ГоловнаОстанні новини20 Лютого, 2019р.
 Версія для друку

Між Прикарпаттям та Підкарпатським воєводством підписано меморандум про розвиток співпраці у сфері гірського рятівництва

Опубліковано: 20.02.2019, 18:59
Сьогодні голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся із Маршалеком Підкарпатського воєводства Владиславом Ортилем.

Метою проведення заходу стало обговорення спільних програм та реалізація взаємовигідних проектів, що стосуються заходів із збереження унікальності культури Карпат, порятунку людей на воді і в горах, відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван та створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі.

У 2019 році в рамках зазначеної програми підготовлено спільний проект між Управліннями ДСНС в Івано-Франківській та Закарпатській областях, адміністрацією Маршалека Підкарпатського воєводства, Воєводською комендатурою  державної пожежної служби в Жешові та Бещадською групою гірських рятувальників. Метою проекту є спільні навчання щодо порятунку людей на воді і в горах, придбання українським рятувальникам необхідного майна та спорядження для цих робіт. На сьогоднішній день він знаходиться на розгляді конкурсної комісії МЗС Республіки Польща.

Олег Гончарук також відзначив важливість реалізації Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», одним із переможців конкурсу, якого за пріоритетом «Спадщина» став проект «Світ Карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат», який реалізовуватиметься  у 2018-2020 роках. Партнери проекту - Косівський район та Підкарпатське воєводство. Основною метою проекту є збереження автентичних гуцульських ремесел, використання наявної культурної спадщини як ресурсу сталого розвитку шляхом імплементації інноваційної європейської моделі управління.

Окрім того, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом продовжують реалізовувати українсько-польський науково-освітній проект, складовими частинами якого є відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван та створення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі в с. Микуличин. Концепція створення Міжнародного центру ґрунтується на європейських принципах пізнання молоддю спільної історії та культури сусідніх народів.

Зі свого боку  Владислав Ортиль подякував очільнику Прикарпаття за гостинний прийом та зазначив, що польський народ і надалі підтримуватиме українців та сприятиме їх інтеграції у європейське співтовариство.

«Ми підтримуємо ваш європейський вибір та вектор розвитку на шляху до Європейського Союзу, - наголосив Владислав Ортиль. – Сподіваємося, що спільна співпраця з кожним роком лише розвиватиметься, а її успішним прикладом стануть разом реалізовані проекти».

Під час зустрічі відбулося підписання меморандуму про наміри співробітництва.

Того ж дня  в Управлінні ДСНС в області відбулася зустріч начальника У ДСНС в області Володимира Чернецького з делегацією з міста Жешова Підкарпатського воєводства Республіки Польща на чолі з Маршалеком Владиславом Ортилем. В ході зустрічі було обговорено етапи реалізації спільних проектів та ознайомлено з діяльністю Управління ДСНС в Івано-Франківській області.

20.jpg  22.jpg


   
Останні новини
21 Березня15:23 Рятувальники взяли участь у проведенні Дня цивільного захисту в Івано-Франківському природничо-математичному ліцеї
21 Березня13:22 В Управлінні ДСНС в Івано-Франківській області відбулися заходи зі вшанування світлої пам’яті загиблих героїв - пожежних
21 Березня11:12 «Діти сонця» побували в гостях у рятувальників
21 Березня10:55 Делегація Управління ДСНС в області взяла участь в навчаннях «Підкарпаття 2019» в Польщі
21 Березня08:44 Лавинна небезпека!
21 Березня07:00 Адреси пунктів обігріву на території Івано-Франківської області
20 Березня08:11 Увага! Лавинна небезпека!
19 Березня08:00 Лавинна небезпека!
19 Березня08:00 За минулу добу рятувальники області 34 рази виїжджали на ліквідацію пожеж в природних екосистемах!
17 Березня19:44 Делегація з Республіки Польща побувала на Прикарпатті
17 Березня14:12 Рятувальники застерігають не спалювати суху траву
17 Березня09:18 Штормове попередження!
17 Березня08:39 Рятувальники ліквідували наслідки ДТП
15 Березня14:47 Попередження про погіршення погодніх умов!
15 Березня14:43 Увага! Лавинна небезпека!
Останні новини