населених пунктах області,  всі перевали  та дороги  у проїжджому стані, залишається ускладнений проїзд  тільки до 4 населених пунктів області в Коломийському, Тлумацькому та Верховинському районах.

Що стосується  пожежної ситуації в області, то саме в осінньо-зимовий період збільшується кількість  пожеж  і  зростають випадки травмування  та загибелі  людей на них. Також,  в цей період трапляються випадки отруєння людей чадним газом. З початку року зареєстровано 3 випадки загибелі та 19 - травмування людей внаслідок отруєння чадним газом.

Загалом з початку року на території області виникло 2844 пожежі, що на 6,9 % більше, ніж за аналогічний період 2015 року, внаслідок пожеж  загинуло 39 осіб,  отримали травми 50 осіб.

Останній трагічний випадок трапився минулої доби в місті Коломия, де під час пожежі в житловому будинку загинула 86-річна жінка. Ймовірна причина виникнення пожежі -   порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

На жаль, цього року  під час пожеж на території Прикарпаття загинуло дві дитини. Останній трагічний випадок із загибеллю дитини трапився увечері 13 листопада в селі Пасічна Надвірнянського району, де виникла пожежа житлового будинку, в якому проживала багатодітна родина. Рятувальники, котрі прибули за викликом, загасили пожежу. Через сильне задимлення їм довелося працювати у складі газодимозахисної ланки. На жаль, на пожежі загинула  півторарічна дитина, її тіло виявили рятувальники в одній з кімнат. Ймовірною причиною виникнення пожежі стало порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення.

Загалом основні причини виникнення пожеж з року в рік залишаються незмінними: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей.

Володимир Володимирович  через засоби масової інформації звернувся до батьків, які зобов’язані дбати про безпеку своїх дітей,  вчити їх правил безпеки життєдіяльності, а також не  залишати дітей без нагляду, тримати запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях.  Володимир Чернецький звернув увагу і на те, що мешканці області мають відповідальніше ставитися до власної безпеки, дбати про належний протипожежний стан своїх помешкань, дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті, щоб уникнути біди.

Очільник обласного рятувального відомства також відповів на численні запитання журналістів.

У свою чергу, технічний директор ПАТ ”Івано-Франківськгаз”   Ігор  Височанський зазначив, що в опалювальний сезон зростає кількість нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, а левова  частка трагедій трапляється з вини споживачів, які  не дотримуючись елементарних правил безпечної експлуатації газових приладів, прирікають себе і своїх рідних на небезпеку. Таке нехтування стає особливо небезпечним, коли  їх наслідки призводять до утворення чадного газу, який є смертельним  і невидимим, адже його наявність  неможливо визначити через відсутність кольору та запаху.

Завершуючи прес- конференцію,  заступник начальника Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Юрій  Горбенко  підкреслив, що  погодні умови змінюватимуться, вже з завтрашнього дня нас очікує підвищення температури,  а морози повернуться у середині грудня.

 Изображение 118.jpg

 

 

 

 

Схожі матеріали