Добровільна пожежна дружина в селі Шевченкове Долинського району – приклад для наслідування

clock
22.02.2017 10:02

Сільський голова  цього населеного пункту  Микола   Миколайович Мацалак   чудово розуміє всю важливість  створення добровільної пожежної дружини в селі, адже сам колишній рятувальник  - до обрання на цю посаду  він працював командиром Вигодського гірського  рятувального взводу, створеного  за його ініціативи.

Тож коли обійняв дану  посаду, то задумався й над тим, як підвищити рівень пожежної безпеки у рідному селі, що зробити для  безпечного життя односельців. Чудовим  підтвердженням  правильності його думок була участь у семінарах в рамках навчального проекту «Формування добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах Івано-Франківської області», який реалізується на Прикарпатті    спільно з німецьким фондом Ганса Зайделя.

А після поїздки  Миколи Миколайовича до Німеччини, коли в одому з містечок розповіли, що створення власної добровільної пожежної дружини тут розпочали з купівлі мотопомпи, голова зрозумів, як має  рухатися  цей процес.  Після повернення з поїздки у селі закипіла робота – Микола Мацалак зібрав  односельчан  - активних  та ініціативних однодумців -  саме вони стали основою новоствореної добровільної пожежної команди – придбали мотопомпу, яку  у  разі потреби можна ставити на автомобіль, придбали інше спорядження.

  Всі члени  команди – люди, які разом виросли, знаються з дитинства,  розуміють одне одного  з півслова і добре усвідомлюють важливість своєї роботи.  Адже до районного центру – понад 15 кілометрів, а у випадку пожежі  кожна хвилина на вагу золота,  бо від цього залежить порятунок життя і майна односельців. Зрештою вони всі займають активну життєву позицію, є членами  сільського виконкому, усвідомлюють – що громадська суспільна діяльність  на благо села теж дуже важлива і потрібна. Вони своїми руками роблять  малу батьківщину кращою, щоб тут хотілося жити, щоб молоде покоління не полишало батьківські обійстя у пошуках кращого життя, а творило це життя тут.

У житті кожний з них має свою роботу  хто займається підприємництвом,  працює пасічником, вчителем історії – те чим, заробляє собі і своїй родині на життя,  а у потрібну мить – коли трапляється біда, вони стають пожежниками.  І  що дуже відрадно – вчать цьому своїх синів,   що  є ще одним прекрасним свідченням неперервності цієї потрібної традиції.

На щастя, саме завдяки і створеній добровільній пожежній дружині і широкій інформаційно-роз’яснювальній роботі, яка проводиться у селі,  за минулий рік тут трапилося тільки дві пожежі в житловому секторі, але, як підкреслює сільський голова, різко зросла кількість пожеж сухої трави та сміття.  Саме їх найчастіше доводиться гасити  добровільним пожежникам, а місцевість у Шевченкове мальовнича і  лісиста, тож  пожежі трави  та сміття потрібно гасити швидко та оперативно, щоб вогонь не перекинувся на лісові масиви, і тоді  збитків та проблем з гасінням буде набагато менше. Випадки пожеж в екосистемах частішають навесні і восени. На жаль, свідомість людей у цьому питання ще досить на низькому рівні, їм здається, що траву легше навесні чи восени спалити, аніж скосити.  Над роз’ясненням цієї проблеми  людям у селі працюють,  адже  до  питання пожежної безпеки тут ставляться відповідально, у сільській раді є куток цивільного захисту з відповідною інформацією, де кожний мешканець цього населеного пункту може  ознайомитися з інформацією,  що  його цікавить, проводяться зустрічі і   широка  інформаційна робота з людьми похилого віку, самотніми та багатодітними, з учнями сільської школи, яка розташована поруч.

Визнанням заслуг роботи добровільної пожежної дружини села Шевченкове є і нагородження члена добровільної пожежної дружини  Тараса Рудевича Почесною грамотою Івано-Франківської ОДА на нараді за підсумками діяльності Івано-Франківської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту за 2016 рік, що відбулася 14 лютого. Ця грамота – визнання заслуг всієї команди – і в ній є індивідувальний внесок кожного – Василя Пилипіва,  Дмитра  Даниляка,  Петра Левковича, Василя Досяка, Миколи Тужиляка  і,  безперечно, голови Миколи Мацалака.

Ініціативний голова  користується повагою мешканців села, про  заслуги свідчать  кубки та грамоти в його кабінеті – серед них грамота від Івано-Франківської ОДА, дипломи переможця обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Також є розроблені плани спільних занять з лісниками, є плани на майбутнє, які обов’язково реалізуються.

 Всі члени добровільної пожежної дружини села  переконані, що їхня робота   -  престижна і відповідальна, адже вони мають  мати авторитет серед людей, своїми професійними та людськими якостями подавати приклад, а у випадку біди – першими приходити на допомогу людям, а це  - понад дві з половиною тисячі мешканців  села Шевченкове  та сусідньої Мислівки.

Схожі матеріали