Запобігти. Врятувати. Допомогти

На Прикарпатті рятувальники продовжують проводити громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!»

Безпека населення є дуже важлива для рятувальників, саме тому працівники ДСНС постійно навчають громадян основних правил безпеки життєдіяльності, проводячи для дорослих та дітей акцію «#ЗапобігтиВрятуватиДопомогти!».
  Сьогодні рятувальники Калуського та Коломийського РУ ГУ ДСНС в області провели дану акцію в місцевих дитячих таборах. Працівники Служби порятунку розповіли дітям основні правила безпеки життєдіяльності, а саме: нагадали правила пожежної безпеки, а також поводження на водних об’єктах та в лісі. Окрему увагу дітей звернули на дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. Дітям пояснили, що в такій ситуації необхідно повідомити до Служби порятунку за номером телефону «101», та закликали в жодному разі не чіпати небезпечну знахідку!
Працівники ДСНС ознайомили дітей з професією рятувальника, особливо цікаво присутнім було знайомство з пожежно-рятувальною технікою та спорядженням.
  Під час заходів рятувальники розповіли дітям про правила безпеки, в цікавій формі, використовуючи матеріали «Літні пригоди без шкоди», - розроблені UNICEF Ukraine спільно з ДСНС.

 

 

 «Запобігти. Врятувати. Допомогти!»

У рамках акції «#ЗапобігтиВрятуватиДопомогти!» рятувальники навчають громадян основних правил безпеки життєдіяльності, нагадують дорослим та вчать дітей як правильно поводитися в разі надзвичайних ситуацій.
Рятувальники Калущини та Коломийщини завітали в місцеві заклади освіти, де розповіли присутнім правила пожежної безпеки у побуті, наголосили на недопущенні випадків виникнення пожеж через необережне поводження з вогнем. Фахівці ДСНС нагадали дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. Дітям пояснили, що в такій ситуації необхідно повідомити до Служби порятунку за номером телефону «101», та закликали в жодному разі не чіпати небезпечну знахідку!!!
  Працівники ДСНС ознайомили дітей з професією рятувальника, найбільше захоплення у них викликало знайомство з пожежно-рятувальною технікою та спорядженням.

 

 

 

Рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» у дитячому закладі санаторного типу ЛОК «Дружба»

17 липня долинські рятувальники завітали до дитячого закладу санаторного типу ЛОК «Дружба», щоб провести громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». Такі заходи проводяться, щоб нагадати дітям про елементарні правила безпеки власного життя. Вже традиційно зустрічі із працівниками пожежно-рятувальної служби області проходять тут щозміни.

Виступ рятувальників розпочався з розповіді про діяльність пожежно-рятувальної служби, про специфіку роботи  рятувальників, дітям нагадали про найбільш поширені  ризики,  з якими  можна зіткнутися під час літніх канікул, та довели статистику різних надзвичайних ситуацій. Також рятувальники нагадали, як поводитись коли залишаєшся без нагляду дорослих, під час відпочинку біля водойм чи прогулянок у лісі, у випадку знаходження вибухонебезпечних предметів.

Найбільше захоплення у юних відпочивальників викликав пожежний автомобіль, що є на озброєнні у рятувальників. Дітям також показали бойовий одяг рятувальників, тепловідбивний костюм.

Такі цікаві зустрічі дітей з рятувальниками є надзвичайно корисними та повчальними і проводитимуться й надалі у таборах області. Вони, без сумніву, допоможуть дітям свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.

66720862_641704996340359_7134717732729126912_o.jpg 66755462_641704416340417_2730597893055447040_o.jpg

На Коломийщині рятувальники провели акцію "Запобігти.Врятувати.Допомогти."

19 лютого працівники Коломийського міськрайонного відділу провели акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти" з дітками Марківської гімназії, в рамках якої розповіли про Службу порятунку «101», яка стоїть на сторожі життя та здоров’я мешканців Коломийщини.

Надзвичайники також наголосили на важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, також нагадали, як правильно поводитися вдома з газовими та електроприладами, щоб не трапилося лиха, і застерегли від необачних вчинків, адже інколи одна мить може призвести до непоправного. 

В ході проведення акції було організовано показ аварійно-рятувальної техніки. Вогнеборці ознайомили дітей із будовою пожежного автомобіля та показали оснащення, яке є на озброєнні в пожежно-рятувальних підрозділах.

Також усі бажаючі учні мали змогу приміряти на себе костюм пожежного та одягти каску, що викликало у дітей неабияке захоплення!

ЗВД 1.jpg  ЗВД 5.jpg

ЗВД 4.jpg

Рятувальники провели заходи у рамках громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

9 жовтня акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» відбулася в Коломийському, Калуському, Рогатинському та Тлумацькому районах. В рамках заходу дітям розповіли про Службу порятунку «101», яка стоїть на сторожі життя та здоров’я мешканців області.

Рятувальники наголосили на важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності у побуті, у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, також нагадали, як правильно поводитися з газовими та електроприладами, щоб не трапилося лиха. Вогнеборці застерегли від необачних вчинків, адже інколи необережність може призвести до непоправного. Також учням нагадали про дотримання правил безпеки в різних життєвих ситуаціях, як то не заблукати в лісі, які гриби отруйні, а які ні тощо.

В ході проведення акції було організовано показ аварійно-рятувальної техніки та пожежно-технічного обладнання, продемонстровано наочно пожежний автомобіль з усім його обладнанням та оснащенням.

Також усі бажаючі учні мали змогу приміряти на себе костюм пожежного та одягти каску, що викликало у дітей неабияке захоплення!

3.jpg   10.jpg

16.jpg   9.JPG

В Івано-Франківську рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

17 вересня своє професійне свято відзначають працівники пожежно-рятувальної служби. Цей день рятувальники Прикарпаття відзначили багатьма урочистими заходами, до яких мали можливість долучитися і жителі області.

З нагоди свята в середмісті Івано-Франківська відбулася уже традиційна, та завжди цікава для дітей і дорослих, акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Прикарпатські рятувальники доклали чимало зусиль, щоб захід залишив багато позитивних вражень у глядачів.

Подив та захоплення викликав огляд основної і спеціальної техніки, яка сьогодні є на озброєнні рятувальників. Присутні дізналися принципи дії пожежно-рятувальної техніки, способи її застосування, ознайомилися зі спеціальним обладнанням, яке використовується під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Чимало діток взяли участь у вікторині «Про безпеку дбай-правила корисні знай» і продемонстрували свої знання правил безпеки життєдіяльності. Також юні учасники змагалися у швидкості одягання одягу пожежника-рятівника.

Усім учасникам громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» рятувальники побажали не потрапляти у своєму житті у надзвичайні ситуації, бути уважними і пильними,та пам’ятати, що у випадку біди їм завжди прийдуть на допомогу бійці служби порятунку «101».

DSC_0150.JPG   DSC_0174.JPG

Рятувальники продовжують нагадувати дітям правила безпечної поведінки

Надворі спекотна погода, літо.. Більшість діток займається активним відпочинком у різних таборах, де випробовують себе у цікавих заняттях та дізнаються багато нового.

Івано-Франківські рятувальники, користуються такою нагодою і організовують для дітей цікаві показові виступи.

Так, 21 червня учасники табору «Веселкове літо» змогли провести надзвичайно цікаву зустріч з рятувальниками Прикарпаття. На початку заходу працівники Управління ДСНС в області нагадали дітям актуальні правила безпечної поведінки на воді, в лісі чи під час виявлення підозрілих предметів. Також дітям довели статистику різних надзвичайних ситуацій і застерегли дотримуватись основних правил пожежної безпеки. Далі слово передали справжньому пожежнику, який ознайомив дітей із спеціальною технікою та обладнанням. Наступними виступали працівники Аварійно-рятувального загону спеціального призначення, які продемонстрували роботу різноманітних інструментів.

Впродовж даної акції діти задавали різні запитання і спілкувалися з рятувальниками із посмішками на обличчях, адже це для них щось цікаве і нове. Всі бажаючі мали змогу побувати у пожежному автомобілі і приміряти бойовий одяг пожежника. Найбільше захоплення у малят викликала примірка рятувального жилета і водолазного спорядження.

На завершення даного заходу  всі мали змогу досхочу наговоритись по рації та послухати звуки пожежної сирени.

І всі учасники табору і рятувальники залишили море приємних вражень від акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.». Такі заходи проводитимуться і надалі по всій територій області, щоб навчати підростаюче покоління найважливішим правилам безпеки життєдіятьності!

35882985_1716843675102127_842062547795312640_n.jpg 35760303_1716843798435448_7815288380618440704_n.jpg

Рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» у дитячому лікувально-оздоровчому комплексі «Сокіл»

12 травня рятувальники Прикарпаття завітали до дитячого лікувально-оздоровчого комплексу «Сокіл», щоб провести громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». Такі заходи проводяться з метою нагадати дітям про елементарні правила безпеки власного життя.

Заступник директора табору з виховної роботи Олена Москалець стверджує,  що однією із пріоритетних ділянок роботи з дітьми у таборі є роз’яснення правил безпеки життєдіяльності, до якої вихователі залучають і професійних рятувальників, які за цей час встигли стати й добрими друзями та порадниками. Такі зустрічі із працівниками пожежно-рятувальної служби області проходять тут щозміни. Вихованці табору з великим нетерпінням готувалися до приїзду гостей, кожний курінь підготував плакат на тематику безпеки життєдіяльності, в яких діти висловити своє ставлення до цього важливого питання.

Виступ працівників Управління ДСНС України в Івано-Франківської області почався з розповіді про діяльність пожежно-рятувальної служби, про специфіку роботи  рятувальників, дітям нагадали про найбільш поширені  ризики,  з якими  можна зіткнутися під час літніх канікул, та довели статистику різних надзвичайних ситуацій. Також рятувальники нагадали, як поводитись коли залишаєшся без нагляду дорослих, під час відпочинку біля водойм чи прогулянок у лісі, у випадку знаходження вибухонебезпечних предметів.

Найбільше захоплення у юних відпочивальників викликав пожежний автомобіль, що є на озброєнні у галицьких рятувальників. Дітям також показали бойовий одяг рятувальників, тепловідбивний костюм, а також апарат захисту органів зору та дихання, в якому рятувальники працюють у задимленому середовищі, а потім діти захопливими вигуками супроводжували  демонстрацію  подачі води, а окремі щасливчики змогли навіть це робити разом з  представниками пожежно-рятувальної служби, а потім також приміряти одяг рятувальника. На завершення заходу виступили водолази. У басейні, який знаходиться на території табору, вони продемонстрували дітям, як правильно надавати допомогу людині, яка тоне за допомогою різних підручних та спеціальних засобів, яким чином наблизитися до такої людини без ризику для власного життя і транспортувати її до берега. Побачили школярі і водолазне спорядження, ще раз почули правила поводження на водоймах, і  навіть самі спробували рятувати умовного потерпілого за допомогою круга.

Такі цікаві зустрічі дітей з рятувальниками є надзвичайно корисними та повчальними і проводитимуться й надалі у таборах області. Вони, без сумніву, допоможуть дітям свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.

DSC_8353.JPG   DSC_8366.JPG

DSC_8369.JPG   DSC_8389.JPG

Рятувальники провели для школярів громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

Рятувальники провели для школярів громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

З метою навчання підростаючого покоління основам безпеки життєдіяльності та правильним діям в умовах небезпеки, 6 жовтня 2017 року в селищі Делятин рятувальники Надвірнянщини провели для школярів громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.».

Рятувальники розповіли про те, як недбалість дорослих і пустощі дітей призводять до пожеж, навчали правил безпечного поводження у побуті та на вулиці. Особливо цікавим виявився конкурс «Знай! Не допускай! Допомагай!» – глядачі відповідали на запитання щодо правил відпочинку на природі, під час виявлення вибухонебезпечних предметів та у разі виявлення пожеж у побуті. В ході акції школярі із задоволенням приміряли на себе бойовий одяг вогнеборців та ознайомлювались з пожежно-рятувальною технікою і наявним оснащенням рятувальників.Така зустріч із пожежниками надовго запам’ятається дітям. Проведення подібних заходів безумовно залишає свій слід у свідомості кожної дитини.

22228476_1968889486658494_5649470623039557073_n.jpg  22279850_1968889373325172_2427496213144794114_n.jpg

22310295_1968889479991828_3605850161615660969_n.jpg  22382188_1968889376658505_8690196784979542871_o.jpg

В Рогатині рятувальники провели акцію "Запобігти.Врятувати.Допомогти."

3 жовтня Рогатинські рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» у Липівській ЗОШ. Основною метою заходу було ознайомлення школярів із діяльністю пожежно-рятувальної служби.
Перш за все надзвичайники провели практичне відпрацювання дій педагогічного колективу школи та учнів при евакуації із навчального закладу. 
Згодом дітям продемонстрували пожежний автомобіль та спеціальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців. Кожен бажаючий зміг відчути себе у ролі справжніх рятувальників, ліквідувавши умовну пожежу.
Працівники пожежно-рятувальної служби звернули увагу присутніх на основні правила безпечної поведінки у побуті під час користування електричними та газовими приладами. Окрім цього, малеча дізналась основні правила безпеки у разі знаходження застарілих боєприпасів. 
В результаті проведення акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти», рятувальники довели, що здатні не лише ліквідовувати надзвичайні події, а й дарувати гарний настрій та незабутні враження!

22154642_361668407587567_5411103426693267547_n.jpg  22090196_361668687587539_5945930275758770237_n.jpg

22196091_361668410920900_5994081178942843606_n.jpg  22196097_361668484254226_6042306325720985245_n.jpg

В Івано-Франківську рятувальники провели громадську акцію "Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

17 вересня своє професійне свято відзначають працівники однієї із найпочесніших та найважливіших для держави служб – пожежно-рятувальної. Це свято рятувальники Прикарпаття відзначили багатьма урочистими заходами, до яких мали можливість долучитися і мешканці Івано-Франківщини.

18 вересня в центрі Івано-Франківська відбулася уже традиційна, проте незмінно цікава для дорослих і дітей, акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» Івано-франківські рятувальники доклали чимало зусиль, щоб захід видався захоплюючим. Їхні старання були немарними: свято відвідали чимало гостей і в усіх залишилися лише позитивні враження.

 Для глядачів лунали чудові пісні у виконанні юних обдарованих виконавців краю.

Уже традиційний подив та захоплення викликав огляд основної і спеціальної техніки, яка є сьогодні на озброєнні у рятувальників. Присутні дізналися принцип дії пожежно-рятувальної техніки, способи застосування, ознайомилися зі спеціальним обладнанням, яке використовують вогнеборці під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Своє оснащення і спорядження продемонстрували пожежники, водолази та кінологи.

Пожежно-рятувальна служба – державна за формою, народна за суттю – здатна комплексно вирішувати проблеми профілактики техногенних аварій, катастроф, пожеж, надавати допомогу кожній людині, яка потрапила в біду. Рятувальники працюють на землі і під землею, на воді і під водою, виконують поставлені перед ними завдання у складних гірських умовах, у будь-яку пору року й час доби, за різних погодних умов.

Юні учасники змагалися у швидкості одягання одягу пожежника-рятівника.

 Переможців та учасників конкурсу нагородили призами.

 Чимало діток взяли участь у вікторині «Про безпеку власну дбай – правила корисні знай» і продемонстрували свої знання з правил безпеки життєдіяльності.

  Громадська акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти» добігла кінця. Діти і дорослі відчували себе справді хороше та піднесено, адже побували на чудовому святі. Усім присутнім побажали не потрапляти у своєму житті у надзвичайні ситуації, бути пильними і уважними, але пам’ятати, що у випадку біди їм завжди прийдуть на допомогу бійці «Народної служби порятунку-101.

DSC01990.JPG DSC01994.JPG

Городенківські рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

11 вересня  городенківські рятувальники провели заходи у рамках громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» у Тишківській загальноосвітній школі I-III ступенів.

Рятувальники розповіли дітям про найбільш резонансні пожежі, котрі траплялися на території Городенківщини та Івано-Франківської області загалом, роботу фахівців аварійно-рятувальних підрозділів при ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, надзвичайних ситуацій різного характеру. Діти ознайомилися з будовою і технічними можливостями пожежного автомобіля, побачили спеціальний одяг та спорядження, котре застосовують у своїй діяльності працівники «Народної служби порятунку – 101». Дітвора також мала чудову нагоду спостерігати та навіть узяти безпосередню участь у гасінні умовного загорання. Найбільш активні учасники заходу отримали від рятувальників сувеніри із символікою Державної служби з надзвичайних ситуацій.

У ході проведення громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти» школярям  нагадали, як правильно поводити себе з вогнем у побуті, у лісі і в горах, куди звертатися за допомогою, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів. Крім того, усім учасникам заходу вручили  застережливі тематичні листівки.

Директор школи впевнена, що зустрічі із рятувальниками у школі є дуже корисними для підростаючого покоління. Після спілкування з працівниками Служби  порятугку, діти у повсякденні та під час відпочинку поводять себе набагато обачніше і обережніше.

Дані заходи у рамках громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» проходять щомісячно згідно графіка на території Городенківського району. Вони сприятимуть тому, що школярі поповнять свій багаж знань правил безпеки життєдіяльності. Це допоможе дітям уникнути небезпечних ситуацій, зрозуміти справжню цінність людського життя та здоров’я.

01.JPG 02.JPG

В Рогатині проведено акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

12 вересня  на Рогатинщині провели заходи у рамках громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» у Конюшківській загальноосвітній школі I-III ступенів.

В акції взяли участь діти 1 - 4 класів. Їм розповіли, як правильно поводити себе з вогнем у побуті, у лісі і в горах, куди звертатися за допомогою, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів.

В ході громадської Акції відбулося активне спілкування дітвори з рятувальниками.

Найактивніші учасники заходу отримали  сувеніри із символікою Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Також школярі мали змогу переглянути ролик на тему «Безпека життя», де вони дізналися багато цікавого про історію створення пожежно-рятувальної служби.

 Діткам запам’яталося багато корисної інформації, яка може стати їм у пригоді в будь-який момент життя. Всі залишилися приємно враженими і задоволеними від такого потрібного заходу.

e.jpg w.jpg

Акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти» у спортивно – оздоровчому комплексі «Смерічка»

Діти з нетерпінням чекали на гостей, підготувавши на конкурс малюнки з тематики безпеки життєдіяльності. Школярам розповіли про Службу порятунку «101», яка стоїть на сторожі життя та здоров’я мешканців Прикарпаття. Рятувальники  також наголосили на важливості дотримання правил безпеки життєдіяльності під час літніх канікул   на природі – у лісі та біля водойм,  у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів,  також нагадали. як правильно поводитися вдома з газовими та електроприладами, щоб не трапилося біди,  і застерегли  від необачних вчинків, адже інколи  одна мить може призвести до непоправного.

Рятувальники ознайомили дітей із будовою пожежного автомобіля та показали оснащення, яке є на озброєнні в пожежно-рятувальних підрозді­лах. Продемонстрували також гасіння умовної пожежі. Дітям дозволили приміряти спеціальне споря­дження, котре уже не раз ставало у пригоді за реальних умов.

Великий ентузіазм викликав конкурс на швидкість одягання бойового одягу, бажаючих було дуже багато, отож його довелося проводити декілька разів. І йшлося вже навіть не про переможців, а про справжні відчуття та враження дітей, про унікальну нагоду стати щасливчиками і відчути себе справжніми рятувальниками.

З великим захопленням спостерігали діти за поданням ствола від пожежного автомобіля, як це роблять рятувальники в реальних умовах під час гасіння пожеж. Гасили  юні відпочивальники  й умовну пожежу, але для цього їм знадобилася допомога професійних рятувальників, бо втримати у дитячих руках пожежний ствол, коли з нього під величезним тиском виривається вода, практично неможливо...

Завершальним акордом свята був конкурс малюнків з тематики безпеки життєдіяльності. Діти дуже творчо підійшли до цієї актуальної теми. Школярі стверджують: цей день став для них незабутнім. Надзвичайно позитивне враження справило на всіх знайомство зі справжніми рятувальниками. Діти були одностайні: це мужня і потрібна людям професія, адже йдеться про найдорожче –  порятунок життя.

Безсумнівно, що проведення  такого свята у рамках  громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти »  – це ще один важливий аспект виховної роботи, наочне свідчення того, що виховати справжнього громадянина можна тільки озброївши його потрібними знаннями.

DSC_4831.jpg    DSC_4647.jpg

 

Рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» у дитячому лікувально-оздоровчому комплексі «Сокіл»

Проведення заходів з безпеки життєдіяльності в дитячих оздоровчих закладах Прикарпаття  вже стало  чудовою традицією і прекрасною нагодою нагадати підліткам про елементарні правила безпеки власного життя. Адже від того, чи знають діти, як безпечно поводитися вдома та під час відпочинку, чи вміють зорієнтуватися у різних надзвичайних ситуаціях, залежить їхнє безпечне  і щасливе майбутнє. Сьогодні працівники Управління ДСНС в області  цікаво та змістовно провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» у  дитячому лікувально-оздоровчому комплексі «Сокіл», що у Галицькому районі.

 Тут, серед  мальовничої природи та цілющого  повітря, за  одну зміну, що триває 21 день,  одночасно  відпочивають  та оздоровлюються понад 500 дітей, а загалом за літній  період табір гостинно відчиняє двері для чотирьох змін, віковий діапазон яких надзвичайно широкий – від семирічних малюків до майже дорослих юнаків та дівчат. Школярі тут не тільки  проводять дозвілля і набираються сил, а також різнобічно розвиваються, адже в таборі систематично проводяться цікаві культурні заходи, діти здійснюють екскурсії визначними місцями Прикарпаття.

За словами заступника директора табору з виховної роботи Олени Москалець, однією із пріоритетних ділянок роботи з дітьми у таборі є роз’яснення правил безпеки життєдіяльності, до якої вихователі залучають і професійних рятувальників, які за цей час встигли стати й добрими друзями та порадниками. Такі зустрічі із працівниками пожежно-рятувальної служби  області проходять тут щозміни.  Не став винятком і перший цьогорічний заїзд, який триває з  7 по 18 червня, відпочити і оздоровитися серед мальовничої природи приїхали майже 550 дітей, більша половина з яких –  це діти з багатодітних і малозабезпечених  сімей, діти учасників АТО, а також напівсироти і сироти.  Вихованці табору з великим нетерпінням готувалися до приїзду гостей, кожний курінь підготував плакат на тематику безпеки життєдіяльності, в яких діти висловити своє ставлення до цього важливого питання.

Сонячного червневого дня  зустріч з рятувальниками  вже традиційно    розпочалася із виступів працівників Управління ДСНС України в Івано-Франківської області. Дітям розповіли про діяльність пожежно-рятувальної служби, про специфіку роботи  рятувальників, нагадали про найбільш поширені  ризики,  з якими  можна зіткнутися під час літніх канікул. Зокрема, коли залишаються самі вдома без нагляду дорослих, під час відпочинку біля водойм чи прогулянок у лісі, у випадку знаходження вибухонебезпечних предметів.

Велике  враження справив на юних відпочивальників  пожежний автомобіль на шассі «Камаз», що є на озброєнні у галицьких рятувальників,  їх розповіді про технічні характеристики цього автомобіля та його оснащення. Дітям також продемонстрували бойовий одяг рятувальників, тепловідбивний костюм, а також апарат захисту органів зору та дихання, в якому рятувальники працюють у задимленому середовищі, а потім діти захопливими вигуками супроводжували  демонстрацію  гасіння умовної пожежі  за допомогою струменів піни та води, а окремі щасливчики змогли навіть це робити разом з  представниками пожежно-рятувальної служби, а потім також приміряти одяг рятувальника. Море отриманих дітьми позитивних вражень доповнили і водолази. У басейні, який знаходиться на території табору, вони продемонстрували дітям, як правильно надавати допомогу людині, яка тоне за допомогою різних підручних та спеціальних засобів, яким чином наблизитися до такої людини без ризику для власного життя та транспортувати її до берега. Побачили школярі і водолазне спорядження, ще раз почули правила поводження на водоймах, і  навіть самі спробували рятувати умовного потерпілого за допомогою круга.

Декілька годин зустрічі пролетіли як одна мить,  за цей час діти прожили ще одне життя,  сповнене ризику і сміливості, і на  завершення   сфотографувалися у пожежному автомобілі,  відчули себе справжніми рятувальниками, і в  своїй уяві вони вже мчали на допомогу.

Такі цікаві і безпосередні зустрічі дітей з рятувальниками є надзвичайно корисними та повчальними, адже у невимушеній  літній атмосфері  школярам ще раз нагадують про такі прості, але важливі правила безпечної поведінки,  вчать  відповідальніше ставитися до безпеки власного життя і оточуючих людей, вміти прийти на допомогу у хвилину біди. І найважливіше, усвідомлювати, що  життя – це найцінніше, що має людина і прожити його потрібно цікаво і безпечно.

В центрі Івано-Франківська відбулись заходи в рамках громадської акції „Запобігти.Врятувати.Допомогти."

Івано-франківці відзначають небуденну подію: їхньому рідному місту – 355. З цієї чудової нагоди в місті проходять народні гуляння, концерти,  конкурси та інші розваги.

Звичайно, осторонь не могли залишатися і рятувальники. 5 травня на в центрі Івано-Франківська відбулись заходи в рамках громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.». Цей захід покликаний привернути увагу широких верств населення до діяльності пожежно-рятувальної служби, пропагувати нелегку, проте героїчну й таку потрібну сучасному суспільству професію рятувальника.

Рятувальники обласного центру продемонстрували всім присутнім аварійно-рятувальну техніку та спеціальне обладнання. А далі на всіх чекали цікаві конкурси та вікторини.

 У конкурсі на швидкість одягання одягу рятувальників неабияку спритність продемонстрували діти. Позмагатися в цьому конкурсі вирішили не тільки школярі і мешканці нашого краю, а й гості міста. А перемогла, як завжди, дружба.

Намалювали діти і малюнки на тему «Рятувальник – професія героїчна». Кращих юних художників було нагороджено грамотами та солодкими призами.

Дуже сподобалася містянам і зустріч із водолазами, піротехніками, гірськими рятувальниками.

 Свято безпеки пройшло весело та радісно. Дорослі і діти не лише детальніше ознайомилися із нелегкою роботою пожежно-рятувальних підрозділів, на власні очі побачили їхнє оснащення і обладнання, а й у невимушеній атмосфері пригадали собі нескладні, а проте життєво необхідні правила безпеки життєдіяльності та необхідність їх дотримання в усіх сферах життя.

DSC_7540.jpg   DSC_7649.jpg

 

Рожнятівські рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

16 лютого рожнятівські рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» у Верхньострутинській ЗОШ І-ІІ ст., під час якої  вони  розповіли дітям про специфіку та особливості професії рятувальника,  про випадки пожеж на території району та причини їх виникнення, також у цікавій ігровій формі  навчали  дітей основам пожежної безпеки, роз’яснювали на практичних прикладах питання безпеки життєдіяльності.

Дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців, розповіли про його застосування під час ліквідації пожеж та інших надзвичайних ситуацій  Також учні могли відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та каски пожежних. Ця частина акції викликала особливе зацікавлення і пожвавлення, адже такі хвилини інколи допомагають визначитися з вибором майбутньої професії, присвятити своє життя  такій потрібній людям професії рятувальника.

Працівники пожежно-рятувальної служби звернули особливу увагу дітей на дотримання правил безпечної поведінки вдома під час користування електричними та газовими приладами, під час відпочинку на природі  поблизу водойм, застерегли від телефонних звернень у пожежно-рятувальну службу без потреби.

Не секрет, що сотні юнаків мріють стати мужніми та сміливими чоловіками. Саме після проведення таких заходів, як акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти» молоде покоління по-новому осмислює роботу рятувальників. І можна сподіватися, що  після цієї пізнавальної і цікавої зустрічі, у когось із присутніх дітлахів з’явилася мрія – пов’язати своє життя з пожежно-рятувальною справою.

Изображение 087.jpg   Изображение 110.jpg

 

Коломийські рятувальники провели акцію «Запобігти.Врятувати.Допомогти» для школярів

На Прикарпатті триває громадська акція „Запобігти. Врятувати. Допомогти.”, яка має на меті ознайомити мешканців краю із діяльністю пожежно-рятувальної служби та донести до їх свідомості основні правила безпеки життєдіяльності. Особливо важливу роль така інформаційна діяльність відіграє для підростаючого покоління, адже саме у дитинстві та в підлітковому віці у людини формується правильне ставлення до власної безпеки.

31 жовтня заходи у рамках акції відбулися на базі Спаського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» ім. І.Франка. Організували та провели їх коломийські рятувальники. Традиційно усе розпочалося із ознайомлення з діяльністю «Народної служби порятунку-101». Дітям розповіли, наскільки важливим для безпечного життя є дотримання відповідних правил поведінки та до яких жахливих наслідків призводить нехтування ними, навівши конкретні факти пожеж, які доводилося ліквідовувати рятувальникам. В наш час дуже важливо інформувати молоде покоління про те, як запобігти виникненню біди та як поводитись в екстремальних ситуаціях. З цією метою дітям було показано пожежно-рятувальну техніку, обладнання, продемонстровано готовність особового складу до виконання дій за призначенням, гасіння умовної пожежі, надання першої допомоги потерпілому.

 З тим, що такі акції необхідні і їх потрібно якнайчастіше проводити, погоджуються і працівники пожежно-рятувальної служби, і діти. Адже такі заходи є водночас і розважальними, і пізнавальними і, безумовно, надовго залишаються у дитячій пам’яті, що в подальшому стане гарантом їх безпечного життя.

Рятувальники проводять заходи у рамках акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

 Такі заходи є уже традиційними і мають неабиякий успіх у дорослих та дітей.

 20 вересня про безпеку життєдіяльності розповідали вихованцям НВК №2 м. Долина та школярам Рожнятова. Для дітей зустрічі із рятувальниками – справжнє свято. У Долині хлопчики й дівчатка дізналися про причини та наслідки пожеж, про небезпеку випадкових знахідок, все про гриби та як не заблукати у лісі. Крім того, вони відповідали на запитання тематичної вікторини та, щоб закріпити знання, одержали застережливі листівки

 У дещо іншому форматі відбулася акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» у Рожнятові. Діти завітали у гості до вогнеборців на територію державної пожежно-рятувальної частини №8.

  Рятувальники продемонстрували присутнім аварійно-рятувальну техніку та спеціальне обладнання. А далі на всіх присутніх чекали цікаві конкурси та вікторини.

   У конкурсі на швидкість одягання бойового одягу рятувальників неабияку спритність продемонстрували дівчата.

   Також діти активно відповідали на запитання вікторини із безпеки життєдіяльності. Деякі із учасників акції  в майбутньому вирішили пов’язати своє життя із професією рятувальника.

2.jpg  3.jpg 5.jpg 6.jpg

 

Долинські рятувальники провели заходи у рамках всеукраїнської громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

  20 липня працівники Долинського районного відділу Управління ДСНС України в Івано-Франківській області провели всеукраїнську громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» Головним завданням акції стало ознайомлення і навчання дітей та дорослих основних правил пожежної безпеки, роз’яснення питань безпечної життєдіяльності населення.

Свято рятувальники розпочали, ознайомивши дітей із діяльністю служби порятунку «101», розповіли їм також і про ті види небезпек природного та техногенного характеру, які є в сучасному світі. Фахівці  звернули особливу увагу дітей на дотримання правил безпечної поведінки всюди: у школі,  вдома чи  на  прогулянці. Також із захопленням спостерігали учасники заходу за тим, як рятувальники демонстрували засоби пожежогасіння та оснащення, за допомогою якого їм доводиться ліквідовувати різні надзвичайні ситуації.

Діти з задоволенням відповідали на усі запитання, що стосуються безпечної життєдіяльності людини, роботи рятувальників та пояснювали, як вони будуть діяти, коли все ж таки сталося лихо і у кого проситимуть допомоги.

 Не менш цікавим, на думку школярів, став конкурс на швидкість одягання бойового одягу рятувальника. Гучними оплесками дітвора вболівала за кожного учасника.  Рятувальники провели також тематичну вікторину. 

На жаль, усе хороше має здатність швидко закінчуватись. Добігло свого кінця і це свято.  Проте кожен із дітлахів пам’ятатиме про зустріч з рятувальниками ще  довго. Питанню навчання дітей безпечній поведінці приділяється велика увага, адже здоров’я та життя – це найцінніший скарб  кожної людини. 

Зустрічі з рятувальниками у літніх таборах – для безпечного життя дітей

Одним із найважливіших напрямків роботи пожежно-рятувальної служби є пропаганда безпеки життєдіяльності, адже простіше запо­бігти траге­ді­ям, аніж лі­к­відовувати сумні наслідки лиха. Найвразливішою категорією суспільства, зазвичай, є діти. Саме тому робота з ними  є пріоритетною для рятувальників,  тож у дитячих закладах літнього відпочинку та оздоровлення області  впродовж літа тривають зустрічі юних відпочивальників із працівниками Управління ДСНС в області, які відбуваються у рамках громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти».

У невимушеній атмосфері діти ознайомлюються із діяльністю рятувальників, причинами і наслідками різних нештатних ситуацій, пригадують правила безпечної поведінки, яких необхідно дотримуватися у побуті та під час відпочинку – в лісі чи біля водойм. Також діти мають нагоду дізнатися про будову і тех­ні­ч­ні мо­жливості пожежного ав­томобіля, побачити спеціальний одяг та споря­д­ження, яке викорис­то­­ву­ють пра­цівники «Народної слу­­жби порятунку 101». Найцікавішим зазвичай буває конкурс на швидкість одягання одягу пожежника-рятувальника, під час якого можна не тільки продемонструвати справність,  а й відчути себе  справжнім рятувальником. Відчуття причетності до цієї героїчної і такої  потрібної людям професії дає і участь у гасінні умовного загорання.

Загалом такі заходи в рамках проведення громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти» за участю працівників Управління днями відбулися у дитячих закладах літнього відпочинку та оздоровлення «Верховина», «Веселкова країна» та «Перлина Прикарпаття».

Важливість таких заходів у формі  безпосереднього спілкування  з дітьми під час літнього відпочинку добре усвідомлюють  і педагоги, адже вони –  ще один  аспект виховної роботи, спрямованої на  дотримання правил життєдіяльності, на розуміння дітьми спра­в­ж­ньої цінності людського життя та здоров’я. Також такі пізнавальні та цікаві зустрічі з рятувальниками – це ще один переконливий доказ того, що робиться все необхідне, щоб життя дітей дійсно було безпечним і цікавим, сповненим самореалізації і радості  гармонії зі світом.

Акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» проведено у закладах відпочинку та оздоровлення на Прикарпатті

1В час літніх канікул рятувальники проводять профілактичні заходи спрямовані на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та травмування дітей. 

Чи не щодня працівники Управління ДСНС в області навідуються до школярів, котрі відпочивають у закладах відпочинку та оздоровлення, де організовують для них різноманітні зустрічі, акції та вікторини.

Так, 15 та 16 червня працівники Служби порятунку «101» провели заходи в рамках акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» для дітей, котрі відпочивають в Обласному дитячому санаторії «Ясень», що на Рожнятівщині та санаторії «Перлина карпат» в селі Витвиця Долинського району.

Традиційно, зустрічі розпочалися із розповіді фахівців Управління ДСНС в області про те, як несуть службу в пожежно-рятувальних підрозділах. Дітям нагадали правила поводження з вогнем у побуті, під час відпочинку в лісі, при виявленні вибухонебезпечних предметів та наголосили на обов’язковості дотримання правил безпечної поведінки на берегах водойм, особливо під час літнього купального сезону.

Під час проведення акцій «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»  школярі також мали нагоду ознайомитися з  спеціальним   спорядженням, яке використовують рятувальники під час ліквідації різного роду надзвичайних ситуацій та наданні допомоги людям.

Наймолодші учасники спробували проявити свої знання з правил безпечної 22життєдіяльності, взявши участь у тематичній вікторині.

Відпочиваючі Обласного дитячого санаторію «Ясень» позмагалися у конкурсі малюнку про «Народну службу порятунку- 101».

А от старшокласники та навіть і дорослі позмагалися  на швидкість одягання бойового одягу пожежника-рятувальника. 

З великим захопле­нням спо­с­те­рі­­­гали діти за поданням ствола від пожежного автомобі­ля, як це ро­блять рятувальники в реальних умовах під час гасіння пожеж. Гасили  діти  й умо­вну пожежу, але для цього їм знадобилася допомога професійних рятувальників, бо втримати у дитячих руках пожежний ствол, коли з нього під величезним тиском виривається вода, практично неможливо...

Діти стверджують: ці заходи для них є незабутніми, веселими, повчальними та корисними.

Акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» в дитячому таборі «Едельвейс»

115 червня в дитячому таборі «Едельвейс», що в місті Яремче посеред мальовничих Карпат було проведено громадську акцію «Запобігти.Врятувати.Допомогти.».

Перш за все рятувальники ознайомили присутніх зі специфікою діяльності пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, розповіли про пожежі та надзвичайні ситуації, котрі найчастіше доводиться ліквідовувати рятувальникам.

Фахівці Служби порятунку наголосили присутнім і на дотриманні правил поведінки під час пожежі, виявленні підозрілих і вибухонебезпечних предметів, правил поведінки під час перебування у лісових масивах і на водоймах краю влітку.

Тут же перед здивованими та захопленими від неймовірного видовища глядачами вогнеборці провели оперативне розгортання від пожежного автомобіля з подачею води на гасіння умовної пожежі. Коли зі ствола полилася вода, у дітей з’явилося якесь невловиме відчуття особистої присутності при ліквідації пожежі; усі були просто вражені  швидкістю і майстерністю, з якою працюють рятувальники. Усі бажаючі могли не тільки побачити, а і спробувати самостійно гасити «умовне загорання».

Ну яке ж свято без конкурсів? Конкурс – «Спритний рятувальник» – був сприйнятий дітьми на «ура». Звичайно, жоден з учасників не вклався у 45 секунд – час, який дається професійному пожежнику на одягання. Проте було чимало бажаючих спробувати свої сили.

Загалом усе, що побачили та почули діти під час акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.», є дуже повчальним та неодмінно має виконати свою місію: акцентувати увагу на необхідності дотримання правил безпеки життєдіяльності, умінні правильно діяти при будь-яких надзвичайних ситуаціях, щоб зберегти своє життя та, за необхідності, надати допомогу тому, хто її потребує.

Долинські рятувальники провели для дітей заходи в рамках акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти."

   Вже традиційним стало проведення на теренах Прикарпаття всеукраїнської громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.», котру започаткували ще у 2004-му році. Найбільшої популярності набула вона серед школярів. 25 травня хорошу нагоду зустрітися із долинськими рятувальниками та продемонструвати свої знання із основ безпеки життєдіяльності мали учні загальноосвітніх шкіл на території державної пожежно-рятувальної частини № 10 м. Долини.

   Розпочався захід із показу техніки, що є на озброєнні в рятувальників. Діти мали змогу ознайомитись з пожежним автомобілем, який укомплектований відповідним пожежно-рятувальним спорядженням, що його використовують працівники пожежно-рятувальної служби під час гасіння пожеж, ліквідації різного роду надзвичайних ситуацій, надання допомоги потерпілій людині. В ході зустрічі рятувальники пригадали  дітям правила безпечної поведінки в побуті, під час відпочинку і звернули особливу увагу на обережність під час перебування на водних об’єктах.  

  Цікавості заходу додав конкурс на швидкість одягання бойового одягу пожежника-рятувальника. Серед школярів виявилося чимало бажаючих прийняти у ньому участь, як серед хлопців, так і  серед дівчат. Як зізналася одна із учасниць конкурсу, для неї це була чудова нагода на якусь мить відчути себе в ролі рятувальника.  

    Без сумніву, після проведення такої Акції кожен із присутніх переконався,  що пожежно-рятувальна служба готова вчасно - запобігти , швидко - врятувати та оперативно і професійно  -  допомогти.

 

Акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти.” на теренах Івано-Франківщини

На теренах Івано-Франківщини триває акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти.” Найбільшого розмаху набула вона в освітніх закладах області.     25 березня хорошу нагоду зустрітися із рятувальниками та продемонструвати свої знання із основ безпеки життєдіяльності в ігровій формі мали учні Задністрянської ЗОШ Галицького району.

  Співпраця галицьких рятувальників та місцевих педагогів завжди була тісною, адже збереження дитячого здоров’я та життя є найважливішим для кожного з нас. А найкраще розповісти школярам про види небезпек, вважають вчителі , можуть вогнеборці.

   Зустріч із рятувальниками дітям завжди цікава, тому на імпровізованому святі, котре того весняного дня відбулося на подвір’ї сільської школи, зібрався цілий натовп школярів. Велике зацікавлення у глядачів викликала розповідь  працівника Галицького райвідділу У ДСНС в області  про непрості бойові  будні рятувальників, про особливості боротьби зі стихіями та способи їх ліквідації. Та найцікавіше ще було попереду...

  Діти мали можливість відчути себе справжніми рятувальниками, адже їм

продемонстрували можливості пожежного автомобіля та дозволили погасити умовну пожежу сміття.

 

 

 

Рятувальники Городенківщини провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» для школярів

Городенківські рятувальники  на території ЗОШ І-ІІІ ст. села Стрільче провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!», яка стала для школярів цікавим наглядним уроком, на якому вони ознайомилися із діяльністю пожежно-рятувальної служби і  зрозуміли, якими важливим є правила безпеки життєдіяльності та заходи безпеки у повсякденному житті.

Під час цієї пізнавальної акції  дітям продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, що є на озброєнні у місцевих вогнеборців, розповіли про випадки пожеж на території району та про причини їх виникнення.

Також учні могли відчути себе у ролі справжніх рятувальників, примірявши захисні костюми, бойовий одяг та каски пожежних,  для хлопців це  було  дуже цікаво, адже  саме в такі миті і зароджуються мрії про вибір майбутньої професії.

Працівники пожежно-рятувальної служби звернули  особливу увагу присутніх на  важливість дотримання основних правил безпечної поведінки у побуті  при користуванні електричними та газовими приладами, особливо за відсутності батьків, застерегли школярів від небезпечних забав із сірниками та запальничками, коли однієї маленької іскри може бути достатньо, щоб спричинити велику пожежу.

Також діти дізналися, як правильно діяти у разі знаходження вибухонебезпечних або схожих на них підозрілих предметів, щоб не трапилося непоправне.

Ця зустріч справила велике враження на школярів та вчителів, адже заходи у рамках акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» – це дуже важлива та переконлива  форма  навчання,  коли на конкретних прикладах  не тільки пояснюються такі прості, але важливі правила безпечної поведінки, а й зав’язується цікаве спілкування і діти вчаться відповідально ставитися до свого життя і життя своїх рідних і близьких.