На Прикарпатті відбулися міжнародні навчання щодо алгоритму дій та надання домедичної допомоги в бойових умовах «MARCH».

clock
06.02.2023 11:51

У період з 25 січня по 3 лютого у місті Коломия відбулися міжнародні навчання з медичної підготовки за напрямками «польові поранення» та «зупинка кровотечі». Організатором навчань виступила неурядова канадська організація Firefighter Aid Ukraine. Співорганізаторами стали неурядова організація Alberta Ukraine Chamber of Commerce, ДСНС України та ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області.
 Метою навчань була підготовка українських інструкторів з тактичної медицини за стандартами NATO. Участь у даних навчаннях взяли 65 працівників медичного напрямку системи #ДСНС та працівників #ЗСУ зі всієї України.
 Навчання складалися з трьох частин: теоретичної, практичної та здачі заліків.
Під час теоретичної частини інструктори розповіли про надання першої невідкладної допомоги, а саме: про накладання джгутів-турнікетів, тампонування ран, накладання оклюзійних пов’язок, надання допомоги при переломах в ділянці обличчя або черепно- мозковій травмі, надання допомоги при травмах грудної клітки, виконання декомпресії при напруженому пневмотораксі, допомога при переломах хребта, тазових кісток та травмах живота, лікування опіків. Також лікування гіпотермії в польових умовах, розпізнання та лікування шоку, розпізнання та лікування внутрішньої кровотечі. Всі ці знання було закріплено на практиці, учасники освоїли техніку алгоритму «MARCHE» (алгоритм дій та надання домедичної допомоги в бойових умовах) і змогли всі етапи відпрацювати на спеціальних манекенах та умовних потерпілих.
 По завершенні навчання, рятувальники здали практичний залік, де в умовній безпечній зоні надавали першу долікарську допомогу при польовому пораненню та зупиняли різного роду кровотечі.
Після проходження навчань кожен учасник отримав сертифікат інструктора, який дозволить йому передавати набуті знання та досвід іншим.
Такі навчання є дуже важливими та актуальними в даний час, адже відпрацьовані алгоритми дій можуть знадобитися у будь-який момент і ці знання зможуть врятувати життя.
 Канадська організація Firefighter Aid Ukraine (FAU) починаючи з 2014 року робить все можливе, щоб допомоги нашій державі. На сьогодні це понад 240 тонн наданого спорядження та оснащення та обмін досвідом між рятувальниками Канади та України. Організація є партнером ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області. Діяльність здійснюється в рамках Меморандуму про співробітництво між провінцією Альберта та Івано-Франківською областю.

 

dsc00582.JPG

dsc00589.JPG

dsc01543.JPG

dsc01545.JPG

dsc01549.JPG

dsc01553.JPG

dsc01561.JPG

dsc01591.JPG

Схожі матеріали