Тижні знань БЖД

Другокласники місцевого ліцею відвідали Клас безпеки Головного управління ДСНС України в області.

Щоденно Клас безпеки ГУ ДСНС приймає нових відвідувачів,цього разу-це другокласники місцевого ліцею номер 3.
Цікаві,допитливі хлопчики і дівчатка старалися запам’ятати кожне слово рятувальників. Діти побачили ,що стає причиною пожеж,та навчилися діям під час пожежі,пообіцяли дотримуватися всіх правил безпеки,які почули.
Переглянули цікаву виставу розроблену рятувальниками та навчальні ролики UNICEF Ukraine.Вивчили правила поводження у лісі та біля водойм, побачили одяг та спорядження рятувальників,а також наочно побачили,що стається коли не погасити вогонь у лісі.

Подбати про себе, зберегти своє життя й здоров’я, надати першу медичну допомогу та бути обізнаними з технікою безпеки за своє життя. 

Ініціювала проєкт «БЕЗПЕКА ПОНАД УСЕ» для учнів старших класів Івано-Франківської громади спільно з Головним управлінням ДСНС Івано-Франківської області та Департаментом освіти.
Цілий тиждень учні ліцеїв міста пробували себе у ролі: сапера, рятувальника, кінолога, медика і навіть оператора БПЛА. На чотирьох локаціях створили максимально реалістичні умови, де на практиці діти змогли відпрацювати вміння: використовувати вогнегасник під час пожежі, надавати домедичну допомогу, розпізнавати вибухонебезпечні предмети, орієнтуватись на місцевості.
Переконана, що інші громади мають доєднатись до проєкту та запровадити їх у себе.
Дякую всім учасникам та тренерам за тиждень безпеки та нових навиків.

 

 

На Прикарпатті стартувала Літня школа з безпеки життєдіяльності для юних рятувальників.

4 липня на базі Центру безпеки життєдіяльності села Лани Дубівецької територіальної громади, де також функціонує і Клас безпеки, розпочала роботу Літня школа безпеки життєдіяльності для юних рятувальників.
  Дана Літня школа організована завдяки співпраці керівництва Головного управлінням ДСНС України в Івано-Франківської області, голови Дубівецької ТГ Павла Андрусяка, та Добровільної пожежної команди села Лани і буде працювати протягом шести днів у формі табору. Учасники школи, а це вісімдесят дітей ,віком від 9 до 15 років, будуть відпочивати та опановувати ази рятувальної справи.
  Для проживання дітей виділено окремі кімнати на базі місцевого ліцею, а перегляд навчальних відеофільмів та проведення різних тематичних заходів буде відбуватися у Класі безпеки, що функціонує на базі добровільної пожежної команди села Лани.
  Впродовж тижня учасники Літньої школи безпеки життєдіяльності навчатимуться та відпрацьовуватимуть дії при надзвичайних ситуаціях різного характеру: в умовах пожежі, хімічного або радіаційного забруднення, навчаться користуватися вогнегасником та орієнтуватися на місцевості, навчаться читати топографічні карти, вивчать та закріплять правила поводження на водоймах, а особлива увага буде приділена поводженню з вибухонебезпечними предметами, а також діти будуть вчитися надавати домедичну допомоги. І у цьому їм допоможуть професійні рятувальники ГУ ДСНС України у Івано-Франківській області та інформаційні матеріали розроблені ДСНС та UNICEF Ukraine в рамках кампанії “Спільно до безпеки. Літні пригоди без шкоди”.
  Програмою Школи також передбачено проведення майстер-класів, навчань, тренувань тематичних конкурсів, квестів, тренінгів, а також культурної та екскурсійної програми.
Після офіційного відкриття, чотири загони дітей розійшлися на локації рятувальників, де їх чекало багато конкурсів, цікаві та корисні показові виступи, практичні заняття зі всіх тематик та звичайно фото з рятувальниками.
  По завершенню Літньої школи, всі учасники здадуть підсумковий залік, в ході якого на практиці покажуть всі елементи, які вивчили за тиждень. В умовах сьогодення, наші діти, як ніколи, потребують необхідних знань, умінь та навичок для дій у різних надзвичайних ситуаціях, і ми робимо все можливе, щоб цього їх навчити. Збереження здоров’я та життя наших дітей — незмінний пріоритет ДСНС!

 

 

На виставку пожежно-рятувальної служби завітали пластуни

12 лютого до івано-франківських рятувальників завітали в гості допитливі дітлахи – пластуни.  Цікава екскурсія стала для них чудовою нагодою краще зрозуміти правила безпеки життєдіяльності.

Дітям сподобалося усе: і розповідь про пожежі та героїчну роботу рятувальників, і старовинні експонати, які є на виставці пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області. Особливо вразив їх кінно-бочковий хід, професійний одяг пожежників, спеціальний дзвін – попередник пожежної сирени.

Пластуни побачили діораму «Квартира до і після пожежі». Тут у всіх подробицях показано етапи розвитку справжньої пожежі.

Поспілкувалися хлопчики й дівчатка і зі справжнім рятувальником, який розповів їм про свою роботу, показав пожежний автомобіль. Також присутні приміряли каску, яка була завелика, але це зовсім не розчарувало допитливих дітей, а навпаки розвеселило. І хлопчики, і дівчатка на мить відчули себе рятувальниками і неймовірно пишалися собою.

Гостям надзвичайно сподобалася історична мандрівка залами виставки пожежно-рятувальної служби.

DSC_2971.JPG DSC_2892.JPG

У рамках Тижня безпеки життєдіяльності рятувальники зустрілися з вихованцями Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату

В рамках проведення Тижня безпеки життєдіяльності на Прикарпатті до Івано-Франківська завітали юнаки, котрі навчаються у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернаті. Співробітники Служби порятунку поспілкувалися з ліцеїстами про основні правила пожежної безпеки у побуті, дії при виявленні пожеж чи інших подій та надзвичайних ситуацій, небезпеки опалювального періоду в житловому секторі та дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. 

З великою цікавістю ліцеїсти оглянули експонати виставки пожежно-рятувальної служби. Вони зупинилися біля картини народного художника Мико­ли Варенні, на якій зображена велика пожежа у Станиславові далекого 1868-го року, коли вигоріла майже третина міста. У наступних залах виста­вки-музею відвідувачі побачили спеціальне спорядження рятувальни­ків, ма­лю­нки й експонати з тематики безпеки життєдіяльності в кутку юного рятувальника, а також приміряли пожежні каски.

Найбільше вразила екскурсантів дзеркальна діорама «Ква­ртира до і після пожежі», що являє собою невеличкий макет реального жи­тла і де­монструє глядачам результат безвідповідального ставлення лю­дини до на­йпростіших, але таких важливих правил безпеки життєдіяльності, коли буквально на очах  безжальний вогонь нищить таку затишну кімнату. Цей наочний приклад справив на ліцеїстів велике враження.

Крім того, рятувальники Державної пожежно-рятувальної частини №1 показали юнакам пожежно-рятувальну техніку, за допомогою якої ліквідовувалася вже не одна пожежа та інші надзвичайні ситуації, розповіли про тактико-технічні характеристики.

Ця зустріч з рятувальниками справила на юнаків незабутнє враження, надала їм чимало корисної інформації, а багатьом допомогла визначитися із майбутньою професією.

DSC_3545.JPG DSC_3552.JPG

На Прикарпатті стартував Тиждень БЖД

На Івано-Франківщині в усіх навчальних закладах області розпочався Тиждень знань із основ безпеки життєдіяльності. Під час його проведення педагоги та вихователі використовують різні методи навчання наших маленьких громадян правил безпеки. У тісній співпраці з освітянами рятувальники Прикарпаття надають методичну допомогу у ході проведення Тижня БЖД. Така взаємодія надає можливість навчити дітей прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного їх подолання.

Впродовж дня в навчальних закладах області проводилися відкриті уроки, вікторини та тематичні бесіди. Молодшим школярам під час незвичайних уроків безпеки співробітники ДСНС розповіли про основні правила поведінки під час виникнення пожеж та наголосили як діяти при виявленні застарілих боєприпасів. Діти з великим захопленням слухали розповіді та застереження рятувальників, а також охоче ділилися з ними своїми знаннями, здобутими на уроках в школі.

Також уроки безпеки пройшли і в старших класах. Діти дізналися багато цікавого про діяльність "Служби порятунку-101”, про тривожні виїзди вогнеборців на гасіння пожеж, ліквідацію різного роду надзвичайних ситуацій, під час яких їм доводиться рятувати людей, котрі потрапили в біду.

Школярі також побували з екскурсіями у пожежно-рятувальних підрозділах області, де мали змогу ознайомитися з пожежними частинами, поспілкуватися з рятувальниками, а також оглянути пожежні автомобілі.

Важливість таких заходів підкреслюють і самі педагоги, адже вони також роблять все для того, щоб підростаюче покоління було в повній мірі обізнане з правилами безпечної поведінки. Загалом, можна з певністю констатувати, що питання безпеки життєдіяльності підростаючого поколі­ння в житті сучасного суспільства посідає особливе місце, адже саме від таких знань та вмінь залежить їх майбутнє – щасливе та безпечне.

3.jpg  4.jpg

6.jpg

Студенти-медики відвідали виставку пожежно-рятувальної служби

17 жовтня студенти третього курсу Івано-Франківського базового медичного коледжу відвідали виставку-музей пожежно-рятувальної служби Прикарпаття.

Гостям розповіли про специфіку пожежно-рятувальної служби, про роботу, яка не схожа на жодну іншу, бо вимагає особливих знань та вмінь і готовності в будь-яку хвилину прийти на допомогу людям, які потрапили в біду. Також молоді люди почули про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які трапилися на території області, про причини їх виникнення. Студентам  наголосили, що, прич иною більшості пожеж є нехтування елементарними правилами безпеки життєдіяльності. Тому дотримання цих правил є вкрай важливим.

Гості дізнались про ми­ну­ле пожежно-рятувальної служби та наочно побачили і  зрозуміли, на­скільки важливо дотримуватися правил безпе­чної поведінки в повсякденному житті, щоб уникнути різного роду надзвичайних ситуацій.     

На завершення заходу відвідувачі ознайомилися з пожежно-рятувальною технікою.

DSC_1675.JPG  DSC_1701.JPG

DSC_1562.JPG  DSC_1605.JPG

Дітки навчально-реабілітаційного центру №1 м. Івано-Франківськ побували на виставці пожежно-рятувальної служби Прикарпаття

9 жовтня дітки навчально-реабілітаційного центру №1 м. Івано-Франківськ відвідали виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області. Діти побували у залі історії, де слухали цікаву розповідь про картину, на якій зображена велика пожежа Миколи Варенні. Продовжує тематику історії галерея пам’яті і слави, центральне місце якої займають стенди, що висвітлюють подвиги пожежників в боротьбі з вогнем та ліквідацією наслідків аварій та надзвичайних ситуацій.

Багато поселень Прикарпаття ще в період княжої доби і середньовіччя часто охоплювали величезні і спустошливі пожежі. Саме в цю пору виник культ святого Флоріана – хоронителя від вогню і покровителя пожежних – унікальна скульптура якого зберігається на виставці пожежно-рятувальної служби області.

Викликає захоплення у відвідувачів виставки і діюча діорама, де показано наслідки пожежі, а також макет пожежі-катастрофи, що сталася в 1978 році на станції Тарновиця внаслідок зіткнення двох нафтоналивних потягів.

В лекційному залі зберігається виготовлений у натуральну величину експонат кінно-бочкового ходу, що був основним озброєнням пожежних Станіславова до 1924 року.

Дітям надзвичайно сподобалася історична мандрівка залами виставки-музею пожежно-рятувальної служби.

Оглянувши наявні експозиції виставки-музею пожежно-рятувальної служби, відвідувачі стають більш обізнаними з проблемами, що стоять перед суспільством у галузі пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності людини у сучасний період.

Зважаючи на великий здобутий досвід та значення виставки, ми налаштовані і далі продовжувати поступальний рух вперед з метою висвітлення завдань та здобутків Управління ДСНС України в Івано-Франківській області та його територіальних підрозділів у сфері цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій.

Рятувальники провели урок з безпеки життєдіяльності

Дуже часто трапляються випадки, коли діти нехтують правилами безпеки та стають заручниками власної необережності. Тому рятувальники проводять багато тематичних уроків, бесід та занять, темою яких є обговорення способів збереження життя і здоров’я дітей та підлітків у сучасному світі.

Урок з БЖД, котрий працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області провели для учнів Микитинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст, пройшов невимушено та цікаво. Активно обговорювалися  правила поведінки у різних життєвих випадках.

Фахівці розповіли дітям про кількість пожеж та надзвичайних ситуацій, що мали місце на території області. Також нагадали правила поводження із електричними та газовими приладами. Крім того, школярам нагадали алгоритм дій на випадок пожежі, показали, як правильно користуватися вогнегасником. Усі мали змогу переглянути фільм про діяльність пожежно-рятувальної служби Прикарпаття.

Дізналися школярі й про структуру та функції пожежно-рятувальної служби. Вони зрозуміли, що професія рятувальника небезпечна і почесна. Пожежники, піротехніки, гірські рятувальники й водолази – специфіка роботи у них різна, а от мета завжди одна – мінімізувати наслідки нещастя, надати допомогу тим, хто її потребує. Тому було чимало запитань: де здобувають фах рятувальника, яка техніка є на озброєнні пожежно-рятувальних підрозділів Івано-Франківщини, з яких причин найчастіше трапляються надзвичайні ситуації на Прикарпатті. Рятувальники задовольнили дитячу цікавість та відповіли кожному.

Тематичні заходи з безпеки життєдіяльності й надалі проводитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах області. Вони, без сумніву, допоможуть прикарпатським школярам свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.

DSC_8900.JPG  DSC_8910.JPG

DSC_8941.JPG  DSC_8926.JPG

Студенти Івано-Франківського юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія» відвідали виставку пожежно-рятувальної служби Прикарпаття

9 вересня, студенти першого Івано-Франківського юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія» відвідали виставку пожежно-рятувальної служби Прикарпаття.

Гостям розповіли про специфіку пожежно-рятувальної служби, про роботу, яка не схожа на жодну іншу, бо вимагає особливих знань та вмінь і готовності в будь-яку хвилину прийти на допомогу людям, які потрапили в біду. Також молоді люди почули про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які трапилися на території області, про причини їх виникнення. Студентам  наголосили, що, причиною більшості пожеж є нехтування елементарними правилами безпеки життєдіяльності. Тому дотримання цих правил є вкрай важливим.

Гості дізнались про ми­ну­ле пожежно-рятувальної служби та наочно побачили і  зрозуміли, на­скільки важливо дотримуватися правил безпе­чної поведінки в повсякденному житті, щоб уникнути різного роду надзвичайних ситуацій.     

На завершення заходу відвідувачі ознайомилися з пожежно-рятувальною технікою.

DSC_3745.JPG  DSC_3756.JPG

DSC_3771.JPG  DSC_3715.JPG

Діти англомовного дитячого садочка "The English School" відвідали виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області

19 серпня дітки англомовного дитячого садочка "The English School" відвідали виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області. Діти побували у залі історії, де слухали цікаву розповідь про картину, на якій зображена велика пожежа Миколи Варенні. Продовжує тематику історії галерея пам’яті і слави, центральне місце якої займають стенди, що висвітлюють подвиги пожежників в боротьбі з вогнем та ліквідацією наслідків аварій та надзвичайних ситуацій.

Багато поселень Прикарпаття ще в період княжої доби і середньовіччя часто охоплювали величезні і спустошливі пожежі. Саме в цю пору виник культ святого Флоріана – хоронителя від вогню і покровителя пожежних – унікальна скульптура якого зберігається на виставці пожежно-рятувальної служби області.

Викликає захоплення у відвідувачів виставки і діюча діорама, де показано наслідки пожежі, а також макет пожежі-катастрофи, що сталася в 1978 році на станції Тарновиця внаслідок зіткнення двох нафтоналивних потягів.

В лекційному залі зберігається виготовлений у натуральну величину експонат кінно-бочкового ходу, що був основним озброєнням пожежних Станіславова до 1924 року.

Дітям надзвичайно сподобалася історична мандрівка залами виставки-музею пожежно-рятувальної служби.

Оглянувши наявні експозиції виставки-музею пожежно-рятувальної служби, відвідувачі стають більш обізнаними з проблемами, що стоять перед суспільством у галузі пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності людини у сучасний період.

Зважаючи на великий здобутий досвід та значення виставки, ми налаштовані і далі продовжувати поступальний рух вперед з метою висвітлення завдань та здобутків Управління ДСНС України в Івано-Франківській області та його територіальних підрозділів у сфері цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій.

DSC_0835.JPG  DSC_0837.JPG

DSC_0843.JPG  DSC_0860.JPG

                                                                 DSC_0871.JPG

Діти з Центру Підтримки Сім`ї Карітас завітали на екскурсію до рятувальників

13 серпня на виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в Івано-Франківській області завітали діти Центру Підтримки Сімї Карітас.

Діти побували в музеї пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Велику зацікавленість у них викликала діюча діаграма «Квартира до і після пожежі», а ще дітям надзвичайно сподобався експонат - кінно-бочковий хід.

Усі присутні розглядали експонати, уважно слухали розповіді  про минуле та теперішнє рятувальної служби області і можна не сумніватися, що спогади про виставку пожежно-рятувальної служби області надовго закарбуються у їхній пам’яті. На прощання оглянули пожежну техніку Державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Івано-Франківська, познайомилися з справжнім рятувальником.

Усі дітки залишилися задоволеними від проведеної екскурсії і поповнили свій багаж знань новою, цікавою, а найголовніше – корисною інформацією!

DSC_0001.JPG  DSC_9957.JPG

DSC_9990.JPG  DSC_9889.JPG

Рятувальники навчали дітей правил безпеки поведінки

19 липня на території Загальноосвітньої школи-ліцею № 23 в місті Івано-Франківськ, працівники МВ Управління ДСНС в області спільно з працівниками Управління провели пізнавально-інформаційні заходи для дітей.

Під час заходів дітям нагадали правила пожежної безпеки у побуті, основні правила безпеки життєдіяльності, як безпечно відпочивати на воді та в лісі, правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Далі на присутніх чекала демонстрація пожежно-рятувальної техніки.
Також дітей ознайомили із рятувальним спорядженням та технічним обладнанням вогнеборців. Фахівці Служби порятунку розповіли про призначення кожного елементу та надали можливість бажаючим одягнути спорядження, яке дозволяє під час надзвичайної події швидко ліквідувати її та забезпечує безпеку вогнеборців при виконанні завдань за призначенням.
Наостанок рятувальники здійснили гасіння умовної пожежі та провели серед школярів вікторини на знання правил безпеки життєдіяльності та вручили присутнім тематичні листівки та пам’ятки.

DSC_7056.JPG  DSC_7096.JPG

DSC_7112.JPG  DSC_7159.JPG

DSC_7173.JPG  DSC_7178.JPG

Рятувальники нагадують дітям про літні правила відпочинку

У розпал літніх канікул рятувальники ДСНС не припиняють дбати про безпеку українських дітей та продовжують профілактичну роботу, відвідуючи санаторії та літні табори.

Крім того, ще до початку сезону відпочинку рятувальники перевіряли дитячі табори та заклади оздоровлення на предмет пожежної безпеки. Всього ж в Україні таких об’єктів, що готові прийняти дітей, налічується більше 17 тисяч. Так, першочергово перевірялись системи протипожежного захисту, наявність вогнегасників, вміння персоналу ними користуватись, утримання протипожежного водопостачання та електрогосподарства, а також шляхів евакуації. Водночас, з персоналом фахівці ДСНС проводили протипожежні інструктажі.

 

Шановні громадяни! Державна служба з надзвичайних ситуацій нагадує правила безпеки для дітей!

 • тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;

 • не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути.

 • перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;

 • виховуйте у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо;

 • привчайте дитину звертати увагу на шляхи евакуації кожного разу, коли ви відвідуєте громадське місце: магазин, кав'ярню або торговельно-розважальні центри.

 • обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”;

 • Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки або покинуті будівлі.

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

Школярі відвідали виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області

Серед багатьох музеїв  Івано-Франківщини є один, що викликає особливий інтерес у відвідувачів це – виставка пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

За роки існування музею тут побувало понад сто тисяч відвідувачів, серед яких найчастішими і найчисельнішими екскурсантами є учні загальноосвітніх шкіл. Так 28-29 травня до музею завітали учні Черніївської ЗОШ та Загальноосвітньої школи № 26 І ст. міста Івано-Франківськ. Діти побували у залі історії, де слухали цікаву розповідь про картину, на якій зображена велика пожежа Миколи Варенні. Продовжує тематику історії галерея пам’яті і слави, центральне місце якої займають стенди, що висвітлюють подвиги пожежників в боротьбі з вогнем та ліквідацією наслідків аварій та надзвичайних ситуацій.

Багато поселень Прикарпаття ще в період княжої доби і середньовіччя часто охоплювали величезні і спустошливі пожежі. Саме в цю пору виник культ святого Флоріана – хоронителя від вогню і покровителя пожежних – унікальна скульптура якого зберігається на виставці пожежно-рятувальної служби області.

Викликає захоплення у відвідувачів виставки і діюча діорама, де показано наслідки пожежі, а також макет пожежі-катастрофи, що сталася в 1978 році на станції Тарновиця внаслідок зіткнення двох нафтоналивних потягів.

В лекційному залі зберігається виготовлений у натуральну величину експонат кінно-бочкового ходу, що був основним озброєнням пожежних Станіславова до 1924 року.

Школярам надзвичайно сподобалася історична мандрівка залами виставки-музею пожежно-рятувальної служби.

Оглянувши наявні експозиції виставки-музею пожежно-рятувальної служби, відвідувачі стають більш обізнаними з проблемами, що стоять перед суспільством у галузі пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності людини у сучасний період.

Зважаючи на великий здобутий досвід та значення виставки, ми налаштовані і далі продовжувати поступальний рух вперед з метою висвітлення завдань та здобутків Управління ДСНС України в Івано-Франківській області та його територіальних підрозділів у сфері цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

DSC_2018.JPG  DSC_2069.JPG

DSC_2073.JPG  DSC_2027.JPG

DSC_2126.JPG  DSC_2042.JPG

DSC_2106.JPG  DSC_2152.JPG

Рятувальники навчають дітей правилам безпеки життєдіяльності

Для того, щоб українські школярі та дошкільнята завжди знали як уберегти своє життя від небезпеки і вміли приймати правильні рішення в умовах надзвичайної події, рятувальники проводять систематичну роботу щодо навчання дітей різного віку основним правилам порятунку.

Звертаючись до батьків, рятувальники ДСНС України завжди радять дорослим самим дотримуватися наступних правил безпеки:

 • тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;
 • не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути.
 • перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;
 • виховуйте у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо;
 • привчайте дитину звертати увагу на шляхи евакуації кожного разу, коли ви відвідуєте громадське місце: магазин, кав'ярню або торговельно-розважальні центри.
 • обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”;
 • Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки або покинуті будівлі.

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

Освітяни та рятувальники провели показове заняття в рамках Тижня безпеки дитини для керівників закладів дошкільної освіти

17 квітня на базі закладу дошкільної освіти №19 «Троянда» освітяни та рятувальники провели показове заняття в рамках Тижня безпеки дитини для керівників закладів дошкільної освіти на тему: «Про безпеку треба знати, про безпеку треба дбати»!

В ході заходу Світлана Бабушкіна - провідний фахівець сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю У ДСНС в області розповіла про те, як правильно поводити себе під час відпочинку на природі, про особливості щоденної роботи вогнеборців, водолазів, гірських рятувальників, піротехніків, про надзвичайні ситуації, які мають місце на території Івано-Франківської області. Також нагадала найосновніші правила безпеки життєдіяльності, яких необхідно дотримуватись в різних життєвих ситуаціях.

Педагоги та вихователі обмінялись досвідом щодо проведення навчально-виховної роботи з дітьми з питань безпеки життєдіяльності, а також безпосередньо про організацію та проведення «Тижня безпеки дитини», як головного етапу практичного закріплення знань та навичок з питань безпеки життєдіяльності у дітей та практичної підготовки працівників дошкільних закладів щодо дій у надзвичайних ситуаціях.

Вихованці закладу для присутніх продемонстрували інсценізацію казки «Півник і двоє мишенят». Дітки в ігровій формі ще раз показали якою небезпечною може бути гра з сірниками. Також з дітками були проведені вікторини та конкурси, де обігрувалась тема безпеки життєдіяльності. Всі брали активну участь та обмінювалися знаннями.  Захід був не тільки корисним, а й цікавим та пізнавальним.

На завершення, було проведено евакуацію з приміщення садочка дітей та вихователів. На подвір`ї їх вже чекав пожежний автомобіль та рятувальники, які ліквідували умовне загорання.

 

DSC_8026.JPG DSC_8039.JPG

DSC_8099.JPG DSC_8148.JPG

DSC_8167.JPG DSC_8180.JPG

На Прикарпатті триває Тиждень БЖД

В рамках Тижня БЖД працівники Управління ДСНС в області провели у цікавий та пізнавальний урок безпеки на тему: «Правила безпеи в побуті та під час відпочинку» для учнів Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 19. 

Спілкування із школярами виявилося надзвичайно цікавим. Діти не лише уважно слухали про причини та наслідки пожеж, а й активно відповідали на запитання і розповідали свої історії. Крім того, школярі дізналися про те, як правильно поводити себе на берегах водойм та під час відпочинку на природі. Дітям розповіли про особливості щоденної роботи вогнеборців, водолазів, гірських рятувальників, піротехніків. Усім нагадали найосновніші правила безпеки життєдіяльності, яких необхідно дотримуватись. Школярі переглянули фільм про діяльність пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Після уроку у всіх дітей було багато вражень, захоплення на зацікавлених обличчях підтвердило – ця зустріч, безперечно, принесла їм чимало корисного та надовго залишиться у їхній пам’яті.

Того ж дня, рятувальники завітали і до Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості, де на базі гуртожитку трапилась умовна надзвичайна ситуація. Працівниками закладу було проведено негайну евакуацію ліцеїстів з приміщення.

До місця прибули вогнеборці Державної пожежно-рятувальної частини №1 міста Івано-Франківськ. Рятувальники розповіли дітям про свою щоденну роботу, виїзди на ліквідацію пожеж та різного роду надзвичайних ситуацій. Вогнеборці застерегли дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, під час навчання та відпочинку.

Також ліцеїсти змогли ознайомитися з пожежною технікою та спорядженням.

DSC_7292.JPG  DSC_7316.JPG

DSC_7371.JPG  DSC_7391.JPG

DSC_7432.JPG  DSC_7447.JPG

                                                                   DSC_7463.JPG

На Прикарпатті стартував Тиждень БЖД

На Івано-Франківщині усіх навчальних закладах області розпочався Тиждень знань із основ безпеки життєдіяльності. Під час його проведення педагоги та вихователі використовують різні методи навчання наших маленьких громадян правил безпеки.

У тісній співпраці з освітянами рятувальники Прикарпаття надають методичну допомогу у ході проведення Тижня БЖД. Така взаємодія надає можливість навчити дітей прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного їх подолання.

Впродовж дня в навчальних закладах області проводилися відкриті уроки, вікторини та тематичні бесіди.

Молодшим школярам під час незвичайних уроків безпеки співробітники ДСНС розповіли про основні правила поведінки під час виникнення пожеж та наголосили як діяти при виявленні застарілих боєприпасів.

Діти з великим захопленням слухали розповіді та застереження рятувальників, а також охоче ділилися з ними своїми знаннями, здобутими на уроках в школі.

Також уроки безпеки пройшли і в старших класах. Діти  дізналися багато цікавого про діяльність "Служби порятунку-101”, про тривожні виїзди вогнеборців на гасіння пожеж, ліквідацію різного роду надзвичайних ситуацій, під час яких їм доводиться рятувати людей, котрі потрапили в біду.

Школярі також побували з екскурсіями у пожежно-рятувальних підрозділах області, де мали змогу ознайомитися з пожежними частинами, поспілкуватися з рятувальниками, а також оглянути пожежні автомобілі.

Важливість таких заходів підкреслюють і самі педагоги, адже вони також роблять все для того, щоб підростаюче покоління було в повній мірі обізнане з правилами безпечної поведінки.

Загалом, можна з певністю констатувати, що питання  безпеки життєдіяльності підростаючого поколі­ння  в житті сучасного суспільства посідає особливе місце, адже саме від таких знань та вмінь  залежить  їх майбутнє – щасливе та безпечне.

 

Рятувальники провели заняття в рамках Тижня БЖД

В Івано-Франківській області проходить Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, у зв’язку з цим працівники пожежно-рятувальної служби відвідують навчально-виховні заклади і спілкуються з дітьми, щоб вкотре нагадати їм  про  основні  і такі важливі правила безпечної поведінки.

Так, 9 квітня рятувальники завітали до Івано-Франківської спеціалізованої загальноосвітньої школи №5.

Працівники Служби порятунку розповіли дітям про пожежі, які трапляються на Прикарпатті та оголосили їх статистику. Всі були вражені великою кількістю пожеж на території області та основною причиною більшості загорянь – людською необережністю.

В ході зустрічі школярам нагадали основні правила поведінки в побуті, під час відпочинку. Рятувальники застерегли бути обережними під час прогулянок біля водойм у період міжсезоння, розповіли як діяти, натрапивши на вибухонебезпечний предмет. Також працівники пожежно-рятувальної служби застерегли  школярів від необачного і неправильного поводження  з електро та газовими приладами.

Безумовно, цей урок безпеки був дуже пізнавальний і цікавий, школярі отримали  багато корисної інформації і  переконалися, що правил  безпеки життєдіяльності потрібно неухильно дотримуватися, щоб не трапилося біди.

«Діти сонця» побували в гостях у рятувальників

21 березня увесь світ відзначає Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Діток з синдромом Дауна називають «дітьми сонця». Вони дуже вразливі й чутливі. Проте вони дуже добрі, вірні та позитивні. Ці малюки постійно посміхаються, беруть за руку, ідуть на контакт. Їм потрібна наша увага.

Напередодні, «дітки сонця» разом зі своїми батьками завітали в гості до рятувальників Івано-Франківська, де для них влаштували справжнє свято. До заходу долучилися голова громадської організації «Рема» Катерина Мельничук та Асоціація батьків дітей з синдромом Дауна.

Тут вони поспілкувалися з працівниками Служби порятунку, оглянули кінно-бочковий хід, а також приміряли рятувальне спорядження. Малюки з величезним захопленням оглядали пожежні автомобілі, а найсміливіші навіть покаталися на них.

На завершення зустрічі діти отримали від рятувальників у подарунок іграшкові пожежні машини.

Вітання і сонця цим діткам, які дарують нам свої щирі посмішки і віру в нас!

DSC_5626.JPG DSC_5652.JPG

DSC_5698.JPG  DSC_5718.JPG

Рятувальники взяли участь у проведенні Дня цивільного захисту в Івано-Франківському природничо-математичному ліцеї

Для того, щоб виховати уміння і навички грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я і життя, у навчальних закладах області проводяться Дні цивільного захисту.

21 березня такий захід відбувся в Івано-Франківському природничо-математичному ліцеї. У заході взяли участь представники Управління ДСНС в області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в області, Департаменту освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому та  керівники закладів освіти.

Метою проведення таких заходів є відпрацювання учнями  практичних навичок, які вони отримали під час вивчення теоретичних матеріалів з основ здоров’я та цивільного захисту, досягнення злагодженості у роботі керівництва навчального закладу, учасників освітнього процесу, працівників при виконанні заходів щодо запобігання та реагування  на надзвичайні ситуації.

Тема сьогоднішнього заходу: «Як запобігти та попередити можливий терористичний акт у закладі освіти та зберегти життя школярів та працівників закладу».

За легендою, персоналом закладу в приміщенні ліцею було виявлено підозрілий предмет, про що відразу було поінформовано керівника закладу та відповідні служби. Одночасно було організовано евакуацію учнів та педагогів з приміщення ліцею в безпечний район міста.

До місця умовної події прибули спеціалізовані служби, які оглянули небезпечну знахідку та знищили її.

Також працівники групи піротехнічних робіт АРЗ СП У ДСНС в області ознайомили учасників заходу з навчальними макетами вибухонебезпечних предметів, які виявляють мешканці області під час проведення земляних робіт на своїх  присадибних ділянках, в лісовій місцевості та на берегах водойм та ін.

Також  працівники комунального закладу «Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» продемонстрували прийоми надання домедичної допомоги  потерпілим.

За­хід за­кінчився і всі по­ве­р­ну­ли­ся до звичних справ, але знання, от­ри­мані на ньому, розширили сві­тог­ляд і розу­міння вла­сної безпеки у сучасному світі. А сам захід, підготовлений ґрунтовно і з усвідомленням важливості   потрібних знань безпеки життєдіяльності, відбувся на ду­же високому рі­в­ні.

DSC_5886.JPG  DSC_5833.JPG

DSC_5932.JPG  DSC_5937.JPG

DSC_6011.JPG  DSC_6053.JPG

Напередодні весняних канікул рятувальники навчали школярів правил безпеки

Діти з нетерпінням очікують весняних канікул, коли можна весело провести час в оточенні рідних та близьких.

Безхмарність незабутніх планів та подій можуть затьмарити незвичайні, надзвичайні, а іноді – і просто небезпечні ситуації, від яких, на жаль, не захищений ніхто. До них найчастіше призводять незнання, легковажність та нехтування елементарними правилами безпеки життєдіяльності.

А для того, щоб канікули для маленьких прикарпатців пройшли безхмарно та залишили по собі лише приємні спогади, рятувальники провели напередодні відпочинкових днів чимало профілактичних заходів з учнями загальноосвітніх шкіл.

Теми таких особливих уроків безпеки охоплювали багато аспектів: як діяти і куди звертатися, коли виникла пожежа чи інша надзвичайна ситуація, як поводитися у натовпі та у випадку виявлення вибухонебезпечного предмета.     Крім того, школярам нагадали правила пожежної безпеки та поводження із електричними та газовими приладами та як поводити себе, коли ти вдома сам.

Зокрема, працівники групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області провели заняття з дітьми 7-8 класів ЗОШ №7 м. Івано-Франківська. Представники ДСНС розповіли про міри безпеки та нагадали школярам як поводитись при виявленні вибухонебезпечних предметів. Також ознайомили з найбільш поширеними знахідками, що трапляються в нашому регіоні.

Мета таких заходів одна – щоб у дітей від проведених канікул залишилися лише позитивні спогади, не затьмарені травмами, нещасними випадками чи іншими трагедіями.

81.jpg 83.jpg

Діти початкової школи ім. Софії Русової завітали на екскурсію до рятувальників

 

26 лютого на виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в Івано-Франківській області завітали діти початкової школи ім. Софії Русової.

Діти побували і в музеї пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Велику зацікавленість у них викликала діюча діаграма «Квартира до і після пожежі», а ще дітям надзвичайно сподобався експонат - кінно-бочковий хід.

Усі присутні розглядали експонати, уважно слухали розповіді  про минуле та теперішнє рятувальної служби області і можна не сумніватися, що спогади про виставку пожежно-рятувальної служби області надовго закарбуються у їхній пам’яті.   

Усі гості залишилися задоволеними від проведеної екскурсії і поповнили свій багаж знань новою, цікавою, а найголовніше – корисною інформацією! 

DSC_3509.JPG  DSC_3530.JPG

DSC_3502.JPG  DSC_3505.JPG

DSC_3521.JPG  DSC_3555.JPG

Студенти-медики відвідали виставку пожежно-рятувальної служби

У четвер, 13 грудня, студенти другого курсу Івано-Франківського базового медичного коледжу відвідали виставку-музей пожежно-рятувальної служби Прикарпаття.

Гостям розповіли про специфіку пожежно-рятувальної служби, про роботу, яка не схожа на жодну іншу, бо вимагає особливих знань та вмінь і готовності в будь-яку хвилину прийти на допомогу людям, які потрапили в біду. Також молоді люди почули про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які трапилися на території області, про причини їх виникнення. Студентам  наголосили, що, причиною більшості пожеж є нехтування елементарними правилами безпеки життєдіяльності. Тому дотримання цих правил є вкрай важливим.

Гості дізнались про ми­ну­ле пожежно-рятувальної служби та наочно побачили і  зрозуміли, на­скільки важливо дотримуватися правил безпе­чної поведінки в повсякденному житті, щоб уникнути різного роду надзвичайних ситуацій.     

На завершення заходу відвідувачі ознайомилися з пожежно-рятувальною технікою.

DSC_8900.JPG DSC_8930.JPG

DSC_8939.JPG

Школярі завітали в гості до рятувальників

Є професії, про які ми знаємо здебільшого з фільмів, телевізійних новин, сторінок книжок. Саме до такої категорії й належить небезпечна, важка, але дуже необхідна професія рятувальника.

Аби дізнатися відповіді на безліч запитань, пов’язаних з роботою пожежників, діти ЗОШ №19 м. Івано-Франківськ сьогодні завітали на екскурсію на виставку пожежно-рятувальної служби Прикарпаття.

Протягом усього року виставку відвідують діти різного віку, учнівська та студентська молодь з усієї області. Експозиція музею, що розмішена у п’яти залах надзвичайно цікава, адже дозволяє познайомитись із славетною історією пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, пожежно-рятувальною технікою та спорядженням, а головне – сформувати свідоме ставлення до правил безпечної життєдіяльності.

У ході екскурсії дітям розповіли про основні причини виникнення пожеж та нагадали правила пожежної безпеки. Перебування на території Управління ДСНС в області захопило увагу школярів, і не дивно: в експозиції музею представлена унікальна картина величезної пожежі 1868 року у Станіславові, коли вигоріла його третина. Крім того, учні побачили історичне спорядження пожежних та сучасних рятувальників, дізнались цікаві факти з історії пожежно-рятувальної служби, оглянули тематичні макети тощо. Незабутнє враження справила на дітей дзеркальна діорама, що відтворює квартиру до та після пожежі, так діти наочно переконались, до чого призводить нехтування правилами пожежної безпеки. Ще багато пізнавального та корисного дізнались відвідувачі, а на прощання оглянули пожежну техніку Державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Івано-Франківська, познайомилися з справжнім рятувальником та приміряли бойовий одяг і спорядження.

DSC_0012 - копия.JPG   DSC_0121.JPG

Рятувальники Прикарпаття провели «Національний урок безпеки»

9 листопада рятувальники Управління ДСНС в Івано-Франківській області провели навчальне заняття під назвою «Національний урок безпеки» для учнів молодших класів Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №11.

Урок складався з двох частин: теоретичної, де діти дізнавались про правила безпечної життєдіяльності та практичної частини, під час якої школярам демонстрували техніку та спорядження різних підрозділів ДСНС.

Свою розповідь рятувальники розпочали із загальних правил безпеки життєдіяльності: дії у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, при знаходженні підозрілих предметів, як поводитись з електро- та газовими приладами. Також діти із захопленням слухали про специфіку Служби порятунку, про підрозділи, які завжди напоготові рятувати людські життя. Завжди цікавими є свідчення статистики надзвичайних ситуацій області і найяскравіші приклади масштабних пожеж. Рятувальники застерегли усіх неухильно дотримуватись правил безпеки життєдіяльності, адже переважна більшість трагічних випадків стається саме через  людську необережність.

Особливу зацікавленість в учнів викликала вікторина на тематику безпеки життєдіяльності. За вірні відповіді на запитання про правильні дії під час пожежі школярі отримували паперові вогники, які пізніше обмінювали на призи.

На завершення теоретичної частини діти подивились мультфільм «Фокс і Трот поспішають на допомогу», про правила безпечної поведінки у побуті.

На шкільному подвір’ї працівники Служби порятунку продемонстрували як за допомогою спеціальної техніки та обладнання рятують людські життя. Неабияку увагу дітей привернув кінолог разом зі своїм чотирилапим вірним другом. Також школярі активно спілкувалися з психологом Управління ДСНС в області, гірськими рятувальниками та водолазами.

Тематичні заходи з безпеки життєдіяльності й надалі проводитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах області. Вони, без сумніву, допоможуть прикарпатським школярам свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.

_DSC5797.JPG _DSC5813.JPG

_DSC5881.JPG _DSC5947.JPG

_DSC5962.JPG _DSC6005.JPG

Рятувальники провели урок безпеки життеєдіяльності для учнів Марківської загальноосвітної школи

Правила безпеки життєдіяльності варто знати всім, а підростаючому поколінню - тим паче. Уміння адекватно та грамотно діяти у небезпечній ситуації потрібне маленьким громадянам і на вулиці, і вдома.

У понеділок, 5 листопада, працівники аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в Івано-Франківській області завітали на урок безпеки життєдіяльності у загальноосвітній школі села Марківці.

Навчальне заняття, що складалось з теоретичної та практичної частин,для дітей провели медик і фахівець групи радіаційного та хімічного захисту.

Медик Управління ДСНС в області нагадав дітям основні правила надання першої домедичної допомоги, а також продемонстрував їх на практиці за допомогою спеціальних навчальних засобів.

Фахівець групи радіаційного та хімічного захисту розповів про специфіку власної роботи та пояснив, чим небезпечна радіація. Також рятувальник продемонстрував спеціальні технічні прилади, що використовуються при роботі з біологічними чи хімічними загрозами. Особливу цікавість у дітей викликала можливість приміряти справжній протигаз та захисний костюм. 

Тематичні заходи з безпеки життєдіяльності й надалі проводитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах області. Вони, без сумніву, допоможуть прикарпатським школярам свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.

45391901_1914694358650390_1484717842870829056_o.jpg 45523488_1914694335317059_3319323710451613696_o.jpg

Рятувальники навчають дітей правил безпеки

Виставка пожежно-рятувальної служби не втрачає своєї популярності. Лише за минулий тиждень тут побувало понад дві сотні відвідувачів. Це і школярі, і студенти, і дорослі екскурсанти.

Свою розповідь рятувальники, як правило, розпочинають із загальних правил безпеки життєдіяльності: дії у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, при знаходженні підозрілих предметів, як поводитись з електро- та газовими приладами. Також слухачі із захопленням слухають про специфіку Служби порятунку, про підрозділи, які завжди напоготові рятувати людські життя. Завжди цікавими є свідчення статистики надзвичайних ситуацій області і найяскравіші приклади масштабних пожеж. Рятувальники застерігають усіх неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки, адже переважна більшість трагічних випадків стаються саме через нехтування громадянами правил безпечної поведінки.

Проходячи залами виставки відвідувачі занурюються у минуле і стають свідками становлення пожежно-рятувальної служби Прикарпаття.  Першим і дуже цікавим експонатом є кінно-бочковий хід, який був на озброєнні тамтешніх рятувальників до 1924 року. Не меншу увагу викликає оберіг та гордість виставки – святий Флоріан, котрий ще в добу пізнього середньовіччя був покровителем пожежників.

У залі історії перед відвідувачами постає охоплене полум’ям місто –  картина величезної пожежі 1868 року у Станіславові, коли вигоріла його третина. Саме ця пожежа призвела до створення у нашому місті першого професійного підрозділу вогнеборців. В народі пожежа має назву – мармулядова. З фотокарток на стіні відслідковуються усі етапи становлення та розвитку пожежної охорони на Івано-Франківщині.

На завершення заходу відвідувачі ознайомилися з пожежно-рятувальною технікою та поспілкувалися із досвідченими пожежними рятувальниками, які дали відповіді екскурсантам на безліч запитань!

Екскурсантам сподобалося усе: і розповідь про пожежі та героїчну роботу рятувальників, і старовинні експонати, які є на виставці пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області. Особливо вразив їх кінно-бочковий хід та професійний одяг пожежників!

2.JPG   1.JPG

Рятувальники провели лекцію для студентів

31 жовтня рятувальники завітали до Івано-Франківського юридичного коледжу Національного університету "Одеська юридична академія" для того, щоб поспілкуватися зі студентами та нагадати їм основні правила безпеки життєдіяльності. Лекція пройшла у формі запитання-відповідь. Слухачі дізналися про структуру та основні завдання Служби порятунку. Поряд з тим студенти зрозуміли наскільки небезпечною і нелегкою є робота рятувальників, які завжди на сторожі безпеки нашого життя. Також рятувальники навели приклади жінок офіцерок, що працюють в ДСНС і займають, так би мовити, не зовсім жіночі, ризиковані посади. Це викликало здивування і одночасно захоплення у дітей. Рятувальники довели статистику різних надзвичайних ситуацій, які трапилися на території області. Загалом дітям наголосили на важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності, розповіли як діяти у випадку пожежі, у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, також нагадали, як правильно поводитися вдома з газовими та електроприладами, щоб не трапилося лиха, і застерегли від необачних вчинків, адже інколи одна мить може призвести до непоправного. 

Безумовно, живе спілкування з рятувальниками викликає у слухачів яскраві враження та залишається в пам'яті на довгі роки.

DSC_4988.JPG   DSC_4985.JPG

DSC_5001.JPG   DSC_4959.JPG

Фахівці Управління ДСНС в області у рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» провели відкритий урок для ліцеїстів Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради

Аби діти мали краще уявлення про роботу рятувальників, урок розпочався із розповіді про специфіку пожежно-рятувальної служби. Юні прикарпатці дізнались про будні працівників Служби порятунку, про тривожні виїзди, ліквідацію пожеж, знищення застарілих вибухонебезпечних предметів, працю гірських рятувальників, водолазів та кінологів. Далі дітям розповіли про те, як поводитись у небезпечних ситуаціях. Рятувальники розповіли слухачам про причини та наслідки пожеж, про небезпеки, які підстерігають їх при експлуатації електричних, газових приладів, забавках із сірниками чи запальничками. Медик Управління ДСНС в області, у свою чергу, нагадала дітям основні правила надання першої домедичної допомоги, а також розповіла про порядок дій у випадку опіків та обмороження.

А завершився захід демонстрацією цікавого відеофільму про роботу працівників ДСНС.

Безумовно, такий урок безпеки був дуже пізнавальний і цікавий, діти отримали багато корисної інформації і  переконалися, що правил  безпеки життєдіяльності потрібно неухильно дотримуватися, щоб не трапилося біди.

DSC_4363.JPG   DSC_4378.JPG

DSC_4388.JPG   DSC_4416.JPG

Рятувальники провели урок з безпеки життєдіяльності

Дуже часто трапляються випадки, коли діти нехтують правилами безпеки та стають заручниками власної необережності. В сучасному світі небезпека чатує на кожному кроці: працюють електропобутові прилади, є вільний доступ до небезпечних предметів і хімічних речовин. Сьогодні стартував Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, саме тому місцеві рятувальники проводять багато тематичних уроків, бесід та занять, темою яких є обговорення способів збереження життя і здоров’я дітей та підлітків у сучасному світі.

Наприклад, урок з БЖД, котрий 22 жовтня працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області провели для учнів 4-В класу Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 3, пройшов невимушено та цікаво. Активно обговорювалися  правила поведінки у різних життєвих випадках.

Фахівці розповіли дітям про кількість пожеж та надзвичайних ситуацій, що мали місце на території області. Також четвертокласники нагадали правила поводження із електричними та газовими приладами.

Дізналися школярі й про структуру та функції пожежно-рятувальної служби. Вони зрозуміли, що професія рятувальника небезпечна і почесна. Пожежники, піротехніки, гірські рятувальники й водолази – специфіка роботи у них різна, а от мета завжди одна – мінімізувати наслідки нещастя, надати допомогу тим, хто її потребує. Тому було чимало запитань: де здобувають фах рятувальника, яка техніка є на озброєнні пожежно-рятувальних підрозділів Івано-Франківщини, з яких причин найчастіше трапляються надзвичайні ситуації на Прикарпатті. Рятувальники задовольнили дитячу цікавість та відповіли кожному.

Тематичні заходи з безпеки життєдіяльності й надалі проводитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах області. Вони, без сумніву, допоможуть прикарпатським школярам свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.

DSC_4299.JPG   DSC_4304.JPG

На виставку пожежно-рятувальної служби завітали студенти Прикарпаття

Виставка пожежно-рятувальної служби – незвичайне місце, де кожен охочий може поринути в часи початку становлення пожежної служби Прикарпаття.

Виставка була урочисто відкрита 17 квітня 1988 року і стала знаменною подією не тільки для пожежників, але й для громадськості нашого краю.

За роки існування музею, тут побували тисячі відвідувачів, а найчастішою аудиторією залишається учнівська та студентська молодь.

Виставку відвідали також чимало відомих людей нашого краю та гостей із близького й далекого зарубіжжя. А сьогодні до нас завітали студенти III курсу Івано-Франківського базового медичного коледжу. Вони послухали розповіді рятувальників про основні правила безпеки життєдіяльності, пригадали порядок дій у випадку пожежі і дізналися як поводитися у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів.

Багато поселень Прикарпаття ще в період княжої доби і середньовіччя часто охоплювали величезні і спустошливі пожежі. Саме в цю пору виник культ святого Флоріана – хоронителя від вогню і покровителя пожежників – унікальна скульптура якого зберігається на виставці пожежно-рятувальної служби області.

Центральною експозицією у залі історії є картина Народного художника України Миколи Варенні, яка відтворює один з епізодів великої пожежі в місті Станіславові, що сталася 28 вересня 1868 року.

Викликає захоплення у відвідувачів виставки і діюча діорама про ліквідацію пожежі-катастрофи, що сталася в 1978 році на станції Тарновиця внаслідок зіткнення двох нафтоналивних потягів.

Також в музеї зберігається виготовлений у натуральну величину експонат кінно-бочкового ходу, що був основним озброєнням пожежних Станіславова до 1924 року.

На завершення заходу відвідувачі ознайомилися з пожежно-рятувальною технікою, а деякі студенти навіть приміряли бойовий одяг рятувальників. Усі гості залишилися задоволеними від проведеної екскурсії і поповнили свій багаж знань новою, цікавою, а найголовніше корисною інформацією! 

DSC_3652.JPG   DSC_3675.JPG

DSC_3744.JPG   DSC_3795.JPG

На виставку пожежно-рятувальної служби завітали школярі та студенти Прикарпаття

11 жовтня на базі виставки-музею пожежно-рятувальної служби Прикарпаття навчали правил безпеки життєдіяльності учнів 1-3 класів Микитинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та студентів Івано-Франківського юридичного коледжу Національного університету "Одеська юридична академія".

Відвідувачам виставки розповіли про специфіку пожежно-рятувальної служби, про роботу, яка не схожа на жодну іншу, бо вимагає особливих знань та вмінь і готовності в будь-яку хвилину прийти на допомогу людям, які потрапили в біду. Також молоді люди почули про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які трапилися на території області, про причини їх виникнення. Їм  наголосили, що, як не прикро це усвідомлювати, але в більшості пожеж винні самі люди, які нехтують елементарними правилами безпеки життєдіяльності. Тому дотримання  цих правил є вкрай важливим.

Гості зробили мандрівку у ми­ну­ле пожежно-рятувальної служби,  осягнули її сьогодення, а також наочно побачили і  зрозуміли, на­скільки важливо дотримуватися правил безпе­чної поведінки в повсякденному житті, щоб  уникнути різного роду надзвичайних ситуацій.     

На завершення заходу відвідувачі ознайомилися з пожежно-рятувальною технікою.

DSC_2070.JPGDSC_2098.JPG

DSC_1926.JPGDSC_2031.JPG

Учні Католицької школи завітали в гості до рятувальників

Серед багатьох музеїв  Івано-Франківщини є один, що викликає особливий інтерес у відвідувачів це – виставка пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

За роки існування музею тут побувало понад сто тисяч відвідувачів, серед яких найчастішими і найчисельнішими екскурсантами є учні загальноосвітніх шкіл. Так, 13 серпня до музею завітали учні 3-го класу Католицької загальноосвітньої
школи ІІ-ІІІ ст.-гімназії св. Василія Великого. Діти побували у залі історії, де  слухали цікаву розповідь про картину художника Миколи Варенні, на якій зображена велика пожежа в місті Станіславові 28 вересня 1868 р. Продовжує тематику історії галерея пам’яті і слави, центральне місце якої займають стенди, що висвітлюють подвиги пожежників в боротьбі з вогнем та ліквідацією наслідків аварій та надзвичайних ситуацій.

Також діти з цікавістю розглянули скульптуру Святого Флоріана, який був покровителем пожежних і хоронителем від вогню в середньовіччя.

В одному із залів виставки, захоплення у відвідувачів викликала діюча діорама «квартира до і після пожежі», яка відображає руйнівну силу вогню. В наступному залі музею знаходиться не менш цікавий експонат – макет пожежі-катастрофи, що сталася в 1978 році на станції Тарновиця внаслідок зіткнення двох нафтоналивних потягів.

В лекційному залі побачили виготовлений у натуральну величину експонат кінно-бочкового ходу, що був основним озброєнням пожежних Станіславова до 1924 року.

Школярам надзвичайно сподобалася історична мандрівка залами виставки-музею пожежно-рятувальної служби.

Також школярі побували в гостях у рятувальників Державної пожежно-рятувальної частини № 1, оглянули техніку та спорядження!

DSC_0995.JPG   DSC_1014.JPG

DSC_1052.JPG   DSC_1066.JPG

Зустріч рятувальників з вихованцями дитячої інформаційної ліги «Сузір’я»

4 вересня вихованці тисменицької дитячої інформаційної ліги  «Сузір’я», що діє при Тисменицькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів, під керівництвом Богдана Нагорняка на свою чергову зустріч запросили у гості рятувальників, щоб ближче ознайомитися зі  специфікою та особливостями пожежно-рятувальної служби області. Відрадно, що ця зустріч відбулася у перші дні нового навчального року, адже безпека життєдіяльності є однією з важливих тем як шкільної програми, так і складової щоденної поведінки.

Діти з великою уважністю слухали про випадки пожеж, які трапилися на території Прикарпаття останнім часом та про причини їх виникнення.  У ході цієї розмови  особливо  було наголошено,  що основною причиною  пожеж  та нещасних випадків на них є недотримання мешканцями області правил пожежної безпеки в побуті при користуванні електричними та газовими приладами. Також дітям нагадали про правила безпечної поведінки під час прогулянок на вулиці чи під час відпочинку на природі, під час перебування біля водойм, при знаходженні вибухонебезпечних предметів. Тобто, уважність і  відповідальне ставлення до власного життя та здоров’я формується змалечку, і тоді це найкраща гарантія успішного і безпечного життя.

Зустріч вийшла цікавою та змістовною, вихованці ліги задавали багато запитань, які їх цікавили і отримали на них змістовні вичерпні відповіді.  Безперечно, вона залишить слід у пам’яті  дітей, дасть їм нагоду подивитися новим поглядом на роботу рятувальників, зрозуміти всю її важливість та потрібність.

1.JPG   2.JPG

3.JPG   4.JPG

Учасники денного літнього табору "З любов’ю до України" завітали в гості до рятувальників

7 серпня на виставку пожежно-рятувальної служби завітали учасники денного літнього табору для дітей внутрішньо переміщених осіб "З любов’ю до України". Дітям розповіли про специфіку пожежно-рятувальної служби, про роботу, яка не схожа на жодну іншу, бо вимагає особливих знань та вмінь і готовності в будь-яку хвилину прийти на допомогу людям, які потрапили в біду. Також відвідувачі почули про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які трапилися на території області, про причини їх виникнення. Їм  наголосили, що, як не прикро це усвідомлювати, але в більшості пожеж винні самі люди, які нехтують елементарними правилами безпеки життєдіяльності. Тому дотримання  цих правил є вкрай важливим.

Також діти ознайомилися з багатою та цікавою експозицією пожежно-рятувальної служби області. В залі історії їхню цікавість викликав унікальний експонат - картина художника Миколи Варенні, на якій зображено охоплене полум’ям місто  під час пожежі, що сталася в 1868 році, внаслідок чого вигоріла третина міста. Саме після цієї пожежі у Станіс­лаві почали створювати перший професійний підрозділ пожежників.                       

Захоплюючі діора­ми, спеціа­ль­не обладнання та спорядження рятувальни­ків побачили відвідувачі у ряді ін­ших залів музею. Діти не приховува­ли ці­­кавості і приємних вражень від побаченого, адже  вони дізналися  ба­­гато цікавого та корисного, подивилися на світ очима пожежників, зробили мандрівку у ми­ну­ле пожежно-рятувальної служби,  осягнули її сьогодення, а також наочно побачили і  зрозуміли, на­скільки важливо дотримуватися правил безпе­чної поведінки в повсякденному житті, щоб  уникнути різного роду надзвичайних ситуацій.     

На завершення заходу відвідувачі ознайомилися з пожежно-рятувальною технікою, а бажаючі навіть приміряли апарат захисту органів дихання та зору і бойовий одяг рятувальника.

DSC_4343.JPG   DSC_4377.JPG

DSC_4425.JPG   DSC_4545.JPG

Рятувальники ознайомили учасників табору «Чорний ліс» зі специфікою своєї служби

Сьогодні працівники Управління ДСНС в області  цікаво і змістовно поспілкувалися з вихованцями табору «Чорний ліс», яких у цій зміні близько 100 осіб, розповіли  їм про  таку потрібну  і важливу професію – рятувальника. Вони зазначили, що професія рятувальни­ка вимагає мужності та фізичної ви­т­ривалості, адже доводиться пра­цю­вати в екстремальних умовах, ризикуючи власним здоров’ям, а то й життям.  Також  діти дізналися про випа­дки пожеж та інших надзвичайних ситуа­цій, які трапилися на терито­рії обла­сті, про діяльність Служби порятунку «101», про три­вожні ви­їзди рятувальників на ліквідацію надзвичайних ситуацій та надання допомоги людям, котрі по­трапили в біду.

Окремо рятувальники наголосили дітям на дотриманні  правил безпечної поведінки під час літніх канікул -  на природі, біля водойм, у лісі,  у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, у побуті під час користування електро- та газовими приладами.

Працівники ДПРЧ-6 м. Калуш розповіли ді­тям про будову і те­­хнічні характеристики пожежного автомобіля, продемонстрували спеціальний одяг та спорядження, за допомогою якого вони ліквідовують наслідки пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Також рятувальники продемонстрували учасникам табору, як з  автоцистерни подається вода на гасіння пожежі, діти мали змогу відчути себе справжніми рятувальниками.

Про свою роботу та спорядження також розповіли і працівники гірничо-рятувального відділення міста Калуш.

 У свою чергу, організатори даного табору підкреслили, що, з огляду на специфіку даного таборування,  така  змістовна зустріч з рятувальниками є дуже важливою для виховання командного духу та відчуття патріотизму, вчить  дітей  бути відповідальними за свої вчинки,  а  також відіграє велику роль у виборі майбутньої професії.

DSC04079.JPG  

Учасники табору Helen Doron Frankivsk завітали в гості до рятувальників

4 липня на виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в Івано-Франківській області завітали діти з табору Helen Doron Frankivsk в кількості 25 чоловік.

Працівники Управління ДСНС в області провели гостям екскурсію, розповіли багато цікавого про особливості роботи рятувальників. Діти побували у виставкових залах, де розглянули цікаві експонати. Найбільшу зацікавленість у них викликалав експонат кінно-бочкового ходу, оглянувши який, школярі уявили, якими колись були пожежники нашого краю. Велике захоплення у дітей викликала діорама «Квартира до і після пожежі», оглянувши її школярі зрозуміли, що у жодному разі не можна гратись сірниками, потрібно завжди бути обережними у поводженні з вогнем. Також відвідувачі із превеликим задоволенням приміряли елементи бойового одягу пожежних.

Усі діти були приємно вражені, весело відповідали на запитання і розповідали рятувальникам свої цікаві історії!

DSC_9789.JPG   DSC_9801.JPG

Рятувальники навчали дітей правил безпеки

27 червня цього року на базі ТзОВ ЛОК "Прикарпатські зорі", що в селі Слобода Коломийського району, працівниками навчально-консультаційного пункту у м. Коломиї спільно з працівниками Коломийського МРВ УДСНС та МПК Печеніжин були проведені пізнавально-інформаційні заходи для дітей, які відпочивають в лікувально-оздоровчому комплексі.

Під час заходів дітям нагадали правила пожежної безпеки у побуті, основні правила безпеки життєдіяльності та правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Далі на присутніх чекала демонстрація пожежно-рятувальної техніки.
Також дітей ознайомили із рятувальним спорядженням та технічним обладнанням вогнеборців. Фахівці Служби порятунку розповіли про призначення кожного елементу та надали можливість бажаючим одягнути спорядження, яке дозволяє під час надзвичайної події швидко ліквідувати її та забезпечує безпеку вогнеборців при виконанні завдань за призначенням.
Наостанок рятувальники здійснили гасіння умовної пожежі та провели серед школярів вікторини на знання правил безпеки життєдіяльності та вручили присутнім тематичні листівки та пам’ятки.

36509305_1850045755289973_8474288354127511552_n.jpg   36592294_1850045851956630_1582263623974125568_n.jpg

Рятувальники навчали школярів правил безпеки

23 квітня  рятувальники завітали до Івано-Франківської «Школи-гімназії» №3. 

Фахівці Управління ДСНС в області розповіли дітям про причини та наслідки пожеж, про небезпеки, які підстерігають їх при експлуатації електричних, газових приладів, забавках із сірниками чи запальничками. Крім того, літо не за горами - пікніки, прогулянки в горах та лісах, правильне поводження на берегах водойм та під час купання – про усе це діти почули на зустрічах із рятувальниками. Їм нагадали правила безпеки життєдіяльності, яких необхідно дотримуватися, щоб зберегти здоров’я і життя, а у випадку необхідності – допомогти тому, хто потрапив у біду.   

Дізналися юні прикарпатці і про будні працівників пожежно-рятувальної служби, про тривожні виїзди, ліквідації найрезонансніших пожеж, знищення застарілих вибухонебезпечних предметів, працю гірських рятувальників, водолазів та кінологів.

Також працівники Служби порятунку перевірили як діє учнівський та педагогічний склад у випадку звучання сирени, яка означає негайну евакуацію. Коли прозвучала сирена, всі діти та їх вчителі спрацювали оперативно, без паніки і у відповідний час вийшли з приміщення та вишикувались на фасаді школи-гімназії.

Безумовно, ці уроки безпеки були дуже пізнавальні і цікаві, діти отримали багато корисної інформації і  переконалися, що правил  безпеки життєдіяльності потрібно неухильно дотримуватися, щоб не трапилося біди.

DSC_1071.jpg DSC_1094.jpg

DSC_1110.jpg

Рятувальники в гостях у дошкільнят

17 квітня у рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності працівники Управління ДСНС в області завітали у гості до вихованців дошкільного навчального закладу «Дударик».               

Під час заходу рятувальники нагадали присутнім правила безпечної поведінки в побуті, зокрема при користуванні електричними та газовими приладами та правила безпеки життєдіяльності, застерегли дошкільнят від небезпечних  забав із сірниками й запальничками, а також при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Особливо малят зацікавив пожежний автомобіль, який діти бачили вперше. Вогнеборці розповіли дошкільнятам про функції пожежної машини та її оснащення. Діти мали гарну нагоду приміряти каски, потримати пожежні стволи і рукави та відчути себе справжніми рятувальниками. А найбільш сміливі – навіть, спробували погасити умовну пожежу.

Діти хотіли знати все про спорядження та роботу рятувальників, вони  були дуже раді гостям, тим паче таким, які розповіли про надзвичайно цікаві, потрібні та корисні речі.   

DSC_9877.jpg DSC_9820.jpg

DSC_9967.jpg

Рятувальники проводять заходи в рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

На Прикарпатті розпочато Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, метою якого є профілактика дитячого травматизму, популяризація знань правил  безпеки у повсякденному житті, здорового  та активного способу життя серед школярів та студентів.  

16 квітня у рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності працівники Управління ДСНС в області зустрілись з учнями Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 28.

Спілкування із школярами виявилося надзвичайно цікавим. Діти не лише уважно слухали про причини та наслідки пожеж, а й активно відповідали на запитання. Крім того, школярі дізналися про те, як правильно поводити себе на берегах водойм, у гірській місцевості. Дітям розповіли про особливості щоденної роботи вогнеборців, водолазів, гірських рятувальників, піротехніків. Усім нагадали найосновніші правила безпеки життєдіяльності, яких необхідно дотримуватись усюди: у школі, вдома, надворі та під час відпочинку. 

Також дітям рорзповіли, як надавати першу домедичну допомогу, усі охочі мали можливість зробити непрямий масаж серця на менекені.

Проведення Тижня знань з основ  безпеки життє­діяльності – це ще один важливий аспект виховної роботи, наочне сві­дчення того, що виховати справжнього громадянина можна тільки озброївши його потрібними знаннями, в першу чергу, які стосуються безпеки  власного життя.

DSC_9749.jpg DSC_9754.jpg

DSC_9755.jpg DSC_9767.jpg

DSC_9793.jpg

Діти військовослужбовців завітали на екскурсію до рятувальників

5 квітня на виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в Івано-Франківській області завітали діти військовослужбовців.    

Поспілкувалися хлопчики й дівчатка зі справжнім рятувальником, який розповів їм про свою роботу, показав пожежний автомобіль.

Діти побували і в музеї пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Велику зацікавленість у них викликала діюча діаграма «Квартира до і після пожежі», а ще дітям надзвичайно сподобався експонат - кінно-бочковий хід.

Усі присутні розглядали експонати, уважно слухали розповіді  про минуле та теперішнє рятувальної служби області і можна не сумніватися, що спогади про виставку пожежно-рятувальної служби області надовго закарбуються у їхній пам’яті.   

Усі гості залишилися задоволеними від проведеної екскурсії і поповнили свій багаж знань новою, цікавою, а найголовніше корисною інформацією! 

DSC_0065.JPG  DSC_0116.JPG

DSC_9302.jpg DSC_0136.JPG

На виставку пожежно-рятувальної служби завітали пластуни

4 квітня до івано-франківських рятувальників завітали в гості допитливі дітлахи – представники Національної скаутської організації України «Пласт».  Цікава екскурсія стала для них чудовою нагодою краще зрозуміти правила безпеки життєдіяльності.

Дітям сподобалося усе: і розповідь про пожежі та героїчну роботу рятувальників, і старовинні експонати, які є на виставці пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області. Особливо вразив їх кінно-бочковий хід, професійний одяг пожежників, спеціальний дзвін – попередник пожежної сирени.

Пластуни побачили діораму «Квартира до і після пожежі», яку просили увімкнути кілька разів. Тут у всіх подробицях показано етапи розвитку справжньої пожежі.

Поспілкувалися хлопчики й дівчатка і зі справжнім рятувальником, який розповів їм про свою роботу, показав пожежний автомобіль. Також присутні приміряли каску, яка була завелика, але це зовсім не розчарувало допитливих дітей, а навпаки розвеселило. І хлопчики, і дівчатка на мить відчули себе рятувальниками і неймовірно пишалися собою.

Гостям надзвичайно сподобалася історична мандрівка залами виставки пожежно-рятувальної служби.

DSC_8885.jpg   DSC_8899.jpg

DSC_9073.jpg   DSC_9000.jpg

Школярі завітали в гості до рятувальників

20 березня на виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в Івано-Франківській області завітали школярі 11 спеціалізованої школи I-III ступенів.

Працівники Управління ДСНС в області провели гостям екскурсію, розповіли багато цікавого про особливості роботи рятувальників. Діти побували у виставкових залах, де розглянули цікаві експонати. Велику зацікавленість у них викликала діюча діаграма «Квартира до і після пожежі», оглянувши яку, школярі зрозуміли, що у жодному разі не можна гратись сірниками, потрібно завжди бути обережними у поводженні з вогнем. Найбільше захоплення у дітей викликав експонат кінно-бочкового ходу. Також відвідувачі із превеликим задоволенням приміряли бойовий одяг пожежних.

Усі діти були приємно вражені, а дехто наприкінці екскурсії навіть зрозумів ким хоче стати в майбутньому – рятувальником!

DSC_0308.JPG   DSC_0340.JPG

DSC_0337.JPG   DSC_0346.JPG

Рятувальники навчали дошкільнят правил безпечної поведінки

16 листопада працівники пожежно-рятувальної служби м. Івано-Франківськ завітали до садочка, щоб розповісти дітям про основні правила безпечної поведінки. Чимало малят зібралися в актовій залі, вони уважно слухали цікаву і зовсім нову для них інформацію, розглядали плакати, активно відповідали на запитання, і все це лише тому, що з нетерпінням чекали побачити справжній пожежний автомобіль!

Наприкінці такого невеличкого заняття інспектор показав діткам порошковий вогнегасник і пояснив, як ним користуватись і в яких випадках.

Далі оголосили евакуацію, всі малята швиденько одягнулись і разом зі своїми вихователями покинули приміщення дитсадка.

На вулиці дітей вже чекали рятувальники на пожежному автомобілі. Вони продемонстрували спорядження, дали малятам приміряти каски і навіть дозволили побувати всім бажаючим всередині автомобіля, а таких було не мало!

Непосидючі малюки посміхались без упину, адже таке заняття для них стало новинкою, чимось раніше незвіданим і надзвичайно цікавим! Всі дружно подякували рятувальникам, за гарно проведений час!
23561569_1498608393592324_4277953647559183247_n.jpg   23622217_1498608546925642_5619756734814866667_n.jpg

На Прикарпатті триває тиждень БЖД

Сьогодні школярі з села Стриганці Тисменицького району завітали до рятувальників Івано-Франківська. Зустріч розпочалася на виставці пожежно-рятувальної служби. Дітям розповіли про специфіку пожежно-рятувальної служби, про постійну готовність рятувальників надати допомогу людям, які її потребують. Далі діти дізналися  про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, що трапилися на території області останнім часом і, що багатьох трагедій можна було б уникнути, якби люди свідомо ставилися до власного життя і дотримувалися відповідних правил безпечної поведінки. Також школярам нагадали про ризики в осінньо-зимовий період в побуті та  під час відпочинку, переконливою  ілюстрацією якого стала демонстрація фільму про роботу рятувальників.

Екскурсія залами музею розпочалася з  розповіді про  становлення пожежної служби  в нашому краї і  ознайомлення з  кінно-бочковим ходом, який був на озброєнні пожежників Станіславова до 1924 року.  Не меншу увагу викликав оберіг та гордість виставки – святий Флоріан, котрий ще в добу пізнього середньовіччя був покровителем пожежників. Велике враження справила на школярів і картина «Пожежа» народного пожежника Миколи Варенні, яка відображає реалії найжахливішої пожежі 28 вересня 1868 року, під час якої  згоріла  майже половина міста.

З великою зацікавленістю діти розглядали усі експонати, уважно слухали розповіді  про минуле, теперішнє та майбутнє рятувальної служби області і можна не сумніватися, що спогади про виставку пожежно-рятувальної служби області надовго закарбуються у їхній пам’яті.

На завершення заходу учні побачили на власні очі справжній пожежний автомобіль. Багато школярів навіть змогли посидіти в машині, а мужні хлопці приміряли на себе теплозахисний костюм та апарат захисту органів дихання та зору.

Усі присутні залишилися задоволеними від проведеної екскурсії і поповнили свій багаж знань новою, цікавою, а найголовніше корисною інформацією!

DSC_0767.JPG DSC_0796.JPG

Рятувальники провели заняття в рамках Тижня БЖД

З 23 жовтня в Івано-Франківській області проходить Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, у зв’язку з цим працівники пожежно-рятувальної служби відвідують навчально-виховні заклади і спілкуються з дітьми, щоб вкотре нагадати їм  про  основні  і такі важливі правила безпечної поведінки. Так, 24 жовтня рятувальники завітали до  загальноосвітньої школи I-III ступенів № 18 в обласному центрі.

На початку заняття рятувальники провели з дітьми вікторину, в якій учні взяли активну участь.

Працівники Служби порятунку розповіли дітям про пожежі, які трапляються на Прикарпатті та оголосили їх статистику. Всі були вражені великою кількістю пожеж на території області та основною причиною більшості загорянь – людською необережністю.

В ході зустрічі школярам нагадали основні правила поведінки в побуті, під час відпочинку на осінніх канікулах, що вже наближаються. Рятувальники застерегли бути обережними під час прогулянок біля водойм у період міжсезоння, розповіли як діяти, натрапивши на вибухонебезпечний предмет. Діти переглянули фільм  на цю тематику фільм.

Також працівники пожежно-рятувальної служби застерегли  школярів від необачного і неправильного поводження  з електрообігрівальними та газовими приладами, розповіли, якими небезпечними є саморобні обігрівальні прилади,  що  в багатьох випадках стають  причиною пожеж, інколи з непоправними наслідками.

Також діти з захопленням  слухали розповідь про вогнегасники, їхні види та правила користування ними. Дехто навіть мав змогу сам спробувати застосувати цей первинний засіб пожежогасіння, адже у випадку пожежі ним  можна успішно погасити полум’я.

Безумовно, цей урок безпеки був дуже пізнавальний і цікавий, школярі отримали  багато корисної інформації і  переконалися, що правил  безпеки життєдіяльності потрібно неухильно дотримуватися, щоб не трапилося біди.

DSC_0681.jpg 

Прикарпатські рятувальники навчали школярів правил безпеки

11 жовтня рятувальники побували в загальноосвітній школі № 24 м.Івано-Франківська, щоб поспілкуватися з учнями на тему дотримання правил безпеки життєдіяльності під час виникнення різних надзвичайних ситуацій.

Спочатку працівники Служби порятунку перевірили як діє учнівський та педагогічний склад у випадку звучання сирени, яка означає негайну евакуацію. Коли прозвучала сирена, всі діти та їх вчителі спрацювали оперативно, без паніки і у відповідний час вийшли з приміщення та вишикувались на фасаді школи. Як бачимо, часті навчання та тренування дають хороші результати.

Після навчальної евакуації в актовій залі зібралося чимало слухачів, яким було цікаво поспілкуватися з рятувальниками. Учням довели статистику пожеж, нагадали правила безпечної поведінки в побуті та під час відпочинку, а також розповіли як діяти у випадку знаходження вибухонебезпечних або інших підозрілих предметів. З захопленням діти слухали розповідь про вогнегасники, дехто навіть мав змогу випробувати один із них.

І працівники Служби порятунку, і учні залишились задоволеними від проведеного заняття. Безумовно, окрім приємних вражень, зустріч з рятувальниками дала дітям дещо більше: усвідомлення цінності власного життя і розуміння, що у більшості випадків їхня безпека залежить від них самих.

DSC03242.JPG DSC03272.JPG

DSC03228.JPG DSC03250.JPG

Важливі правила безпеки для школярів

3 жовтня в Івано-Франківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 рятувальники провели заняття з учнями 4-х класів на тему «Як діяти у випадку надзвичайної ситуації».

В ході проведення заняття діти дізналися багато корисного, їм пригадали правила поведінки в побуті та під час відпочинку. Восени погода є вкрай мінливою, то гріє сонечко, то враз – сильний дощ, тому школярам розповіли, що робити, коли застала гроза на відкритій території, а також у випадку сильного вітру, шквалу та навіть повені.

Діти активно відповідали на запитання, відгадували загадки на пожежну тематику. Як виявилось, діти добре знають правила пожежної безпеки: знають як діяти у випадку загорання, куди дзвонити і як повідомляти про надзвичайну ситуацію.

Велику цікавість у школярів викликала й розповідь працівника Служби порятунку про вибухонебезпечні предмети та правила поводження при їх виявленні.

Окрім спілкування, діткам продемонстрували кілька цікавих відеороликів, які вони з захопленням дивилися.

На завершення школярам нагадали, що цінність і безпека власного життя залежить в більшій мірі від них самих.

Учні та педагоги підкреслили важливість проведення таких заходів, одностайно зазначивши, що основи безпеки життєдіяльності – це фундамент знань, якому необхідно навчати з дитинства…

 

DSC_9453.jpg DSC_9440.jpg

Дітей навчали правил безпеки життєдіяльності

Літні канікули у розпалі. На жаль, саме під час літнього відпочинку діти найчастіше потрапляють у різні небезпечні ситуації, коли лише від їх уміння правильно поводити себе залежить їхнє здоров’я, а іноді – й життя. Щоб не допустити дитячих трагедій, закріпити знання школярів з правил безпечної поведінки, з ними проводиться масово-роз’яснювальна робота у найрізноманітніших формах.

11 липня до виставки пожежно-рятувальної служби області завітали третьокласники Івано-Франківської загальноосвітньої школи №4 разом із батьками.

Дітям розповіли чимало цікавого про становлення та розвиток пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, особливості роботи рятувальників під час різних надзвичайних ситуацій. Наголосили учням і на тих небезпеках, котрі чатують на дітей влітку і загрожують їх здоров’ю і життю: вибухонебезпечні предмети, отруєння грибами та укуси змій, виникнення пожеж, підступні водойми та незвідані гірські стежки. Звичайно, в усіх випадках працівники пожежно-рятувальної служби готові прийти на допомогу, однак це жодним чином не зменшує відповідальності за свою безпеку і самих школярів.

Того ж дня школярі побували на екскурсії у залах виставки пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Затамувавши подих, діти розглядали цікаві експонати, а розповідь екскурсовода переносила їх то у 19-е століття, коли у Станіславові вирувала велика пожежа, то у недалеке минуле, коли працівниками пожежно-рятувальної служби під час різних нещасть були врятовані життя десятків людей.

Екскурсія, безумовно, окрім приємних вражень, дала дітям дещо більше: усвідомлення цінності власного життя і розуміння, що у більшості випадків їхня безпека залежить від них самих.

 

Щоб канікули пройшли безпечно

Ось і настали літні канікули – мрія усіх без винятку школярів. На жаль, саме під час літнього відпочинку діти найчастіше потрапляють у різні небезпечні ситуації, коли лише від їх уміння правильно поводити себе залежить їхнє здоров’я, а іноді – й життя. Щоб не допустити дитячих трагедій, закріпити знання школярів з правил безпечної поведінки, рятувальники проводять зі ними масово-роз’яснювальну роботу у найрізноманітніших формах.

Сьогодні у гості до прикарпатських рятувальників завітали вихованці пришкільних таборів Івано-Франківських шкіл. Разом із учнями до рятувальників у гості прийшли і дошкільнята.

У приміщенні виставки пожежно-рятувальної служби області рятувальники розповіли дітям чимало цікавого про становлення та розвиток пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, особливості роботи рятувальників під час різних надзвичайних ситуацій. Наголосили їм і на тих небезпеках, котрі чатують на дітей влітку і загрожують їх здоров’ю і життю: вибухонебезпечні предмети, отруєння грибами та укуси змій, виникнення пожежі, підступні водойми та незвідані гірські стежки. Звичайно, в усіх випадках працівники пожежно-рятувальної служби готові прийти на допомогу, однак це жодним чином не зменшує відповідальності за свою безпеку і самих школярів.

Також діти побували на екскурсії у залах виставки пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Затамувавши подих, вони розглядали цікаві експонати, а розповідь екскурсовода переносила їх то у 19-е століття, коли у Станіславові вирувала велика пожежа, то у недалеке минуле, коли працівниками пожежно-рятувальної служби під час різних нещасть були врятовані життя десятків людей.

І урок, і екскурсія, безумовно, окрім приємних вражень, дали цим дітям дещо більше: усвідомлення цінності власного життя і розуміння, що у більшості випадків їхня безпека залежить від них самих.

DSC_1016.jpg  DSC_1034.jpg

м.Івано-Франківськ: діти побували в гостях у рятувальників

За будь-яких умов найбільшим скарбом суспільства є здоров’я та безпека його маленьких громадян. Прикарпатські рятувальники використовують всі способи масово-роз’яснювальної та інформаційної роботи, щоб  навчити  дітей правилам безпечної поведінки та уберегти їх від  можливої біди, а також, щоб  ознайомити їх зі специфікою своєї служби.

28 квітня на екскурсії в рятувальників обласного центру побували діти із соціально незахищених верств населення, діти учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, якими опікується благодійна організація "БФ"Чисті Серцем".

Перш за все їм розповіли про правила безпеки у випадку різних ситуацій, які можуть трапитися, коли поруч не буде дорослих. Як поводитися під час виникнення пожежі, у випадку виявлення вибухонебезпечного предмета.

Також діти з великою цікавістю  оглянули експозицію  пожежно-рятувальної виставки, ніби зробили подорож у часі, побачили, якою була пожежна служба  сотню років тому назад, і якою вона є зараз і, без сумніву, ця екскурсія надовго залишиться у їхній пам’яті.

Діти почули багато нового та цікавого про  роботу рятувальників, позмагалися на швидкість одягання бойового одягу та на власні очі побачили пожежний автомобіль і зрозуміли, що мужні рятувальники – це звичайні люди, а не казкові герої,  люди, які  покликання допомагати у хвилину біди  обрали своєю професією.

1.jpg  4.jpg

5.jpg  6.jpg

 

Рятувальники навчали школярів правил безпеки

  26 квітня у рамках Тижня безпеки життєдіяльності рятувальники провели уроки безпеки життєдіяльності для шестикласників Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 21.

  Спілкування із школярами виявилося надзвичайно цікавим. Діти не лише уважно слухали про причини та наслідки пожеж, а й активно відповідали на запитання і розповідали свої історії. Крім того, школярі дізналися про те, як правильно поводити себе на берегах водойм, у гірській місцевості. Дітям розповіли про особливості щоденної роботи вогнеборців, водолазів, гірських рятувальників, піротехніків. Усім нагадали найосновніші правила безпеки життєдіяльності, яких необхідно дотримуватись усюди: у школі, вдома, надворі та під час відпочинку.

  Вчителі запевняють, що „Основи безпеки життєдіяльності” - предмет, де вивчають правила безпеки життєдіяльності, - у цих класах – один із найулюбленіших.

  Перерва після уроку – вражень багато. Захоплення на зацікавлених обличчях дітей підтвердило – ця зустріч принесла їм чимало корисного.

15.jpg 16.jpg

17.jpg

 

Рятувальники навчають дітей правил безпеки життєдіяльності

Основи безпеки життєдіяльності – це фундамент знань, якому необхідно навчати з дитинства: щоб дитина виростала з розумінням того, в якому світі живе, які небезпеки в ньому чатують і завдяки яким знанням та навичкам своє життя можна зробити максимально безпечним. Вже стало доброю традицією для освітян і рятувальників Івано-Франківщини об’єднувати свої зусилля та проводити різноманітні заходи, що мають на меті закріпити набуті школярами на уроках знання. Прикарпатські рятувальники з особливою ініціативою працюють у цьому напрямі, адже добре розуміють, що результат їхньої плідної роботи – збереження життя та здоров’я майбутніх українців.
І в обласному, і у районних центрах, у багатьох населених пунктах області працівники пожежно-рятувальної служби часто відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. Заняття чи уроки із дітьми планують залежно від вікової категорії слухачів: для малюків матеріал подається у ігровій формі, через казочку, веселу гру чи вікторину; для школярів молодших класів інформацію стараються донести на їхньому рівні, ну а вже зі старшокласниками розмовляють цілком серйозно, оскільки вони здатні сприймати та аналізувати поданий матеріал.
Дітям розповідають про причини та наслідки пожеж, про небезпеки, які підстерігають їх при експлуатації електричних, газових приладів, забавках із сірниками чи запальничками. Крім того, незважаючи на холод за вікном, весна рано чи пізно вступить у свої права, а там – і літо не за горами. Пікніки, прогулянки в горах та лісах, правильне поводження на берегах водойм та під час купання – про усе це діти чують на зустрічах із рятувальниками. Їм нагадують правила безпеки життєдіяльності, яких необхідно дотримуватися, щоб зберегти здоров’я і життя, а у випадку необхідності – допомогти тому, хто потрапив у біду.
Дізнаються юні прикарпатці і про будні працівників пожежно-рятувальної служби, про тривожні виїзди, ліквідації найрезонансніших пожеж, знищення застарілих вибухонебезпечних предметів, працю гірських рятувальників, водолазів та кінологів.
Дуже частими гостями є школярі та вихованці дитячих садків і на території пожежно-рятувальних підрозділів області. Тут вони мають унікальну нагоду не лише почути про правила безпеки, а й побачити, як несуть службу рятувальники, ознайомитися із спеціальною технікою та спорядженням.
Такі зустрічі із працівниками пожежно-рятувальної служби є надзвичайно потрібними та корисними для дітей будь-якого віку, адже вони допомагають усім збагнути головне: життя – безцінне, а звичайна легковажність іноді має жахливі наслідки.

1.jpg 2.jpg

4.jpg 5.jpg

 

Cтуденти аграрного коледжу побували на екскурсії виставки пожежно-рятувальної служби Прикарпаття

28 березня на виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області завітали майбутні юристи, які здобувають цей важливий фах в  Івано-Франківському коледжі Львівського національного аграрного університету.

Студентам розповіли про специфіку пожежно-рятувальної служби, про роботу, яка не схожа за жодну іншу, бо вимагає особливих знань та вмінь і готовності в будь-яку хвилину прийти на допомогу людям, які потрапили в біду. Також молоді люди почули про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які трапилися на території області, про причини їх виникнення. Їм   наголосили, що, як не прикро це усвідомлювати, але в більшості пожеж винні самі люди, які нехтують елементарними правилами безпеки життєдіяльності. Тому дотримання  цих правил є вкрай важливим, адже безпечне життя сприяє можливості віддаватися навчанню та творчості, пошуку шляхів самореалізації.

Також студенти ознайомилися з багатою та цікавою експозицією пожежно-рятувальної служби області. В залі історії їхню цікавість викликав   унікальний експонат - картина художника Варенні, на якій зображено охоплене полум’ям місто  під час пожежі, що сталася в 1868 році, внаслідок чого вигоріла третина міста. Саме після цієї пожежі у Станіс­лаві почали створювати перший професійний підрозділ пожежників.

Зі світлин на сті­нах відслідковували юні відвідувачі усі етапи становле­ння та розвитку пожежної охорони на Івано-Франківщині. Захоплюючі діора­ми, спеціа­ль­не обладнання та спорядження рятувальни­ків побачили студенти у ряді ін­ших залів виставки-музею. Відвідувачі не приховува­ли ці­­кавості і приємних вражень від побаченого, адже  вони дізналися  ба­­гато цікавого та корисного, подивилися на світ очима пожежників, зробили мандрівку у ми­ну­ле пожежно-рятувальної служби,  осягнули її сьогодення, а також наочно побачили і  зрозуміли, на­скільки важливо дотримуватися правил безпе­чної поведінки в повсякденному житті, щоб  уникнути різного роду надзвичайних ситуацій.

Рятувальники розповіли дошкільнятам про безпеку

14 березня працівники Управління ДСНС України в Івано-Франківській області завітали до дошкільного навчального закладу № 23 "Дударик", що в Івано-Франківську. Рятувальники нагадали малечі основні правила безпеки, зокрема, поговорили про наслідки необережного поводження з сірниками, електричними, газовими та іншими побутовими приладами. Дітям розповіли, як правильно діяти під час пожежі. Також дошкільнята з цікавістю слухали про випадки зі служби рятувальників.

Захід проводився в ігровій формі, тому конкурси та естафети прийшлися усім до вподоби. Діти розгадували загадки про вогонь, дим, сірники, пожежні автомобілі, а за кожну правильну відповідь отримували від рятувальників подарунок - кепки з символікою служби. Окрім цього, малечі нагадали телефонні номери екстрених служб. У останньому з конкурсів, вихованці садочка відчули себе справжніми рятувальниками – гасили пожежу в уявній надзвичайній ситуації. 

Наприкінці заходу фахівці Служби порятунку «101» вручили малюкам листівки з правилами безпеки життєдіяльності, щоб діти змогли переглянути корисні та важливі правила вдома разом з батьками. 

 

Студенти івано-франківського базового медичного коледжу побували в гостях у рятувальників

17 лютого до рятувальників завітали івано-франківські студенти - майбутні медики. Їм розповіли про роботу прикарпатських рятувальників, про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які трапилися останнім часом на Прикарпатті, наголосили, що у більшості випадків причинами пожеж є людська необережність та недбалість у поводженні з вогнем, застерегли від нехтування простими, але такими важливими правилами безпеки життєдіяльності.

Студенти також оглянули виставку пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, яка починається  з унікального, виготовленого у натуральну величину, експонату кінно-бочкового ходу, що був на озброєнні пожежників Станиславова до 1924 року. Не меншу увагу у підлітків викликав і оберіг та гордість виставки – святий Флоріан, який ще в добу пізнього середньовіччя був покровителем пожежників. Студентів ознайомили з історією та становленням  пожежної служби в області, з буднями пожежно-рятувальних підрозділів, їх обладнанням та матеріально-технічною базою.

Наочним яскравим прикладом  роботи пожежників є діюча діорама про ліквідацію пожежі-катастрофи, яка сталася 1978 року на станції Тарновиця, що поблизу міста Надвірна, внаслідок зіткнення двох нафтоналивних залізничних потягів.

Велике враження на відвідувачів справила діюча діорама «Квартира до і після пожежі», що демонструє, як швидко і невблаганно вогонь знищує все на своєму шляху, перетворюючись з маленької, майже непомітної іскри на  безжального ворога.

Також вони ма­ли можливість побачити бойовий одяг пожежника-рятувальника, техніку, спе­ціа­ль­не обладнання та спорядження, в якому доводиться працю­ва­ти вог­не­борцям під час гасіння пожеж, ліквідації надзвичайних си­ту­а­цій та надання допомоги людям. Можна не сумніватися, що все побачене та почуте справило на студентів велике враження, адже  професія рятувальника так само, як і професія медика покликана оберігати найдорожче – людське життя.

Різнома­нітні тематичні заходи з питань безпеки життєдіяльності за участі пра­ц­і­вників У ДСНС в області відбуватимуться і надалі. Адже, са­ме такі за­хо­­ди несуть користь для молодо­го по­коління, вчать відповіда­ль­но ставитися до безпеки власного життя і оточуючих людей.

01 107.jpg 01 108.jpg

01 131.jpg 01 180.jpg

 

У селі Буковець Верховинського району триває Всеукраїнський зимовий навчально-тренувальний збір юних рятувальників «Буковець-2017»

  Засніжені схили Карпат у селі Буковець Верховинського району стали свідками справді небуденної події: у силі та вправності змагалися юні рятувальники. Тут розпочався черговий Всеукраїнський зимовий навчально-тренувальний збір юних рятувальників «Буковець-2017».

  Протягом шести днів понад двісті підлітків – представники 19 команд із 12 регіонів України – спілкувалися, обмінювалися досвідом, проходили спеціальні майстер-класи, навчалися рятувальної справи у професійних гірських рятувальників, а потім – були запеклими суперниками, показуючи сталеву силу волі та пристрасть до перемоги, не даючи суперникам ані найменшого шансу стати кращими.

  Такий Всеукраїнський зимовий навчально-методичний збір юних рятувальників є одним із основних заходів, які проводить Всеукраїнський громадський рух «Школа безпеки». Проходить він вже традиційно, 5 років поспіль, саме у селі Буковець на Верховинщині на базі тутешньої загальноосвітньої школи.

 Всеукраїнський громадський рух «Школа безпеки» створений ще у далекому 1999 році і основною метою його діяльності є сприяння консолідації зусиль суспільства у вирішенні питань безпеки та виживання дітей в умовах дії шкідливих і небезпечних факторів природного та техногенного характеру.

  Відділення громадського руху «Школа безпеки» створені у всіх регіонах. України, а програмою зимового збору передбачено проведення навчально-тренувальних занять, показових виступів,тренінгів. Такий захід проходить за сприяння Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Управління ДСНС в Івано-Франківській області.

  Цьогоріч і погодні умови якнайкраще сприяли навчанню рятувальної справи в горах у зимовий період: за вікном - -15, схили вкриті снігом, тож можна було працювати і з лавинними датчиками, і з GPS-ами, відшліфовувати техніку і тактику гірських сходжень, рух у зв’язках та із льодорубом по складному рельєфу та вибір маршруту, надання першої медичної допомоги при травмуваннях, переохолодженні та обмороженні.

  Найпривабливішими для юних учасників, звісно ж, стали змагання: пересування умовного потерпілого через навісну переправу, піднімання та спускання потерпілого крутими схилами на спеціальних ношах, пошук людини під лавиною за допомогою спеціального спорядження, відпрацювання з біперами та GPS-ами.

  Такі змагання дозволяють відчути єдиний дух команди, де один за всіх і всі за одного. де кожен простягне руку допомоги, підкаже, навчить. Підлітки зізнаються, що саме участь у різноманітних заходах «Школи безпеки» допомагає їм ви кристалізувати свою особистість, знайти себе, зробити тіло дужим, а дух сильнішим. Тут йдеться не тільки про прагнення до перемоги, а про дещо більше – усвідомлення себе єдиним цілим із командою, персональну відповідальність за колектив, за свій клан.

   Змагаються юні рятувальники і з того, хто ж уміє найкраще надати долікарську допомогу за різних життєвих обставин: накладання пов’язок, шин, допомогу при переохолодженні та обмороженні. Тобто, усі набуті тут вміння насправді важко переоцінити, адже у відповідних ситуація, коли час вимірюється секундами, саме ці навички можуть виявитися безцінними і врятувати людське життя.

  Дні тут летять як години. Уже незабаром і завершення заходу. Діти роз’їдуться, проте кожен повезе у серці часточку Духу «Школи безпеки», який закликатиме їх до перемог, до здорового способу життя, до безпеки…

100 556.jpg 100 611.jpg

100 614.jpg 100 639.jpg

100 667.jpg 100 726.jpg

100 772.jpg 100 779.jpg

 

На Івано-Франківщині розпочався зимовий навчально-тренувальний збір Всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки» «Буковець – 2017»

10 січня на базі Буковецької ЗОШ І-ІІ ступенів Верховинської районної ради Івано-Франківської області відбулося відкриття Зимового навчально-тренувального збору юних рятувальників Всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки» «Буковець – 2017».

Захід організовано Координаційною радою ВГДР «Школа безпеки» за сприяння ДСНС України, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Департаменту освіти і науки Івано-Франківської області та Верховинської райдержадміністрації.

Цього року у Зборі беруть участь понад 200 дітей з 12 регіонів України, 19 команд - Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Херсонської, Тернопільської, Миколаївської, Чернівецької, Вінницької, Рівненської, Івано-Франківської областей.

Юні рятувальники протягом 6 днів відпрацьовуватимуть вміння та навички дій  при  надзвичайних ситуаціях у зимовий період, надання домедичної допомоги. Змагатимуться у командному та особистому заліках, а також  здійснять сходження на гору Писаний Камінь та урочище Терношори, ознайомляться з народними традиціями Гуцульщини.

Рятувальники гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в Івано-Франківській області провели для учасників показові виступи з проведення рятувальних робіт на гірсько-лижних схилах у зимовий період та надання домедичної допомоги.

Далі за програмою відбулися навчально-тренувальні заняття, майстер-класи та тренінги для учасників з техніки та тактики гірських сходжень, пересування по снігу (рух в зв’язках, рух з льодорубом, рух по складному рельєфу та вибір маршруту, наведення перил на сніжних схилах); робота з лавинними датчиками, пошук та транспортування постраждалих у лавинах, надання домедичної допомоги при травмуваннях, переохолодженні та обмороженні.

 

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят рятувальники та працівники

Національної поліції навчають школярів правил безпеки

Діти Прикарпаття, як і всі маленькі українці, із нетерпінням очікують Новорічних та Різдвяних свят. По-перше – канікули, а значить, можна весело провести час в оточенні рідних та близьких. По-друге – веселощі, розваги, подарунки, та й взагалі чимало сюрпризів, на які така щедра ця незвичайна зимова пора.

  Безхмарність незабутніх планів та подій можуть затьмарити незвичайні, надзвичайні, а іноді – і просто небезпечні ситуації, від яких, на жаль, не захищений ніхто. До них найчастіше призводять незнання, легковажність та нехтування елементарними правилами безпеки життєдіяльності.

  А для того, щоб усі зимові свята для маленьких прикарпатців пройшли безхмарно та залишили по собі лише приємні спогади, рятувальники спільно з представниками Національної поліції провели напередодні канікул чимало профілактичних заходів з учнями загальноосвітніх шкіл.

  Теми таких особливих уроків безпеки охоплювали багато аспектів: як поводитися із піротехнічними виробами, як діяти і куди звертатися, коли виникла пожежа чи інша надзвичайна ситуація, як поводитися у натовпі та у випадку виявлення вибухонебезпечного предмета.     Крім того, школярам нагадали правила пожежної безпеки та поводження із електричними та газовими приладами, правила дорожнього руху та як поводити себе, коли ти вдома сам.

  Такі профілактичні заходи будуть проводитися представниками силових структур у навчальних закладах Івано-Франківщини й надалі, адже мета у всіх одна – щоб у дітей від проведених зимових свят залишилися лише позитивні спогади, не затьмарені травмами, нещасними випадками чи іншими трагедіями.

 

Городенківський район: рятувальники навчають дітей відповідально ставитися до власного життя та здоров’я

Вчити правил безпеки життєдіяльності дітей потрібно змалку, щоб вони зрозуміли, що саме від їхньої поведінки багато чого залежить. Саме з метою ознайомити дітей з діяльністю пожежно-рятувальної служби, нагадати їм правила безпеки життєдіяльності та необхідність дотримуватись їх городенківські рятувальники провели акцію «Запобігти.Врятувати.Допомогти» в загальноосвітній школі села Глушків.

Дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців. Також учні могли відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, одяг та каски пожежних.

Працівники пожежно-рятувальної служби звернули увагу присутніх на основні правила безпечної поведінки вдома при користуванні електричними та газовими приладами, застерегли школярів від небезпечних забав із сірниками та запальничками. Також діти дізналися про заходи безпеки у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів. Школярам роздали застережливі листівки.

Заходом залишилися задоволені усі – як присутні, так і організатори. Усі розуміють, що така масово-роз’яснювальна робота серед дітей матиме позитивні наслідки та сприятиме обережності підростаючого покоління та умінню протистояти надзвичайним ситуаціям різного характеру.

 

На виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області завітали учні Івано-Франківської спеціалізованої школи №5

  На виставку пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області завітали учні Івано-Франківської спеціалізованої школи №5. Вони ознайомилися з діяльністю пожежно-рятувальної служби Прикарпаття.

  Школярі завітали в зал історії. Тут перед ними постав один із основних експонатів  - картина художника Варенні, на якій зображено охоплене полум’ям місто Станіслав, а саме пожежа, яка сталася в   1868 році, внаслідок якої тоді вигоріла третина міста.

 Саме після цієї пожежі у Станіславі почали створювати перший професійний підрозділ  пожежників.

 З фотокарток на стіні відслідковували юні відвідувачі виставки усі етапи становлення та розвитку пожежної охорони на Івано-Франківщині.

 Захоплюючі діорами, спеціальне обладнання та спорядження рятувальників побачили школярі у ряді інших залів виставки-музею.  Юні івано-франківці не приховували своєї цікавості  та приємних вражень від побаченого.

  Вони почерпнули для себе багато цікавої та корисної  інформації, і не лише тому, що  зазирнули на мить у минуле, але й тому, що зрозуміли наскільки важливо дотримуватись правил безпечної поведінки в повсякденному житті, щоб з тобою не сталося біди.

8.jpg 10.jpg

11.jpg 12.jpg

 

Виставку пожежно-рятувальної служби області відвідують прикарпатські школярі

Форм та методів навчання людей правил безпеки життєдіяльності є чимало. Один із дієвих - відвідування спеціалізованих виставок пожежно-рятувальної служби. Тільки відвідавши подібні заклади, кожен має змогу наочно переконатися, скільки лиха та біди можуть завдати людям надзвичайні ситуації і наскільки необхідними є знання правил безпеки. 

  Причини для відвідування Івано-Франківської виставки пожежно-рятувальної служби, у кожної людини свої: хтось хоче дізнатися більше про далеке минуле свого краю, когось цікавлять раритетна пожежна техніка та обладнання, інші хочуть познайомитися із представниками небезпечної, але потрібної людям професії рятувальника. Проте користь од відвідин пожежної виставки-музею не обмежується цими аспектами. Екскурсанти тут отримують також усвідомлення крихкості людського життя, важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності, щоб побачене та почуте у стінах виставки не трапилося в реальності з жодним із її відвідувачів.

 3 листопада виставку пожежно-рятувальної служби Прикарпаття відвідали одразу дві групи дітей – четвертокласники Черніївської загальноосвітньої школи та вихованці Івано-Франківського дитячого денного центру «Назарет».

 У залі історії діти пильно розглядали найпростіші або й навіть примітивні, з погляду сучасної людини, засоби гасіння пожежі та пожежно-технічне обладнання, яке існувало всередині 19-го століття. Тут можна було побачити також фотографії найвеличніших досягнень тодішньої інженерної думки – перші пожежні автомобілі, що прийшли на зміну кінно-бочковим ходам.  А найбільшою принадою історичного залу є унікальна картина народного художника Миколи Варенні, на якій зображена пожежа у Станіславові 1868-го року. Саме вона змусила нарешті місцевий магістрат створити у місті першу професійну пожежну охорону. Після вражаючої картини справжнього вогняного лиха цілком логічно наступним кроком для гостей музею стає знайомство із сучасними видами засобів пожежегасіння та принципом їх дії, а також зразками бойового одягу рятувальників. Крім цього, нікого з відвідувачів не залишила байдужою діорама „Квартира до і після пожежі”, що являє собою крихітний макет реального житла і дозволяє продемонструвати загалу результат безвідповідального ставлення людини до виконання найпростіших правил безпеки життєдіяльності. Такий принцип наочності, підкріплений влучними коментарями фахівця, має певний вплив на свідомість маленьких відвідувачів.

  До речі, з початку цього року зали виставки пожежно-рятувальної служби Прикарпаття відвідали  близько тисячі мешканців Івано-Франківщини. 

 DSC_0516.jpg DSC_0678.JPG

DSC_0531.jpg DSC_0672.JPG

 

Урок безпеки для школярів

    4 листопада працівники державного пожежно-рятувального поста смт. Яблунів Косівського РВ У ДСНС в області провели для учнів Текучанської ЗОШ 1-2 ступенів «Урок безпеки», який минув дуже цікаво та пізнавально. Діти оглянули спорядження, яким користуються рятувальники під час гасіння пожеж, почули, до яких непоправних наслідків може призвести нехтування правилами пожежної безпеки. Адже від маленької іскри, спричиненої простою неуважністю, постає руйнівний і безжалісний вогонь, який нищить майно і забирає людські життя.
    Також дітям нагадали, як потрібно себе вести під час осінніх канікул, що робити у випадку виявлення вибухонебезпечного предмету, як поводити себе біля водойм, щоб не трапилося біди. Для кращої наочності дітям роздали листівки застережуючого характеру.
     А також школярі змогли побачити зблизька пожежний автомобіль і як подається вода зі ствола під час гасіння пожеж. Все побачене викликало у дітей багато запитань, на які пожежники відповідали охоче, адже йдеться про найважливіше – безпеку дитячого життя.

14914787_1719936618324300_1107964503_n.jpg 14914869_1719935994991029_432424208_n.jpg

14937853_1719936651657630_1568533608_n.jpg 14958533_1719935981657697_598445954_n.jpg

14961531_1719936624990966_1340703182_n.jpg 14961575_1719936628324299_1684641901_n.jpg

 

 

Рятувальники провели захід «Сходинки у безпечне життя» для учнів Івано-Франківського вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки

Сьогодні на базі Івано-Франківського вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки працівниками Івано-Франківського міського відділу Управління ДСНС в області було проведено захід на тему «Сходинки у безпечне життя».

Розпочався захід з умовної надзвичайної ситуації - «на першому поверсі навчального закладу сталася пожежа».  Всі діяли чітко та злагоджено. Учні та педагоги організовано покинули навчальні приміщення, де на подвір’ї училища їх вже чекали рятувальники. Вогнеборці ознайомили всіх з діяльністю Служби порятунку та розповіли, якою нищівною є сила вогню.

А далі було найцікавіше - вогнеборці продемонстрували учням та педагогам техніку і спорядження рятувальників, навчили правил користування вогнегасником. Учні ліцею мали змогу одразу ж попрактикуватися - погасити умовне загоряння за допомогою вогнегасника.

Учні та педагоги підкреслили важливість проведення таких заходів, одностайно зазначивши, що основи безпеки життєдіяльності – це фундамент знань, якому необхідно навчати з дитинства…

 

У рамках Тижня безпеки життєдіяльності рятувальники зустрілися з вихованцями Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату

В житті кожної молодої людини настає пора, коли вона повинна визначитися із майбутньою професією. Для юнаків, котрі навчаються у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернаті, уже цілком ясно: незабаром вони – офіцери силових структур. Однак яких саме, поки що знають не усі. Багатьом допомогла обрати свій подальший шлях зустріч із працівниками Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, котра відбулася у рамках Тижня безпеки життєдіяльності в цьому навчальному закладі.

 Спочатку юнакам розповіли про будні рятувальників, кожен з яких може видатися звичайній людині сюжетом  пригодницького фільму, а для працівників пожежно-рятувальної служби це – звичайна робота. Також глядачам продемонстрували цікавий та пізнавальний фільм про роботу рятувальників.

  Піротехніки Управління ДСНС в області розповіли ліцеїстам про технічні характеристики боєприпасів минулих воєн, котрі й нині часто знаходять на території нашої області, способи та методи їх виявлення та знешкодження.

  Медики продемонстрували присутнім, як правильно визначити стан та надати першу медичну допомогу потерпілому внаслідок надзвичайної ситуації, очистити рану та накласти пов’язку.

  Крім того, надвірнянські рятувальники показали юнакам пожежно-рятувальні автомобілі, за допомогою яких ліквідовувалися вже не одна пожежа та інші надзвичайні ситуації, розповіли про тактико-технічні характеристики цих транспортних засобів.

 Ця зустріч з рятувальниками, стверджує директор Прикарпатського військово-спортивного ліцею Микола Мартинюк, справила на юнаків незабутнє враження, надала їм чимало корисної інформації, а багатьом допомогла визначитися із майбутньою професією.

 DSC_0019.JPG DSC_0022.JPG

DSC_0023.JPG DSC_0040.JPG

DSC_0043.JPG DSC_0046.JPG

DSC_0051.JPG DSC_0077.JPG

 

У рамках Тижня безпеки життєдіяльності рятувальники завітали на спортивно-пожежне свято до дошкільнят

Життя дається тільки раз, воно безцінне. Коли ж ідеться про життя дітей, це набуває ще більшого сенсу. Адже у нашому урбанізованому світі саме на малюків чатує безліч небезпек: електрика, газ та навіть звичайні сірники в невмілих дитячих руках можуть за одну мить перетворитися із хороших друзів на запеклих ворогів. Щоб не трапилось біди, дорослі зобов’язані донести до дітей у доступній для них формі елементарні знання з безпеки життєдіяльності. Саме з такою благородною метою у дошкільних навчальних закладах області проводяться відповідні заходи у рамках Тижня безпеки життєдіяльності

  Справжнісіньке спортивно-пожежне свято відбулося в івано-франківському дитячому садочку №19, що має красиву назву «Троянда». Тут виховуються  сильні та відважні малюки, котрі не лише займаються спортом, а й добре знають правила безпеки життєдіяльності, одним словом, - справжні маленькі рятівники.

  Діти розбилися на дві команди: «Витривалі» та «Сміливі». Вони наввипередки бігали, стрибали, брали участь у веселій естафеті, гасили умовне полум’я різноманітними способами. Рятувальників, котрі завітали у гості, вони привітали пісеньками, приказками та прислів’ями з тематики безпеки життєдіяльності, здивували їх правильними відповідями на цікаві запитання вікторини.

 Крім того, маленькі пожежники рятували від лісової пожежі тамтешніх мешканців – звіряток. Один за одним підбігали дітки із обох команд до свого обійнятого полум’ям дерева і гасили вогонь усім, чим могли: вогнегасниками, піском, відерцями з водою. А ось куди та як правильно телефонувати у випадку лиха, однаково добре знали усі.

   Перед вихованцями «Троянди» виступили і працівники пожежно-рятувальної служби області. Діти уважно слухали розповідь рятувальників, жваво відповідали на поставлені запитання, переглядали цікаві мультики.

  Відчувається, що навчання дітей правил безпеки життєдіяльності у дитсадку №19 поставлено на високий рівень. Діти знають, як поводити себе, коли залишаєшся сам удома, що робити та куди звертатися у випадку біди.

  Велика заслуга у такій високій поінформованості дітей про безпеку життя, звісно ж, тутешніх педагогів, котрі зуміли підібрати такі форми й методи, щоб дошкільнята, граючись, пізнавали навколишній світ та уміли правильно поводити себе у ньому.

  Хочеться сподіватися, що проведення таких заходів з питань безпеки життєдіяльності серед дошкільнят допоможе уникнути в подальшому трагедій і зберегти не одне дитяче життя.   

 DSC_0115.JPG DSC_0116.JPG

DSC_0122.JPG DSC_0126.JPG

DSC_0128.JPG DSC_0140.JPG

DSC_0149.JPG DSC_0151.JPG

DSC_0161.JPG DSC_0171.JPG

 

На Івано-Франківщині стартував Тиждень безпеки життєдіяльності

Щорічно в державі внаслідок різного роду надзвичайних ситуацій травмуються та гинуть діти. Щоб не допустити в подальшому дитячих трагедій, за ініціативи Управління ДСНС в Івано-Франківській області в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Прикарпаття з 10 жовтня стартував Тиждень знань безпеки життєдіяльності, в рамках якого рятувальники проводять з дітьми тематичні виховні години, вікторини, конкурси, ”Уроки безпеки”. Зустрічі з рятувальниками проходять як у школах і дитячих садочках, так і на базі виставки пожежно-рятувальної служби області.

Сьогодні рятувальники побували на уроках у ЗОШ №16 та спеціалізованій школі №5 Івано-Франківська. Вони розповіли дітям про випадки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які відбуваються на теренах області, їх причини і наслідки, продемонстрували як користуватися вогнегасниками різного типу. Під час таких занять школярі мають змогу показати свої знання з правил безпеки життєдіяльності, беручи участь у тематичних вікторинах. Учні також переглянули фільми про діяльність пожежно-рятувальної служби краю.

Побували школярі і на виставці пожежно-рятувальної служби, де на них теж очікувало багато нового і несподіваного. Їм провели екскурсію виставковими залами музею. Дітей дуже зацікавили рідкісні експонати, зокрема, в залі історії вони пильно розглядали засоби гасіння пожежі та пожежно-технічне обладнання, яке було на озброєнні пожежників ще в 19-му столітті. Також діти мали можливість оглянути фотографії найвеличніших досягнень тодішньої інженерної думки – перші пожежні автомобілі, що прийшли на зміну кінно-бочковим ходам. Неабияку цікавість юних прикарпатців викликала унікальна картина народного художника Миколи Варенні, на якій зображена пожежа у Станіславові 1868-го року. Крім цього, нікого з школярів не залишила байдужою діорама „Квартира до і після пожежі”, що являє собою невеликий макет реального житла і саме демонструє результат безвідповідального ставлення людини до виконання правил безпеки життєдіяльності.

Такі ”Уроки безпеки” проводитимуться на Івано-Франківщині й надалі, адже саме вони допоможуть дітям усвідомити найважливіше – цінність людського життя.

DSC_0033.JPG

Рятувальники зустрілися з учнями Івано-Франківської гімназії № 2

На Прикарпатті рятувальники продовжують навчати дітей правил безпеки життєдіяльності. 7 жовтня працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області завітали до учнів Івано-Франківської гімназії № 2.

Підліткам розповіли про будні рятувальників, кожен з яких може видатися звичайній людині сюжетом  пригодницького фільму, а для працівників пожежно-рятувальної служби це – звичайна робота. Також глядачам продемонстрували цікавий та пізнавальний фільм про роботу рятувальників і кадри оперативного відео ліквідації  пожеж, екстремальні умови, у яких щодня доводиться працювати вогнеборцям.

Діти дізналися про особливості поводження із вибухонебезпечними предметами, причини та наслідки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, специфіку роботи пожежно-рятувальної служби області, правила поведінки поблизу водойм у період міжсезоння та взимку.

Вражень було дуже багато, запитань – теж. Такі зустрічі із рятувальниками, стверджує  директор  Івано-Франківської гімназії № 2 Геннадій Косар, дуже корисні для підлітків: вони вчать їх звертати увагу на найменші деталі, бути уважними та обережними, адже біда не стукає у двері, а завжди приходить несподівано.

DSC07756.JPG

 

Урок безпеки життєдіяльності пройшов невимушено та цікаво

Дуже часто трапляються випадки, коли діти нехтують правилами безпеки та стають заручниками власної необережності. В сучасному світі небезпека чатує на кожному кроці: працюють електропобутові прилади, є вільний доступ до небезпечних предметів і хімічних речовин. Саме тому рятувальники проводять багато тематичних уроків, бесід та занять, лейпмотивом яких є обговорення способів збереження життя та здоров’я дітей та підлітків у сучасному урбанізованому світі.

  Із початком нового навчального року відновилася вже традиційна співпраця прикарпатських рятувальників та педагогів, метою якої є підвищити обізнаність школярів у сфері безпеки життєдіяльності, навчити їх запобігати біді і правильно діяти у випадку різних надзвичайних ситуацій.

 Урок з безпеки життєдіяльності, котрий 27 вересня працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області провели для восьмикласників Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 7, пройшов невимушено та цікаво. Активно обговорювалися  правила поведінки у різних життєвих випадках.

 Фахівці розповіли дітям про основні причини та жахливі втрати, котрі здатне заподіяти неконтрольоване полум'я, про кількість пожеж та надзвичайних ситуацій, що мали місце на території області. Також восьмикласникам нагадали правила поводження із електричними та газовими приладами, основні вимоги поведінки на берегах водойм. Це було зовсім незайвим, адже навіть у період міжсезоння траплялися випадки, що річки чи озера забирали людські життя.

   Дізналися підлітки і про структуру та функції пожежно-рятувальної служби. Вони зрозуміли, що професія рятувальника небезпечна і почесна. Пожежники, піротехніки, гірські рятувальники, водолази – специфіка роботи у них різна, а от мета завжди одна – мінімізувати наслідки нещастя, надати допомогу тим, хто її потребує. Тому було чимало запитань: де здобувають фах рятувальника, яка техніка є на озброєнні пожежно-рятувальних підрозділів Івано-Франківщини, з яких причин найчастіше трапляються надзвичайні ситуації на Прикарпатті. Рятувальники задовольнили дитячу цікавість та відповіли кожному.

  Тематичні заходи з безпеки життєдіяльності й надалі проводитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах області. Вони, без сумніву, допоможуть прикарпатським школярам свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.

                            DSC_0384.JPG   DSC_0393.JPG

 

 

Рятувальники провели урок безпеки життєдіяльності для третьокласників Івано-Франківської спеціалізованої школи №5

Перші уроки безпеки маленький громадянин отримує, звісно у колі сім’ї та дошкільних навчальних закладах. Докладніше такі проблеми розглядають уже у початкових класах на уроках «Основи здоров’я». Частими гостями на таких уроках в школах обласного центру є й працівники пожежно-рятувальної служби.  26 вересня вони завітали до учнів третього класу Івано-Франківської спеціалізованої школи №5.

…Так уже склалося історично, що івано-франківські рятувальники та учні п’ятої школи – сусіди. І ті, й інші щодня поспішають у власних справах затишною вулицею імені Франка: одні – працювати, інші – навчатися. Та й у гості одне до другого заходять нерідко: діти – на екскурсію до виставки  пожежно-рятувальної служби, котра знаходиться тут-таки на Франка, а рятувальники приходять на тематичні уроки, щоб навчити школярів правил безпеки життєдіяльності, розповісти про свою повсякденну роботу і таким чином привчити дітей відповідальніше ставитися до власного життя та здоров’я.

 Третьокласники, до яких завітали рятувальники, виявилися напрочуд вдячною аудиторією. Тишини, котра панувала у класній кімнаті під час розповіді, кажуть учителі, важко добитися навіть педагогам із багаторічним стажем. А історії із повсякденного сповненого небезпек та тривожних виїздів життя рятувальників, почуті безпосередньо від них реальні випадки, коли чиясь необережність чи безвідповідальність спричинили справжнісінькі трагедії, не залишили байдужими жодного із маленьких слухачів. Кожен зробив із почутого свої висновки.

 Зустрічі працівників пожежно-рятувальної служби з учнями шкіл міста продовжуватимуться й надалі, адже гасло рятувальників «Запобігти.Врятувати.Допомогти.

DSC_0380.JPG

 

 

Зустрічі з рятувальниками у літніх таборах – для безпечного життя дітей

 

Одним із найважливіших напрямків роботи пожежно-рятувальної служби є пропаганда безпеки життєдіяльності, адже простіше запо­бігти траге­ді­ям, аніж лі­к­відовувати сумні наслідки лиха. Найвразливішою категорією суспільства, зазвичай, є діти. Саме тому робота з ними  є пріоритетною для рятувальників,  тож у дитячих закладах літнього відпочинку та оздоровлення області  впродовж літа тривають зустрічі юних відпочивальників із працівниками Управління ДСНС в області, які відбуваються у рамках громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти».

У невимушеній атмосфері діти ознайомлюються із діяльністю рятувальників, причинами і наслідками різних нештатних ситуацій, пригадують правила безпечної поведінки, яких необхідно дотримуватися у побуті та під час відпочинку – в лісі чи біля водойм. Також діти мають нагоду дізнатися про будову і тех­ні­ч­ні мо­жливості пожежного ав­томобіля, побачити спеціальний одяг та споря­д­ження, яке викорис­то­­ву­ють пра­цівники «Народної слу­­жби порятунку 101». Найцікавішим зазвичай буває конкурс на швидкість одягання одягу пожежника-рятувальника, під час якого можна не тільки продемонструвати справність,  а й відчути себе  справжнім рятувальником. Відчуття причетності до цієї героїчної і такої  потрібної людям професії дає і участь у гасінні умовного загорання.

Загалом такі заходи в рамках проведення громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти» за участю працівників Управління днями відбулися у дитячих закладах літнього відпочинку та оздоровлення «Верховина», «Веселкова країна» та «Перлина Прикарпаття».

Важливість таких заходів у формі  безпосереднього спілкування  з дітьми під час літнього відпочинку добре усвідомлюють  і педагоги, адже вони –  ще один  аспект виховної роботи, спрямованої на  дотримання правил життєдіяльності, на розуміння дітьми спра­в­ж­ньої цінності людського життя та здоров’я. Також такі пізнавальні та цікаві зустрічі з рятувальниками – це ще один переконливий доказ того, що робиться все необхідне, щоб життя дітей дійсно було безпечним і цікавим, сповненим самореалізації і радості  гармонії зі світом.

 

Прикарпатські рятувальники ознайомили зі специфікою своєї служби вихованців оздоровчого табору «Січ Соколина»

 

   В оздоровчому таборі «Січ Соколина»,  розташованому  у мальовничому куточку, оточеному лісом, неподалік  річки Лімниці та гори Сокіл, що на території Галицького району, побували у гостях  працівники У ДСНС в області. Діти, готуючись зустрічати  таких гостей, підготували виставку малюнків на тему безпеки життєдіяльності.

  Рятувальники розповіли  про специфіку  своєї професії, яка вимагає мужності та фізичної ви­т­ривалості, адже доводиться пра­цю­вати в екстремальних умовах, ризикуючи власним здоров’ям, а то й життям.  Також діти дізналися  про випа­дки пожеж та інших надзвичайних ситуа­цій, які трапилися на терито­рії обла­сті, про діяльність «Народної служби порятунку 101», про три­вожні ви­їзди рятувальників на ліквідацію надзвичайних ситуацій та надання допомоги людям, котрі по­трапили в біду. Рятувальники  нагадали основні правила безпечної поведінки при виявленні вибухонебез­пе­чних предметів, користуванні еле­ктро- та газо­ви­ми приладами,  ря­тувальники не ом­инули увагою і небезпеки, пов’я­за­ні з проведенням літніх канікул. Зокрема під час відпочинку на природі біля водойм чи під час грози, як вести себе, коли  натрапляєш на гадюку,  застерегли від необачності  назбирати в кошик отруйних грибів під час тихого полювання.

 А потім розпочалося найцікаві­ше: демонстрація  пожежно-ряту­ва­­льного спорядження та обладна­ння і бойового одягу, яким рятувальники користуються під час гасіння пожеж і надання допо­мо­ги .Велику цікавість у дітей викли­кав виступ водолазів, які продемонстрували їм своє обладнання, а також розповіли про спе­цифіку порятунку людей на водоймах, продемонструвавши свою розповідь практичними діями.

Також відбувся і конкурс на швидкість одягання бойового одягу, який завжди викликає особливі емоції, адже є нагода не тільки  на певний час стати рятувальником, а й перевірити себе на спритність.   Під час цієї зустрічі рятуваль­ни­­ки  відповідали на різноманітні запитання, адже дітей цікавили  всі то­нкощі професії, а та­­кож те, в яких вищих  навчальних за­кладах мо­жна отримати відповідну освіту. Тож самі діти зізнаються, що вони ді­зналися багато цікавого і корисного, та по-новому відкрили для себе професію рятувальника,  і краще зрозуміли  всю ва­жливість дотримання правил безпеки життєдіяльності, дізналися, як вбе­регти себе і оточуючих від бі­ди, усвідомили справжню цінність лю­дського життя та здоров’я.    

                       

 

Рятувальники розповіли про безпеку у таборі «Лімниця»

Відпочинковий сезон на Прикарпатті уже добігає кінця, проте у позаміських закладах оздоровлення та відпочинку все ще приємно проводять дозвілля сотні дітей. Відпочивають вони і у таборі «Лімниця», що у селі Вістова Калуського району. 
Тут діти та підлітки мають можливість пізнати справжню ціну собі і тим, хто поруч, дізнатися багато нового, адже кожний день перебування в таборі відкриває для них щось цікаве та захоплююче. А довколишня краса чудової природи, чиста Лімниця, різнобарв’я трав та багатоголосся пташиного щебету наче накладаються на дитяче внутрішнє відчуття спокою та гармонії, дарують незабутнє усвідомлення багатих власних можливостей. 
Дні безпеки життєдіяльності у «Лімниці» проводяться щозміни. Один із таких заходів пройшов 16 серпня. У ньому взяли участь рятувальники.
Від людей у погонах юні відпочивальники почули про велику користь і страшну небезпеку, котру несуть вогняна і водяна стихії, про вічний вибір між добром і злом, котре робить людина, дотримуючись чи відкидаючи правила безпеки життєдіяльності. Діти усвідомили, що у багатьох випадках саме від їхніх знань, навичок та умінь залежить життя і здоров’я.
Діти дізналися про будову та технічні характеристики пожежного автомобіля. Вразили всіх і можливості аварійно-рятувального спорядження. Бажаючі із задоволенням одягали бойовий одяг і спорядження, аби відчути себе на мить працівником пожежно-рятувальної служби.
За словами педагогів, дітям було дуже цікаво, адже таке вони бачать не щодня. А важливим виховним моментом була і безпосередня присутність рятувальників. 
Як свідчить практика, проведення таких заходів є чудовою нагодою донести до підлітків інформацію про елементарні правила безпеки власного життя, адже від того, чи володіють діти такими знаннями, залежить їхнє безпечне життя.

Навчати правилам безпеки у невимушеній літній атмосфері

1Традиційно впродовж літнього відпочинкового періоду рятувальники Управління ДСНС в області проводять заходи в рамках громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» в дитячих оздоровчих закладах Івано-Франківщини.

Проведення таких заходів є чу­до­вою нагодою донести до підлітків знання про елементарні правила бе­зпеки їх життя. А не­ви­мушена обстановка, участь дітей у різноманітних тематичних конку­рсах та вікторинах, та, найголовніше, особисте спілкування з рятува­льниками ми­ттєво відкладаються у їхній пам’я­ті.

Працівники пожежно-ря­тува­ль­ної служби 8 липня побували в оз­до­ро­в­чо­му комплексі «Лімниця», що у Калуському районі. Традиційно захід розпоча­вся зі знайомства з слу­жбою. Рятувальники нагадали дітям  основні правила безпечного відпочинку під час літніх канікул – вдома, в лісі, на водних об’є­к­­тах, звернули увагу, як правильно пово­дитися з во­г­нем, щоб не сталося біди.

Рятувальники також ознайомили дітей з бойовою технікою та спорядженням, продемонстрували гасіння умовного загорання. Далеко не кожного дня трапляється нагода не ті­льки побачити рятувальне спорядження на власні очі, а й примі­ряти його. Програма заходу була цікавою та повчальною. Велике захоплення у відпочиваючих викликав ко­нкурс на швидкість одягання бойового одягу пожежника-рятувальника, в якому активну участь брали не тільки хлопці, а й ді­вчата.

Як зазначають рятувальники, та­­кі тематичні заходи привертають особливу увагу дітей до мужньої, героїчної професії пожежника-рятувальника, виховують у молодого покоління відповідальне ставлення до безпеки власного життя.

День безпеки в дитячому таборі «Лімниця»

1Відпочинковий сезон на Прикарпатті вже розпочався, тож у позаміських закладах оздоровлення та відпочинку приємно проводять дозвілля сотні дітей із різних куточків України. Триває  чергова зміна і в таборі «Лімниця», що в селі Вістова Калуського району.

І вже традиційно, до мешканців табору завітали  працівники Управління ДСНС в області, адже в «Лімниці» дні безпеки життєдіяльності проводяться щозміни.

Вихованці табору  дізналися чимало цікавого про діяльність Служби порятунку  «101», про випадки пожеж на території області та причини, через які вони виникають. Рятувальники  розповіли  про будову та технічні характеристики пожежного автомобіля,  продемонстрували  обладнання, за допомогою якого ліквідовують55555 різного роду надзвичайні ситуації.  Також дітям розповіли, як правильно діяти  під час знаходження вибухонебезпечних предметів, щоб не наражатися на небезпеку, та до яких наслідків може привести  нехтування елементарними правилами безпеки під час відпочинку на водних об’єктах. Дітям показали, як практично користуються рятувальники  певними засобами порятунку на воді,  рятувальним  кругом та кінцем Александрова.  

Та й в домашніх умовах, коли вони під час літніх канікул залишаються самі вдома, важливо не забувати про  елементарні правила  користування електричними та газовими приладами, бо навіть маленька іскра може призвести до великого лиха.

Діти усвідомили, що у багатьох випадках саме від їхніх знань, навичок та умінь залежить як їхнє власне здоров’я та життя, так і оточуючих людей, про вибір між 22добрим і поганим, котрий робить людина, дотримуючись, чи ігноруючи правила безпеки життєдіяльності.

Також в рамках Дня безпеки рятувальники запропонували вихованцям табору взяти участь у тематичних конкурсах. Велике захоплення у дітей викликав конкурс на швидкість одягання бойового одягу пожежника-рятувальника, в якому активну участь брали всі бажаючі. Адже цей конкурс дає можливість не тільки продемонструвати власну спритність, а й відчути себе справжнім рятувальником і, можливо, зрозуміти, що саме ця професія припала до душі.

Свято вдалося, дітям було дуже цікаво спілкуватися з рятувальниками, вони дізналися  та побачили багато пізнавального і нового для себе. А проведення таких заходів є чудовою нагодою донести до підлітків інформацію про елементарні, але такі необхідні правила безпеки власного життя, адже від того, чи володіють діти цими знаннями, залежить їхнє безпечне життя.

Діти побували у гостях у долинських рятувальників

Для дітей настала чудова  пора літніх канікул, вони мають змогу відпочити, набратися сил перед початком нового навчального року. Щоб відпочинок для дітей став приємним, незабутнім і – головне – безпечним, рятувальники продовжують навчати і роз’яснювати школярам основні правила безпеки життєдіяльності.

6 червня працівники Долинського райвідділу Управління ДСНС України у Івано-Франківській області провели цікаву зустріч для дітей Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. Вони запросили їх до себе в гості, і не тільки  провели  пізнавальну екскурсію, а й розповіли  про багато потрібних речей, що стосуються  безпеки життєдіяльності.

Так,  під час екскурсії фахівці Служби порятунку нагадали дітям правила поведінки під час пожежі, виявленні підозрілих і вибухонебезпечних предметів, правила поведінки під час перебування у лісових масивах і на водоймах краю. Також рятувальники  практично навчали дітлахів, учителів і вихователів правил використання вогнегасників.

Школярі оглянули техніку, яка є на озброєнні у рятувальників і дізналися багато цікавого, про нелегку, але таку потрібну людям професію.

Загалом, екскурсія видалась дуже цікавою і корисною для дітей, та навчила, як убезпечити себе та близьких від біди та куди звертатись у разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації чи події. А також  діти ще раз усвідомили, що  безпека їхнього життя залежить, в першу чергу, від них самих.

Наостанок співробітники Служби порятунку вручили тематичні листівки.

Слід зазначити, що таку профілактичну роботу серед дітей рятувальники проводять постійно, особливо її активізуючи у пору літніх канікул.

 

Рятувальники нагадують школярам правила безпеки життєдіяльності

Уже у перші літні дні в усіх школах Івано-Франківщини розпочали роботу пришкільні табори. Саме тепер, коли і у вчителів, і в учнів є достатньо часу для невимушеного спілкування, розпочинається найцікавіше: вони разом гуляють, відвідують виставки та музеї. Важливо, звичайно, не лише розширювати дитячий кругозір, а й вчити їх правильно поводити себе у випадку різноманітних надзвичайних ситуацій, у котрі діти часто-густо потрапляють саме влітку. Про такі ситуації та шляхи їх вирішення юні відпочивальники дізнаються від людей, котрим доводиться стикатися із небезпекою щодня, – працівників пожежно-рятувальної служби області.

Добре налагоджена така робота на Рогатинщині. Вогнеборці Рогатинського райвідділу Управління ДСНС в області організовують зустрічі зі школярами не лише безпосередньо на території навчальних закладів, але й запрошують дітей на екскурсії до свого підрозділу. Школярі мають змогу оглянути пожежні автомобілі, спорядження та обладнання, що знаходиться на озброєнні у пожежників, почути цікаві розповіді про реальні факти долання вогневих випадків та рятування людей, дізнатися про найменші подробиці непростої, проте героїчної і такої потрібної людям професії рятувальника.

Окрім того, дітям наголошують на необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності у побуті та під час відпочинку.

У Міжнародний день захисту дітей прикарпатські рятувальники навчали школярів правил безпеки життєдіяльності

 1Ось і настали літні канікули – мрія усіх без винятку школярів. На жаль, саме під час літнього відпочинку діти найчастіше потрапляють у різні небезпечні ситуації, коли лише від їх уміння правильно поводити себе залежить їхнє здоров’я, а іноді – й життя. Щоб не допустити дитячих трагедій, закріпити знання школярів з правил безпечної поведінки, рятувальники проводять зі ними масово-роз’яснювальну роботу у найрізноманітніших формах.

1 червня – у Міжнародний день захисту дітей – у гості до прикарпатських рятувальників завітали вихованці пришкільного табору «Сонечко» Івано-Франківської загальноосвітньої школи І ступеня № 26 та учні Переріслянської ЗОШ І-ІІІ ст. Надвірнянського району.

У приміщенні виставки пожежно-рятувальної служби області рятувальники розповіли22 школярам чимало цікавого про становлення та розвиток пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, особливості роботи рятувальників під час різних надзвичайних ситуацій. Наголосили учням і на тих небезпеках, котрі чатують на дітей влітку і загрожують їх здоров’ю і життю: вибухонебезпечні предмети, отруєння грибами та укуси змій, виникнення пожежі, підступні водойми та незвідані гірські стежки. Звичайно, в усіх випадках працівники пожежно-рятувальної служби готові прийти на допомогу, однак це жодним чином не зменшує відповідальності за свою безпеку і самих школярів.

Також школярі побували на екскурсії у залах виставки пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Затамувавши подих, діти розглядали цікаві експонати, а розповідь екскурсовода переносила їх то у 19-е століття, коли у Станіславові вирувала велика пожежа, то у недалеке минуле, коли працівниками пожежно-рятувальної служби під час різних нещасть були врятовані життя десятків людей.

Справжньою несподіванкою для дітей була зустріч з рятувальниками першої Державної пожежно-рятувальної частини міста Івано-Франківська. Школярі мали чудову нагоду оглянути пожежні автомобілі, ознайомитися зі спеціальним спорядженням рятувальників і навіть приміряти його.

І урок, і екскурсія, безумовно, окрім приємних вражень, дали цим дітям дещо більше: усвідомлення цінності власного життя і розуміння, що у більшості випадків їхня безпека залежить від них самих.

Рятувальники провели Урок безпеки для шестикласників Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 24

1Захист здоров’я дітей і виховання підростаючого покоління – першочергове завдання нашого суспільства. Однак трапляються випадки, коли діти нехтують правилами безпеки та стають заручниками власної необережності. Щоб нагадати хлопчикам і дівчаткам про безумовну цінність життя та здоров’я, у загальноосвітніх закладах Івано-Франківщини рятувальники проводять спеціальні уроки: зустрічі, бесіди, конкурси, вікторини, на яких учні у інтерактивній формі більше дізнаються про те, як зробити цей світ безпечнішим.

12 травня івано-франківські рятувальники завітали до шестикласників загальноосвітньої школи №24 в обласному центрі. Діти із захопленням слухали цікавірозповіді працівників про діяльність служби, про ті відповідальні завдання, які постійно доводиться  виконувати рятувальникам. 

Школярам також розповіли про випадки пожеж, надзвичайних ситуацій,  котрі щодня трапляються в нашій області і особливо звернули увагу на ті факти, які стаються саме з вини дітей. Також учні мали змогу дізнатися багато цікавого про роботу рятувальних підрозділів Івано-Франківщини: рятувальну службу на водних об’єктах, гірську пошуково-рятувальну службу, діяльність групи піротехнічних робіт. До речі, школярів найбільше зацікавила розповідь про роботу прикарпатських піротехніків, які виїжджають на вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. 

Шестикласникам показали, як користуватися справжнім вогнегасником, а найсміливіші навіть мали змогу спробувати це. Кадри спеціальних навчальних фільмів наочно продемонстрували хлопцям та дівчатам усю небезпеку вогняної стихії та вибухонебезпечних предметів.

Оскільки літні канікули не за горами, школярам нагадали правила поводження поблизу водойм, у лісах та горах, вручили спеціальні застережні листівки. Зустріч видалася цікавою ще й тому, що відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу на кращий малюнок на протипожежну тематику, що проводився напередодні.

Як показує практика, проведення таких заходів у шкільних закладах за участю фахівців пожежно-рятувальної служби збагачує світогляд дітей,  доводить до їхньої свідомості багато корисної і потрібної інформації, яка знадобиться їм в повсякденному житті.

Старшокласники побували в гостях у рятувальників

1Сьогодні до рятувальників обласного центру завітали на екскурсію старшокласники Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості.

Спочатку перед дітьми виступила начальник сектора зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС в області Христина Перцович. Вона  звернула увагу дітей на користь, яку можна отримати від використання вогню, та небезпеку,  яку він у собі приховує, також роз'яснила основні причини і трагічні наслідки пожеж та людської недбалості в побуті.

Особливу увагу школярів Христина Володимирівна звернула на дотримання правил 35безпечної поведінки під час літніх канікул, зокрема нагадала дітям про безпеку поблизу водойм, під час відпочинку в лісі та вручила тематичні пам’ятки  застережливого характеру. В ході зустрічі юні ліцеїсти переглянули навчальний фільм про небезпеку застарілих боєприпасів.

Школярі також побували у залах виставки-музею пожежно-рятувальної служби Прикарпаття. Діти дізналися чимало інформації про діяльність пожежно-рятувальних підрозділів Івано-Франківщини, історію та сьогодення «Народної служби порятунку-101».

Також школярі мали можливість побачити бойовий одяг пожежника-рятувальника, спеціальне обладнання та спорядження, в якому доводиться працювати вогнеборцям під час гасіння пожеж, ліквідації надзвичайних ситуацій та надання допомоги людям. Неабияку цікавість у дітей викликала діорама «Квартира до і після пожежі», яку вони переглянули в залі профілактики. Саме ця тематична діорама є яскравим свідченням безвідповідального ставлення людини до дотримання елементарних правил безпечної поведінки в побуті.

Різноманітні тематичні заходи з питань безпеки життєдіяльності за участі працівників Управління ДСНС в області проходитимуть і надалі.  Адже, саме такі заходи, без сумніву, несуть чималу користь для молодого покоління, навчають дітей відповідальніше ставитися до безпеки власного життя.

Рятувальники зустрілися зі студентами Iвано-Франківського вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки

 

На Прикарпатті триває Тиждень безпеки життєдіяльності – дні, присвячені навчанню дітей та підлітків найважливішого: берегти власне здоров’я та життя. 21 квітня працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області завітали до студентів Івано-Франківського вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки. Цей навчальний заклад готує майбутніх операторів комп’ютерного набору, обліковців з реєстрації бухгалтерських даних, радіомеханіків з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури, електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин, операторів поштового зв'язку, слюсарів з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка), електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування. Усі ці спеціальності передбачають безпосередній контакт з електричними приладами. Саме тому зустріч із рятувальниками була побудована таким чином, щоб зробити якнайбільший наголос на необхідності дотримання правил безпеки саме у цій галузі.
Крім того, студентам розповіли про вибухонебезпечні предмети, причини та наслідки пожеж та інших надзвичайних ситуацій, специфіку роботи пожежно-рятувальної служби області. Також присутні у залі переглянули кадри оперативного відео безпосередньо із місця пожеж, побачили екстремальні умови, у яких щодня доводиться працювати вогнеборцям. 
Вражень було дуже багато, запитань – теж. Такі зустрічі із рятувальниками, стверджує заступник директора з виховної роботи Iвано-Франківського вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки Галина Мельник, дуже корисні для підлітків: вони вчать їх звертати увагу на найменші деталі, бути уважними та обережними.

Тисменицькі рятувальники навчали дошкільнят правил безпеки

1Коли за вікном сяє весняне сонце, а повітря духм’яне від розквітлих дерев та молодої трави, особливо гостро відчуваєш усю повноту життя - воно безцінне. Коли ж ідеться про життя дітей, усе сказане вище набуває й зовсім особливого сенсу. Адже у нашому урбанізованому світі саме на малюків чатує безліч небезпек: електрика, газ та навіть звичайні сірники в невмілих дитячих руках можуть за одну мить перетворитися із хороших друзів на запеклих ворогів.

Щоб не трапилось біди, дорослі зобов’язані донести до дітей у доступній для них формі елементарні знання з безпеки життєдіяльності. Саме з такою благородною метою цієї весняної пори рятувальники зустрічаються із вихованцями дитсадків.

13 квітня на екскурсію до державної пожежно-рятувальної частини №2 у Тисмениці 2прийшли малюки із Тисменицького дитячого ясел-садочку «Сонечко». Дітей ознайомили з основними правилами безпеки життєдіяльності, продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання. Дошкільнята неймовірно зраділи: далеко не щодня трапляється нагода не тільки побачити й торкнутися пожежного автомобіля, а й посидіти у ньому. Позитивних вражень було чимало. Працівники пожежно-рятувальної служби також нагадали дітям, як поводитися з електричними та газовими приладами, застерегли від небезпечних ігор із сірниками і запальничками.

Хочеться сподіватися, що проведення таких заходів з питань безпеки життєдіяльності серед дошкільнят та учнівської молоді допоможе уникнути в подальшому трагедій і зберегти не одне дитяче життя.  

 

Рятувальники проводять профілактичні заходи серед школярів

1На Івано-Франківщині рятувальники продовжують проводити масово-роз’яснювальну роботу серед дітей різного віку для того, щоб запобігти пожежам, навчити дошкільнят та школярів правильної поведінки на випадок виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій.

 12 квітня калуські вогнеборці спільно з відділом освіти Верхнянської об’єднаної територіальної громади провели у підвідомчих загальноосвітніх навчальних закладах профілактичні заходи. Дітям розповіли чимало цікавого: як не допустити пожежі вдома, під час навчання та відпочинку, що робити, коли помітив палаючу траву чи натрапив на невідомий предмет, куди телефонувати у різних небезпечних ситуаціях.

Сумно, однак саме рятувальникам у своїй роботі доволі часто доводиться бути очевидцями трагедій, що трапляються через незнання дітьми правил безпеки життєдіяльності. На конкретних випадках, що сталися на Івано-Франківщині, школярам пояснили, як поводитись у випадку надзвичайної ситуації. Діти зрозуміли, наскільки нищівною є сила вогню.

Крім того, школярі мали чудову нагоду побувати на екскурсії: вони завітали до державної пожежно-рятувальної частини №6 м. Калуш, оглянули техніку та спорядження рятувальників, поспілкувалися із вогнеборцями.

 

Урок безпеки пройшов цікаво та змістовно

131 березня працівники пожежно-рятувальної служби Прикарпаття завітали на відкритий урок безпеки до другокласників Івано-Франківської школи І ступеня №8. Тема уроку «Вогонь – друг чи вогонь – ворог» видалася надзвичайно актуальною, тому на заході були присутні чимало педагогів.

 

  Другокласники підготувалися до заходу як слід: вивчили багато цікавих загадок та віршиків, підготували тематичні ігри. Виявляється, діти дуже добре орієнтуються у сфері безпеки життєдіяльності. Вони також 5з великою цікавістю слухали розповідь рятувальників про пожежно-рятувальну службу Прикарпаття, її традиції та повсякденну нелегку роботу, основні причини та наслідки пожеж, інших надзвичайних ситуацій і способи їх запобігання.

 

  Хлопчикам і дівчаткам надзвичайно сподобалися повчальні мультики, де головні герої завжди рятують малюків від різноманітних бід, адже, як відомо, найкраще у такому віці дітьми засвоюються саме знання і інформація, подані в ігровій та веселій формі.

 

   3Такі заходи проводитимуться рятувальниками й надалі, адже вони навчають дітей головного – бути обережними, берегти своє здоров’я та життя.

 

 

 

 

Дошкільнята відвідали виставку пожежно рятувальної служби Прикарпаття

 

 30 березня до івано-франківських рятувальників завітали в гості маленькі та допитливі чомучки – вихованці дитячого центру «Енштейн». Ця цікава екскурсія стала для малюків чудовою нагодою краще зрозуміти правила безпеки життєдіяльності, яких їх навчають поки що у ігровій формі.

  Дітям сподобалося усе: і розповідь начальника сектора зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Христини Перцович про пожежі та героїчну роботу рятувальників, і старовинні експонати, які є на виставці пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області. Особливо вразив їх кінно-бочковий хід, професійний одяг пожежників-рятувальників, ліхтар, яким колись освітлювали собі дорогу до місця пожежі вогнеборці, спеціальний дзвін – попередник пожежної сирени. Також маленьким енштейнам показали малюночки, котрі діти з цілої області прислали на конкурс кращого малюнка на протипожежну тематику.

 Малюки побачили діораму «Квартира до і після пожежі», яку просили увімкнути кілька разів. Тут у всіх подробицях показано етапи розвитку справжньої пожежі.

  Поспілкувалися хлопчики і дівчатка і зі справжнім рятувальником, який розповів їм про свою роботу, показав пожежний автомобіль та навіть дозволив посидіти в ньому та приміряти шолом. Те, що каска завелика, зовсім не розчарувало допитливих малюків. І хлопчики, і дівчатка на мить відчули себе рятувальниками і неймовірно пишалися собою. Вони покидали територію державної пожежно-рятувальної частини №1 м. Івано-Франківська вельми неохоче і заспокоїлися аж після неодноразових обіцянок виховательок привести їх ще раз у гості до рятувальників.

 

Про безпеку – доступно та цікаво!

1Настала чудова весняна пора. Незабаром весняні канікули, та й літо не за горами. Рятувальники продовжують зустрічатися із маленькими при-карпатцями для того, щоб навчити їх правил безпеки життєдіяльності, нагадати про звичайні та буденні речі, від яких може залежати їхнє здоров’я та життя. Дуже часто такі зустрічі працівників пожежно-рятувальної служби зі школярами проводяться базі виставки Управління ДСНС в області – єдиного в області музею, експонати якого розповідають про історію пожежництва на Івано-Франківщині та навчають правил безпеки та поведінки у надзвичайних ситуаціях.

 

28 березня сюди на екскурсію прийшли п’ятикласники загальноосвітньої школи-ліцею2 № 23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Розпочався  захід в актовій залі, де начальник сектора зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС в області майор служби цивільного захисту Христина Перцович розповіла школярам про пожежі та інші незвичайні події, з якими доводиться стикатися у своїй непростій та героїчній роботі рятувальникам. Як приборкати полум’я, дістати з-під завалів постраждалого, знайти у гірських гущавинах загубленого – все це знають і вміють робити працівники пожежно-рятувальної служби. Це виснажлива, нелегка, проте цікава та потрібна усім робота.

П’ятикласникам також наголосили на тих небезпеках, які є характерними особливо навесні: можливість виявити вибухонебезпечні предмети, небезпечні ігри з вогнем на пікніках, котрі зможуть призвести до масштабних пожеж, ризики, котрі підстерігають необережних на берегах водойм.

3З великою цікавістю діти оглянули кінно-бочковий хід, який був на озброєнні у пожежних Станіславова до 1924-го року.

 Захоплююча розповідь немовби перенесла школярів у минуле. В історичній залі музею перед дітьми постала картина на якій охоплене полум’ям місто –  величезна пожежа 1868 року у Станіславові, коли вигоріла його третина. Саме ця пожежа була поштовхом до створення у нашому місті першого професійного підрозділу вогнеборців. Старі, пожовклі світлини 50-60-их років минулого століття, численні експонати на стінах «розповіли» відвідувачам виставки про всі етапи становлення та розвитку пожежної охорони на Івано-Франківщині.

У наступних залах виставки-музею були захоплюючі діорами та спеціальне спорядження  рятувальників, також діти побачили малюнки й експонати з тематики безпеки життєдіяльності в кутку юного рятувальника.4

Та, звичайно, найбільше захоплення у дітей,  викликала зустріч з професійними рятувальниками та ознайомлення зі спецтехнікою. Деякі сміливці охоче спробували себе в ролі рятувальника, хлопчики й дівчатка  приміряли бойове спорядження, та з величезною цікавістю оглядали кожну пожежну машину та її обладнання.  

 В кінці екскурсії дитячі емоції били через край і вони охоче ділилися враженнями: запевнили, що ще раз неодмінно завітають у гості до рятувальників, щоб поринути у атмосферу героїзму та дізнатися багато нового і цікавого.

 

 

 

Надвірнянські рятувальники навчали школярів правилам безпеки життєдіяльності

1З метою навчання підростаючого покоління основам безпеки життєдіяльності та правильним діям в умовах небезпеки, 22 березня на території Держаної пожежно –рятувальної частини № 11 м.Надвірна працівники Надвірнянського РВ УДСНС в Івано-Франківській області спільно з відділом молоді та спорту Надвірнянської РДА провели для школярів громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». 
Рятувальники розповіли про те, як недбалість дорослих і пустощі дітей приводять до пожеж, навчали правил безпечного поводження у побуті та на вулиці. Під час цієї пізнавальної акції дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання та автомобілі, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців, розповіли про випадки пожеж на території району та про причини їх виникнення, також провели екскурсію по території частини. Школярі побачити відпрацювання нормативів, та бойове розгортання відділення з подачею стволів.2
Також учні могли відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та каски пожежних, для хлопців це було дуже цікаво, адже саме в такі миті і зароджуються мрії про вибір майбутньої професії.
Працівники пожежно-рятувальної служби звернули особливу увагу присутніх на важливість дотримання основних правил безпечної поведінки у побуті при користуванні електричними та газовими приладами, особливо за відсутності батьків, застерегли школярів від небезпечних забав із сірниками та запальничками, коли однієї маленької іскри може бути достатньо, щоб спричинити велику пожежу.
3Також діти дізналися, як правильно діяти у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів, щоб не трапилося непоправне.
Така зустріч із пожежниками надовго запам’ятається дітям. Проведення подібних заходів безумовно залишає свій слід у свідомості кожної дитини. І це ще раз говорить про важливість і цілеспрямованість роботи, яка проводиться працівниками Надвірнянського РВ У ДСНС в області.

 

 

Рятувальники зустрілися з вихованцями Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості

 

 Щорічно в державі внаслідок різного роду надзвичайних ситуацій травмуються та гинуть діти. Щоб не допустити в подальшому дитячих трагедій, за ініціативи Управління ДСНС в Івано-Франківській області в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Прикарпаття рятувальники проводять з дітьми та підлітками тематичні виховні години, вікторини, конкурси, ”Уроки безпеки”.

  2 березня працівники пожежно-рятувальної служби завітали в гості до вихованців Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості. Ліцей-інтернат є середнім загальноосвітнім закладом, що забезпечує здобуття освіти понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку талановитої учнівської молоді.

 На зустріч із рятувальниками зібралося чимало вихованців. Їм розповіли про діяльність пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, про найрезонансніші пожежі та їх наслідки, трудові будні особового складу Управління ДСНС в області, тривожні виїзди та ліквідації надзвичайних ситуацій різного характеру.

 Враховуючи те, що саме навесні на Івано-Франківщині частішають випадки виявлення застарілих боєприпасів, особлива увага аудиторії акцентувалася на тому, як слід діяти та куди звертатися у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів. Про підступність та небезпеку старих мін, бомб, артснарядів чи гранат підлітки дізналися із тематичного фільму, котрий їм продемонстрували рятувальники. Крім того, дітям роздали застережливі листівки.

 Педагоги були надзвичайно задоволені зацікавленням, яке виявили їхні підопічні до виступу працівників пожежно-рятувальної служби. Адже, стверджують вони, такі зустрічі надовго залишаються у дитячій пам’яті та приносять чимало користі підростаючому поколінню.

 

 

 

Рятувальники провели «Урок безпеки» в Івано-Франківській загальноосвітній школі №22

 

1За даними багатьох соціологічних опитувань, котрі у різний час проводилися на різних континентах, однією із найголовніших передумов для щастя звичайної людини є здоров’я близьких, особливо - дітей. Активно пізнаючи світ та задовольняючи свою воістину невимірну допитливість, діти часто-густо й гадки не мають про різні небезпеки, котрі на кожному кроці підстерігають їх навіть у, здавалось би, цілком звичайних умовах. Навчити дітей правильно реагувати на різні нетипові ситуації та обставини покликані насамперед батьки та, звісно, вчителі. Активно долучаються до цього процесу  і рятувальники. 18 лютого вони провели ”Урок безпеки” для першокласників загальноосвітньої школи № 22 міста Івано-Франківська.

Перед присутніми виступила начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС в області майор служби цивільного захисту Христина Перцович. Вона розповіла дітям про пожежі, котрі є найбільш характерними, а також про те, як діяти та куди звертатися у випадку виявлення найменшого загорання.2

Начальник оперативно-координаційного центру Управління ДСНС в області підполковник служби цивільного захисту Петро Василик згадав найцікавіші випадки зі свого багаторічного досвіду роботи рятувальником, ситуації, з якими доводилося стикатися, тривожні виїзди та успішно ліквідовані пожежі. Розповів також і про людей, врятованих працівниками пожежно-рятувальної служби від смерті у вогні, наголосив першачкам на необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності, адже саме пустощі дітей з вогнем є однією із найпоширеніших причин виникнення пожеж.

3Спілкування із школярами виявилося надзвичайно цікавим. Діти не лише уважно слухали про причини та наслідки пожеж, а й активно відповідали на запитання. Закінчився урок цікавою вікториною. Крім того, учням роздали яскраво ілюстровані застережні листівки.

Такі зустрічі із рятувальниками є надзвичайно важливими. Захоплення на зацікавлених обличчях дітей підтвердило – захід, безперечно, приніс першокласникам чимало корисного та надовго залишиться у їхній пам’яті. А знання з питань безпеки життєдіяльності можуть стати їм в нагоді в повсякденному житті.

 

Вчимося чітко та правильно діяти у випадку біди

 

Трапляються випадки, коли діти нехтують правилами безпеки та стають заручниками власної необережності. В сучасному світі небезпека чатує на кожному кроці: працюють електропобутові прилади, є вільний доступ до небезпечних предметів і хімічних речовин. Саме тому рятувальники у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Івано-Франківщини  проводять тематичні уроки, бесіди та заняття, лейпмотивом яких є обговорення способів збереження життя та здоров’я маленьких громадян у сучасному урбанізованому світі.

Фахівці розповідають дітям про кількість пожеж та надзвичайних ситуацій, що мали місце на території області, про жахливі наслідки вогневих випадків, котрі стаються здебільшого через необережність громадян. Кадри оперативного відео безпосередньо із місця трагедій, котрі демонструються на таких зустрічах, підтверджують, наскільки безжальним може бути неконтрольоване полум'я.  

Щоб такі заходи мали якнайбільший вплив на дитячу свідомість, для кожної вікової категорії працівники пожежно-рятувальної мають різну модель проведення зустрічі: для дошкільнят – це ігри, вивчення віршів, скоромовок та загадок про небезпечний вогонь, для старших дітей – цікаві конкурси та вікторини. Важливо, щоб почута інформація була легкою і доступною для дитячого світосприйняття. У невимушеній обстановці малюки і школярі вчаться правильно поводитися з вогнем, електричними і газовими приладами, дізнаються, як потрібно діяти та куди звертатися у випадку пожежі, отримують рекомендації щодо правильного користування вогнегасником та з основ надання першої долікарської допомоги.

Рятувальники й надалі продовжують зустрічатися з дітьми. Буде ще чимало цікавих та повчальних бесід, конкурсів і вікторин. Усе робиться для того, щоб дитина почувала себе захищеною та уміла правильно діяти за  будь-яких надзвичайних ситуацій.

Вирішальною іноді може стати одна-єдина мить…

 

  Найбільший скарб кожної людини – її життя та здоров’я. На жаль, розуміння цього до багатьох приходить лише тоді, коли трапляється щось прикре. Захистити людське буття від пожеж, різноманітних надзвичайних ситуацій покликаний кожний свідомий громадянин, надто ж – фахівці цієї справи. Саме тому зараз на Івано-Франківщині з ініціативи Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області навчанням правил безпеки життєдіяльності охоплено найширші верстви населення.

 Про різнобічний розвиток своїх студентів пильно дбають у Івано-Франківському базовому медичному коледжі. 4 лютого близько сімдесяти студентів цього навчального закладу завітали до виставки-музею пожежно-рятувальної служби області. Зібралася повнісінька зала майбутніх молодших медичних спеціалістів.

 Профілактичні заходи рятувальників на Прикарпатті зазвичай дуже цікавлять представників мас-медіа, а тому і на цю зустріч прийшло чимало журналістів.

  Перед юними слухачами, котрі уже незабаром отримають підтверджене дипломом право рятувати людські життя, виступила начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС в області майор служби ци­ві­льного захисту Христина Пер­цо­вич. З її слів юнаки і дівчата  дізналися про кількість пожеж та надзвичайних ситуацій в області, особливості поводження та правильне протистояння будь-якій небезпеці, особливо – про поводження із вибухонебезпечними предметами.

  Гостям також показали фільм про діяльність пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, нелегкі, сповнені труднощів та героїзму, будні вогнеборців. І молодь, і педагоги усвідомили: найчастіше пожежі стаються з вини самих громадян, котрі нехтують елементарними правилами поводження з вогнем у побуті.

 Ще рік чи два – і кожному з цих молодих людей працювати у медичному закладі, виконуючи свою благородну та почесну місію. На жаль, жодна з лікарень чи поліклінік не застрахована від виникнення пожежі. Звичайно, порятунок життів тих пацієнтів, котрі через хворобу не можуть подбати про себе самі, лягає на плечі медичного персоналу. Саме тому студентам розповіли про основні принципи евакуації хворих із палаючих приміщень, користування первинними засобами пожежегасіння, внутрішніми пожежними кранами, дотримання протипожежного режиму у медичних закладах, окреслили алгоритм дій у разі спрацювання систем пожежної сигналізації та оповіщення про вогневі випадки.

 Студенти також дізналися про становлення та розвиток професійної пожежно-рятувальної справи на Прикарпатті, цікаві і повчальні факти з життя пожежних. Крім того, вони оглянули унікальні експонати, усвідомили, наскільки важливим є дотримання правил безпеки життєдіяльності для запобігання надзвичайним ситуаціям.

 Час, відведений для екскурсії, пролетів, як одна мить.

 Побували майбутні медики і на території державної пожежно-рятувальної частини №1 м.Івано-Франківська. Тут вони оглянули потужний і багатофункціональний пожежний автомобіль, переданий нашим рятувальникам від міста Штарнберг  через  посередництво  Товариства Червоного Хреста України, дізналися про його будову, технічні характеристики, оснащення і обладнання, котре є на озброєнні у цього транспортного засобу. Студенти також мали унікальну можливість приміряти повсякденний бойовий одяг пожежника, та поспілкуватися із рятувальниками, котрі безпосередньо брали участь у ліквідації багатьох пожеж.

 Незабаром  ці молоді, енергійні, сповнені натхнення та творчих сил, нових ідей і задумів юнаки та дівчата докладатимуть усіх зусиль, щоб повернути втрачене здоров’я своїм пацієнтам. Тепер вони озброєні ще й знаннями правил поводження за будь-якої надзвичайної ситуації. За найменшої необхідності, запевняють, застосують їх у повному обсязі, адже добре розуміють: життя людини безцінне, а вирішальною іноді може стати єдина мить…