Дбати про безпеку дітей, навчати їх правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – є актуальним завданням для всіх дорослих, адже діти – майбутнє нації. Дуже прикро, що безвідповідальність та неналежна увага батьків до навчання свого чада правилам безпечної життєдіяльності призводять до вельми трагічних наслідків.
Рятувальники докладають максимальних зусиль, аби попередити виникнення надзвичайних подій за участю дітей, тому здійснюють на території всієї держави активну інформаційно-розяснювальну роботу серед юного покоління.
Упродовж тижня, що минає, надзвичайники відвідували навчальні установи та роз’яснювали дітям та підліткам правила безпечної життєдіяльності, а також проводили протипожежні навчання для педагогів.
Так, на приклад, вогнеборці Івано-Франківської області 22 жовтня в рамках проведення тижня Безпеки життєдіяльності завітали до учнів снятинського ліцею "Інтелект". Дітлахам розповіли про правила пожежної безпеки у побуті та про те, як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, при виникненні надзвичайних ситуацій та пожеж. У свою чергу долинські надзвичайники спільно з працівниками поліції провели «уроки безпеки» у Долинському ліцеї №1. Фахівці ДСНС поспілкувалися з школярами та розповіли, як треба поводитись, щоб не стати учасником надзвичайної події. Також нагадали дітям правила безпечної поведінки та наголосили на важливості їх дотримання, розповіли про причини виникнення пожеж у житловому секторі, про їх наслідки, а також про те, як правильно поводитися в разі їх виникнення. А надзвичайники Рожнятівського районного відділу Управаління ДСНС в Івано-Франківській області завітали в гості до місцевого дошкільного навчального закладу «Золота рибка», де провели для малят пізнавальний урок безпеки життєдіяльності. Рятувальники роз’яснили діткам правила безпеки вдома та на вулиці, в громадських місцях.
Фахівці Служби порятунку «101» постійно долучаються до навчання підростаючого покоління правилам пожежної та техногенної безпеки. Водночас рятувальники закликають дорослих дбати про добробут своїх дітей та змалечку прищеплювати їм відповідальне ставлення до поводження з вогнем, поблизу водойм, у разі виявлення невідомих предметів тощо.