ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьГуманітарна допомога
 Версія для друку

Делегація з Республіки Польща побувала на Прикарпатті

В період з 15 по 17 березня  з метою проведення  ділової зустрічі з керівництвом Рогатинської районної ради та надання гуманітарної допомоги пожежно-рятувальній службі на Прикарпатті перебувала делегація з гміни  Стрілецькі Республіка Польща.            

В ході візиту представниками делегації гміни Стрілецькі Республіка Польща, в якості гуманітарної допомоги, було  передано пожежний автомобіль « STAR» для рятувальників Державної пожежно-рятувальної частини №16 м.Рогатин.

Сторони висловили зацікавленість у налагоджені співробітництва та партнерства при виникненні надзвичайних ситуацій, природних катаклізмів, масштабних пожеж, особлива увага приділялася  напрямку реагування на надзвичайні ситуації, події, пожежі та застосування сил та засобів.

Польська допомога

У рамках проекту «Підвищення ефективності реагування українських аварійно - рятувальних служб на надзвичайні ситуації - етап ІІ», що фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща за рахунок коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2018» відбулися навчання на тему «Внутрішні пожежі», в яких взяли участь 8 рятувальників з підрозділів Управління ДСНС в області. Навчання проходили на базі Навчального пункту Воєвудської комендатури пожежної охорони в м. Кракові. По завершенню навчань прикарпатським рятувальникам передали майно у вигляді 8 комплектів спеціального захисного одягу (каски, підкасники, куртки, штани, рукавиці, чоботи).

44994500_288875938633958_5121891492826185728_n.jpg

УСПІШНА УКРАЇНО-ПОЛЬСЬКА СПІВПРАЦЯ ТРИВАЄ

Долинщина й надалі активно підтримує багаторічні дружні зв’язки з Опольським повітом Республіки Польщі. Цього разу їхнім продовженням стали відвідини представниками Долинщини польських колег, які працюють у системі пожежної охорони. Ця зустріч відбувалася у рамках угоди про співпрацю між Долинським районом та Опольським повітом.

Наша делегація повернулась із приємними враженнями, новими знаннями та цікавими спостереженнями. Як завжди, польська гостинність нікого не залишила байдужим. З 6 по 10 червня представники Долинщини обмінювались досвідом з польськими колегами щодо функціонування пожежних частин. Разом вони відвідали місцеву добровільну частину OSP Tarnów, державну пожежну частину в місті Ополе, навчальний пункт для підготовки пожежників.

Під час пізнавальних відвідин наші представники ознайомились з матеріально-технічною базою, а також мали можливість попрацювати з гідравлічним інструментом. Мабуть, недаремно їм випала така нагода, бо ж без подарунка вони не повернулись—начальник OSP Tarnów Mariusz Szeląg передав для потреб ДПРЧ-10 такий же гідравлічний інструмент.

Начальник Долинського районного відділу управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківської області Тарас Мельник подякував зарубіжним партерам за такий потрібний нашій пожежній подарунок, який допомагатиме рятувати життя людей. «Відрадно, що польські колеги добре розуміють наші потреби, які виникають у повсякденні. Їм у Польщі трохи легше працювати, ніж нам, бо мають систематичну допомогу від Європейського Союзу, втілену в конкретних проектах, інших напрацюваннях. І саме завдяки такій співпраці польської сторони з Євросоюзом ми маємо змогу отримувати від поляків таку потрібну нам технічну допомогу», – повідомив Тарас Зеновійович.

35415284_254025091825499_2625777867576836096_n.jpg

Подарунок долинським вогнеборцям – пожежний автомобіль

11 січня в рамках міжнародної співпраці громади міста Долина та Долинського району з Опольським Повітом Республіки Польща відбулася урочиста зустріч з польською делегацією на чолі з Генриком Лаква - Старостою Опольским та Кшиштофом Висдак - членом правління Опольського, а також з польськими пожежниками.
У рамках заходу польські гості вручили працівникам Державної пожежно-рятувальної частини №10 міста Долина пожежний автомобіль "Iveco Magirus". Колеги з ближнього зарубіжжя поділилися й досвідом роботи. 
Долинські рятувальники відзначили, що даний пожежний автомобіль дозволить підвищити рівень реагування підрозділу на різного роду події, пожежі, надзвичайні ситуації в місті Долина та районі. 

26230132_1552792084840621_1550575612759727634_n.jpg 26238856_1552792301507266_2419581823652102220_n.jpg

Подарунок долинським вогнеборцям – пожежний автомобіль

11 січня в рамках міжнародної співпраці громади міста Долина та Долинського району з Опольським Повітом Республіки Польща відбулася урочиста зустріч з польською делегацією на чолі з Генриком Лаква - Старостою Опольским та Кшиштофом Висдак - членом правління Опольського, а також з польськими пожежниками.
У рамках заходу польські гості вручили працівникам Державної пожежно-рятувальної частини №10 міста Долина пожежний автомобіль "Iveco Magirus". Колеги з ближнього зарубіжжя поділилися й досвідом роботи. 
Долинські рятувальники відзначили, що даний пожежний автомобіль дозволить підвищити рівень реагування підрозділу на різного роду події, пожежі, надзвичайні ситуації в місті Долина та районі. 

26230132_1552792084840621_1550575612759727634_n.jpg 26238856_1552792301507266_2419581823652102220_n.jpg

Рятувальники ПРВ Явірник в Польщі вчилися працювати з сучасним рятувальним обладнанням

З 12 по 18 грудня в Підкарпатському воєводстві Республіки Польща  на базі Бещадської групи  ГОПР  проведено навчання з рятувальниками  пошуково-рятувального відділення (с. Явірник) 4-ї спеціальної пошуково-рятувальної групи спеціальної пошуково-рятувальної частини АРЗ СП Управління ДСНС України в Івано-Франківській області  в рамках проекту «Зміцнення системи кризового управління Івано-Франківській області шляхом підвищення оперативних вмінь та компетентності рятувальних служб у сфері рятівництва при сходженні лавин та рятувальних заходів з використанням мотузок».

В процесі тренінгів польські рятувальники навчали своїх українських колег працювати з сучасним рятувальним обладнанням, а саме – лавинними біперами, зондами та керувати сніговими скутерами (снігоходами). Дані заходи фінансуються Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога задля розвитку – 2017». Також, в рамках проекту відбулися спільні показові навчання рятувальників України і Польщі та офіційна частина із закриття проекту із врученням майна, яке придбано для рятувальників Івано-Франківської області.

Зокрема  прикарпатським  гірським рятувальникам були передані:

     - сніговий скутер (снігохід);

     -  лавинне спорядження ABC – лавинний біпер, щуп та лопата - 10 комплектів;

     - спорядження для вивчення і прогнозування сходження снігових лавин - 2 комплекти;

     - спеціальний одяг для 10 рятувальників – 30 комплектів;

     - термобілизна – 10 комплектів;

Все вручене майно, рятувальники будуть використовувати у своїй роботі для порятунку людей.

A88A2248.jpg  A88A2082.jpg

A88A2194.jpg  A88A1925.jpg

888888888888888888888888.png

Польські партнери подарували рогатинським рятувальникам пожежний автомобіль

Рогатин відвідала польська делегація з гміни Стрілецькі.  Польські партнери у рамках угоди про співпрацю між Рогатинською районною радою та гміною  передали  пожежно-рятувальному підрозділу міста Рогатина пожежний автомобіль «JELCZ». Автомобіль, який перевозить 6,5 тон води, 
найб­лижчим часом буде залучений до че­­­ргування у Рогатинському РВ Управління ДСНС в області  і буде перебувати на сторожі жи­т­тя і здоров’я ме­­шканців Рогатинщини.

Це вже другий  пожежний автомобіль протягом 2017 року, який  рогатинські рятувальники  отримали   завдяки налагодженому міжнародному співробітництву.

DSC_0164.JPG

Німецькі рятувальники передали своїм  прикарпатським колегам пожежний автомобіль марки "Daimler-Bennz LF 8".

 

З 12 по 17 грудня 2016 року у рамках проекту «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» делегація з Прикарпаття побувала  з візитом  у місті Дінкельсбюль, ФРН, Баварія.

До складу делегації увійшли  перший заступник начальника Управління ДСНС в області  Ігор Оксентюк та працівники Управління,  сільські голови  та начальники МПК населених пунктів Прикарпаття, директор Івано-Франківського обласного центру  перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський,  секретар-референт Представництва  Фонду  Ганса Зайделя в Україні  Тетяна Золотар. У рамках візиту учасників делегації чекала насичена і різноманітна програма.

Особливе зацікавлення у членів делегації викликало відвідання  добровільної пожежної команди міста Дінкельсбюль,  державної пожежної школи у місті Регенсбург, де навчають майбутніх пожежників, а також  ознайомлення з  роботою  місцевих пожежних команд.

Не менш цікавим і пізнавальним було ознайомлення і з роботою добровільної пожежної команди міста Ротенбург-на-Таубері та навколишніми пожежними командами. У ході візиту німецькі рятувальники передали своїм  прикарпатським колегам пожежний автомобіль марки "Daimler-Bennz LF 8".

Рятувальники Прикарпаття отримали нове гідравлічне спорядження

 Гідравлічний інструмент німецького виробництва, котрий може використовуватися при ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод та багатьох інших надзвичайних ситуацій, 30 серпня прикарпатським рятувальникам передали подружжя Зіммхенів, котрі уже не перший рік відомі своєю благодійною діяльністю не лише на Івано-Франківщині. Вони допомагають сиротам, хворим, інвалідам, українській армії - усім, хто дійсно потребує допомоги.
 Передане обладнання, переконані благодійники, допоможе зберегти не одне людське життя, адже аварій на дорогах області стається чимало.
Пані Мирослава та пан Курт побували на території державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Івано-Франківська, оглянули тутешній автомобільний парк, дізналися багато нового про щоденну нелегку роботу рятувальників. Крім того, побували благодійники на екскурсії і у залах виставки пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області.

 

 

 

 

В Рогатині у рамках гуманітарної допомоги відбулася урочиста передача пожежного автомобіля STAR 008 від міста Крапковіце Республіки Польща для потреб прикарпатських рятувальників

 

  27 липня автомобільний парк державної пожежно-рятувальної частини № 16 міста Рогатин поповнився пожежним автомобілем STAR 008. Цей транспортний засіб підвищеної прохідності надали рогатинцям представники їхнього міста-побратима у Польщі  Крапковіце.

  27 липня об 11:00 на території Рогатинського райвідділу Управління ДСНС в області відбулася урочиста передача пожежного автомобіля STAR 008. Передачу здійснили члени польської делегації на чолі з мером міста Крапковіце Анджеєм Касюрою. Передача цього надзвичайно цінного гуманітарного вантажу стала можлива завдяки масштабній роботі Державної служби України з надзвичайних ситуацій із забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів України сучасною потужною технікою з-за кордону.

  Наявність такого автомобіля у пожежно-рятувальному підрозділі годі переоцінити. «Це потужна техніка, готова виконувати усі дії за призначенням. Автомобіль підвищеної прохідності, ємкість для води – 2, 5 т.  Цей автомобіль дизельний, тому є велика економія у витраті паливно-мастильних матеріалів» - розповів присутнім на урочистому заході журналістам заступник начальника Управління ДСНС в області підполковник служби цивільного захисту Віталій Степанович Федунків.

   «Це тільки початок. Є дуже багато хороших речей, які можна робити у рамках угоди про співпрацю»

- поділився своїми планами і голова Рогатинської районної ради Володимир Штогрин.

    Про ці плани детальніше розповів бургомістр міста Крапковіце Анджей Касюра: «Це

перша наша гуманітарна допомога рогатинцям, мешканцям нашого міста-побратима. Надання гуманітарної допомоги буде продовжуватися. Плануємо ще допомогти рятувальникам Рогатина гідравлічними ножицями цьогоріч, а у майбутньому – надамо ще один потужний пожежний автомобіль».

  STAR 008 освятили, тож тепер і він стоятиме на сторожі життя мешканців Рогатинського району. 

                             Відео

Пожежники міста Івано-Франківська отримали сучасний багатофункціональний автомобіль

 

110 лютого  на  території  державної пожежної-рятувальної частини №1 міста Івано-Франківська відбулася  презентація та офіційна передача сучасного  пожежного  автомобіля, який обласному центру  подарувало німецьке місто  Штарнберг  через  посередництво  Товариства Червоного Хреста України.

На урочистому заході були присутні мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус,   керівник робочої групи  ДСНС України  Михайло  Бабенко, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький, начальник Івано-Франківського МРВ Василь Мацалак,  представники регіональних та місцевих засобів інформації.

Розпочинаючи урочисту подію, мер Івано-Франківська зазначив, що  цей автомобіль 2–  це результат міжнародного партнерства і заслуги багатьох людей на благо рідного міста. А начальник Івано-Франківського МРВ Василь Мацалак підкреслив, що такої потужної і багатофункціональної машини в обласному центрі ще не було, і хочеться сподіватися, що це перша ластівка  технічного оновлення, адже парк машин Управління ДСНС в області потребує модернізації.

В урочистій атмосфері  Віктор Анушкевичус передав Василю Мацалаку ключі від автомобіля, а настоятель храму Святого Духа митрофорний протоієрей Василь  Максимишин  відправив Божу службу та освятив автомобіль.

 

 

    Твіт