В Івано-Франківській ОДА відбулася зустріч з представниками делегації Підкарпатського воєводства Республіки Польща

clock
23.02.2017 15:16

В приміщенні  Івано-Франківської ОДА відбулася зустріч керівництва  ОДА  з представниками  делегації Підкарпатського воєводства Республіки Польща на чолі з Маршалеком Владиславом Ортилем, на якій також були присутні начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький та  ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника  Ігор Цепенда.

Вітаючи гостей, Олег Гончарук подякував їм за тісну співпрацю, ініціативність та активну участь наших сусідів у реалізації спільних проектів.

Зокрема, очільник області акцентував на важливості кооперації у науковій, туристичній та господарській галузях, а також між працівниками служб з надзвичайних ситуацій. Також йшлося й про можливості співпраці між двома регіонами в рамках «Єврокарпатської ініціативи».

На зустрічі обговорили питання продовження співпраці між Підкарпатським воєводством та Івано-Франківською областю щодо відновлення  астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван, яка має стати  не тільки  визначним науковим а й культурологічним центром.

У свою чергу, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький зазначив, що прикарпатських і польських рятувальників єднає дружба, яка триває ще з 2008 року, коли польські колеги допомагали ліквідовувати на Прикарпатті наслідки масштабної повені. Ця співпраця продовжилася і в наступні роки у рамках  проекту «Польська допомога» у проведенні спільних навчань та тренувань.

Володимир Чернецький підкреслив, що на горі Піп Іван у приміщенні колишньої обсерваторії  з липня минулого року  функціонує Явірницький гірський пошуково-рятувальний пункт. І за статистикою, за цей період гору Піп Іван відвідало близько 500 польських туристів, а загальна кількість туристів за півроку складає більше 12 тисяч, і серед них, є  такі, яким знадобилася допомога рятувальників.

За словами маршалка Підкарпатського воєводства, польська сторона готова до подальшого співробітництва в соціально-економічній сфері. Також гість висловив сподівання, що їхній досвід у проведенні реформи децентралізації допоможе прикарпатським об’єднаним територіальним громадам стати економічно спроможними.

 

Схожі матеріали